Süütemoment
#1

Tekkis huvi sellise asja vastu nagu Süütemomendi reguleerimise seadis. A.Palu raamatus "Mootorrattad ja motorollerid" on selline mõõtja ära näidatud.
Kas sellist mõõtjat leidub veel kuskil - No kasvõi uuemal kujul. Pole kusjuures oma enese silmaga sellist elusees näinud.

Näeb välja selline
http://fotoalbum.ee/photos/V6ll/75742283
Vasta
#2

(29-08-2010, 23:24 PM)Necro Kirjutas:  Tekkis huvi sellise asja vastu nagu Süütemomendi reguleerimise seadis. A.Palu raamatus "Mootorrattad ja motorollerid" on selline mõõtja ära näidatud.
Kas sellist mõõtjat leidub veel kuskil - No kasvõi uuemal kujul. Pole kusjuures oma enese silmaga sellist elusees näinud.

Näeb välja selline
http://fotoalbum.ee/photos/V6ll/75742283

Sellise asja saab ise teha.Vaja üks vana küünal millest on vaja portselani osa välja võtta.Siis tuleb sellesse keerata 10 mm.vint 1mm sammuga.Tuleb ka teha polt millele vint peale lõigata.Ülemisse otsa teed lõhe kruvikeeraja jaoks.Peab selle asjanduse keerama küünla avasse. Kui ajad kolvi ülemisse surnud seisu siis keerad poldi vastu kolvi ja jätad lõhe asendi meelde.Siis keerad polti 2,5-5 mm.sissepoole ja sellel momendil peavad kontaktid kinni minema.Muidugi tuleb vaadata ,et väntvõll ikka õiges suunas liiguks.Olen selliseid ennemgi teinud,kuid endale pole ühtki jäänud,sest kohe võetakse ära.
Vasta
#3

Tänud vastuse eest!
Vasta
#4

Üks variant on teha kell-mikromeetriga. Sellele küünla kerest kinnitus ja ongi olemas skaalaga näidik sütte seadmiseks mootorrattal.

Ainus probleem on küll selles, et vahel pole paagi all piisavalt sellise asja jaoks ruumi. Seega tuleb paak vahel süütenurga seadmiseks maha kruvida.

Kõige lihtsam variant on lihtsalt leida sobilikke mõõtemärke omav pulk ning seda kasutada. Võta puupulk, märgi ära ÜSS ja siis tee joonlauaga järgmine kriips, mis peaks märkima vajalikku punkti kolvikäigul. Pulk tagasi ja kui jõuad vända liigutamisel soovitud kriipsuni, ongi õige koht käes.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Üritan midagi valmis teha.
Ehk teate kuskohast seda kell-mikromeetrit saada - olen otsinud, aga ilma kellata olen leidnud. Palju selle hind võiks olla?
Nii. Sai vana A11 küünalt natuke piinatud ja portselanosa välja pekstud. Ei tahtnud eriti välja tulla. Keerasin M8 keerme sisse ja nüüd otsin polti - ühe tooriku leidsin, aga see tahab suuremat vinti ning sellele veel vaja omakorda vint peale teha. Aga pmst ega see asi nii raske teha polegi. Proovin esimese poldiga ja siis teen teise polditoorikuga. Vaatan kuidas välja tuleb.

Aga kuidas ma portselani sealt ilma küünalt väga retsimata välja saaks? - Puuriga ei taha ka kallale minna.
Vasta
#6

(30-08-2010, 12:33 PM)Necro Kirjutas:  Üritan midagi valmis teha.
Ehk teate kuskohast seda kell-mikromeetrit saada - olen otsinud, aga ilma kellata olen leidnud. Palju selle hind võiks olla?
Nii. Sai vana A11 küünalt natuke piinatud ja portselanosa välja pekstud. Ei tahtnud eriti välja tulla. Keerasin M8 keerme sisse ja nüüd otsin polti - ühe tooriku leidsin, aga see tahab suuremat vinti ning sellele veel vaja omakorda vint peale teha. Aga pmst ega see asi nii raske teha polegi. Proovin esimese poldiga ja siis teen teise polditoorikuga. Vaatan kuidas välja tuleb.

Aga kuidas ma portselani sealt ilma küünalt väga retsimata välja saaks? - Puuriga ei taha ka kallale minna.

Mina olen treipingi küünla selle osa,mis on valtsitud,maha treinud.Võib ka käiata.Ülemine külg on valtsitud,et portselan tihedalt sees kinni seisaks.Mõlemal pool portselani on vaskseib tihendiks pandud.Vanasti olid küünlad mis käisid vindiga lahti,et saaks rikkis südamiku välja vahetada.Tänapäeval visatakse vigane küünal lihtsalt üle õla,keegi neid ei paranda.Niipalju siis arengust.
Vasta
#7

Selle riista nimi on indikaatorkell ja on teda müüa Vananarva mntl Kilulinnas. Poe nime ei mäleta,aga,kui Irust Maardu poole sõidad,siis paremat kätt pruun plekist hoone,seal palju igasugust tööriista kaupa müügil.
Vasta
#8

Ei ela Harjumaal, aga netist leidsin. Pole eriti kallis ka pooletuhande krooni ringi jääb. Aga ma tegin omale 2tk vanadest A 11 küünaldest. Ühele neist suurema keermega M10 ja pikema poldiga. Nüüd vaja ainult uus võrri silindripea ära tuua kusagilt ja saab paika panna. Vanal küünlavint maas.
Vasta
#9

Poe nimi on KepstomVM.
Vasta
#10

Stroboga siis ei saa jah?

Pole midagi targemat teha
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne