Rootsi sõjaväe jalgratas Monark
#1

Tere

Juhtusin saama sellise ratta omanikuks nagu Roosti sõjaväe "Monark". Minu küsimus, et palju selliseid isendeid Eestisse 90-nendatel humanitaarabi korras üldse toodi, on kellegil sellist infot ? Siis selguks ka, et kui raliteetse pilliga on tänapäeval teagu Smile Värvi alt tuli välja raami nr. 110568. Küsimus, et kas raaminumbri järgi on võimalik tuvastada, et mis aasta jattaga on konkreetselt tegemist ?

Plaan on ratas väärikalt ära restaureerida ja pühapäevaseks kasutuseks võtta. Kui kedagi huvitab, siis sain sellele täna ka uued rehvid Tallinnast, Mustamäe teelt "Fikus" rattaärist. Teenindus oli seal nii asjalik, et kui ma oma roheliste 26" (584mm) vejega poodi sisenesin ja leti poole jalutasin siis müüa, enne kui ma midagi küsida jõudsin ütles, et te vist otsite neid rehve jah Smile. Tundub, et tagalapataljoni mehed on seal üksjagu käinud.

Mõni pilt ka siis velost:
[Pilt: 16029919fb6f0a_t.jpg]
[Pilt: 16029927a205be_t.jpg]
[Pilt: 16029923bf3a7d_t.jpg]
[Pilt: 1602992919f65a_t.jpg]
Vasta
#2

Rootsi sõjaväe jalgrattaid oli ikka Eestisse kõvasti toodud,niipalju kui mina jutte olen kuulnud,et neid polnud kuhugi panna siis kallati autokoorma täiteviisi merre.Tavaliste rataste hulgas oli olnud ka tandemeid,selline palju rariteetsem,sellist tahaks omalegi.Aga eks neid rändab palju praegu vanametalli,ise olen saanud päästa tükki kolm,pluss mõned milledelt sai juppe maha kruvida.Arvan,et ikkagi tegu huvitava rattaga,et selline võiks küll seista kuuris.
Vasta
#3

Rootsis müüakse nüüd isegi järeltehtud sõjaväe rattaid. Loomulikult rämps võrreldes originaaliga. Vt http://www.kronan.com/Cykel



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#4

Renoveerisin ratta nüüd korralikult ära. Võtsin kõik viimse poldini lahti värvisin ja määrisin kõik sisse.

Ega keegi ei oska öelda kust saaks sellisele rattale uue tagarattasisu(vanaga probleemid), hea oleks ka uue esirattasisu ja trummelpidurisse uued klotsid saada ? Oskab keegi öelda kust selliseid asju veel võiks saada ?
Vasta
#5

(05-08-2010, 01:41 AM)Heiks Kirjutas:  Mustamäe teelt "Fikus" rattaärist. Teenindus oli seal nii asjalik, et kui ma oma roheliste 26" (584mm) vejega poodi sisenesin ja leti poole jalutasin siis müüa, enne kui ma midagi küsida jõudsin ütles, et te vist otsite neid rehve jah Smile.

Kus see Fikus seal täpselt asub? Kas mujal ka kusagil neid rehve müügil on nähtud?
Vasta
#6

(22-08-2010, 20:29 PM)sass Kirjutas:  
(05-08-2010, 01:41 AM)Heiks Kirjutas:  Mustamäe teelt "Fikus" rattaärist. Teenindus oli seal nii asjalik, et kui ma oma roheliste 26" (584mm) vejega poodi sisenesin ja leti poole jalutasin siis müüa, enne kui ma midagi küsida jõudsin ütles, et te vist otsite neid rehve jah Smile.

Kus see Fikus seal täpselt asub? Kas mujal ka kusagil neid rehve müügil on nähtud?

Mina pole näinud. Aga neil on kaupluse peale Tallinna ka veel mujal: http://www.fixusmustamae.ee/cms/index.php?id=26/Kontakt
Vahepeal on selgunud, et minu konkreetse isendi puhul on tegemist 1968 aastat pärit rattaga. Masina valmistamisaasta kinnitas nii raaminumber kui ka õhukummidel olev markeering. Masin sai täielikult renoveeritud. Peale värvi ja kummide peaks kõik originaal olema. Originaalis on latern ja dünamo ka roheliseks värvitud aga peale liivapritis kui selgus, et need on vasest mu süda lihtsalt ei tihanud neid roheliseks võõbata. Kodaramutrid olid samuti vaest....ka need sai lihtsalt ära lakkida.
Masinat võib näha Tallinnas...liigun sellega niipalju kui ilm kannatab ülikooli ja kodu vahet.

Rohkem pilte siin: http://nagi.ee/photos/Pseudopunkar?pictu...=s&start=0[/url]

[Pilt: picture028vike.jpg][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]
Vasta
#7

Juhtusin netis kolades peale raamatust sissetõmmatud Monarki varustust kirjeldavatele piltidele, kust selgub, et Monarki varustusse kuulus ka jalgevahel rippuv nahkkott (lk. 143 vasakul). Ma pole ise ühelgi rootsi sõjaväe rattal sellist peal näinud....ei tea keegi kust sellist saada ? Või oskaks mulle analoogi pakkuda ?
[Pilt: 33222772.jpg][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]
[Pilt: img2086p.jpg][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]
Vasta
#8

Nädalavahetusel sai Vormsi saarel jalgratastega ca 110 km maha sõidetud. Saare ainukese poe juures kohtasin sugulast. Tõenäoliselt Husqvarna ?
Üks tagasihoidlik pilt sellest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne