kas liiklusseadus jõustub ikkagi 1. jaanuaril?
#1

http://www.president.ee/et/meediakajastu...index.html

Mida see siis nüüd tähendada võiks? Kas seda, et Riigikogu poolt suveni 2011 aastat edasi lükatud liiklusseadus jõustub ikkagi 1. jaanuaril? Ning millises versioonis?

Mina ei usu eriti presidendi soovituse realiseerumist, et Riigikogu midagi selle seaduse kallal erakorralist teeks. Jõulud juba ju ukse ees ja nagu Riigikogu molutamistaktika on senini näidanud, ei reageeri nad eriti tihti sellistele asjadele operatiivselt...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

(20-12-2010, 20:11 PM)valdo Kirjutas:  http://www.president.ee/et/meediakajastu...index.html

Mida see siis nüüd tähendada võiks? Kas seda, et Riigikogu poolt suveni 2011 aastat edasi lükatud liiklusseadus jõustub ikkagi 1. jaanuaril? Ning millises versioonis?

Mina ei usu eriti presidendi soovituse realiseerumist, et Riigikogu midagi selle seaduse kallal erakorralist teeks. Jõulud juba ju ukse ees ja nagu Riigikogu molutamistaktika on senini näidanud, ei reageeri nad eriti tihti sellistele asjadele operatiivselt...

Herr Sirk peaks teadma parimat vastust. Aga uus seadus on oma vigade ja lünkadega sama nagu nagu oravate mõte ajateenistus aegamisi kaotada ja luua palgaarmee. Ma ei väida, et see seadus oleks otsast lõpuni jura aga siiski...
Põllumees ei tohi oma talumaadel traktoriga ilma vastava kat. omamatta põldu harida .
Murutraktoriga ka ei tohi tööd teha ja noored ei tohi autosporti harrastada jne,jne...

Vasta
#3

Kui midagi seaduses ei muudeta, hakkab kehtima uuest aastast.
Selles osas on ju Valdo arvamine õige. Oletada võib siia juurde igasuguseid võimalusi.
Vasta
#4

Kui meie Põllumees ei tohi oma, juba mitmeid kordi kinnimakstud maal traktoriga, ilma vastava kat.omamatta põldu harida,siis on see juba riigivastane tegevus ja selle eest tuleks kinni panna! Kus on seadusesilmad?
Vasta
#5

Härrased! Ja neile liikureile saaks ju kehtestada ka ülevaatuse ning kindlustuse! Arenguruumi kui palju!

Tervitab Veteran.
Vasta
#6

Kas ma saan nüüd õigesti aru, et varsti saame näha, kuidas politsei ajab mööda põldu taga õnnetut talumeest, kes oma maa peal isikliku traktoriga sõita julgeb? Peatage maakera, ma tahan maha minna! Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#7

Tsitaat:Riigikogu poolt suveni 2011 aastat edasi lükatud liiklusseadus

Liiklusseadus võeti mäletatavasti algselt vastu, nähes ette jõustumise 1. jaanuaril 2011. Nüüd võttis Riigikogu vastu liiklusseaduse muutmise seaduse, mille rakendussäte ütleb selgelt: "Käesolev seadus jõustub 2011. aasta 1. juulil.". "Käesolev seadus" on sellel juhul muutmise seadus, mitte algne liiklusseadus.

Seega on meil liiklusseadus, mis jõustub 1. jaanuarist ja ports muudatusi, mis jõustuvad 1. juulist. Algse seaduse jõustumise aega ei ole muudetud ja selles osas ei ole teksti lugedes mingit ebaselgust. Kui eelnõu läheks sellisel kujul avaldamisele, ei saaks Riigikogu Kantselei mingil juhul selle alusel liiklusseaduse jõustumise aega muuta.

Järgnev on tore näide sellest, kuidas Riigikogu saab vajadusel ühte jalga käia ja keegi teisel tooli alt ära ei tõmba. Kuna kõik hääletasid muudatuse poolt, siis nüüd ajatakse ühel häälel ja tõsise näoga juttu mitmetimõistetavusest. Mitmetimõistetavad on ainult pressiteated jms taustamüra, mitte liiklusseadus ja eelnõu (kuigi eelnõu ei vasta sisult ilmselt Riigikogu enamuse tahtele). President sisuliselt päästis Riigikogu näo, saates eelnõu parandamiseks tagasi.

Järgnev oleneb Riigikogust, eks vajadusel on varemgi mõne päevaga imet tehtud, pühadeks kokku tuldud jne.
Vasta
#8

Ja ikkagi pole midagi ju selget!Kas siis pollar tuleb mulle õue loeb üle autod katsub mootorit ja ütleb,et sõitsid raibes ja hakkab paberit määrima!Ja kas siis 1 juulini ei tohi mu 9 aastane tütar traktoriga sõita ja muru traktoriga muru niita.Ja peale seda tohib.
Ja üldse küsimus -milleks on vaja siis üldse uut seadust oleks võinud ju sätestada või välja mõelda lihtsalt mõned uued muudatused või midagi sellist!Küsimusi on ju seal mitmeid mida on ikka hirmsasti ümber sõnastatud.(kuid hetkel ei viitsigi rohkem sellesse süveneda ,kuna muudavad jälle midagi ära.kuigi uued LE-d pidid juba poodides müügil olema(kontrollimata info tegelikult)
Parimat!
Vasta
#9

Kuni Riigikogu ei võta järgneva kahe nädala jooksul vastu uusi muudatusi, hakkab 1. jaanuarist kehtima uue liiklusseaduse see versioon: https://www.riigiteataja.ee/akt/13335732.

Kindlasti on neid, keda see seadus otseselt (ja kahetsusväärse karmusega) puudutab - näiteks põllupeal lubadeta sõitjad. Aga ma pakun, et 95% liiklejatest pole sellest seadusest sooja ega külma. Ma pakun, et keskmine keskealine mees luges liikluseeskirja/seadust umbes 20 aastat tagasi. Sõidetakse ikka paremal pool teed, jalakäijal lastakse võimalusel üle tee minna, mööda sõidetakse seal, kus julgust jagub ja jalgratturid sõidavad jätkuvalt seal, kus tahavad.

Millal te näiteks viimati oma koduvalla/linna heakorra eeskirja või jäätmekäitluse eeskirja lugesite? Pakun, et võibolla ei olegi lugenud. Aga prügi vast ikka kraavi ei viska.

Veidi utreeritud näited ehk aga kui see jõustumise trall mööda läheb, siis heal juhul võetakse liiklusseadus ka kätte selleks, et trahvi saamise järel vaadata, "kas nii ongi".

Vasta
#10

Vaatasin ja vaatasin seda-nii kiirkorras.
Nii,et ikkagi,kui lükkan lund siis oma erastatud teel ja õues(ja kui ühisteele välja ei sõida)pean kontrollimisel trahvi maksma???(seda siis 1.juulini!)
Tundub nii,või saan ma valesti aru!
(kui nii,siis hakkavadki sini valged külade vahel kuulatamas käima?Ja vaevalt nad siis nii läbi sõrmede asjale vaatavad, kui võimaluse ikka ära keerata leiavad!)CoolSad
Vasta
#11

Kui sul räästas jääpurikas kasvab saad mupost trahvi. Kui riigikogu ei saa oma tööga hakkama - kes trahvib? Ainult õiguskantsleri sõnaline hinnang ja presidendi manitsus? Nad ongi vastutamatud nagu lasteaed. Seal ka kehtib - Ära löö last, karu näeb!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#12

Sobib põllumeeste kimbutamise jutu juurde nagu rusikas silmaauku!    

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#13

(21-12-2010, 11:12 AM)bom Kirjutas:  Kuni Riigikogu ei võta järgneva kahe nädala jooksul vastu uusi muudatusi, hakkab 1. jaanuarist kehtima uue liiklusseaduse see versioon: https://www.riigiteataja.ee/akt/13335732.

Kindlasti on neid, keda see seadus otseselt (ja kahetsusväärse karmusega) puudutab - näiteks põllupeal lubadeta sõitjad.

Kas sa oleksid nii kena ja tooksid enda poolt viidatud tekstist välja koha, mis keelab põllu peal lubadeta sõitmise?

Mina väidan, et sellist sätet seal ei ole. Anoh see on juba ammu selge, et miskipärast on kirjutamise oskus palju levinum kui lugemise oma.

Mis puudutab algset teemapüstitust, siis põhimõtteline otsus on vastu võetud, et uus seadus jõustub 1.07 ja sinnamaale jätkub elu vanamoodi. Paanikaks pole põhjust, mis siis et meedia paanikat õhutab - Riigikogu peab paragrahvides lihtsalt punktid ja komad kõik õigete kohtade peale ajama.
Vasta
#14

Smile Minu viga, ongi välja jäänud see muudatusettepanek, mis nõudis selgesõnaliselt juhtimisõigust väljaspool teed. Joobe keeld on muutmise seaduses veel sees.

Aga et mitte kohe alla anda, siis vaielda võib ikka. Näiteks on maastikusõiduk defineeritud toreda ringdefinitsiooniga (ja maastikusõiduki puhul peaks load olema).

Edit: ja arvestades, et aasta lõpus Riigikogu korralisi istungeid ei toimu, ei ole põhimõttelisest otsusest jõustumise edasilükkamise kohta suurt abi. Kui liiklusseaduse muutmise erakorraliselt ei menetleta, jõustub 1. jaanuarist uus seadus.
Vasta
#15

Erakorraline toimub.

http://www.postimees.ee/?id=360863
Vasta
#16

Bom, sul ongi nüüd pool aastat aega, et saata enda kriitika sellele Riigikogu liikmele, keda sa viimati valisid Wink
Vasta
#17

See põllul sõitmise paanika peaks vist olema asjatu, sest muudatus, mis selle eest karistamist ette nägi, muudeti ju ära. Ja see, mis suveni edasi lükati, oli vist ikka muudatus ise, mitte muudatuse muudatus.
Minu arusaam asjast on igatahes selline, et 01.01.11 jõustub (hakkab kehtima) liiklusseadus, mis võeti vastu millalgi juunis-juulis 2010.
Ja siis 01.07.11 hakkab kehtima selle liiklusseaduse muudatus (mida omakorda vähemalt korra muudetud on ja ilmselt muudetakse veel).
Ühesõnaga tunnen kaasa autokoolide teooriaõppejõududele ja veelenam õpilastele. Tulemas on üks igavesti põnev aeg.
Vasta
#18

Valesti saad aru. 1. jaanuarist ei muutu võrreldes 22. detsembriga midagi, 1. juulist jõustub kogu uuenduste pakett koos võimalike paranduste ja täiendustega.

Ei ole vaja kõiki asju enda jaoks maksimaalselt keerukaks ja hirmsaks mõelda, ei ole vaja...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne