mure külmikuga
#1

Kas ja kuidas on võimalik kontrollida tavalise külmiku termoreleed?Probleem selline,et külmiku mootor uhab täiega,seisma ei jää.Eile keerasin termorelee korraks 0,jäi seisma ja pärast töötas pool päeva ja nüüd taas seisma ei jää.Tagasein korralikult härmas ja siit järeldus,et kompressori pool korras.
Tegemist sügavkülmkambritta Snaige külmikuga,vanust vast 7aastat.
Vasta
#2

Esiteks tuleks selgusele jõuda, kas ei ole mitte mehhaaniline rike. St bi-metall kontakt hõõrub relee korpuse vastu. Teine variant on et reguleerimis kruvi ei ulatu bi-metall kontaktini, kui nuppu keerata. 3. variant on et termoanduri torukeses olev gaas on sinu kapist lahkunud.Vanu külmikuid ikka leidub ja kui "metallistid" sealt vaske eraldades pole seda kapillaar torukest vigastanud siis sobib iga külmiku margi termorelee (pikem kapilaar keera lihtsalt rulli kuhugi kus ruumi on) Pikk jutt aga ehk tuksatab. Big Grin Aga tere tulemast külmamaailma ja edu õpiraskuste ületamisel. Big Grin

Ps.lase kapp külmaks ja kui välja ei lüli koputa kruvikeeraja peaga natike sinna reguleerimis nupu taha. Sellega tekitad vibratsiooni misvõib hõõrduva kontakti liikuma panna ja siis viga leitud... äkki ...Big Grin

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
#3

Leidsin mingi igivana saraatovi relee,tollele tester piiksu asendis kaablikingadele ühendada siis tester hakkab kenasti laulma,snaigel aga vaikib kui haud.
Releel too ots mis külmiku kesta sisse läheb kas too tuleb kerge jõuga välja tirida?Üritasin ilma jõudu kasutamatta,aga too keeldus koostööst.
Vasta
#4

Kapilaar toruke on vast kinnitatud korpuse külge. Kui silmaga näha pole kuhu, siis tuleb jõudu kasutada või ära lõigata. Aga enne sedfa ühenda vana lahti ja see "uus" asemwele pane minimaat temp peale ja kapiuks kinni ja kapp tööle
kui see kapilaar on terve siis varsti peab ta välja lülima. Kas koputamine ei aidanud kui kapp minimaal temp. peal ja seest külm ( töötava kompressoriga)? EI loe välja millise kapi releed ei saa kätte?

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
#5

Nii kiskusin relee lahti,et kaeda mis karul kõhus,puhastasin kontaktid ja kokku tagasi.Sain ka anduri otsa korpusest kerge jõuvõttega kätte,tolle anduri otsa pistsin sügavkülm kirstu,mõni hetk ootamist ja käis klõps,ots kapist välja ja soendasin peoga ja õige pea taas klõps ja julgen oletada,et relee korras.Viimastel päevadel on hakanud imelikult mulisema,vaatasin ka tagant kompressorit ja torustikku,mingit leket kuskil ei paista olema,kõik kerge tolmukihi all.Ilmselt tuleb tehnik koju kutsuda.
Vasta
#6

Tehnikud on ikka targa näoga ja eriti siis kui raha küsitakse. Tehnik vahetab detaile ja ainult uute vastu, sest võlaõigus seadus nõuab seda garantii pärast.7 astat vana kappi võid ise remontida niikaua kui seal viin veel külm seisab Big Grin mulin on tavalne...külmaagendi mulin. KUi viin jääb kapis soojaks siis vast mehhaanik ja lekke otsimine ja täitmine, kui liialt kulukaks ei lähe. Big Grin

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
#7

Vanasti ei mulisenud.Mulin ja see pidev töötamine algasid korraga.Tehniku koju kutsumisega väga ei kiirusta,nad mõistavad väga hästi korras juppe välja vahetada ja raha küsida.
Releega on kõikvõimalikud trikid ära proovitud,ka min temp. ei lülita mootorit välja ja eile mõõtsin kapis temperatuuri ära ja alla pluss 7 ei lange.Keeran relee 0 mootor seiskub,tagasi 1 seisab mõne aja siis käivitub ja jääbki käima.
Äkki on veel mida proovida?
Vasta
#8

Aga võta see "Harkov"-i relee ja pane lahtiselt kappi ja ühendajuhtmed ja min, temperatuurile... kas lülib välja??? Ära ennem originaali üldse demonteeri

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
#9

Panin harkovi relee lahtiselt kappi,seis ikka sama ja kapis alt teisel riiulil temp. 10 allapoole ei lange.Puhas loogika nagu ütleb,et kompressor külma toota ei suuda,muidu oleks mitme tunni töötamise järel kapp seest jääs.
Vasta
#10

Siis vast freooni väheks jäänudvõi ei löö kompressor nii efektiivselt kui tarvis Sad nüüüd vast tehniku rida või kiire arvutus ja naisele headmeelt teha uue kapi näol Big Grin

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
#11

Tänaseks on kapp Kodalas remondis käinud ja teenib truult edasi meid.Mingis torus oli auk tekkinud kust gaas vehkat tegi.Remondi läks 800.- lisaks oma transport viimisel ja toomisel.Tänud h2rra väikese koolituse eest külmamaailmas.
Vasta
#12

Risustan natuke võõrast teemat: Mul vastupidine mure - juhe seina, külmik töötab kuni esimese väljalülitamiseni. Peale seda iseseisvalt käima ei lülita - rusikaga kops pihta hakkab vahest tööle. Kas neid releesid saada ka on(või saab releed "kõpitseda") - masinaks siis jällegi ca.10 aastat vana Snaigega, mis muidu vägagi truu olnud.
Vasta
#13

Mul oli samuti vajas koputamist ja hakkas käima taas,katkusin relee pilbasteks ja surnud kärbes kukkus seest välja,panin kokku tagasi ja toimib kenasti.Olemuselt on see rõhurelee nagu veepumpadel ja kompressoril.Tolles soolikas mis läheb kapi korpusesse on mingi ollus sees mis temperatuuri langedes paisub ja kontaktid sulgeb.Võid julgelt relee lahti võtta,midagi sealt seest lendu ei lähe.Kui juba lahti siis võid ka kontaktid ära puhastada igaks juhuks.Kokku panemisel tuleb pisut nuputada ja ajusi ragistada,aga keerulist pole midagi.
Vasta
#14

(02-09-2010, 15:42 PM)muska71 Kirjutas:  ... katkusin relee pilbasteks ja surnud kärbes kukkus seest välja,panin kokku tagasi ja toimib kenasti.

Congratulations! You've successfully debugged your device!

Tõlge - Sa oled oma teinud oma seadme edukalt putukavabaks!

(IT inimesed saavad aru, millest jutt.)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  üks loojaid ja eestvedajaid
Tutvustame jalgratta ajalugu Eestis, väljas on üle 120 ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, kuni mai keskpaigani oleme avatud eelneval kokkuleppel (514 3262 või PS)Vasta
#15

Congratulations! You've successfully debugged your device!

Tõlge - Sa oled oma teinud oma seadme edukalt putukavabaks!

(IT inimesed saavad aru, millest jutt.)
[/quote]

Kuidas aga kutsutakse seda,kui külmkapp ajab suitsu välja ja lahtivõtmisel potsatavad lülitite vahelt kolm kärvanud hiirt,ühel neist kasukas kärssamas. Just täna juhtus selline õnnelik õnnetus.
Vasta
#16

Kuidas käituda siis, kui kapp töötab aga liiga hästi? Lüllab sisse ja välja, aga välja liiga hilja - temp mõõtnud ei ole, aga sügavkülm on ok, tavalises osas aga samuti. Nutune on võtta midagi, sest kõik on külmunud terves kapis!


Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne