Ettepanek vanatehnika turu reeglite kohta
#1

Väga ebameeldiv on lugeda põnevate asjade müügikuulutusi stiilis "vaata ise http://auto24.ee/auto ", ka võiks olla kohustuslik kuulutusele lisada elementaarne info (hind, sõidukite dokumentide olemasolu, asukoht jmt). Ma tõsiselt tahaks teada, kas ntx kuulutuse sisestanud kodanik, kes märgib, et "kogu info telefoni teel" on ikka huvitatud, et ma hetkel kui kuulutuse leian (ntx praegu) helistan ja hinda küsin?
Minu poolt ettepanek teha sellise elementaarse info olemasolu igas kuulutuses kohustuslikuks.
Edit: Ma isiklikult tihtilugu öösiti kuulutusi kammin, nii, et palun mitte pahaks panna kui ntx 4 ajal helistan...
Teine äärmuslik näide on selline: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=33339
Kas ja kellele üldse sellist infot tarvis on?
Vasta
#2

(22-05-2010, 01:03 AM)ferdinand Kirjutas:  Teine äärmuslik näide on selline: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=33339
Kas ja kellele üldse sellist infot tarvis on?
ei ole tõesti taolist infot vaja (st et on avanenud ainulaadne võimalus soetada trabandi pildiga T-särk) - sestap taolised kuulutused kaua (st hommikust edasi) ei püsigi.

hinna jms info kohustuslikkus on tegelikult turuplatsi reeglites kirjas - kui puudulikud kauplemised säiluvad, on see pigem nende mittemärkamine kui tolereerimine. Selles osas on foorumikasutajad teretulnud juhtima moderaatorite tähelepanu puudustele postituste all olevat "Teata"-nuppu vajutades.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#3

Kuidas suhtuda aga tõsiasja, et ( tahaks küll öelda, lugupeetud...) foorumikasutajad ei suvatse profiili täita ? Minu meelest on see lugupidamatus huvikaaslaste vastu !

Tervitab Veteran.
Vasta
#4

(22-05-2010, 12:19 PM)Veteran Kirjutas:  Kuidas suhtuda aga tõsiasja, et foorumikasutajad ei suvatse profiili täita ?
Huvitav oleks teada, kui vana lugupeetud Veteran ikkagist on. Wink
Vasta
#5

Teeks ka omaltpoolt paar ettepanekut. Nimelt võiks olla Müügi teemas postituste tõstmise võimalus, koos ajalise piiranguga, näiteks saaks kuulutust tõsta korra nädalas. Praegusel hetkel on ainukeseks võimaluseks uue kuulutuse tegemine, mis samas aga tundub mõttetu kettaruumi raiskamisena. Teisest küljest inimesed kipuvad ikka lugema paari esimest lehte ja näiteks 10-dalt lehelt ei loe reeglina enam keegi, kui just spetsiaalselt midagi ei otsi ja teemasid läbi ei kammi. Siit tuleb ka teine ettepanek - Teemad mis on ütleme vanemad kui 3 kuud (tõstmise võimaluse korral need, mida pole tõstetud üle 3 kuu), võiksid minna automaatkustutamisele või siis arhiveerimisele. Miks mitte seejuures saata enne kuulutajale automaatne PS meeldetuletusega. Sellega tagaks, et keegi ei hakka helistama kuulutuse peale mis tehti 4 aastat tagasi ja millest kuulutajagi enam midagi ei mäleta.

Margus
Vasta
#6

See automaatne teemade kustutamine pole minu hinnangul väga hea lahendus, see on lahendus, kuid alati on mingi aga.
Mõne detaili puhul ei lähe müük kohe läbi ja asi jääb riiulile.
Mõnikord on vaja mingit vana varuosa ja lõpuks ei jäägi muud üle, kui läbi kammida vanad kuulutused. Mina pean seda müüja kohustuseks oma kuulutust korrigeerida. Kui asi müüdud tuleb ka kuulutus maha võtta või kirjutada sinna pealkirja, et asi on müüdud.
Kunagi pidasin õigeks kuulutuse kustutamist peale müüki, kuid siis juhiti mu tähelepanu asjaolule, et toimunud müügi kuulutus on heaks hinnaorientiiriks teistele müüjatele ja ostjatele.

Minu meelest on parim, kui müüjal oleks enne postituse tegemist kohustus lugeda läbi reeglid - eraldi ettehüppav leht, mis informeeriks, et müügikuulutusse tuleb panna eseme kirjeldus, foto, hinnasoov, kontaktandmed ja asukoht(piirkond). Kui tehing toimunud siis tuleks kuulutuses nii ka märkida ja moderaator saaks siis tõsta teema "toimunud tehingute " kausta. Kui müüja ei teata tehingu toimumisest siis pole ka põhjust pahandad, kui 4 aastat hiljem juppi küsitakse...
See oleks siis minu nägemus... veidi utoopiline aga ideed peavadki sellised kiiksuga olema Wink
Vasta
#7

(23-05-2010, 09:19 AM)kooma Kirjutas:  ... teine ettepanek - Teemad mis on ütleme vanemad kui 3 kuud (tõstmise võimaluse korral need, mida pole tõstetud üle 3 kuu), võiksid minna automaatkustutamisele või siis arhiveerimisele.

Pole hea idee.

Mul on mitmeid aastaid tagasi postitet kuulutusi, milles soovitud eset ei ole ma senini saanud. Seega on kuulutused senini aktiivsed.

Üks selline on minu poolt 2004.a. postitet soov saada endale kollasetaustalised (enne-1959) auto numbrimärgid - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=4251 . Seni pole neid mul õnnestunud saada, seega ostmissoov ja kuulutus jätkuvalt aktuaalsed.

Teine selline kuulutus on minu poolt 2005.a. postitet Austria päritolu jalgratta abimootori ÖWA (ca 1929) detailide (peamiselt kütusepaagi) hankimissoov - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=10663 . Ka kütusepaaki pole ma veel kusagilt leidnud, seega ka see kuulutus on jätkuvalt aktiivne.

Alternatiiv on teatud aja tagant kuulutusi kustutada ja uuesti postitada. Sellist "tõstmist" ei loe ma aga turuplatsil heaks tooniks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

hommikut,

kokkuvõte ettepanekutest:

1) üldine: profiili täitmine kohustuslikuks
2) turuplats: nõutavatele parameetritele (hetke hind ja kontakt) lisada sõiduki dokumentide olemasolu ja asukoht
3) turuplats: võimaldada kuulutuse tõstmist
4) turuplats: vanade kuulutuste kustutamine / arhiveerimine
5) turuplats: enne postitamist reeglite lugemine kohustuslik

terv,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#9

Ma valdavalt loen seda foorumit öösiti.

Ma ei mõista mis krdi pärast peab telefonile vastama pahuralt a'la "räägiks sellest mingil mõistlikul ajal" kui kuulutuses igasugune info puudub ning on palutud huvi korral helistada?

Juba mitu korda on sedaviisi juhtunud? Mingid kahestunud isiksused postitavad kuulutusi, kes kuulutuse postitamise hetkel soovivad tel. teel infot jagada a helistamise ajaks on siiski ümber mõelnud? Üsna lollakas ju sedaviisi käituda?
Vasta
#10

(03-08-2011, 03:26 AM)ferdinand Kirjutas:  Ma valdavalt loen seda foorumit öösiti.

Ma ei mõista mis krdi pärast peab telefonile vastama pahuralt a'la "räägiks sellest mingil mõistlikul ajal" kui kuulutuses igasugune info puudub ning on palutud huvi korral helistada?

Juba mitu korda on sedaviisi juhtunud? Mingid kahestunud isiksused postitavad kuulutusi, kes kuulutuse postitamise hetkel soovivad tel. teel infot jagada a helistamise ajaks on siiski ümber mõelnud? Üsna lollakas ju sedaviisi käituda?

Mis kella paiku siis helistasid?

Vasta
#11

(03-08-2011, 10:35 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(03-08-2011, 03:26 AM)ferdinand Kirjutas:  Ma valdavalt loen seda foorumit öösiti.
Ma ei mõista mis krdi pärast peab telefonile vastama pahuralt a'la "räägiks sellest mingil mõistlikul ajal" kui kuulutuses igasugune info puudub ning on palutud huvi korral helistada?
Mis kella paiku siis helistasid?

Lähtudes Eesti kirjandusklassikast, mida võiks/peaks IGA vähegi koolis käinud ja sellega mingit teadmist müümisest ja rahast omav tegelane tundma, siis "üks õige eestlane" on nagu härra Maurus, kes "võtab raha vastu nii öösel kui päeval" Big Grin Aga need, kes ei taha igal ajahetkel raha saada või midagi müüa, peaks tõesti kirjutama müügikuulutusse nii kellaajad kui ka nädalapäevad, mil huviline ja raha omanik saaksid ekvivalendi ära anda. Üldiselt on selline asi tõesti võimalik ja paljud kasutavad seda võimalust, eriti arenenud kapitalismis.

Just selle pärast ma mitte kunagi mitte midagi ei müü ega mitte ühte kuulutust ei pane mitte kuhugile sest ma ei ole härra Maurus. Kõige vähem viitsiks ma tegeleda selliste "asjade" müügiga, mis siinses turus vohab - müüa tükike sitta räige raha eest.
Vasta
#12

(03-08-2011, 11:06 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(03-08-2011, 10:35 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(03-08-2011, 03:26 AM)ferdinand Kirjutas:  Ma valdavalt loen seda foorumit öösiti.
Ma ei mõista mis krdi pärast peab telefonile vastama pahuralt a'la "räägiks sellest mingil mõistlikul ajal" kui kuulutuses igasugune info puudub ning on palutud huvi korral helistada?
Mis kella paiku siis helistasid?

Lähtudes Eesti kirjandusklassikast, mida võiks/peaks IGA vähegi koolis käinud ja sellega mingit teadmist müümisest ja rahast omav tegelane tundma, siis "üks õige eestlane" on nagu härra Maurus, kes "võtab raha vastu nii öösel kui päeval" Big Grin Aga need, kes ei taha igal ajahetkel raha saada või midagi müüa, peaks tõesti kirjutama müügikuulutusse nii kellaajad kui ka nädalapäevad, mil huviline ja raha omanik saaksid ekvivalendi ära anda. Üldiselt on selline asi tõesti võimalik ja paljud kasutavad seda võimalust, eriti arenenud kapitalismis.

Just selle pärast ma mitte kunagi mitte midagi ei müü ega mitte ühte kuulutust ei pane mitte kuhugile sest ma ei ole härra Maurus. Kõige vähem viitsiks ma tegeleda selliste "asjade" müügiga, mis siinses turus vohab - müüa tükike sitta räige raha eest.

Lp. PlyVal64!

Siin foorumis ei müüda sitta. Sitta müüakse võibolla Põllumeeste foorumis ja see kaup on juba ammu kõrges hinnas!
Me kõik müüme siin oma ülejääke ja meile mittevajalikke asju. Neid on kellegile kindlasti vaja. Mis puutub siin kauba hinda,siis see on enamjaolt kokkuleppeline asi. Ja kui mõni asi tõesti räige hinnaga on,siis jääb see asi müümata ja igaveseks müüjale kaelaBig Grin
Kõigile:

Aga tegelt on ju kirjutamata seadus,et inimesele helistatakse teatud kindlatel kellaaegadel,mitte öösel,kui mõnel mehel mingi tuju peale tuleb ja näiteks kella 02.00 tuleb hirmus isu saada käigukangi . Helistatakse ikka päevasel ajal. On ebaviiisakas helistada öösel võõrale,oleks hea sõber ja eriolukord mis vajaks kohest abi,siis oleks asi andestatav. See ,et inimene oma kaupa foorumis pakub ja ka tema telefoni number on avalik,ei tähenda,et inimest võib öösel tülitada. Inimene kes käib tööl,on väsinud ja tahab puhata. See peaks ju kõigile selge ja arusaadav olema. Seda ei pea eraldi kuskil rõhutama,see on e n e s e s t m õ i s t e t a v. Kui siis kellegil tuleb hirmus häda mõne asjaga öösel peale,võib ju saata kirja meilile või PS-i,mille inimene siis hommikul kätte saab ja ilusti läbi loeb. On ju õige ja inimlik?
Vasta
#13

no igast jama müüakse küll aga ju siis on seda kellelegi vaja, samas viisakas inimene ikka ei helista suvalistele nr -itele enne kella 9.00 ja pärast kella 22.00, ega kuulutaja pole päästeamet ja alati pole küsimus rahas ja on ka ostukuulutusi. Mis on vajaik, on muidugi asja asukoht, ja seda viite linki ka ei tahaks näha - no nii mugav ei saa olla, et ei viitsi krjutada.
PS härra maurus oli alati kodus kui raha tuuakse, aga vast mitte alati 24/7 kui talle uksele koputati
kas lugupeetud kasutja ferdinand on ka seda sorti meest , et kui kell 3 öösel helistab, siis on kell 4 öösel kohal ka ostjana, kui mitte siis mis ta helistab öösel siis
Vasta
#14

Minul on autot ostetud kell 23.45 lambivalgel kirjutasime kapoti peal ostumüügi lepinguid. Tegelane oli 1H enne ette helistanud et ta tuleb ja raha on taskus. Mis ma ikka teha sain, mängisin härra Maurust.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#15

Nojah, lihtne asi ju iseenesest. Kui sul on seda raha vaja, siis loomulikult kirjutadki lepinguid kell 2345 või 0345 nagu parajasti välja kukub. Ja kui ei ole vaja, siis saadad sellised hullumeelsed tagasi sinna kust nad tulid.

Ma enamasti ei viitsi ei müüja ega ostja rollis igasugu poolearulistega tegemist teha, raha ja jupid on küll toredad, aga see ei ole seda stressi väärt. Seega soovitaks kõigil, kellele midagi mõne kuulutuse juures ei meeldi, seda lihtsalt ignoreerida ning oma jupid mujalt osta, nii on kõigile lihtsam Smile Ma arvan et siin teema algataja ei saa päris täpselt pihta sellele, et osad inimesed müüvad oma kola ka rohkem selle pärast, et "järsku on kellelgi sellest veel mingit kasu", mitte otseselt raha pärast.
Vasta
#16

Kuulutusi kustutada ei tohiks.Hetkel ei vaja müügis olevat "sitta",aga tööde edenedes tuleb ehk vaja.Siis on ju võimalik ,otsida ja vaadata kas asi müüdud.Kui kuulutuses on üksik asi siis mõistlik teatada kui asi läind.
Kui pildil või kastis 10 asja siis ei leia mõtet iga asja müümisel raporteerida.
Viisakus viisakuseks ,aga lugedes kuulutust mis potsatab foorumisse kell 23 .59 ja see on mulle ja ka teistele väga vajalik siis helistan KOHE!
Kui soovitakse tegeleda müügiga kindlal aja PEAB olema see ka fikseeritud!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#17

Lp. Talupoeg Taluja

Nii siin kui paljudes muudeski kohtades või müügiüritustel müüakse ohjeldamatult SITTA! Aga see pole "see fekaal", mida põllumestele või nende poolt müüakse. Ma ei hakka ühtegi näidet tooma et keegi ennast jälle puudutatuna ei tunneks, sest nii kahju kui see ka pole, siis meeletu kogus müügisolevast sitast ei ole kaugelt ausal teel saadud või on sellel minu jaoks halvamaiguline "ratsa niisama saadud sita müügiga rikkaks"-maitse man.

Antagu mulle andeks aga igasugused Tagadi laadad ja muu vanakraamiga äritsemine on minu jaoks üle kümne aasta juba suhteliselt ebameeldiv koht või tegevus. Absoluutselt teine teema oleks see, kui müüakse restaureeritud või vähemalt korralikud puhastatud/konserveeritud asju. See ei ole fekaal, seal on müüja töö ja asi ise on ka vääristatud. Olgu mistahes roostes junn nii "haruldane" kui tahes, on ta roostes junn ehk fekaal.

Ma väljendan OMA arvamust, mis tugineb seejuures iseenda reaalsel elul: kolm viimast "asja" ehk roostetanud sitta, mida ma ei ole müünud vaid ÄRA KINKINUD hädalisele: Plymouth Valiant 1964 noorele mehele veelkordseks ülesehituseks, M-402 vanemale mehele mootoridoonoriks ja Gaz-69 Leivategijale "milleks iganes". Kui kunagi midagigi mul vaja läheb, siis usun, et nende poolt vastatakse mulle samaga. Õigemini Valiandi "eest" on juba vastatud ralli-oopeli keevitamisega. Nende kõigi eest olen mina kunagi raha maksnud ja Valianti lugematu hulga töötunde panustanud aga see ei loe. Mind huvitab asjade EDASINE elu, mitte paar tugrikut õlleraha.

Lisaks on mulle oma sõprade poolt kingitud palju vanakraami, mis seisab nüüd uhkelt suvekodu "koduloonurgas". Vaat see oleks "haige", kui sõber paneks üles kuulutuse: "Müüa vanaemalt päritud veimevakk, töökorras vokk ja kangasteljed." Aga see olen mina ja minu sõbrad... kellest üks sai äsja kingiks ühe "mitte kõige odavama" reliikvia, teine lihtsalt niisama töökorras karmoška etc. Seda nimetatakse eetikaks.
Vasta
#18

(04-08-2011, 12:13 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Lp. Talupoeg Taluja

Nii siin kui paljudes muudeski kohtades või müügiüritustel müüakse ohjeldamatult SITTA! Aga see pole "see fekaal", mida põllumestele või nende poolt müüakse. Ma ei hakka ühtegi näidet tooma et keegi ennast jälle puudutatuna ei tunneks, sest nii kahju kui see ka pole, siis meeletu kogus müügisolevast sitast ei ole kaugelt ausal teel saadud või on sellel minu jaoks halvamaiguline "ratsa niisama saadud sita müügiga rikkaks"-maitse man.

Antagu mulle andeks aga igasugused Tagadi laadad ja muu vanakraamiga äritsemine on minu jaoks üle kümne aasta juba suhteliselt ebameeldiv koht või tegevus. Absoluutselt teine teema oleks see, kui müüakse restaureeritud või vähemalt korralikud puhastatud/konserveeritud asju. See ei ole fekaal, seal on müüja töö ja asi ise on ka vääristatud. Olgu mistahes roostes junn nii "haruldane" kui tahes, on ta roostes junn ehk fekaal.

Ma väljendan OMA arvamust, mis tugineb seejuures iseenda reaalsel elul: kolm viimast "asja" ehk roostetanud sitta, mida ma ei ole müünud vaid ÄRA KINKINUD hädalisele: Plymouth Valiant 1964 noorele mehele veelkordseks ülesehituseks, M-402 vanemale mehele mootoridoonoriks ja Gaz-69 Leivategijale "milleks iganes". Kui kunagi midagigi mul vaja läheb, siis usun, et nende poolt vastatakse mulle samaga. Õigemini Valiandi "eest" on juba vastatud ralli-oopeli keevitamisega. Nende kõigi eest olen mina kunagi raha maksnud ja Valianti lugematu hulga töötunde panustanud aga see ei loe. Mind huvitab asjade EDASINE elu, mitte paar tugrikut õlleraha.

Lisaks on mulle oma sõprade poolt kingitud palju vanakraami, mis seisab nüüd uhkelt suvekodu "koduloonurgas". Vaat see oleks "haige", kui sõber paneks üles kuulutuse: "Müüa vanaemalt päritud veimevakk, töökorras vokk ja kangasteljed." Aga see olen mina ja minu sõbrad... kellest üks sai äsja kingiks ühe "mitte kõige odavama" reliikvia, teine lihtsalt niisama töökorras karmoška etc. Seda nimetatakse eetikaks.

Lp. PlyVal64

Lugesin siis mulle adresseeritud kirja ja tahan veel üht-teist selgitada ja omi mõtteid avaldada.
Olen juba algusest saati käinud Tagadi laadal. Enamjaolt käinud seal "oma talu ülejääke" müümas. Ma ei või kindlalt väita,et kõik laadal käijad oleksid puhtalt ärikad. See selleks. Kui vaadata laadakauba sortimenti,siis on märgata vanemate autode-mootorrataste ja muu tehnika osade vähenemist aastast-aastasse. See on halb märk,kuid ka paratamatus. Sest et me ei jõua metallikokkuostu-firmadega võidu panna.
Kujutad Sa ette,et laadale tulles on mu roheline 1 seeria LT pilgeni täis vanakraami,mis kõik on liivapritsi alt ja klaaskuuli alt läbi käinud,krunditud lakitud,lakutud ja vahatatud ja sisse pakitud. Kus kohas on sellised lauad,pingid ja vitriinid,et ma saaksin ritta panna oma taastatud kaubad? Esimesel korral kraabiksin siis kõik oma korraliku kauba ära ja järgmine kord on rotid ja hiired kõik täis lasnud ja roostes. Keegi minu tööd ja vaeva kinni ei maksa. Samas on tõelised restauraatorid minu peale tigedad,et olen läti krundiga ja odava Sadoliniga kõik üle käkerdanud....Ehk siis siit tähelepanek-iga mees tahab asja teha korda ja taastada just nii,nagu ta tahab. Sest siis on ta ise veendunud oma töö kvaliteediga. Toon siin näiteks ühe Viljandi muuseumi töötaja poolt räägitud vana loo:

Nimelt aastaid tagasi oli tulnud muuseumisse keegi meesterahvas,kellel käes vana-aegne münt ja kes tahtis seda neile kinkida. Avanes siis selline vaade. Mehel peos eriti haruldane münt. Mees oli aga selle algselt kandilise kujuga haruldase mündi viiliga..... ümmarguseks teinud ja liivapaberiga läikima löönud.......!!! Ise veel uhke,et "Näe! Tegin siis mündi korda ja ilusaks! Nüüd saate selle näituseks välja panna!"
Selle peale olid siis muuseumi töötajad ütelnud,et -"Olete selle haruldase mündi nii ära rikkunud,et sellega pole enam midagi teha,võite nüüd selle rahulikult ära visata!"
Töötajad olid muidugi hirmsasti nördinud,et mees sellise asja p....sse keeras. Ju siis ei teadnud mündi tooja,et üks vana-aegne münt võib ka kandiline olla........
Sellepärast tehku siis iga mees ise oma ostetud roostes "sitakäki" korda.
Samas ei tea ju öelda,et korraliku pahtli-ja värvikihi all on tegu originaalse asjaga. Siit ka siis arvatavasti selline hoiak,et pole mõtet eriti teiste jaoks asju valmis vuntsida.

Tead,sõber! Olen selles osas Sinuga nõus,et laadal ei tahaks(ka mujal) müüa oma esivanemate varandust. See ei sobi ka mulle. Ja eriti jabur oleks see raha õllesolgi vastu vahetada.
Aga Sõber! Ma ei ole Sinuga nõus,et roostes junn on fekaal. Selles osas lähevad meie arvamused lahku. Mina hindan oma roostes asju nii kõrgelt,et ei ole tihanud neid metallikokkuostu viia,ega prügimäele maha visata. Hindan neid roostes asju niipalju,et suvatsen neid miskise raha eest teistele abivajajatele ja neile,kes oskavad õieti hinnata minu tööd ja vaeva...Sõpradele olen ka vahest ilma kinkinud.....Aga Sulle Sõber soovin,et saaksid siis osta mõne mehe käest konserveeritud "Fekaali".....et oleksid siis kaubaga rahul ja õnnelik pealekauba. Kindlasti kellegil on selliseid korralikke asju müüa. Hinnanumbrid on muidugi teised,kui lihtsalt roostes asjadel.
Jõudu!
Vasta
#19

No kuulge need, kes te siin nõuate mingit "õigust" helistada võõrale inimesele keset ööd, kuna teil on just sellel sekundil mingit juppi vaja, tulge ometi mõistusele! Ammu enne Internetti on avaldatud ostu/müügikuulutusi ka näiteks ajalehtedes ja osaliselt tehakse seda praegugi, ma ei ole aga kordagi näinud ühegi kuulutuse juures märget selle kohta, et eeldatakse helistamist ikkagi päevasel ajal - pigem eeldatakse, et mõistlik inimene taipab isegi, et öösel võõrale inimesele ei helistata.

Muidugi võib ilmselt ka eeldada, et inimene näiteks viis minutit peale foorumisse postitamist on veel üleval, aga asja üldpõhimõtet see ei muuda.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne