Mis asi on? Hõbedane pulber
#1

Tere, nimelt leidsin maalt laka pealt hõbedast pulbrit terve suure potska. Ei osanud taga midagi peale hakata ja jätsingi ta sinna laka peale. Aga mis pulber see selline on ja kus seda kasutatakse? Ei julgenud väga taga toimetada, kuna kartsin et mürgine. Kas ta ongi lihtsalt alumiinim pulber? Kunagi varasemast päris poisikese ajast mäletan, et sõpraga sai põlema pandud taolist ainet. Sai sedagi proovitud ja tõesti süttis ja põles ereda leegiga. Parimat.
Vasta
#2

Minu teada peaks sellest värvi ka saama, kui seda lakiga segada.
Vasta
#3

(14-04-2010, 21:48 PM)madis1080 Kirjutas:  Minu teada peaks sellest värvi ka saama, kui seda lakiga segada.

Alumiiniumvärv polegi ju muud, kui alumiiniumpulber lakiga segatult.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Tegelikult magneesium- mitte alumiiniumpulber .
vs
Vasta
#5

Võib ka grafiit olla. Kunagi on mulle nimelt alumiiniumipulbri pähe seda toodud.
Vasta
#6

Püssirohi võib ju ka olla - igasugu asju nähtud ning mina omale tundmatud pulbrid jms jätaks puutumata. Las mõni asjalikum vaatab millega tegu.[/u]
Vasta
#7

well, lapsepõlves sai ka mingi pulbriga mässatud. vanaisa justkui rääkis miskit magneesiumi sarnast juttu. olevat olluse sihtotstarve olnud fotografeerimise juures välku teha. ma sellest vallast rohkem ei tea, a meil lubati sutsakaid teha pisikese lusikatäie puruga ja pika tikuga süüdates. puru värvi-lõhna-maitset ei mõista meenutada.
Vasta
#8

Sega tripperilillaga-saad korraliku pommi.
Vasta
#9

Selle asjaga on vist ikka nii, et magneesiumipulber või laast põleb iseseisvalt aga alumiiniumipulber mitte.
Tripperililla ja alumiiniumipulbri segu ei ole siiski millegi lõhkamiseks mõeldud,(kuigi see on võimalik) korralik pomm pole ta pommi mõttes, kui siis ehk suitsupommi mõttes. Meenus küll üks aastatetagune õnnetus Eesti Kaitseväes, kus üks sõdur just sellise asja kasutamisel viga sai.
Nüüd minu mälu ei tule appi, aga sellel segul oli üks venepärase isikunimega nimetus, " B...... suitsuküünal " vms. Pakkuge?!
Selle asjaga on vist ikka nii, et magneesiumipulber või laast põleb iseseisvalt aga alumiiniumipulber mitte.
Tripperililla ja alumiiniumipulbri segu ei ole siiski millegi lõhkamiseks mõeldud,(kuigi see on võimalik) korralik pomm pole ta pommi mõttes, kui siis ehk suitsupommi mõttes. Meenus küll üks aastatetagune õnnetus Eesti Kaitseväes, kus üks sõdur just sellise asja kasutamisel viga sai.
Nüüd minu mälu ei tule appi, aga sellel segul oli üks venepärase isikunimega nimetus, " B...... suitsuküünal " vms. Pakkuge?!

Ford Granada
Vasta
#10

Nii, mul on ka üks potska hõbedase pulbriga. (ei ole lakasr leitud!)
Huvitaks samuti, et mis pulbriga minu potskas tegemist on ja kas on mürgine ?
Selles mõttes, et kui ninna tõmmata või ilu pärast keha peale määrida ?Rolleyes
Vasta
#11

(20-04-2010, 08:32 AM)kass Kirjutas:  Nii, mul on ka üks potska hõbedase pulbriga. (ei ole lakasr leitud!)
Huvitaks samuti, et mis pulbriga minu potskas tegemist on ja kas on mürgine ?
Selles mõttes, et kui ninna tõmmata või ilu pärast keha peale määrida ?Rolleyes
Eks ta ikka tapa, kui palju tõmbad. Pealemäärides tulevad kaaskodanikud tervise kallale => seega on tõesti ülimalt ohtlik pulber. Kas ohtlik = mürgine?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#12

Eks seda alumiiniumvärvi majandites kasutati ohtralt. Kohtla-Järvelt toodi vaatides bituumenlakki ja enne tarvitamist segati "aljuminevaja pudra" sisse. 5-10 aasta järel tulid mahutid naftabaasis üle värvida, samuti talveks riistaaias seisvate põllutöömasinate kummid päikse lagundava toime vastu. Üldse hea metalli kaitse korrosiooni vastu, nt kõrgepingemastidel. Omapära see et päikeselisel päeval värvides jäi särav-hõbedane, pilvesilmal üsna asfaldikarva pruun. Ülevärvitud keermel kuni M 12 võis mutri kättesaamise asemel poldi puruks keerata.
Vasta
#13

(21-04-2010, 23:13 PM)pen.skar Kirjutas:  Kohtla-Järvelt toodi vaatides bituumenlakki ja enne tarvitamist segati "aljuminevaja pudra" sisse. 5

See bituumenlakk oli tegelikult kukersool.
Vasta
#14

Kuidas saavutada ülikõrget põlemis temperatuuri??? Selleks tuleb võtta mingi kogus AL pulbrit ja segada kaalium permanganaadi pulbriga (tripperi lilla pulber mille lahusega kuristatakse kurku) ja siis tilgutada mõni tilk glütseriini peale....krt.kus tuleb põlemine ülikõrgel temperatuuril...kui võimalik viibige rohkem keemia tundides...sest inimene on ise ka üks keemiline protsess.Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne