Dodge Tomahawk
#1

http://www.epl.ee/artikkel_247072.html

[Pilt: picHwDryU.jpg]

Chrysleri tütarfirma Dodge hakkab eritellimusel tootma maailma kõige jõulisemat mootorratast Tomahawk ning küsib selle eest 555 000 dollarit ehk 7,37 miljonit krooni.

Samas ei tohi enamikus riikides sellise mootorrattaga maanteedel ja linnatänavatel sõita.

Tänavu Ameerika autonäitustel furoori tekitanud nelja ratta ja Viperi 550-hobujõulise V10 mootoriga varustatud mootorratas võib kihutada kiirusega 450 km/h ning saavutab sajakilomeetrise tunnikiiruse 2,5 sekundiga. Masin kaalub ligi 700 kg.

Tomahawki saab tellida Neiman Marcuse kataloogist ning tõenäoliselt toodetakse seda kümme eksemplari. EPL

http://www.allpar.com/cars/concepts/tomahawk.html
Vasta
#2

täielik kräpp. See pole mootorratas, vaid tõeline peletis. Ükski normaalse peakujuga isik ei tuleks sellisele ideele.
Ja kui võtta huvi pärast selle \"meistriteose hind\", siis selle eest saaks näiteks:
- 32 tuliuut BMW R1200 C Indipendent cruiserit või,
- 40 tuliuut BMW R1150 GS endurot või,
- 24 tuliuut BMW K1200 LT lux cruiserit
Miks võrdlen BMW-ga? Sest sellel kaubamärgil on märkimisväärne mootorratta ehitamise ajalugu. Pealegi neid masinaid vaadates saad aru et tegemist on tõelise mootorrattaga.
Vasta
#3

vot see on juba tsikkel...tasemel värk
Vasta
#4

Ausalt öeldes minu meelest küll väga mõttetu masin. 550hj ja 700 kg. Suhe tuleb 1,2kg/hj kohta. Sellise tulemuse peaks saama küll vist iga vähegi kobedama bikega.

Ja kellele seda 450km/h kiirust on vaja?Sõita sa ikka nii kiiresti ei julge. Ning kiirendus 0-100km/h 2,5sek ei ole kah just mingi ülikõva tulemus.
Sellise raha eest ostaks omale hoopis ühe korraliku tsiklikollektsiooni.
Vasta
#5

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: valts
Ausalt öeldes minu meelest küll väga mõttetu masin. 550hj ja 700 kg. Suhe tuleb 1,2kg/hj kohta. Sellise tulemuse peaks saama küll vist iga vähegi kobedama bikega.

Ja kellele seda 450km/h kiirust on vaja?Sõita sa ikka nii kiiresti ei julge. Ning kiirendus 0-100km/h 2,5sek ei ole kah just mingi ülikõva tulemus.
Sellise raha eest ostaks omale hoopis ühe korraliku tsiklikollektsiooni.

Eks pigem rikaste promineerimishimu või kollektsionääride rahuldamiseks see relv...

2,5 sek pole jah kuigi raju, Suzuki Hayabusa on ametlikel andmetel 2,7 sek/100kmh valmis tegema, kohati testsõitudel kiiremini.

Lõppkiirus 450km/h on põõrane tõesti, samas jah...

Aga asi iseenesest on vinge ja kui ise Brunei Sultan oleks, siis ostaks ka selle Toungue Cool

EDIT: loomulikult üks asi on hj/kg suhe, teine on pöördemomendi ja ülekannete mäng... suur mootor annab meeletut momenti.
Vasta
#6

eriline külvisaast..tia kas selliselt tsiklilt maha ei karda lennata 450km/h-tunnis ? ja kes see loll temaga katsesõitu julges esimesena teha.see ju surmarelv
Vasta
#7

mina ei näe selles tsiklis midagi peale läikivate osade ja suure mootori.... minu arvamus: mõttetu
sellise raha eest osta parem juba palju ikka ilusaid tsikleid...

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#8

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Raigo
eriline külvisaast..tia kas selliselt tsiklilt maha ei karda lennata 450km/h-tunnis ? ja kes see loll temaga katsesõitu julges esimesena teha.see ju surmarelv

Kui maha lendad, siis saab maailma kõige kiiremini liikuv pasteet kiirteel :bounce

Kusagil oli öeldud, et selle püssi arvutuslik kiirus pidavat olema 600 kanti. Ilmselt oleks talle siis vaja tiibu ja reaktiiv mootorit ja oleksi lennuk valmis
Vasta
#9

Kui ma esimese sõidu sellega teeks, siis peaks vist kiirabiauto kõrval sõitma, sest kindel laks on see, et no siukse pilli otsa esimest korda istudes oleks vaja vist tunnetus kohe kätte saada. A mulle meeldib! Midagi uut.
Vasta
#10

hmmm...vägagi huvitav relv.kugi jah selle raha eest saaks vist mida iganes.vähemalt õlletehase jagu õlut ja toatäie naisi,mis pole ka paha.aga jah ise istuks sellise masina peale alles siis kui on tehtud nii ca´ 10 milline elukindlustus.vähemalt lastelastel raha jalaga segada
Vasta
#11

Mul tekkis siuke mõte oopis, et kui sa liigud kiirusel 400 km/h, ja mõne autoratta alt tuleb väike kivi, mis su poole lendab.....

...kas siis järgmisel hetkel mõtled, et miks su kiivri tagaseinas on auk??

..., kas siis leiad, et see oli su viimane hetk siin maamunal???

...,kas sa loodad, et kivi lendab täpselt kahe silma vahele, et tulevikus saax sulle lehtriga mõistust valadaBig Grin

Võrdluseks, et korralikest õhupüssidest tuleb tina kuul välja kiirusel umbes 200 km/h. Et kui selline asi liigub kaks korda kiiremini......brrrr..jube

Lahendus asjale oleks vist kuulikindel rüüSmile
Vasta
#12

mitte ainult kui teise auto alla jääb kivi. minu loogika järgi peaks piisama väga väikesest kivist sellisel kiirusel su ratta all, et see jääks sinu viimaseks sõiduks

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne