Alternatiiv kütus (bensiin)
#1

Tekkis mõte et kas on võimalik bensiini mootoris (näiteks zid 4.5) mõnda odavamat lahendust kasutada nt bio etanool segatuna bensiiniga pooleks või mõni muu lahendus.
Küsiks targematelt,et kui hakata proovima siis klappe kolbi,simmerlinge ära ei lõhu.Kui hakkab siis ei hakka proovimagi.
Vasta
#2

Alles oli sel laupäeval alotv-s Heldur Jõgioja vestlussaade kus Märt Kirik* rääkis piirituse kasutamisest auto mootoris. Tema juttu järgi vöis piirituses vett olla maksimum 20%, aga siis pidi paak tühi olema. Kui paagis on veel bensiini sees, siis vöi kasutada ainult piiritust, kus pole mingit vett juures.
Tema juttu järgi pidi piiritus hästi bensiiniga segunema, aga kui 20% vett ka juures on, siis asi ei segune ära ja jääb kihtidena sinna paaki. Asi pidi olema ka keskkonna säästlik.
Sellest samast mehest tegi Vahur Kersna Pealtnägijas interviud, kus ta valas ühest alko poest ostetud Tooli viina bensupaaki. Masinaks oli vist must Ford A.

Parandage mind, kui ma eksisin.Smile

*(Pole kindel, kas sai ikka öige nimi.)

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#3

On ikka,puugaas.
Vasta
#4

Vett on kunagi proovitud eraldi paagist lisada karburaatori kaudu küttesegusse, pidavat andma kütuse kokkuhoidu. Mingid muud näitajad halvenevad, et ära ei tasu. Korrosioon, puudulik õlitus, külmumine vist.

Kunagi soovitati detoneerivasse mootorisse pritsida vett kõrgetel pööretel kuumast peast, et kolvi pealt tagi lahti ehmataks.

Инвалид информационной воины.
Vasta
#5

Puugaasi peale olen mõelnud aga tegemata on jäänud kuna ei saa aru kuidas generaatori saaks valmistada olen vaadanud videoid ja jooniseid aga kohale ikka ei jõua.
Vasta
#6

PUUGAAS, joonistega seletus generaatori ehituse kohta, statsionaarseks kasutamiseks mõeldud: http://www.fluidynenz.250x.com/_framed/2...roject.pdf

Imbert (IIMS ajal olid nt. Eestiski kasutusel Opel tüüpi veoautodel, võibolla ka mujal) gaasisüsteemi skeem ja kirjeldus: http://www.global-greenhouse-warming.com...rator.html
Viimase kohta on eestikeelne kirjandus raamatukogudes olemas, välja antud 1942.

Imbert gaasisüsteemi saab näha Lihulas, on ehitatud traktorile peale.

Do'nt panic
Vasta
#7

Ei hakka vist asja nii keeruliseks ajama.Aga kui proovida bio etanooliga kas siis mootorit ära ei riku ?
Vasta
#8

http://forte.delfi.ee/news/teadus/saast-...d=75968383

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

(15-02-2010, 18:40 PM)lauren Kirjutas:  Ei hakka vist asja nii keeruliseks ajama.Aga kui proovida bio etanooliga kas siis mootorit ära ei riku ?

https://www.youtube.com/watch?v=onb-i_oUjIs

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne