Käetugi Gaz 24 esiistmete vahel
#1

Lehitsedes Gaz 24 1969 aastal üllitatud kataloogi, avastasin oma doonorZimiga kaasa tulnud ja minu poolt seni isevalmistatuks peetud osise päritolu: tegemist GAZ 24 Volga esiistmete vahel asunud käetoega . Kataloogi joonise järgi käis ka esiistme seljatugede vahele selline \"jupats\". Hilisemates Volga kataloogides käetuge enam ei kohta. On kellelgi aimu millal Gorki tehases käetoe paigaldamisest Volgadele loobuti?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#2

eeeem sinu küsimusele vastata ei oska kuid olen sellest käetoest huvitatud, kui ta komplektne

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#3

[Pilt: leidmisel2.JPG]
Vasta
#4

allakäiv käetugi oli ka seljatoe küljes. all olev padi istus plastkarpi, mis paari poldiga kere külge käib ja mis vist 24-l lõpuni komplekti kuulus. aga homseks saan kataloogidest täpsemalt järgi uurida.
Vasta
#5

1973. a 24-l on esimene käetugi lühem kui ülaltoodud pildil, kinnitub juhiistme külge ja allalastuna on plastikkarbi kohal. Samuti on käetugi tagaistmel.
B.
Vasta
#6

bom, ajad vist sassi. pikk iste koosnebki kahest osast, millest üks istub seal \"vannis\" ja teine on seljatoe küljes.

aga Eberhard, tundub, et su andmed pole täpsed. nii 1969, 1970, 1980, 1988 kui 1996 a välja antud 24 kataloogid sisaldavad mõlemat pika istme elementi (nii põrandal kui seljatoe küljes). tõsi, kataloogiandmetes on väiksed muudatused (alumine padi koodiga 24-6907010 on 1980.a kataloogis asendunud 24-6907010-01-ga ja ülemine käetugi 24-6906110 samal ajal 24-6906110-10-ga), kuid olemas nad seal on. pole küll kindel, aga arvan, et need pika istme elemendid muutsid koodi siis, kui seljatoe kinnitussüsteem muutus.

samas hoopis teine asi on sellega, kas kõikidele 24-dele neid tugesid pandi. kindlasti polnud neid taksodes ja tõenäoliselt ka kiirabides. ja ka osa tavalisi vurasid vast ilma välja.
Vasta
#7

klaabu Kirjutas:bom, ajad vist sassi. pikk iste koosnebki kahest osast, millest üks istub seal \"vannis\" ja teine on seljatoe küljes.

aga Eberhard, tundub, et su andmed pole täpsed. nii 1969, 1970, 1980, 1988 kui 1996 a välja antud 24 kataloogid sisaldavad mõlemat pika istme elementi (nii põrandal kui seljatoe küljes). tõsi, kataloogiandmetes on väiksed muudatused (alumine padi koodiga 24-6907010 on 1980.a kataloogis asendunud 24-6907010-01-ga ja ülemine käetugi 24-6906110 samal ajal 24-6906110-10-ga), kuid olemas nad seal on. pole küll kindel, aga arvan, et need pika istme elemendid muutsid koodi siis, kui seljatoe kinnitussüsteem muutus.

samas hoopis teine asi on sellega, kas kõikidele 24-dele neid tugesid pandi. kindlasti polnud neid taksodes ja tõenäoliselt ka kiirabides. ja ka osa tavalisi vurasid vast ilma välja.
Jah, võib küll olla, et vaatasin käetoe leidmise osas mõnd indeksiga Gaz 24 kataloogi 24-10 näiteks ja tegin ennatlikke kaugeleulatuvaid järeldusi. Aga nimetatud tugi paistab üldiselt volgaomanike poolt kõrvale heidetud kui mittevajalik- kui teda üldse praktikas külge pandigi. Ei paista teda küljes olevat ka sel perfektses seisus rohelisel 24-l volgaklubi lehel. Kas Sinu 24-l on käetugi küljes-kaasa tulnud?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#8

minu omal on küljes jah.
peab tunnistama, et üpris mugav on see käsitugi küll, mina kasutan seda pidevalt. küll aga tekitab küsimusi sellise konsoolse kinnitusega liikuvdetaili vastupidavus. kipun arvama, et oskamatul kasutamisel (nt. turske ämm kõrvalistmel) võib sellise elemendi eluiga väike olla. küllap sellepärast paljudel see puudu ongi. aga seda oleks küll huvitav teada, kas nendel seljatugedel, millel seda käetuge pole, on istmekatte all ikka kinnituskoht olemas või mitte.
Vasta
#9

klaabu Kirjutas:minu omal on küljes jah.
peab tunnistama, et üpris mugav on see käsitugi küll, mina kasutan seda pidevalt. küll aga tekitab küsimusi sellise konsoolse kinnitusega liikuvdetaili vastupidavus. kipun arvama, et oskamatul kasutamisel (nt. turske ämm kõrvalistmel) võib sellise elemendi eluiga väike olla. küllap sellepärast paljudel see puudu ongi. aga seda oleks küll huvitav teada, kas nendel seljatugedel, millel seda käetuge pole, on istmekatte all ikka kinnituskoht olemas või mitte.


mul käetuge seal vahel pole , küll aga kinnitus kohad olemaWink

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#10

käetugi on hea asi kyll seal!
Ma kunagi mõtlesin ka et keegi on ise valmis ehitanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne