TIG'ga seonduv
#1

Sai hiljaaegu elektroodkeevitusele TIG põleti ostetud ning ELME'st argooniballoon võetud, et saaks hobi korras pisemaid asju laua taga teha.
Ise ühegi inimest kes TIG'st midagi teaks ei tunne ning kogu enda ammutatud info põhineb netist leitul. Teisisõnu olen antud vallas suht roheline ning kuna siin foorumis pädevaid inimesi peaks liikuma, siis saab ehk paarile küsimusele vastuse Rolleyes

1) Kas kuskil Tallinnas müüakse täitematerjali (vardaid) ka kilo kaupa? Tavapakend on 5kg ning kui ma tahaks paari eri mõõtu varrast võtta ning RV materjali ka, siis oleks pmst pankrot majas ning täitematerjali mitmeks põlvkonnaks. Kui kellelgi endal on võimalus müüa kilo haaval, siis andke samuti teada.
2) Kui palju mõjutab tootjafirma Volframelektroodi kvaliteeti? Anapol Müüb 1,6mm elektroodi 20eek tk, kuid ebay'st saaks näit 10eek tk. On kellelgi antud vallas kogemusi (ala mingi tuntud firma nagu Elga vs mingi Hiina noname)?
Vasta
#2

Viljandis Pärnu-Pargi tn nurgal väga tore äri, kaupleb põllumajandusmasina osadega, rehvidega, tööriistad, materjalid. Tig keevitusele täiteelektroode müüdi kasvõi ühekaupa. Roostevaba oli kas 3.- või 5.- tk. Seda ma küll ei tea, mis vahe peale värvimarkeeringu volframelektroodil, aga Al ja roostevaba jaoks pakuti ise karbist. Teritusnurgas ei saa olla, nagunii hiljem teritad ise? Hangi hea mask, TIG valgus väga ere-terav, isegi peegeldunud. Kui asi juba käppa saab, lõikad ise samast materjalist ribad täiteelektroodiks. Meie kandis esimese argooniballooni hankimine suur probleem, kui just AGA`t ei taha nuumata. Head kätt!
Vasta
#3

Ja roostevaba jaoks sobivad ka roostevaba pleki kitsad ribad hästi.
Vasta
#4

(02-05-2010, 19:19 PM)pen.skar Kirjutas:  Viljandis Pärnu-Pargi tn nurgal väga tore äri, kaupleb põllumajandusmasina osadega, rehvidega, tööriistad, materjalid. Tig keevitusele täiteelektroode müüdi kasvõi ühekaupa. Roostevaba oli kas 3.- või 5.- tk. Seda ma küll ei tea, mis vahe peale värvimarkeeringu volframelektroodil, aga Al ja roostevaba jaoks pakuti ise karbist. Teritusnurgas ei saa olla, nagunii hiljem teritad ise? Hangi hea mask, TIG valgus väga ere-terav, isegi peegeldunud. Kui asi juba käppa saab, lõikad ise samast materjalist ribad täiteelektroodiks. Meie kandis esimese argooniballooni hankimine suur probleem, kui just AGA`t ei taha nuumata. Head kätt!
Värv volframelektroodil näitab seda mis materjali keevituseks see sobib. Volframile lisatakse nimelt igasuguseid huvitavaid elemente mendelejevi tabelist, et oles parem keevitada. Raua sulamite keevituseks näiteks thooriumi http://www.youtube.com/watch?v=PqDX282z8gg
Argoonibalooni saab ELME'st vahetuskaubana kui oma hapnikubalooni sinna viid (ei pea renti maksma). Hapnikuballoone mõistliku hinnaga ikka leidub, kasvõi Soovis vms.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne