T 54 V - väike roomiktraktor
#1

Tunnen huvi selle masina vastu. Vähe levinud traktor Eestis, toodeti 60-ndate lõpust kuni -?. Väikeste mõõtudega, mootoriks MTZ 50 mootor. Kas keegi omab infot tema kohta, pilte, kirjandust? Seisab mõnel taadil äkki ja ootab kokkuostu viimist? Võib pakkuda ka hilisema variandi (T 70) kohta infot ja pilte.

Tasa ja targu
Vasta
#2

Elektrivõrkudes ikka oli 1- 2 kaupa. KD-35"Kirovets" järeltulija. Sõjaväes nägin Ukrainas silo tallamist nendega. Kui läks külili, natuke kraapis ja jälle oli püsti. Tsernobõlis oli neid tühjadesse küladesse maha jäänud, said hullu välku meie igavlevate "partisanide" käes. Kus inimesed evakueerimata, seal hariti nendega humalapõlde. Ja hiljem oli meie poodides kindlasti müügil radioaktiivse tseesiumiga rikastatud õlu... Humal ju mitmeaastane taim ja hariti usinalt edasi. T 70 kohta on mul komplekt õppeplakateid.
Vasta
#3

(20-03-2010, 23:09 PM)pen.skar Kirjutas:  Elektrivõrkudes ikka oli 1- 2 kaupa. KD-35"Kirovets" järeltulija. ...

Ajaliselt küll, kuid mitte "perekonna" poolest. T-54V on T-50V järeltulija. KD-35 ja KDP-35 toodeti Lipetski tehases, mitte Kiðinjovis, nagu T-54V ja T-70(A, S).
Vasta
#4

Tomasa,ei müü, vaid kingin originaalplakatid kui oled T- 70 omanikuks saanud. Niisama vaatamiseks võin proovida lasta must-valge koopia teha aga siis tuleb küll väljaminekuga arvestada 20 plakatit, iga leht 4 tükis A3 formaadis s.o. 80 A3 lehel? Vähendamisega läheb kribuks ju?
Vasta
#5

Masina tutvustamiseks andmed: veojõuklass 2,0 (MTZ 50, 80 veojõuklass 1,4), ehitatud MTZ 50 baasil, mootoriks D-50, mass 3660 kg, laius 1250 mm, lintide laius 20 või 30 cm. Tehase andmetel toodeti erinevaid versioone taimekasvatuseks, muuhulgas ka metsamajanduse tarbeks.

[/u]Toomas

Tasa ja targu
Vasta
#6

Käisin Lõuna-Eestis Mõisaküla lähedal kasutatud põllumajandustehnika müügiga tegelevas firmas Svesta Center väikest roomiktraktorit vaatamas. Lootsin et leian KD-35, kahjuks oli kaasaegsem T-70c müügis. Tomasa- vahest huvitab? "Kata`ga" võrreldes on T-70c ikka peletis. Oma töötoa riiulilt leidsin tolmunud karbi kasutamata KD-35 klapifreesidega, veel on kahekäiguline käivitusmootor, jõuvõtuvõll. Kui leiaks ülearuse "kata" vraki... Hoian ka Kuusakoskil silma peal.
Vasta
#7

Svestra Center kodulehel küll nimetet traktorit müügis ei paista. Palju hinnaks küsiti? Kui vanaraua kokkuostus või mujal T 54V kohtad siis anna teada. KD 35 -ga vist keerulisem, palju neid jäänud vist ei ole.

Tasa ja targu
Vasta
#8

Hinda tahtsid vist mingi 30 k kanti või vähemgi
Vasta
#9

(18-04-2010, 13:54 PM)Tomasa Kirjutas:  Svestra Center kodulehel küll nimetet traktorit müügis ei paista. Palju hinnaks küsiti? Kui vanaraua kokkuostus või mujal T 54V kohtad siis anna teada. KD 35 -ga vist keerulisem, palju neid jäänud vist ei ole.

Muuseas, T-54V'd on teadaolevalt alles vaid üks eksemplar. KD-35't on Eestis teada kaks-kolm eksemplari, kuid väljamaal on neid pisut rohkemgi.
Vasta
#10

[/align]Usun, et T 54 V -sid on Eestis kindlasti rohkem kui üks. Ühte tean isiklikult, töökorras ja eelmine nädal oli veel alles. Lisaks oman pilte veel kahest traktorist. Samuti on siin foorumis ühe teise teema all postitus, kus räägitakse ühest töötavast isendist talumajapidamises. Kuna masinaid leidus aiandites, metskondades ja veel siin-seal siis ei ole ehk vahepealne kõrge raua hind ja praegune masu kõiki masinaid veel hävitanud.

Tasa ja targu
Vasta
#11

(19-04-2010, 20:02 PM)Tomasa Kirjutas:  [/align]Usun, et T 54 V -sid on Eestis kindlasti rohkem kui üks. Ühte tean isiklikult, töökorras ja eelmine nädal oli veel alles. Lisaks oman pilte veel kahest traktorist. Samuti on siin foorumis ühe teise teema all postitus, kus räägitakse ühest töötavast isendist talumajapidamises. Kuna masinaid leidus aiandites, metskondades ja veel siin-seal siis ei ole ehk vahepealne kõrge raua hind ja praegune masu kõiki masinaid veel hävitanud.

Nägin aastat kümme tagasi kahte sellist traktorit VÕRUMAAL. Minu teada läksid need vanarauda. Endal on mul KD-35 ja olen hädas osade saamisel. Vanaraua kokkuostupunktidest olen mõned osad saanud,kuid eriti peale lindilülide midagi leida pole. Vaja on pedaale,kapoti küljeplekke,gardaani osi,esikannelt, käigukasti otsa tuge ja mootorit. Mootoril peab olema silindri läbimõõt 100mm.Välimuselt on mootor sama mis MTZ 02.Mul on selline töökorras mootor vastu pakkuda,kui kellelgi juhtub selline mootor olema.Pakkuda võib ka kõiksugu KATA kraami.
Vasta
#12

Läinud nädalavahetusel tuvastasin veel ühe T 54 V. Kaasfoorumlase abiga ning tänud talle siinkohal. Traktor asub Tartumaal ning on seniajani töökorras, pärineb nõuka-ajast metsamajandist. Seega olen leidnud sel kevadel kaks töökorras taolist traktorit Tartumaal.

   

Tasa ja targu
Vasta
#13

Randaalisin Svestra Centri lähedal põldu ja pausi ajal käisin angaaris. Traktor T-70c alles, hakkavat Rootsi minema. Siin küsiti ta eest algul 35T eeku, ostku keegi või MTZ mootori saamiseks, aga ei. Heas seisukorras roomik, tähik all- seega vähetöötanud , aga siiski hind liiga. T54B(vinogradnõi)`st pool meetrit kõrgem, selleks tal kaheastmelised külgülekanded. Põrandakõrgus umbes sama kui K700`l. Metsas saab sellega vaid linnupesi uurida, ja Al mootorikarter esileulatuv, kaitsetu. Kui peedileht seda paitab, pole häda, aga känd... Torsioonvedrustus toimib vast siis kui 4m kultivaator rippes. Pildistasin hüvastijätuks. Samas ainus seal toimetav lahke onu pakkus freespinki vanaraua hinnaga. Häda, et perfolindiga juhitav, ei ühtki vänta ega käsiratast. Ja suur! See helesinine T70c(svjoklovitðnõi) taga ongi too freespink turvaümbrises. http://picasaweb.google.com/116190443849...directlink#
Vasta
#14

Tundub, et teema on kas ebahuvitav või omavad selle kohta infot vähesed. Laiendaks/uuendaks natuke teemat: T 54 V (B-vene keeles) järglane on (nagu eelpool nimetet) T 70 ja tema modifikatsioonid (S, SM, V). Loodud on ta MTZ 80 baasil, mootoriks D 241L (70 hj). Veojõuklass samuti 20 kN. Samas ütleb kataloog, et 5 käigul on veojõud 23 ja 1-4 käigul ei ole veojõud nimetatud. Lubatud maksimaalne veotakistus 25 kN (kuni 20% tööajast). Seega on masina veojõud oluliselt suurem kui esitatud veojõuklass. Oma osa on ka kasvanud massil - 4,4 t. Ilmselt ei pea ülekanne vms suurel koormusel vastu. Linte pakuti masinale 20 ja 30 cm laiuseid. Silmailuks ka pilt:
   

Masina edasiarendus 1989.a. nõuka katalologi andmetel on T 90S. Tootma hakati 1988.a. Masinal mootoriks D 245 (turbo ülelaaduriga) ja 90 hj. Ülekanne hüdromehhaaniline. Veojõuks max 29 kN. Mass ka juba 5,1 t. Masin on varustatud esi ja tagumise rippsüsteemiga. Välimus sisuliselt sama mis T 70.
Minu andmetel täna Kiśinjovi traktoritehas enam iseseisev ei ole, on Minski (MTZ) tehase üks osa aga roomikmasinaid pidavat toodetama seal ikka T 70 SM2:
   

Kui keegi omab teisi/täiendavaid andmeid siis ootan huviga.

Tasa ja targu
Vasta
#15

Sellel suvel oli Kuldses börsis oli müügis töökorrasT-54 seitsmekümmnendate algusest.Loodetavasti ei sattunud see vanarauaks.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#16

Jah, masin asus Hiiumaal (või Saaremaal), hinnaks tahtis 35 000 kr. Minu teada jäi see müümata. Aga iial ei tea. Lubas, et kui kokkuostu viimiseks läheb siis annab mulle teada. Pilt, mis juures oli, oli nö illustreeriv, siit foorumist, kasutaja Sillu poolt postitatud Jõgevamaa masina pilt.
Paari-kolme aasta jooksul on seega 3 masinat müügis olnud (veel kahe pilt on mul olemas).

Tasa ja targu
Vasta
#17

Sai täna jäädvustatud ühe eksemplari taaselustamine. Seisnud oli see väljas üle 10 aasta. Kolm küttepumba plunserit olid juba kinni jäänud, rääkimata muudest kinniroostetanud asjadest. Aga õli ja vesi said kuumaks, uus reduktorstarter külge + 2 akut ning käima ta saigi!

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne