Bensiin!
#21

iz350 Kirjutas:Ma sõidan oma IZ-350(milllel sama mootor kui 49Izil)91 EURO bensuga.Silindripeast pole maha võtta tarvis,süüdet tuleks natuke hilisemaks(ca 3 mm enne kolvi ülemist asendit)keerata.
Hmm.., süüdet peaks ikka varasemaks keerama?
Vasta
#22

To: IIIFFFAR

Kui teada tahad, siis olen praktiseerinud tehnika-ala juba aastaid ja tean täpselt mida tähendab oktaanarv, ja veelgi enam. Tean ka seda, mis on detonatsioon. Aga kas seda tead, palju on küttesegu põlemistemperatuuride vahe, kui kasutada madala surveastmega mootoril kõrge oktaanarvuga bensiini? Ja ei saa öelda, et see ei riku üldse mootorit.
Tõesti kasutasin eelmisel korral sõna \'detonatsioon\' vales paigas, aga ma ei oska sellele muud nime anda, sest mootor ei tööta enam ühtlaselt, vaid vahel lööb õige \'teravalt\' vahele, eriti just tühikäigul. Olen proovinud kõike, akates süütest. Madala oktaanarvuga bensiini kasutamisel seda probleemi ei olnud.
Vasta
#23

Ei tea küll, miks nüüd siis targemad mehed midagi kommenteerinud ei ole. Ootaks nagu ikkagi vastuseid, kuidas need vanad iz-ikesed tööle saab kõrgema oktaanarvuga. Või mingeid bensiinilisandeid.
Vasta
#24

igal tehnikaga tegelenud inimesel ei ole raske ise välja arvutada see mahafreesitava osa suurus. nii või teisiti ei tee paha teiste antud andmed üle kontrollida.
teiseks ei hakka enamus postitajaid (seal hulgas ka terve hulk targemaid mehi) oma sõnu kordama, seega on otsing abiks, sest seda teemat on peris palju juba lahatud.


lebokas Kirjutas:Mul endal on iz-49 ja palukski nüüd abi samal teemal. Palju ma pean silindrikaanest maha freesima, et saaks sõita ka tänapäeva bensiiniga (95). See mootor oli ju mõeldud sõitmiseks bensiiniga A-66 ja kõrgema oktaanarvuga bensiini kasutamisel tekib jube detonatsioon. Puhas mootori lõhkumine. Kui kellegil on andmeid või teadmisi, võiks teavitada.
Vasta
#25

Sorry, kui kedagi sellega solvasin, aga nagu siit foorumist välja tuli, on see probleem teistelgi iz-49-tüüpi sõidukite kasutajatel. Tahtsin lihtsalt teada, kas keegi on selle probleemi lahendamiseks silindrikaanelt maha freesinud ja kuidas see mõjunud on. Väljaarvutamine on muidugi lihtne. Pole mõtet ju jalgratast leiutama hakata, kui kellegil juba kogemusi oleks, sest kui see freesimine ei mõjuks, ei tasu ju ka teistel seda teed minna. Ja enne siia kirjutamist otsisin ma siit ja mujalt foorumitest midagi sellist iz-i kohta, kuid ei leidnud.
Vasta
#26

mul oli ka ainult 2 min aega, selle ajaga ei leidnud samuti teemat üles. kui leian, edastan selle sullegi. aga tingimata tasub sul siin edasi otsida, sest kuskil sai sellest päris pikalt räägitud.
Vasta
#27

mul oli nii et külavahel oli vaja korraks ära käija ja jätsin mopi ühe tädikese värava najale aga olid mingid kadedad naabripoisid võrriga ja lasid 92 oktaanarvuga kütuse välja paagist ja panid 98 bena sisse (ilma õlita) (mul läks selle tädikese juures vähemalt 30-40 min) ja kui ma panin mopile hääled sisse sai vähemalt 1km sõita siis oli siduriga,kolviga,minu närvidega KAPUT. pidin 15 km jalutama et koduni jõuda.AGA KÄTTEMAKS OLI MAGUSSmile nimelt mu sõber segas nende punnvõrrile paaki 1l atsetooni ja veel hullem effekt tuliSmile ärge liiga "Vänget"kütust paaki pange (sõbralik soovitus noorematele kes teevad alles tutvust mopi/võrri mootoriga)
Vasta
#28

mul oli nii et külavahel oli vaja korraks ära käija ja jätsin mopi ühe tädikese värava najale aga olid mingid kadedad naabripoisid võrriga ja lasid 92 oktaanarvuga kütuse välja paagist ja panid 98 bena sisse (ilma õlita) (mul läks selle tädikese juures vähemalt 30-40 min) ja kui ma panin mopile hääled sisse sai vähemalt 1km sõita siis oli siduriga,kolviga,minu närvidega KAPUT. pidin 15 km jalutama et koduni jõuda.AGA KÄTTEMAKS OLI MAGUSSmile nimelt mu sõber segas nende punnvõrrile paaki 1l atsetooni ja veel hullem effekt tuliSmile ärge liiga "Vänget"kütust paaki pange (sõbralik soovitus noorematele kes teevad alles tutvust mopi/võrri mootoriga)
Vasta
#29

Nii, loodan, et mu küsimus läheb asja ette. Mis oktaanarvuga bensiiniga peaks sõitma mu jawa 360?
Vasta
#30

Mini Kirjutas:Nii, loodan, et mu küsimus läheb asja ette. Mis oktaanarvuga bensiiniga peaks sõitma mu jawa 360?

Väljavõte Jawa manuaalist:

...Kodumaistest bensiinimarkidest soovitab tootjatehas bensiini A 72 või A 76.
Vasta
#31

Jawa 360 surveaste on 8, oktaanarv 72 oli tollal juba liiga madal selle jaoks. Venekeelsetes raamatutes soovitati kehvema bensiini kui A-76 kasutamisel panna detonatsiooni vältimiseks silindripea alla paksem tihend. Tänapäeval muidugi pole erilist valikut, mida paaki valada, kuid samas ei pea ka neid tihendeid aretama.
Vasta
#32

üks võimalus on silindrepead lihvida madalamaks 1-2mm nagu võrridel tehakse et 95 bena sisse panna.
Vasta
#33

Ma tahaks näha, kuidas Sa lihvid Jawa 360 silindripead madalamaks. Ja üldse, mis selle mõte oleks kui ta töötab ilma lihvimatagi normaalselt?
Vasta
#34

Kahjuks tundub mulle, et kõik bensiinid alla oktaanarvu 95 on kadunud. Isegi oma kodukoha bensukas loobus 91 bensiini tootmisest, mis mu ratastel väga hästi toimis.
Ehk siis jah- (üsna pea) polegi enam valida, mida vanadele mootorratastele paaki valada.
Selle eest tuleb "tänada" toredat Euro Liitu, millele meie rahvas nii sinisilmselt ilusamat tulevikku lootes "Jah"-sõna ütles.

Pots ja postivahe.


Vasta
#35

kuuldavasti on 95-e kvaliteet nii vilets ,et vanematele sõidukitele võib rahulikult sisse valada.Samas ollakse TTÜ-s valmis oktaanarvu alandav kütuselisand välja töötama,kui asi laiemat kõlapinda leiaks.
Vasta
#36

Lp motofännid, palun lugege hr. Piiburi postitust 2. leheküljel. Ja siis lugege veel kord.
Kangema bensiiniga sõitmine ei põhjusta mootori riket. küll aga vale süütemoment vms. Plii bensiiniga mootoril muidugi plii asendajat peaks kasutama.


Vasta
#37
Exclamation 

ILMA ÕLITA KEERAB KAHETAKTILISE MOOTORI PEETI
:/
Vasta
#38

moskvits Kirjutas:ILMA ÕLITA KEERAB KAHETAKTILISE MOOTORI PEETI
:/

Palun, ära karju kaasfoorumlaste peale! Läbivalt suurtähtedega kirjutamine netis on nimelt võrdsustatud karjumisega.

Ning õli lisamise vajadusest kahetaktilistele teame me kõik, seda elementaar-baasteadmist ei ole vaja ka väljapool konteksti spetsiaalselt rõhutada. Ma võiksin ju ka nt igal sammul rõhutada, et õhkrehvidega sõidukiga sõitma minnes on mõistlik õhukummile õhk sisse pumbata, muidu keerab rehvi ja velje tuksi... Wink

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne