Sellise asja leidsin
#1

[Pilt: 34dgad0.jpg]
[Pilt: fu14eu.jpg]
[Pilt: b6yhzp.jpg]
Vasta
#2

No see ju vana hea grammofon.
Mängib saviplaate.
Tootjaks "His Masters's Voice"
Koer Nipper kenasti pildil kuulab oma peremehe häält.

sai vist kõik öeldud
Vasta
#3

Tundub, et kolm asja on puudu: helipea, nõel ja 78-se kiirusega plaat, siis saaks häält kuulata. Vene analoogidel olid nõelad nurgast väljakeeratavas sahtlikeses.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

Kas vedru ikka terve on?

Tervitab Veteran.
Vasta
#5

Äratundmisrõõm on suur, kunagi oli mul sellele masinale ka helipea, kasutasin vene toodangul plaatide kuulamiseks.
Aga karp nõelu, originaalpakendis on alles...Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#6

(26-05-2010, 10:40 AM)aavu Kirjutas:  Vene analoogidel olid nõelad nurgast väljakeeratavas sahtlikeses.

Nõelasahtel paistab viimasel fotol paremas nurgas.

sai vist kõik öeldud
Vasta
#7

See arvatavasti "pasunaga" variant. Mul endal ka sarnane riistapuu olemas, ilma lehtrita, ees uksed, kust heli välja tuleb, mul statsionaarse vändaga, sel vänt eraldi.
Tal vist käivad mingid erilised plaadid, olen mänginud kunagisi kiire pöörlemisega "kaasaegseid" vinüüle, heli tuli välja küll, aga rajad rikkus üsna ruttu ära.

Mis hinnaga nõelad ära müüd?
Vasta
#8

[quote='jurkman' pid='248355' dateline='1274874112']
See arvatavasti "pasunaga" variant. Mul endal ka sarnane riistapuu olemas, ilma lehtrita, ees uksed, kust heli välja tuleb, mul statsionaarse vändaga, sel vänt eraldi.
Tal vist käivad mingid erilised plaadid, olen mänginud kunagisi kiire pöörlemisega "kaasaegseid" vinüüle, heli tuli välja küll, aga rajad rikkus üsna ruttu ära.

Mis hinnaga nõelad ära müüd?
[/quote

Mis pasunast on jutt? Ega ometi Te ei mõtle sellist toruga nagu Kiire ristjastsel?
Selle grammofoni " pasun " on peidetud kasti, heli väljub ristkülikukujulisest avast plaadiketta kõrval.

Tervitab Veteran.
Vasta
#9

Väntasin ta korra natuke ülesse ja keerleb ringi küll. Nõelapea on igatahes vene kirjadega. Nõelapea sees on siis kõlar?
Mis aasta massin see võiks olla?
Vasta
#10

(26-05-2010, 14:50 PM)kapsauss Kirjutas:  Väntasin ta korra natuke ülesse ja keerleb ringi küll. Nõelapea on igatahes vene kirjadega. Nõelapea sees on siis kõlar?
Mis aasta massin see võiks olla?
See kohvergrammofon kuulub 30-ndatesse.Nõelapea on vahetatud, kuna originaalid lagunesid millegipärast kehva sulami tõttu. Pea sees on nõelaga ühendatud membraan, mille võnked võimenduvad siis kasti peidetud ruuporis.

Tervitab Veteran.
Vasta
#11

(26-05-2010, 14:41 PM)jurkman Kirjutas:  Mis hinnaga nõelad ära müüd?
Smile
Hea küsimus, peab maailmaturu hindasid vaatama või enampakkumise korraldama...
Palju neid üldse veel praegusel ajal saadaval on...
Kas tükihind või karbihind, vaat selles on küsimus?
Raha on nagunii kõigil vähe...Smile
Vasta
#12

(26-05-2010, 15:59 PM)Indy Kirjutas:  Hea küsimus, peab maailmaturu hindasid vaatama või enampakkumise korraldama...
Palju neid üldse veel praegusel ajal saadaval on...
Kas tükihind või karbihind, vaat selles on küsimus?
Raha on nagunii kõigil vähe...Smile

Hind on ca kroon tükk. Isegi kui hind oleks kaks korda nii palju, ja kaubastada 100tk korraga, siis müüja ei saa rikkaks ja ostja ei jää vaeseks.

Plaatide suhtes on metall-nõelad muidugi kuritegu.
Suvalistest plaatidest polekski vast kahju, aga mis neist üldse kuulata?

Peenmehhaanikud teevad vahest ka sellist tööd, et võtavad 70ndate aastate korundnõela teraviku ja istutavad selle metallnõela sisse puuritud auku. Jupikese vähem ehk plaati kulutabki, aga kaasaegse grammofonipea ja nõela paari(kümne)grammise kaalu vastu ikka ei saa.
Vasta
#13

(26-05-2010, 15:00 PM)Veteran Kirjutas:  
(26-05-2010, 14:50 PM)kapsauss Kirjutas:  Väntasin ta korra natuke ülesse ja keerleb ringi küll. Nõelapea on igatahes vene kirjadega. Nõelapea sees on siis kõlar?
Mis aasta massin see võiks olla?
See kohvergrammofon kuulub 30-ndatesse.Nõelapea on vahetatud, kuna originaalid lagunesid millegipärast kehva sulami tõttu. Pea sees on nõelaga ühendatud membraan, mille võnked võimenduvad siis kasti peidetud ruuporis.

Probleem oli vist selles, et nõela kinnituskruvi oli üsna nõrk ja tugevama keeramise korral murdus ära ja ei saanud nõela kätte (minul oli selline variant). Tavaplaate hävitas eelkõige helipea massiivsus.

Mõtle mingi hind, millega müüksid. Ega jah, see oleks tõepoolest nagu rohkem heategevus, aga samas, mis nende nõeltega teha, kui mängijat ennast pole?
Vasta
#14

(27-05-2010, 01:48 AM)TeeTL Kirjutas:  Suvalistest plaatidest polekski vast kahju, aga mis neist üldse kuulata?

Kuulata mitte aga kusagile filmi või reklaami ehedat vanakooli häält oleks küll asjakohane. Nagu Kiire ristjatsetel.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#15

Sarnane aparaat oma loomulikus ilus:
[Pilt: DSCN8994.JPG]

Terav silm leiab nõelad karbis millel venekeelne kiri.

sai vist kõik öeldud
Vasta
#16

(26-05-2010, 15:59 PM)Indy Kirjutas:  
(26-05-2010, 14:41 PM)jurkman Kirjutas:  Mis hinnaga nõelad ära müüd?
Smile
Hea küsimus, peab maailmaturu hindasid vaatama või enampakkumise korraldama...
Palju neid üldse veel praegusel ajal saadaval on...
Kas tükihind või karbihind, vaat selles on küsimus?
Raha on nagunii kõigil vähe...Smile

Vaata hinda Smile
Vasta
#17

Kui nüüd nõelad ka saab ja suuremaks plaadikuulamiseks läheb, siis minu käest saab neid 78 kiirusega saviplaate. Osta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne