Vajadus mõningate määrdeainetele
#1

Rääkides siin vana autotegijaga tuli välja, et vanasti oli kasutusel üks oranþikas hea kruntvärv, mida nimetati tinamennikuks. Temal endal olevat kunagi olnud pobi selle sama asjaga ühe tehtud ja masin seisis aastaid muredeta.
Siit küsimus, et kust oleks võimalik seda tinamennikut leida, või on seda eestistatud nagu ka kahurimääret (tehniline vaseliin) mida leiab praegu erimelli kaubandusketist.

Samuti tuli jutuks, et maru hea määrdevahend oleks laevade traalide ja trosside määre. Kunagise markeeringuga M-2 või MO-2 või MB-2 seda ei mäletanud, aga laevade juurde oli seda kunagi olnud ja Loksa laevaremondi baasis oli seda saada. Ehk teab ka siit keegi kust säärast asja leida võib?

Jaanus
Vasta
#2

Tinamennikut omal ajal sain turismireisil Simferoopolis korteriperenaise kaudu, kelle pere töötas laevaremonditehases. Nii et merenduses seda liikus. Hiljem sain metskonna puukoolist- pidid kas männi- või kuusetaime juuri tupsutama. Nüüd EL`s vist sama põlu all kui asbest. Mürgine asi ja kruntvärviks tegemine paras ooper. Tuli vee ja värnitsaga keeta. Rooste vastu kaitseb kaua ja hästi. Kas kahurimääre PVK ikka vaseliin on? Kui vanasti kogemata kahurimäärde solidoolopritsi panid, ei tulnud grammigi välja. Teh. vaseliinist käis jõud üle.
Vasta
#3

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=7617
Vasta
#4

(01-05-2010, 00:01 AM)pen.skar Kirjutas:  Tinamennikut omal ajal sain turismireisil Simferoopolis korteriperenaise kaudu, kelle pere töötas laevaremonditehases. Nii et merenduses seda liikus. Hiljem sain metskonna puukoolist- pidid kas männi- või kuusetaime juuri tupsutama. Nüüd EL`s vist sama põlu all kui asbest. Mürgine asi ja kruntvärviks tegemine paras ooper. Tuli vee ja värnitsaga keeta. Rooste vastu kaitseb kaua ja hästi. Kas kahurimääre PVK ikka vaseliin on? Kui vanasti kogemata kahurimäärde solidoolopritsi panid, ei tulnud grammigi välja. Teh. vaseliinist käis jõud üle.
Üks tuttav automehaanik rääkis, et see sama asi mis me ämbriga kokku otsime ongi see sama kahurimääre, näeb sama välja, teeb samat tööd ja sulab temperatuuriga.

Tinamenninguga olevat jah, kõvasti laevu üle tehud. Kunagi olevat seda ka mõnes mööblitöökojas olnud, kus suuremaid talasid ja asju tehti.

Igatahes, ehk on kellegil seda alles või teab kust saada. See militaarneti link tõi arvamuse, et eks neid arvamusi ole ikka seinast seina, kellele hea asi, kellele jama.
Vasta
#5

(01-05-2010, 19:42 PM)canyondrift Kirjutas:  Igatahes, ehk on kellegil seda alles või teab kust saada. See militaarneti link tõi arvamuse, et eks neid arvamusi ole ikka seinast seina, kellele hea asi, kellele jama.
Mhh, sa vist ei lugenud teemat lõpuni, teisel lehel olemas konkreetne link: www.keemiakaubandus.ee
Vasta
#6

Saatsin keemiakaubandusse kirja, neil ei pidavat menningut hetkel sees olema ning pakkusid mulle alternatiivvahendeid. Ehk annab ka tellida, aga näis mis vastavad..

Ega seda kellegil muul inimesel või firmal pakkuda ei ole, või nimetatakse seda kuidagi teistmoodi vahelduseks. Pidi teine jah hirmsalt hea korro vastu olema aga hirmus mürgine. Kasuisa oli sellega kokku puutunud omal ajal laeva peal olles ning neid pidi siis vaatide kaupa olema, vaevalt praegu see kadunud on. Samamoodi on ka trossimäärdega, meil on kodus siiamaani mõned trossid sellega üle tõmmatud ja igati kõva kraam.
Vasta
#7

Huvitav küll Rolleyes.
Milleks ma selle mil.netis oleva teema aadressi andsin?
Seal ju pakutakse toda mennikut nii ühele kui teisele.
Ma ei saa aru, kas on ilgelt keeruline astuda kasutajaks ja küsida otse pakkujalt? Või on jube raske vaadata tolle pakkuja kasutajanime ja üritada kõrvutada siin foorumis sama kasutajanime all oleva kodanikuga? ...Vähemalt privas küsida, et tervist, isand, kas sa oled üks ja seesama kodanik?
Või tahad sa mulle, hea teema algataja, maksta? No maksa siis, kui ei oska infot muudmoodi hinnata Big Grin.

Seda neetud pulbrit jäi minulgi töö juurde kotiga vedelema, aga kahjuks ei saa aidata kohe mette. Pole juba 10 kuud oma jalga Maarjamaale tõst'.
Ja ei tõsta enne söasuve kah mette Wink.
Ning kui tõstangi, olen tollest firmast juba prii, arvan ma.
Vasta
#8

(08-05-2010, 04:27 AM)Janka Kirjutas:  Huvitav küll Rolleyes.
Milleks ma selle mil.netis oleva teema aadressi andsin?
Seal ju pakutakse toda mennikut nii ühele kui teisele.
Ma ei saa aru, kas on ilgelt keeruline astuda kasutajaks ja küsida otse pakkujalt? Või on jube raske vaadata tolle pakkuja kasutajanime ja üritada kõrvutada siin foorumis sama kasutajanime all oleva kodanikuga? ...Vähemalt privas küsida, et tervist, isand, kas sa oled üks ja seesama kodanik?
Või tahad sa mulle, hea teema algataja, maksta? No maksa siis, kui ei oska infot muudmoodi hinnata Big Grin.

Seda neetud pulbrit jäi minulgi töö juurde kotiga vedelema, aga kahjuks ei saa aidata kohe mette. Pole juba 10 kuud oma jalga Maarjamaale tõst'.
Ja ei tõsta enne söasuve kah mette Wink.
Ning kui tõstangi, olen tollest firmast juba prii, arvan ma.
Aus olla, siis ma ei ole viitsinud toda mil. net teemat korralikult läbi lapata, käisin ainult silmadega üle mõnda veebilehte otsimas.
Kuule, tänud kaasa mõtlemast ja selgitamast, ma vaatan kas saan inimesed kätte ja kui saan on asi hea.
Vasta
#9

Nüüd, kui lootust on menningupulbrit saada, siis oleks ka tarvis värnitsat, ehk on kellegil tutvusi või teab kust seda saada, kohalikus ehituspoes on ainult mingi oksooli, aga sellega pidi jama olema segada.
Vasta
#10

(18-05-2010, 20:44 PM)canyondrift Kirjutas:  Nüüd, kui lootust on menningupulbrit saada, siis oleks ka tarvis värnitsat, ehk on kellegil tutvusi või teab kust seda saada, kohalikus ehituspoes on ainult mingi oksooli, aga sellega pidi jama olema segada.
Vaata mõnda teise värvi-sisustuse poodi-ketti. Liigub ka naturaalset värnitsat...
Vasta
#11

Siit saad kõik...http://www.keemiakaubandus.ee/index1.html

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

(01-06-2010, 17:33 PM)h2rra Kirjutas:  Siit saad kõik...http://www.keemiakaubandus.ee/index1.html

Saatsin sinna mingi päev meili, vastus oli, et menningut ei ole, saab tellida, teine meil, milles soovisin kasutada menningut oma otstarbe kohaselt hakati mulle soovitama kruntvärve ja kolmandas meilis öeldi konkreetselt, et mennigut ei ole, viimasele vastatud ei ole.
Samas on asi väga kaugel.

Mul juba kokku räägitud, kui siin õnneks läheb, siis saan seda oranþikat pulbrit ühe toreda mil.net kasutaja käest ja värnitsat pidi pakkuma kohalik rauapood, kus mitte midagi mitte kunagi ei ole.
Vasta
#13

Se viimane lause tegi naerusuu.Big Grin Omme lähen lahustit tooma ja torgin neid natuke et mida kodulehel pakuvad...Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#14

Tõstatan teema, et leida nimetust määrdele, mille otsa komistasin.
Briljantroheline möks, leitud vene trelli käigukastist, kus oli seda korralikult kulbitäiega. Ühe topsi seda määret sealt sain, peenmehaanika vallas teeb ilmaimet. Küsin juhuks, kui tops otsa lõppeb, mis on määrde nimi ning kust juurde saab. Ehk keegi tunneb ära.
Vasta
#15

Ma nüüd ei ole küll briljantrohelise tooni näinud, küll aga sellist neoonsinist (või midagi sarnast) - väidetavalt "elektrimootori laagrite" määre. Igaljuhul Nõukogude okup. aegne. Kas seda tänapäeval müüakse kusagil - pigem ei usu. Samas on igasuguseid ülilibedaks aga samas hästi säiluvaid määrdeid, vastavalt kasutusalale, saadaval ka tehnikapoodides. Ühtegi nime, loomulikult, ei oska peast pilduda abiksRolleyes
Vasta
#16

Üks hea roheline on Esso firma Unirex 2,sinine on Rocol Sapphire 2,Würthis öli ka mingi roheline määre,aga nime ei saa õelda,kuna padrun on pritsi sees.
Vasta
#17

(07-08-2010, 10:36 AM)gruppen Kirjutas:  Ma nüüd ei ole küll briljantrohelise tooni näinud, küll aga sellist neoonsinist (või midagi sarnast) - väidetavalt "elektrimootori laagrite" määre. Igaljuhul Nõukogude okup. aegne. Kas seda tänapäeval müüakse kusagil - pigem ei usu. Samas on igasuguseid ülilibedaks aga samas hästi säiluvaid määrdeid, vastavalt kasutusalale, saadaval ka tehnikapoodides. Ühtegi nime, loomulikult, ei oska peast pilduda abiksRolleyes

Muidu oli see määre tumesinise kanti, kuid korra lapile nühitult briljantroheline. Elektrimootorite määre võib tõesti olla, kuna tolle trelli mootor oli sama kraamiga määritud.
Kindlasti teeb sama töö ka teine määre ära, kuid alati jääb küsimus, kuidas katsetamiseks ostetud määre veega kokkupuutes käitub, pluss veel kõrged temperatuurid. Hetkel kõik toimib...Rolleyes
Vasta
#18

Briljantrohelise värvusega määret NL nomenklatuuris polnud. Inensiivselt sinine määre Nr158 pole suurem asi- hangub külmas, ajapikku tahkub, lühiajaliselt 120 kraadi- julgeks ainult Gaz 51 kojamehele panna. Parim Vene Litol 24 - vee-ja bensiinikindel, ka talvel määrib hästi, võrdne praeguste välismaistega.. Omal ajal kõrvaletõstetud vaadist alles 1/3 , nagu eile toodud. Hea ka papptihendeid kokku teha- midagi läbi ei tule.
Vasta
#19

Tumesinine vene määre oli kuumakindel. Seal kus teised vene määrded kippusid kuumusega ära kuivama kestis see määre hästi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne