Uunikute Talveralli 2010 - järelkaja
#41

Kuban Mahtuniversaali Naiskond "mõningase" meeslisandiga kiidab kõiki korraldajaid ja kaaskannatajaid! pühapeva hommikust siiani väljastame teile oma mõtetes vimpleid ja kingime punaseid nelke ning ega jõuagi ära tänada kõiki, kes olid abiks nii laupäeval kui pühapäeval. esimest korda rallide jooksul vedas meid tehnika alt. ma tean ka miks - sest meil oli tööriistakohver kaasas. mittekunagi pole tööriistu kaasas olnud ja kõik on laabunud, nüüd haarati see kurjajuur kaasa ja kohe jama majas Smile aga seda enam on motivatsiooni järgmiseks aastaks! niiet Priit, palun meid juba 2011 aasta Uunikute Talverallile ära registreerida Wink ma luban, et haaran Sulle paki postiteid kaasa.
sügava kummarduse ja ääretu austusega,
Kuban Mahtuniversaali Naiskond

PS Kubani ja Venus Clubi eriauhinna väljaandmine ei olnud kokkumäng busside vahel, nagu osad kahtlustasid. kõik oli aus, korraldajad otsustasid auhinna saaja ja mis meil saab selle vastu olla, et selle sai teine buss. õigusega välja teenitud oli see igatahes! Wink

head,
Lind

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#42

Hoi,

Alustan sellest, et tänan KÕIKI kohtunikke, kes selle hullu ilmaga täispika tööpäeva ja veel natuke pealegi vabas õhus veetsid. Tüdrukuid, Tiina, Marika, Merle, Ave ja Reet, säästsime, nemad said soojas autos kirjutada aga Alwaro, Markel, Snake, Lauri, Mario, Rainer ja mina viibisime küll enamuse päevast pisikeste ülesõidupausidega selles toredalt hullus ilmas. Jaanimäel abistasid meid veel Rauno sõpradega ja ajavõttu teostas Jansa. Soojast autost tegi ootamatult pilte veel ka fotograafihärra Juhan. Hetkeseisuga kaks päeva peale rallit ei ole tervisekahjustustest midagi kuulda olnud, kui pühapäevane raskekujulisem olemine välja jätta Big Grin 13 tundi ja natuke peale olime rajal, sellest u.9 otseselt õues. Samapalju viibis õues vist ka PilleR, kelle visadust, külmakindlust ja uskumatult külmakindlat fototehnikat ma imetlen. Lisaks tuli Pillel paremate kaadrite saamiseks vabatahtlikult paksus lumes sumbata....


Tänud ka kõigile sõitjatele, et kõik kenasti ühes tükis kohale jõudsid.
Hakkan siin vaikselt siis pikemat kokkuvõtet kirjutama aga kõigepealt selle õhtuse täistuisanud tee kohta, mille siin siis poisi abiga tuvastasin. Rada tehes vaatasime Tiinaga, et see tee on "liiga hea" ja rallurid suudavad seal liigsuuri kiiruseid arendada: tegu on ju selle kandi ainsa tõeliselt SUURE ühendusmaanteega, mida suisa Jõesuu teeks kutsutakse Big Grin See oli päeva teise osa peaaegu ainus tee, mida ma ei "kartnud" . normaaloludes on see tee peaaegu 6-7 meetri laiuselt kammhöövliga lükatud ja kruus kohati väljas. Aga vaat mis välja tuli...

Nüüd hakkan tulemusi läbi närima, seega varuge kannatust.
PS: Nagu Evelin kirjutas, siis "Tark ei torma" auhinna nominatsiooni tingimused olime kokku leppinud pikalt varem. See pidi minema tiimile, kes tõesti püüdsid aga midagi ei tulnud välja... ja olgem ausad, PAZ vastas neile tingimustele perfektselt.
Väljavõte kirjavahetusest Kubaniga:
Tsitaat:Meie point on see, et aus mäng: tiim püüdis kõigest väest aga teised olid lihtsalt seekord "paremad". Et auhinnaga/tunnustusega kaotajaid innustada: pole hullu, teinekord läheb paremini. Ketserlikult väljendades: humaansus ennekõike ja siis alles raud, kolvid ja küünlajuhtmed.
Vasta
#43

Nonii, saime ka käe valgeks Smile

Sellisel üritusel võib kõike juhtuda. No ja kui võib juhtuda, siis juhtub ka!
Autosid lükata ... lund kühveldada ... kraavis käia ... teisi kraavist tõmmata ... ratast vahetada ... ära eksida ... politseid sponsoreerida ... hotelli mitte mahtuda ... ja päeva lõpuks hakkas tehnika ka tõrkuma ...
Kokkuvõttes - SmileRolleyesSadSmile - väga lahe ja sisutihe päev!

Suur au ja tunnustus korraldajatele, kes selle töö ette võtsid! Ja kui nemad ilmale alla ei vandunud, ega siis kõlba teistelgi.

Roolikeeramise ja kaardilugemise vahel saime mõned pildid kah.

Järgmises stardis näeme, rsk!
Vasta
#44

Tänud kogu korraldajakogule!
Parimad olid korraldajad,ilmastik,autod,kraavid,paks lumi,osavõtjad,toitlustajad,toetajad jne!Halvimad olid kõigepealt vasak esirehv ja rattapoldid, 19 mm padrun 2tk,rattarist ning siis parem esirehv ja rattapoldid mis ei tulnudki lahti.Öömajale sõitsime ca 40km tühja rehviga.
TIPPCool
TÄPP:Wink
JATROPPBig Grin
Vasta
#45

Lisan paar videomeenutust

Ekipaaz 600 väljasõit
http://www.youtube.com/watch?v=MLb7r0P0qr0

Fiat 600 teeleaitamine - kella järgi vaadates 40 sekundit pärast väljasõitu on abimehed labidatega kohal. Kaks minutit hiljem juba liigume. Südantsoojakstegev abivalmidus igal ajahetkel.
http://www.youtube.com/watch?v=3sSczB_0ZyA

Kaadrisse jäid ka mõned kraavis masinad - Opel Rekord, BMW 6, Karu BMW, Los Desperados. Kui kellelgi on huvi, siis võin neidki jagada.
Vasta
#46

(22-02-2010, 15:34 PM)indreksirk Kirjutas:  Kaadrisse jäid ka mõned kraavis masinad - Opel Rekord, BMW 6, Karu BMW, Los Desperados. Kui kellelgi on huvi, siis võin neidki jagada.
Isaliku ihunuhtluse andmise tarbeks oleks toda oopelit küll vaja vaadata Big Grin Ja eks VanaKarugi tahab näha Wink Teisel Vanal Karul läks kergemalt, nagu ühest videost kuulda võis: keps Mossel välja ja poiss Rafi kontrolli allaToungue
Vasta
#47

Kuule ära ülbitse mees, sa olid selle pasanduse audiga???
Kolm rallitajad sõitsid mööda ja me üritasiem ringi pöörata ning sa tuled oma saaniga ja üritad mai tea kust mööda pressida...
Otsi mõistus kõigepealt.

(21-02-2010, 22:14 PM)wtfEST Kirjutas:  Esiteks selline ettevõtmine - Talveralli - igati positiivne ja äge! Smile Isegi mõtlen iga aasta, et kui võimalust tekib, siis ostaks midagi, millega saaks ka osaleda jne.
Iga aasta enda kodu lähedal mingit osa rivi näinud Smile


Kuid mis mõnedel osalejatel viga on?
Jutt käib VALGEST BMW'st numbrimärgiga 741 ALE ja seal istunud nolgist.
pilt ka: 741ALE
Tahan talle öelda, et kui oled mees, et külatänavatel tavaliikluses olevatele autodele näppu visata ja kätega vehkida, siis ole ka mees, et saaksid oma probleemi seletada, mitte et kohe ära sõita.

Tõmbas ennast risti tee peale ja me siis sõitsime järgi ning see nolk hakkas näppu viskama ja ülbitsema lampi.


Väike ääremärkus siis..



Vasta
#48

Kohtunik ei oleks tõesti tahtnud olla sellise ilmagaCool Teiste pilte vaadates saab rõõmuga tõdeda, et olime ka ikka väga tagasihoidlikud oma ainult ühe korra sellise valli kinnisõitmisega, et oli labidat ja inimjõudu vajaSmile

Aga üldine fiiling ja üksteisele appikargamine oli nii lahe!Smile (Mitte nagu möödunud suverallil, kus meil keset sõitu rehv ribastus ja selle vahetamise ajal lihtsalt möödasõitvad tiimid rõõmsalt signaalitasid ja lehvitasid - keegi ei tulnud selle pealegi, et küsida, et äkki meil mõni tööriist puudu või midagi) Laupäev möödus nii ülikiirelt, et olin kohe imestunud, kui äkki kell juba pool 5 hommikul oli ja voodisse oli aeg pugedaSmile
Vasta
#49

Suured tänud ka meie tiimi poolt.
Nädalavahetus oli väga lõbus ja sisutihe. Kui leian normaalseid pilte panen ülesse.
Vasta
#50

Jah, ma olin selles autos.
No ega see teil mingi rallirada ei olnud. Tavateed ja kehtivad tavalised liikluseeskirjad ehk kui oleksid autokoolis käinud, siis teaksid, et ümberpööramisel tuleb tagant liikuvad autod läbi lasta.
Ei olnud mingi lampi pressimist, sõideti teie sabas ja siis jäite seisma, hakkasime mööduma ja siis tõmbasid end risti teele. Vaata teine kord peeglisse ka.

(22-02-2010, 15:53 PM)Jossu Kirjutas:  Kuule ära ülbitse mees, sa olid selle pasanduse audiga???
Kolm rallitajad sõitsid mööda ja me üritasiem ringi pöörata ning sa tuled oma saaniga ja üritad mai tea kust mööda pressida...
Otsi mõistus kõigepealt.

(21-02-2010, 22:14 PM)wtfEST Kirjutas:  Esiteks selline ettevõtmine - Talveralli - igati positiivne ja äge! Smile Isegi mõtlen iga aasta, et kui võimalust tekib, siis ostaks midagi, millega saaks ka osaleda jne.
Iga aasta enda kodu lähedal mingit osa rivi näinud Smile


Kuid mis mõnedel osalejatel viga on?
Jutt käib VALGEST BMW'st numbrimärgiga 741 ALE ja seal istunud nolgist.
pilt ka: 741ALE
Tahan talle öelda, et kui oled mees, et külatänavatel tavaliikluses olevatele autodele näppu visata ja kätega vehkida, siis ole ka mees, et saaksid oma probleemi seletada, mitte et kohe ära sõita.

Tõmbas ennast risti tee peale ja me siis sõitsime järgi ning see nolk hakkas näppu viskama ja ülbitsema lampi.


Väike ääremärkus siis..
Vasta
#51

paraku olin ma juba siis risti kui teie sinna jõudsite, siis lidusid teiste kõrvale kes minu taga seisid ja mai saanudki ümber pöörata... sa tule mõistusele mees, tundub et oskan endiselt sinust paremini sõita ja teistest aru saada.



Vasta
#52

Lgp. Jossu ja wtfEST, palun lahendage oma mured privaatsõnumite abil. Ma usun, et keegi ei soovi teie omavahelist ülbitsemist siin teemas rohkem näha.

Pauk


(22-02-2010, 15:53 PM)Jossu Kirjutas:  Kuule ära ülbitse mees, sa olid selle pasanduse audiga???
Kolm rallitajad sõitsid mööda ja me üritasiem ringi pöörata ning sa tuled oma saaniga ja üritad mai tea kust mööda pressida...
Otsi mõistus kõigepealt.

(21-02-2010, 22:14 PM)wtfEST Kirjutas:  Esiteks selline ettevõtmine - Talveralli - igati positiivne ja äge! Smile Isegi mõtlen iga aasta, et kui võimalust tekib, siis ostaks midagi, millega saaks ka osaleda jne.
Iga aasta enda kodu lähedal mingit osa rivi näinud Smile


Kuid mis mõnedel osalejatel viga on?
Jutt käib VALGEST BMW'st numbrimärgiga 741 ALE ja seal istunud nolgist.
pilt ka: 741ALE
Tahan talle öelda, et kui oled mees, et külatänavatel tavaliikluses olevatele autodele näppu visata ja kätega vehkida, siis ole ka mees, et saaksid oma probleemi seletada, mitte et kohe ära sõita.

Tõmbas ennast risti tee peale ja me siis sõitsime järgi ning see nolk hakkas näppu viskama ja ülbitsema lampi.


Väike ääremärkus siis..

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#53

Video Tõnise seiklusest lumes:http://toru.ee/view/c9a2df79c709

VW K-70L '73; SAAB 90 '84; FORD SCORPIO MK II TOURING GHIA `96
Vasta
#54

Lisan siis veel mõned videod. Nende uskumatult raskete teeolude ja paljude väljasõitude juures on lihtsalt ime, et keegi viga ei saanud ning ka autode vigastused olid eelkõige kosmeetilised. Ja seda juttu, et trass oli võimalik läbida kiirusel 80 km/h ma lihtsalt ei usu. See pisike kaamera esiklaasil mõõtis muuhulgas ka GPS-i (info sain muidugi alles kodus kätte) abil kiirust ning minu kiirus küündis harva üle 60 km/h. Aga võib-olla tagapool sõites olidki teed juba puhtad ning sai lühikeste käistega 80-ga kruisida, sekka veel neiusid papiga aidata. Eesotsas tuli igatahes võidelda looduse ja iseendaga. Õnneks ei olnud keegi meist üksi.

Tõnise Opel Rekord
http://www.youtube.com/watch?v=tRJhIRWkOmU

NoorKaru BMW
http://www.youtube.com/watch?v=OufhjH1iIzE

Lihtsalt üks meeleoluhetk
http://www.youtube.com/watch?v=aw8wTbNR5_w
Vasta
#55

Indrek, mis kaamerat sa kasuatad? Kas spetsiaalset racecam´i või enda kompunni käsikaamerast ja hoidikust?
Vasta
#56

Testin sellist toodet - www.autosilm.ee

Kaamerana pole suurem asi, kuid salvestab samal ajal GPS abil asukoha ja kiiruse ning võimaldab seda hiljem spetsiaalse programmiga vaadata. Nagu must kast.
Vasta
#57

(22-02-2010, 16:26 PM)wtfEST Kirjutas:  Jah, ma olin selles autos.
(22-02-2010, 15:53 PM)Jossu Kirjutas:  Kuule ära ülbitse mees, sa olid selle pasanduse audiga???

Uunikute Talveralli üks peamisi deviise on olla FUN! Mis teisisõnu tähendab seda, et kogu aeg tuleb säilitada rõõmus meeleolu ja mitte vihastada teiste inimeste peale. Külmas talves tagab rõõmus meeleolu pikema eluea.
Inimene on oluline ja tehnika (ka vanatehnika) on alati teisejärguline. Inimest ei tohi vigaseks ajada või muidu narrida, sest see tekitab rohkem kahju kui tehnika rappimine. Kui kõik möödasõidud päädisid tervete inimestega, siis on ju kõik väga hästi ja tujul ei tohi lasta langeda.
Uunikute Talveralli ei ole päris elu, see on natuke teistmoodi elu, kuigi kehtivad samuti liikluseeskirjad ja muud gravitatsiooniseadused.
Näiteks ehk sobib ka see, et kui ma oma päris elus oleks sõitnud päris reisijatega ja päris bussiga nõndamoodi kraavi, siis oleks vähemalt viieks aastaks kinni läinud ja ülejäänud elu oleks lihttöödele saadetud ning pere oleks haagissuvilasse kolinud. Siis antud üritusel, tuleb kraavis külitavat PAZ-i vaadata kui ühte häppeningi osa, mida saame kõik koos nautida kui kunstilist kujundit - ja keegi ei vihasta, ega esita kaebusi.
Kõik on roninud sellisele üritusele vabatahtlikult ja sellest tulenevalt ei ole põhjust hoida meeleolu miinuses.

(Sorri, mul on juba mitu päeva järjest sundmõte, et ma ei saanud midagi teha, kui nägin PAZ bussi kraavis. Kuna PAZ sõidab ka ilmselt järgmisel aastal kraavi, siis peaks vist juba eos mõtlema kraanaga tulemise peale.)

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#58

(22-02-2010, 15:28 PM)vant10 Kirjutas:  Tänud kogu korraldajakogule!
Parimad olid korraldajad,ilmastik,autod,kraavid,paks lumi,osavõtjad,toitlustajad,toetajad jne!Halvimad olid kõigepealt vasak esirehv ja rattapoldid, 19 mm padrun 2tk,rattarist ning siis parem esirehv ja rattapoldid mis ei tulnudki lahti.Öömajale sõitsime ca 40km tühja rehviga.
TIPPCool
TÄPP:Wink
JATROPPBig Grin


se on sport...motosport Big Grin

jõudu ja jaksu teile kõigile !!!
Vasta
#59

Ekipaaz nr 42 ka tänab kõiki.Labidat ja köit vaja ei läinud,küll aga pisut tõukejõudu.Meie pildikarbi ette jäänu siin.
http://album.ee/album/523365/50220217?ga...pload_done
Vasta
#60

Meie ekipaaz 54 lõpetas oma ralli juba 6km kaugusel stardist veermiku purunemise tõttu ning kuna kolmel rattal edasi veeremine kuigi tõenäoline polnud, siis jäi vaid üle leida autole sobiv parkimiskoht. Selleks sai suvalise maja hoov, mille väravad kahte lehte lahti lõime ning auto tee pealt sisse kihutasime. Ähmi täis jooksime ümber maja otsides pererahvast, klohmisime ukse taga ja piilusime akendest.....ei miskit. Hakkasime siis telefonimnumbrit autoaknale kirjutama kui äkki kargas välja 100 aastane koer ning meie selja taga seisis hommikumantlis dushi alt tulnud aurav mees silmad imestusest pärani. Meie küsimusele, "kas võime auto sinna jätta?" kõlas vaid "noh, jah" ja mitte just väga entusiastlikult. (Ilmselt oleks ise ka suu pärani vahtinud, kui unisena avastad, et su hoovi on vallutanud puhvaikades-viltides-läkiläkidega hullud, kes su hoovi on veeretanud kartulite-kapsaste-porgandite-jne dekoreeritud sõiduriista) Toungue Autole järgi minnes surusin peremehele ühe VanaLinna pihku ning kõik sujus juba hoopis ladusamalt ning ta olla meie rallit lausa telekast näinudSmile

Kogu selle auto jama peale olid algul ikka närvid täitsa läbi . . . . lähed rallile, mida oled kaua oodanud, teinud hulk igasugu ettevalmistusi, nina tattis külmaga võideldes autot remontinud (kõik ikka selle nimel, et oleks vähem tõrkeid) ning siis vana raibe sureb esimese 10minutiga ära.......Aga siis, umbes nii kella kuue ajal, kui me sõitsime pilkases pimeduses tuiskava laia lume saatel läbi hangede finish poole mõtlesin ma, et tglt on päris tore istuda sooja puhvaika kaisus mugavalt tagaistmel ning lonksata külmarohtu.....elu nagu lill Smile Ja neid rallisid tuleb veel, eks siis proovime uuesti.....

Siinkohal tänud tiimidele 20 ja 32, kes meid raskuseks tagapingile ära mahutasid ja välja kannatasidSmile Väga äge päev oli ning tuiskav lumi lisas asjale vaid vürtsi.

Tänud kõigile toreda päeva eest!

GAZ 24; VAZ 2103; ZAZ 965; Iš
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne