Teema on suletud

Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu.
#21

Ja veel üks rusikareegel:

1) Keegi ei osta sinu uunikumi selle raha eest, mida see läks sulle maksma.
2) Mitte keegi ei hakka müüma enda jaoks taastatud uunikumi.

Mõlema reegli suhtes olemas erandid, kuid need on haruharvad ja pigem kinnitavad reeglid.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
#22

(06-07-2010, 00:42 AM)denis23 Kirjutas:  Ja veel üks rusikareegel:
1) Keegi ei osta sinu uunikumi selle raha eest, mida see läks sulle maksma.
Siit väike soovitus neile, kes tahavad näha projektiautos investeeringut või lihtsalt taastamise pealt teenida, minemata vastuollu isegi mitte eetikaga (tulemuseks on veel üks "päästetud" auto):
- osta toorik ja varuosad odavalt (=riigist, kus see ei ole VEEL nii kõrges hinnas)
- osta toorik ja varosad valmis juba siis, kui on näha, et sellest autost saab kõrgelt hinnatud uunik tulevikus. Näiteks sõideti 90ndate teises pooles massiliselt EMEXisse korralike "mittepoppide" Saabide-Datsunite jpt, mida praegu tikutulega taga aetakse (st korralikke originaalis säilinud keresid) ja mille eest meilgi korralikult makstakse, Saksas aga juba üsna ulme hindasid.
- ostes tooriku ja varuosad, valmista eelnevalt ette hea säilituskoht. Restaureerimise kohaga kannatab oodata. Isegi viinapudeli eest ostetud häid toorikuid (tol hetkel rikkega ja moest läinud vanem auto) on hiljem võimalik paari tuhande euroga edasi müüa, ise sealjuures midagi tegemata (või millegi väga tühisega, nt kontaktivahe sättimise või starteriharjade vahetusega, eelnevalt liikumisvõimeliseks tehes). Selliseid teemasid ja vihjeid, "millised praegu odavad autod võivad saada kõrgelt hinnatud uunikuteks tulevikus", leiab rohkelt kõikmõeldavatest autofoorumitest, viitsi ainult lugeda ja eraldada terad sõkaldest.

Selles osas nõus, et endale ehitatud auto ei peagi ära tasuma - see on juba saadud kogemuse arvelt end kuhjaga ära tasunudToungue
#23

(06-07-2010, 22:15 PM)krss Kirjutas:  
(06-07-2010, 00:42 AM)denis23 Kirjutas:  Ja veel üks rusikareegel:
1) Keegi ei osta sinu uunikumi selle raha eest, mida see läks sulle maksma.
Siit väike soovitus neile, kes tahavad näha projektiautos investeeringut või lihtsalt taastamise pealt teenida, minemata vastuollu isegi mitte eetikaga (tulemuseks on veel üks "päästetud" auto):
- osta toorik ja varuosad odavalt (=riigist, kus see ei ole VEEL nii kõrges hinnas)
- osta toorik ja varosad valmis juba siis, kui on näha, et sellest autost saab kõrgelt hinnatud uunik tulevikus. Näiteks sõideti 90ndate teises pooles massiliselt EMEXisse korralike "mittepoppide" Saabide-Datsunite jpt, mida praegu tikutulega taga aetakse (st korralikke originaalis säilinud keresid) ja mille eest meilgi korralikult makstakse, Saksas aga juba üsna ulme hindasid.
- ostes tooriku ja varuosad, valmista eelnevalt ette hea säilituskoht. Restaureerimise kohaga kannatab oodata. Isegi viinapudeli eest ostetud häid toorikuid (tol hetkel rikkega ja moest läinud vanem auto) on hiljem võimalik paari tuhande euroga edasi müüa, ise sealjuures midagi tegemata (või millegi väga tühisega, nt kontaktivahe sättimise või starteriharjade vahetusega, eelnevalt liikumisvõimeliseks tehes). Selliseid teemasid ja vihjeid, "millised praegu odavad autod võivad saada kõrgelt hinnatud uunikuteks tulevikus", leiab rohkelt kõikmõeldavatest autofoorumitest, viitsi ainult lugeda ja eraldada terad sõkaldest.

Selles osas nõus, et endale ehitatud auto ei peagi ära tasuma - see on juba saadud kogemuse arvelt end kuhjaga ära tasunudToungue

Sellest kirjatükist nokkisin välja mõtte: Kui oled noor ja raha palju,osta kohe esindusest uus auto. Vali kindlasti kõige kehvem või kõige kallim. Sest kui pensionipõlves tahad oma tuliuue autoga üritustel uhkustada ja kõigile öelda-sada protsenti originull ,pead oma auto aastakümneteks sisse pakkima. Ainukesed takistused on: rooste,rotid ja kratid.Ka nende vastu on rohtu:õli ja rohi. Suu peab ka kinni hoidma,et keegi teada ei saaks.Oht on veel see,et selle aja sees võib juhtuda ei tea mida.Eriti kui vaadata liiklust.Kas selle aja peale enamb benssugi on...
#24

(06-07-2010, 23:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Sellest kirjatükist nokkisin välja mõtte: Kui oled noor ja raha palju,osta kohe esindusest uus auto. Vali kindlasti kõige kehvem või kõige kallim. Sest kui pensionipõlves tahad oma tuliuue autoga üritustel uhkustada ja kõigile öelda-sada protsenti originull ,pead oma auto aastakümneteks sisse pakkima. Ainukesed takistused on: rooste,rotid ja kratid.Ka nende vastu on rohtu:õli ja rohi. Suu peab ka kinni hoidma,et keegi teada ei saaks.Oht on veel see,et selle aja sees võib juhtuda ei tea mida.Eriti kui vaadata liiklust.Kas selle aja peale enamb benssugi on...

Mõte on ilus aga täna meil vist enam poes selliseid autosid ei müüda, mida hoida tasuks....

Või, et ostan hamburgeri ja neljakümne aasta pärast pakin lahti............Toungue

loll on loll olla.
#25

(06-07-2010, 23:34 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(06-07-2010, 23:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Sellest kirjatükist nokkisin välja mõtte: Kui oled noor ja raha palju,osta kohe esindusest uus auto. Vali kindlasti kõige kehvem või kõige kallim. Sest kui pensionipõlves tahad oma tuliuue autoga üritustel uhkustada ja kõigile öelda-sada protsenti originull ,pead oma auto aastakümneteks sisse pakkima. Ainukesed takistused on: rooste,rotid ja kratid.Ka nende vastu on rohtu:õli ja rohi. Suu peab ka kinni hoidma,et keegi teada ei saaks.Oht on veel see,et selle aja sees võib juhtuda ei tea mida.Eriti kui vaadata liiklust.Kas selle aja peale enamb benssugi on...

Mõte on ilus aga täna meil vist enam poes selliseid autosid ei müüda, mida hoida tasuks....

Või, et ostan hamburgeri ja neljakümne aasta pärast pakin lahti............Toungue

Need on jah eriti kõvad mehed kes peaksid praeguse-aegseid plastmass autosid taastama...
Võibolla saabki sellest autost neljakümmne aasta pärast hamburger.....
#26

(02-07-2010, 23:05 PM)ryblik1 Kirjutas:  KRSS,Ikka ei saanud aru? Stihl hakkas kohe mind tööle saatma. See on see mõttetu jutt nimega offtopik mis tuli kohe sujuvalt sisse...




Vahepeal on üsna mitu tonni õlut merre voolanud, lihtsalt tahtsin küsida, et kuda offtopikuga edeneb...Smile (s.o. kas oled töökoha endale juba leidnud...?)
Ja et kas ikka oli nii offtopik nagu alul lahedalt arvasid...

Ühtlasi vaatasin, et oled oma kodulehe sulgenud, (vähemalt mul ei avane) - ses mõttes õige tegu, et kui ikka pisaraid juurde ei tule, pole mõtet aastas mitusada krooni peale maksta...Smile

Või oled hoopiski mu nõu kuulda võtnud ja tuled varsti mingi uue, seekord ilma traagikata, aga see-eest laheda, fun, ja rahuldustpakkuva asjaga lagedale...?

#27

Kodanik stihl! ära mölise niisama ja tee oma kalleid projekte kui sul oma rajakate kõrvalt aega üle jääb. Ja ära unusta nendega uhkustamast. Ära unusta et ka sinu tehtud nikerduste juures saab iriseda. Ma ei tee seda lihtsalt viisakusest.
Mul on oma tegemistes nii kiire et pole aega isegi isikliku elu elada.
Seega lalise ja mulise nagu sa jõuad, nagunii selline suure jutu mees.

Ps. Kogu kodulehe uuendus ja toimetus on juba töös ja jagelemine vana haldajaga ka lõpule jõudmas.
Seniks aga mina soovin kõigile tööindu ja jutumeestele head tilganäppimist.

Lisaks vaid seda et kuna algidee teemal ja lõpptulemus kipub mööda käima siis on asi nigel.
See on selline pesueht eestlastlik teise mõtte ja idee ning tegevuse mahategemise maik juures. Seega ma lõpetan selles teemas sõnavõtu ja vaid idioot iriseks veel edasi( keegi ennast puudutatuna ei pea tundma kuid ise saate aru küll)

Jõudu ja kenasid jõule!



http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
#28

to Denis 23

pisut O.T aga, vaidleks siin kohal natuke vastu.
Oled sa kunagi kuulnud meestest kellele istub lihtsalt vanu asju taastada, ja müüvad need alla nn omahinna maha,
pmst raha eest mille eest saab järgmise projekti raha ja natuke ehitamise alustamiseks.
Mõnele on haigus kogumine, mõnele ehitamine.

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
#29

vastuseks eelmisele küsimusele -

ega eriti pole, pean ütlema. aga sinu sõnades on tera sees, küll natukene teine.

nimelt, keskmine vana auto hobimehe vanus läänes on 60+, sellega üsna palju uunikumeid tuleb müüki omaniku tervislikel põhjustel, või, kuigi see on üsna kurb, pärijate poolt pärandvarana.
tõsi küll, eks need vanameeste autod on ka oma moodi oopera.
see on üldjoontes asi, mis üldse Läänes vana autode turgu üleval hoiab. ning ega eestis eriti vana autode turgu eriti polegi sest, et meie vana autode omanikud reeglina veel üsna kuldses eas, ning head asjad turule ei jõua.
Mis puutub neisse kellele meeldib autod taastada ning seejärel alla omahinna müüa, siis ma ei tea selliseid palju siinmal, ning reeglina, nende kätte satuvad n.n. rahvauunikumid. Väärtusliku kraami nii moodi ei taastata.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
#30

(27-06-2010, 14:38 PM)ryblik1 Kirjutas:  ...veetsin pika õhtupooliku ühe oma sõbraga kes soovib ka oma poolikut projekti lõpetama hakata ja koostasime plaane ja graafikuid siis tekkis mõte teha siia uus teema...

Mitte et ma Teie graafikutes kahtleks, aga lihtsalt uudistamishimus küsiks, mis seisus see poolik projekt tänaseks on...?
Pea kaks aastat juba möödas ka...Cool, aga esimest postitust lugedes selgub, et põhitõed on Teile väga selged...

#31

Sõber kellega me tema projekti arutasime on nüüdseks mulla all, tema auto mis oli minu poolt alustamata veel, sai müüdud rootsi. Hinda ei tingitud ja raha kanti ette, õde päris selle mis mees ei suutnud lõpuni teha. Infarkt viis ühe vahva mehe meie seast.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
#32

Mul on kahju, et selle teema üles kaevasin.
Sry.
Rahu.
#33

Ma ei saa ka aru miks peaks vana teemat torkima, eriti veel sellist mis on juba sirgeks räägitud, vist?
Kas kadeduse uss et ise talverallile ei saanud tulla( auto oli katki, raha polnud kütuse jaoks, raha polnud registreerumiseks, mis iganes) sunnib sind siin jälle midagi tõestama hakkama teemas X , mis ei oma absoluutpildis üldse tähtsust?
Või on sul küsimusi et kas mu kodulehel olevaid autosid on ka lõpuni ehitatud?
Vastus: kodulehe täiendus seisab arvuti taastamise taga, pildimaterjal on vaja ennem kätte saada IT meestel siis näeb edasi. Vahepeal on päris mitu autot värvi alla saanud ja ringi sõitmas.

üks minu lemmikuid on siin: http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=47&t=56354

Ja pildid on veel ka siin. http://album.ee/album/268480/50122398

Selliseid asju ehitaks ma heameelega igapäevaselt. Custom made lähenemine.

Arusaadav on vaid see et hetkel on elukalliduse tõus, mulle teada olevatel huvilistel raha nii käest ära söönud et nad ei ole võimelised üldse oma projekte ehitama. Hea kui nad neid müüma ei pea. Õnneks on ka alati erandeid. Isiklikult sinu rahustuseks ütlen ma et järgmine aasta(2013) ma ei ehita projekte enam eestimaa pinnal vaid väga-väga kaugel siit ja soojemas kliimas. Seniks aga peaks paar oma enda autot ka ära lõpetama ja vaikselt oma 330 rm töökoja ärakoristama ja kokkupakkima. Seniks aga võtab kaks viimast tööd ette ja teeb nad ära.
Seniks aga kõigile, edu ja jaksu oma unistuste täide viimisel.
Mina olen suurema osa täitnud mis puudutab eneseteostust. Nüüd on sihid natuke kaugemal.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
#34

(03-03-2012, 19:58 PM)ryblik1 Kirjutas:  ...järgmine aasta(2013) ma ei ehita projekte enam eestimaa pinnal vaid väga-väga kaugel siit ja soojemas kliimas.

Edu Sulle Sinu uue tööandja juures!
Lõpuks ometi mingi koht, kus Sa ei pea oma peaga midagi mõtlema!
Ja loodan, et hoiad meid oma tegemistega ka seal soojal maal kursis!

#35

Nagu näha ei suuda ikka oma irooniat vaka all hoida mõned mehed, selliste sõnavõttude tõttu paljud enam siin fooumis ei kajastagi oma tegemisi. Lihtsalt sapiste kaasfooumlaste tõttu on kogu foorum nagu varjusurmas. Mitte midagi huvitavat pole siin autodest kajastatud juba väga kaua. Sama meelt ka ise. Mis ma siin ikka uhkete ametinimetustega ehtinud härrade vahel oma tegemisi kajastan, nagunii leidub alati keegi kes tuleb ja ütleb et : lõpeta need oma nn taastamised ära.
Rohkem mõistvat suhtumist seltsimehed! Kadedus mis eestlaslikult on veres meil, võiks jääda tahaplaanile ja ühildage parem oma teadmisi ja võimalusi.

NB! võimaluste ühildamisest rääkides ( selle võib kasvõi kasulike pakkumste alla panna) .
Tartus on võimalik huviliste grupil saada oma kasutusse ca 200rm lao/garaazi tüüpi pind alates septembrist 2012. Sobilik autode hoiustamiseks ja nokitsemiseks. Kohal on rehvipingid ja 2 tõstukit, ahiküte, pesuruum, kontor, puhkeruum jne. Kogu kupatus on edasiarendust väärt ja huvilised saavad omale väga hea asukoha ja head võimalused oma hobi edasi arendada. Kasutada saab nii tõstukeid kui rehvipinke ja keevistööks vajalikku. Kohapeal toimetab ka väikefirma kus on väga heade oskuste ja kätega mehed kes saavad anda nõu ja abi töödes mida ise ei oskaks.
Kuna eluplaanid viivad mind siit eestist ära siis on võimalus kas ruumid ära anda või lasta valmislahendus huvilistele käiku. Kuid see tähendab et huvilistel tuleb ennem oma huvid ühe mütsi alla saada ja luua MTÜ mis võtab minult lepingu üle. Siis vastutate oma huviliste ringkonnaga ise edasi kõige eest.
Rent 2 eur/rm plus käive. Kui on huvilisi siis palun olge head ja kontakteeruge kas privast või võib ka otse mulle helistada tel 53 900300.
Asukoht Tartu ringtee 1.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
#36

Selle üle, et midagi minu tobedast targutamistest on ka Sinu väikesesse kolusse külge/kinni jäänud, on ainult hea meel...Big GrinBig GrinBig Grin

Väike näide ühest vanast teemast:

(28-05-2011, 09:23 AM)stihl Kirjutas:  Sa võid teha kõik õigesti, kirjeldad oma autot, selle ehitamist jne jne, aga 100% ALATI tuleb lõpus mingi IDIOOT, kes teatab kogu su teema kohta, et "niiskus pääseb vaiba alla ning tegelt on kõik valesti"


...mida Sa parafraseerisid käesolevas teemas pisut "omamoodi", aga mõte on ju sama:


(04-03-2012, 13:35 PM)ryblik1 Kirjutas:  ...nagunii leidub alati keegi kes tuleb ja ütleb et : lõpeta need oma nn taastamised ära...


Edaspidi proovi ise asju välja mõelda, see ei ole ju üldse keeruline...Cool
...


See foorum siin surnud???
Maiusu.

Alles hiljuti alustas üks mees 65keuri maksva bussitaastamise kajastamist; mitu foorumlast on ka oma autode projekte kirjeldamas.
Mina hoian neile kõigile igal juhul pöialt.

Surnud on hoopis üks teine foorum...(kust Tartu mehad kõik säravamad konkurendi kasutajanimed igaks juhuks ära kustutavad...Rolleyes)



Kadedusest...

(04-03-2012, 13:35 PM)ryblik1 Kirjutas:  Kadedus mis eestlaslikult on veres meil, võiks jääda tahaplaanile ...


Ei oskagi midagi tarka selle kohta kommenteerida...
Minu pärast küll ei maksa kade olla: käed on mul koguaeg mustad, üleliigset raha pole, tööd on liiga palju, tähtajad pressivad peale jne...
Ainuke asi, mis väärib kadestamist, on, et teen seda, mis mulle endale meeldib. Ja rahuldust pakub muidugi.

Aga rikkaks sellega ei saa - sesmõttes Sul (kui eestlasel) pole mõtet mind küll kadestada...




Aga Sinu garaazhipakkumine võib olla täitsa huvitav: mitu autot sinna reaalselt sisse mahub, nii, et autouks saaks vabalt lahti käia....?
Noh, kui mingi vanatehnika hoiukoht teha...(Lepime kokku, et ideid seekord ei varasta, eksole...)
#37

(04-03-2012, 16:48 PM)stihl Kirjutas:  käed on mul koguaeg mustad, üleliigset raha pole, tööd on liiga palju, tähtajad pressivad peale jne...
Ainuke asi, mis väärib kadestamist, on, et teen seda, mis mulle endale meeldib. Ja rahuldust pakub muidugi.
Need sõnad peaksid kaunistama foorumi avalehte. Kuldtähtedega! Tõsiselt. Sest paremini enam öelda ei saa!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#38

Pakkumise pinnal on võimalik külg külje kõrval hoida ca 10 autot 200 rm aga kui tahta kõigil uksi lahti teha mõlemalt poolt siis vaid 5 autot. plus jääb natuke ruumi vajaliku kola jaoks olevatele riiulitele.
Omal oli siin maks hetkel 14 autot sees ja reaalselt sai siis teha tööd vaid kolme kallal.

Kuid kel huvi tulgu ja vaadaku üle. Hetkel seisab kõrvuti ala camaro, cadillac veel üks cadillac ja siis üks pisike cabrio. mahuvad küll. kuid ruumi jääb ülegi varsti.


http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
#39

Jah, rikas on eesti rahvas ja litsid mehed, need vargamäe mehed! Toungue
Ryblik ja Stihl meenutavad vägisi Andrest ja Pearut, üks ajab karmtõsiselt tõde taga, teine torgib peenelt vahele. Cool (muidugi ainult jutu põhjal tekkinud mulje, aga selline on tekkinud).
#40

(04-03-2012, 22:10 PM)kass Kirjutas:  Jah, rikas on eesti rahvas ja litsid mehed, need vargamäe mehed! Toungue
Ryblik ja Stihl meenutavad vägisi Andrest ja Pearut, üks ajab karmtõsiselt tõde taga, teine torgib peenelt vahele. Cool (muidugi ainult jutu põhjal tekkinud mulje, aga selline on tekkinud).

Ma arvan,et kui kaks nii tublit ja kanget meest korraga ühe vana auto taastamise kallale tormaksid,siis saaks see üsna kiiresti tehtud.... vähemalt mulle tunduks nii.Wink

Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne