pastagoi?
#21

(28-07-2010, 18:56 PM)aavu Kirjutas:  
(28-07-2010, 16:18 PM)diesel Kirjutas:  ehk on mõni muu vahend sootuks parem-efektiivsem-soodsam-tervislikum-...?

Starðina jutust on kaks asja meeles: pljähhale asidool ja pead pese pesuseebiga. Seda viimast nõuannet kasutan siiani ja pole mu pähe veel ühtki ðampooni ega täid sattunud. Tõsi - juukseid on pealael nagu stepis mastimände ja kõrvaääred halliks pleekinud. Võibolla ongi pesuseep süüdi? Seda GOIpastat vedeleb üks pulk ka ja seni pole vaja olnud. Aknakremoone saaks vist lihvida kui vildikäia muretseks või kasutan hoopis rotimürgiks!

pesuseep muidugi peapesemiseks ei sobi (liiga palju seebikivi), aga eks juustekasv on määratud geneetiliselt ja mingeid keerulisi teid mõõda, panin hiljuti vanamehe mulda 79 aasta vanuselt ja paraku oli tal juukseid rohem kui mul praegu 42 aastat nooremana. Kui kroomi eeltõõd ei tee ja alumiiniumit läikima ei löö, siis pole Goi pastat vaja. Rotimürgiks ta vaevalt sobib.
Vasta
#22

Kui sa ei söö, ei joo, ei suitseta,
Siis sa sured tervena Big Grin:.

Ise olen ma sellesama pastaga sikuskaid, spinningulante, padrunikesti ja pandlaid läikima hõõrunud tublisti rohkem kui poole oma eluajast. Nojah, muidugi joon, suitsetan, ja, mis seal salata, söön vahel ka...

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#23

(29-07-2010, 09:31 AM)kass Kirjutas:  Vb. mõni ei tea, mida see salapärane GOI tähendab, mina ka täpselt ei tea, aga OI on Optika Instituudi vms asutuse nimetusest tuletatud, seal väljatöötatud (ja vb sakslaste käest varastatud retsepti järgi Toungue ) pasta, mida kasutati algselt optikavidinate poleerimisel. Vb G - gosudarstvennõi/riiklik ...?
See "Kass" on ikka üks äraütlemata nutikas tüüp (aga äkki on ta vaenlase luuraja , kes siin nüüd süütukest mängib), deðifreeris GOI peaaegu ära:
В технике и декоративно-прикладном искусстве наиболее часто для полирования применяется так называемая паста ГОИ. ГОИ - это аббревиатура учреждения в котором она была разработана (Государственный Оптический Институт )

Основу паcты ГОИ составляет окись хрома. Различают грубую, среднюю и тонкую пасты. Грубой пастой удаляют мельчайшие царапины, оставшиеся на поверхности после обработки его абразивными материалами (после шлифования ) . Средней добиваются ровного блеска полируемой поверхности. После полировки тонкой пастой, например, металл приобретает интенсивный зеркальный блеск.

Грубая паста ГОИ содержит 81 часть окиси хрома, 10 - стеарина, 5 - жира, 2 - силикагеля, 2 - керосина. В состав средней пасты ГОИ входит 76 частей окиси хрома, 10 - стеарина, 10 - жира, 2 - силикагеля и 2 - керосина. Тонкую пасту ГОИ готовят с таким расчетом, чтобы в нее вместилось 74 части окиси хрома, 10 - стеарина, 1,8 силикагеля, 2 - керосина, 0,2 - соды двууглекислой (питьевой соды ). Силикагель - пористая белая масса, двуокись кремния, обладающая адсорбционной (поглощающей ) способностью. Она широко используется в промышленности для очистки различных веществ.
Vasta
#24

Noormehed - see on elukogemus, koguneb aastatega! Cool Omal ajal sooviti mind küll Kiievi KGB kooli õppima, paraku jäi käimata. Vb oli ka Minski kool, igatahes käinud pole kummagis. Nö elukestev õpe! Ja tõendeid teil ka vist ei ole ? Rolleyes
No ja pärast selliste salajaste retseptide siia lekitamist ei teki vast enam küsimust, kes on kelle luuraja ja kes sellistele andmetele sellises keeles ligi pääseb! Smile
Vasta
#25

Guugli arvates on see teema kõige aktuaalsem pasta-goi kohta.
Kas on kellelgi väiksemas koguses proovimaks viltkäial (tänud Toomas ja Andres), Proovisin Commander´i tooteid, aga suhtkoht jumetu jäi, mõeldud siiski autovärvi, mitte roostevaba jaoks. Või on mõni muu mõistlikum alternatiiv.
Osta´s pakutakse, aga 2 nädalat tarneks ...


Vasta
#26

(27-08-2019, 10:09 AM)hulgus Kirjutas:  Kas on kellelgi väiksemas koguses proovimaks viltkäial

Midagi ikka on Smile
Lähen sobivalt varsti pakki saatma, võin sulle ka postitada. Pane smartposti vastuvõtukoht sõnumisse siia!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

GOI pastat on mul ka umbes pool junni. No ca 300 grammi. Kunagi poole andsin ära ja teisele poolele ei tuldud järgi. Hiiul, saatmisega ei tegele, ei oska ega kavatse õppida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#28

(27-08-2019, 11:54 AM)aavu Kirjutas:  GOI pastat on mul ka umbes pool junni. No ca 300 grammi. Kunagi poole andsin ära ja teisele poolele ei tuldud järgi. Hiiul, saatmisega ei tegele, ei oska ega kavatse õppida.

Tallinnasse ei tule, kuigi oskan ja olen õppinud Wink
Lahendus leitud, tänud Markole kes õnneks oskab ja viitsib.


Vasta
#29

(27-08-2019, 23:02 PM)hulgus Kirjutas:  Lahendus leitud, tänud Markole kes õnneks oskab ja viitsib.

Sa ikka tead, et see töö on väidetavalt mürgine?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

(27-08-2019, 23:06 PM)Marko... Kirjutas:  Sa ikka tead, et see töö on väidetavalt mürgine?
Elamine ongi kahjulik. Kõik head asjad kas teevad paksuks, on kahjulikud tervisele  või keskkonnale. 

ps. meenub kuidas kodustatud pottsepp leidis vana ahju lammutades asbesti ribakese. See traagika oli kui Shakespeari kirjutatud, kadus nagu s--t lehma  ihust, halas ja vandus. Aga pererahvas, kes maja noortena olid ehitanud ja selles surmani (eterniitkatuse all) õndsas teadmatuses elasid, surid 80-90 aastastena  infarktide insultide kätte.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne