Plastikust numbrialus on "seksitapja"!
#1

Mina olen väikest viisi vanatehnikahuviline ja lisaks oma garaazis nokitsemisele piilun ka teiste huviliste vanatehnikat. Vanatehnika vaatamine tekitab mõnes mõttes isegi kirge. Kõike ei jõua ise omada ja täies mahus harrastada, seda huvitavam on vaadata, kuidas teised huvilised on oma asju teinud. Igastahes tekitab vanatehnika nägemine minus alati positiivseid emotsioone.

Aga kirg on kerge lahtuma kui ilusa vanatehnika külge on riiklik registreerimismärk kinnitatud plastikust numbrialusega. Minu meelest see ei sobi ja jätab sama hullu mulje nagu naiste sukapäkad ja präänikutega rinnakad. Võib-olla pole vanatehnikahuviliste hulgas, kes enamuse ajast viibivad garaazis ja ei ole eriti naistega suhelnud, sobilik tõmmata paralleele naiste aksessuaaridega. Siis meestele arusaadavalt selgitades on plastikust numbrialus vanatehnika küljes umbes sama hull mulje, nagu kaenla alla venitatud dressipüksid.

Täiesti legaalne viis on kinnitada number auto külge ka korraliku poldi või kruviga. Üldine mulje jääb oluliselt ilusam ja vanatehnikale sobivam. Soovitan selle üle mõelda.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#2

Numbrimärkide kinnitamise variantide legaalsuse üle on siin foorumis hiljaaegu alles väideldud - et kuidas ikka sovib ning mismoodi tohib.
Eks muidugi mõtleme selle asja üle . Kuigi omal nagu numbrimärke oleks aga kinnitada kuhugi pole. Sad
Eluvõõra (ning naistevõõra) inimesena huvitaks, mis asjad need präänikutega rinnakad (või kuidas see asi täpselt oli?) on ning kuidas neid oleks võimalik saada ? Samuti on huvi nende kasutamise kohta (milleks, kuidas jne).
Selgituseks - ei veeda praltiliselt üldse aega garaaþis, lihtsalt tegu puudulikult arenenud eluvõõra inimesega.
Vasta
#3

(11-09-2010, 22:09 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Mina olen väikest viisi vanatehnikahuviline ja lisaks oma garaazis nokitsemisele piilun ka teiste huviliste vanatehnikat. Vanatehnika vaatamine tekitab mõnes mõttes isegi kirge. Kõike ei jõua ise omada ja täies mahus harrastada, seda huvitavam on vaadata, kuidas teised huvilised on oma asju teinud. Igastahes tekitab vanatehnika nägemine minus alati positiivseid emotsioone.

Aga kirg on kerge lahtuma kui ilusa vanatehnika külge on riiklik registreerimismärk kinnitatud plastikust numbrialusega. Minu meelest see ei sobi ja jätab sama hullu mulje nagu naiste sukapäkad ja präänikutega rinnakad. Võib-olla pole vanatehnikahuviliste hulgas, kes enamuse ajast viibivad garaazis ja ei ole eriti naistega suhelnud, sobilik tõmmata paralleele naiste aksessuaaridega. Siis meestele arusaadavalt selgitades on plastikust numbrialus vanatehnika küljes umbes sama hull mulje, nagu kaenla alla venitatud dressipüksid.

Täiesti legaalne viis on kinnitada number auto külge ka korraliku poldi või kruviga. Üldine mulje jääb oluliselt ilusam ja vanatehnikale sobivam. Soovitan selle üle mõelda.

No lõpuks kuulen ka miskit asjalikku juttu.
Kujutage hetkeks ette 20 ndate aastate puukodaratega veoautot.Sellele on külge kruvitud plastikust numbrialus,millel on vast mingi autopoe reklaam peale mäkerdatud ja selle sees mingi autonumber.Ikka hirmus küll.Sellist asja ei näe isegi unes mitte...Ütlen ausalt,polt+mutter,seib sinna vahele. Miski silma ei riiva.Meie maal ikka varemgi nii olnud. Iseasi mida seadusetreialid selle kohta ütlevad.Loodan et kaine mõistus ikka võidab.
Vasta
#4

Numbrialus on EV reg. numbri juurde kuuluv "tihend" ja kogumoos.

Ma ei pane ühtki asja oma autole niimoodi külge, et lihtsalt puurin augu metallist läbi ja siis kinnitan...alati on kas auk enne puuritud ja siis kogu detail galvaniseeritud või värvitud vms.
Numbrialuse kasutamine ei nõua augu puurimist numbriplatesse..
Mis siis, et alumiinium normaaltingimustes ei korrodeeru.

Tundub, et nagu Sul, on ka mul laup. õhtul mõnikord igav...Smile
Vasta
#5

Numbrimärkide värvimist ja nende kinnitamisega seonduvat arutati natuke selles teemas: auto reg numbri värvimine

...
Vasta
#6

polt on! Naljatilgad kas need numbrialused seisavad autokülgetõmbejõuga küljes?
Vanematel mersudel on ilusad roostevabad nr. alused.
Vasta
#7

(11-09-2010, 22:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ja präänikutega rinnakad.

Kujutage hetkeks ette 20 ndate aastate puukodaratega veoautot.Sellele on külge kruvitud plastikust numbrialus,millel on vast mingi autopoe reklaam peale mäkerdatud ja selle sees mingi autonumber.Ikka hirmus küll.Sellist asja ei näe isegi unes mitte...Ütlen ausalt,polt+mutter,seib sinna vahele. Miski silma ei riiva.Meie maal ikka varemgi nii olnud. Iseasi mida seadusetreialid selle kohta ütlevad.Loodan et kaine mõistus ikka võidab.
[/quote]
Ka mina tahan teada mis asjad need präänikutega kopsukad on?

Ning kujutage nüüd hetkeks ette 20'ndate puukodaratega autot. Tänapäevane numbrimärk sihukesel mõjub nagunii võõrkehana?! Olgu ta siis kinnitatud kasvõi sepistatud naela abil.
Vasta
#8

25-30 aastakest tagasi mõeldes olid mu 01-l nummerplaadid ilusate valgete ja punaste helkurpoltidega pandud. Poldipead asendas ca 1,5cm läbimõõduga helkur. Olid poes müügil.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Ei saa nüüd hästi asjale pihta, kuid kas siis musta numbri kinnitamiseks on ka olemas see plastmassalus? Ise seda numbrit ei oma, kuid mälu ( niipalju, kui seda lubjakihi all veel on ) järgi on need tsipa teiste mõõtudega.
Kui liikur aga nusta numbrit ei vääri, siis tühja sest alusest!

Tervitab Veteran.
Vasta
#10

(11-09-2010, 22:22 PM)kass Kirjutas:  Eluvõõra (ning naistevõõra) inimesena huvitaks, mis asjad need präänikutega rinnakad (või kuidas see asi täpselt oli?) on ning kuidas neid oleks võimalik saada ? Samuti on huvi nende kasutamise kohta (milleks, kuidas jne).
Selgituseks - ei veeda praltiliselt üldse aega garaaþis, lihtsalt tegu puudulikult arenenud eluvõõra inimesega.

Nii, mulle on asi juba selge, vastata pole vaja! Omades nõukogude aegset tehnilist kõrgharidust ja elementaarset loogilist mõtlemist pole keeruline sellist pähklit katki hammustada. Cool
Aga ksf! Ferdinandile selgituseks - tegu on lapsiku/lastele mõeldud legendiga päkapikkudest, kes toovad headele tädidele präänikuid rinnahoidjatesse. (onudele teatavasti sokki sisse ja lastele sussidesse). Tegu suhteliselt banaalse ja ebahügieenilise muinasjutuga, selge see, et mõjub erootiliselt pärssivalt ja seksi tapvalt!

Aga muidu on teema huvitav ja õpetlik! (ja seksikas).
Vasta
#11

(12-09-2010, 18:45 PM)kass Kirjutas:  Aga ksf! Ferdinandile selgituseks - tegu on lapsiku/lastele mõeldud legendiga päkapikkudest, kes toovad headele tädidele präänikuid rinnahoidjatesse. (onudele teatavasti sokki sisse ja lastele sussidesse). Tegu suhteliselt banaalse ja ebahügieenilise muinasjutuga, selge see, et mõjub erootiliselt pärssivalt ja seksi tapvalt!
Olles koolis käinud juba uue kapitalistliku korra tingimustes poleks ise seda präänikutega rinnahoidja seletust küll välja mõtelnud Big Grin
Aga asjast ka. Minul endal on numbrimärkidega seoses üks teine küsimus tekkinud. Nõukaajal olid veoautodel ja väikebussidel numbrimärk maalitud (masina) taguotsale ka kerevärvist eristuva värviga suurelt. Samas pole nagu näinud, et keegi praegu korda tehtud Gaz-51 või Kavz bussi taguotsale oleks reg. numbri maalinud. Samas oleks see ju ajastutruu?

...
Vasta
#12

Tere!
Ei saa mitte vaiki olla!
Olgu selleks portaaliks Postimees.ee, elu24.ee või automoto.ee, siis sõnale seks! tuleb alati rohkel vastukaja...
Olgugi, et mõttes mõtlesin läbi Valdo öeldud kuldsed sõnad (enne postitamist loe tekst läbi, ja vaata, kas see on postitust väärt) leian, et ohvtopikutan teemat veidi...=)

Päikest teile!

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#13

(12-09-2010, 21:12 PM)dzeiaar Kirjutas:  Nõukaajal olid veoautodel ja väikebussidel numbrimärk maalitud (masina) taguotsale ka kerevärvist eristuva värviga suurelt. Samas pole nagu näinud, et keegi praegu korda tehtud Gaz-51 või Kvaz bussi taguotsale oleks reg. numbri maalinud. Samas oleks see ju ajastutruu?

Olid numbrimärki kordavad kirjad veoautodel ja bussidel tagaküljel. 1980ndate lõpuni.

Veelgi varem, 1950ndatel kollaste numbrite ajastul olid veoautodel tihtipeale need kirjad aga hoopis kasti külgedel ja vahel ilma seeriatähtedetegi.

Millal see kord muutus, st kirjad läksid külgedelt taga, seda ma ei tea (kuigi tahaks hirmsasti teada). Taga ei nõutud neid enam miskil 1980ndate lõpul - jälle, kesütöleks täpse aja?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#14

Aga Vene Föderatsioonis kehtib see seadus ju tänapäevani?

Liiklen paar korda kuus Vene Föderatsioonis ja kõikidel masinatel (ka nende omatoodangul ja lääne omadel, mille tootmisaeg on üle 2000) on kirjad tendi või kuudi peal...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#15

Mul on hea meel, et sellele teemale on mõni lugeja ja kaasamõtleja leidunud. Eks ma nuputan nagu keskmine õhtulehe reporter, kuidas valmistada selline teema, et seda ka loetaks ja kaasa mõeldaks. Tegelikult pole ju oluline kas ollakse poolt või vastu, mul on hea meel, kui selle üle mõeldakse ja eriti hea meel on kui igal vanatehnikahuvilisel tekib minuga sarnane mõtlemiskäik oma enese mõttetöö käigus.

Nagu mitme hea sõbragi käest olen teada saanud, siis kasutatakse plastikust numbrialust põhjusel, et ei raatsita numbri sisse auke puurida ja numbri alus on nii odav ning enamasti on see juba garaaziriiulis olemas. Kroomikarva plastikust alus on vahel isegi omanikule ilus tundunud. Üks sõber aga tunnistas üles, et ta ei saa numbri sisse auke puurida, sest kasutab sama numbrit ka teiste liiklusvahendite peal. Kolmas aga nikerdas ise "mustale numbrile" plastikust aluse, sest palju vaba aega ja plastiku liimi oli lihtsalt käes. Lisaks tundus veel "nii ilus olevat".

Plastikust numbri aluse kasutamine vanatehnika juures on ilmselt ainult siinse rahva omapära. Mujal maailmas ma ei ole sellist asja kohanud, vähemalt mitte sellises mahus, et sellele tähelepanu liigselt pidama jääks.

Jutt käib loomulikult ainult vanatehnikal kasutatavatest numbrimärkidest. Uued autod ja tsiklid elagu oma elu rahulikult edasi.

Ilma igasugu präänikute ja muude veidrusteta ning selgesõnaliselt väljendudes - soovitan kõikidel vanatehnikahuvilistel loobuda plastikust numbrialusest.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#16

Julgeksin väga algaja vanatehnikahuvilise ja mitte eriti vana tehnika omanikuna töstatada küsimuse - mis on viimane piir auto vanuses mil veel tohib plastraami kasutada?

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#17

Viimasele vastuseks. Olen kunagi ühe seltsimehega selle teema üle juurelnud. Tulemus oli see. Kõik mis on juba plastikust stangedega võivad evida plast numbriraami. Kõik mis on metallstangedega ja üldse pea plastiku vaba eksterjööriga, võiksid olla ikka kruvidega või lausa selle helkurpeaga kruviga. Ette valged ja taha punased Big Grin Ajastutruud.

Mu meelest läksid enamus eurotoodangut kuskil 80date aastate alguses juba üle nendele plast stangedele mis halli või musta värvi olles on ikka koledad küll. Seal pole vahet mis pagana firma logoga numbri raam on. Õnneks on ka erandeid millel olid tehasest tulles juba stanged värvitud kerevärvi ja ka seal ei häiri must numbri raam, juhul kui pole reklaame
peal.
Kuid õnneks on paljud kroomstangedega autode omanikud suutnud ikka oma numbri panna ilma raamita külge. Neid on hea vaadata küll.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#18

(13-09-2010, 00:22 AM)ryblik1 Kirjutas:  Kõik mis on metallstangedega ja üldse pea plastiku vaba eksterjööriga, võiksid olla ikka kruvidega või lausa selle helkurpeaga kruviga. Ette valged ja taha punased Big Grin Ajastutruud.

Natuke veel kaasamõtlemist ja meepotti tõrva tilgutamist minu poolt. Nende ajatutruude helkurpeadega poltide kohta (mis ju ka olid plastikust Smile ). Minu mäletamist mööda ei meeldinud need popid "helkurpead" registreerimisnumbrite peal siseministeeriumi töötajatele üldsegi mitte ja kaldun arvama, et ka tänapäeval ei leia need mõnede volitatud ametimeeste poolt tormilist heakskiitu, vaatamata "ajatsutruudusele" jms.
Vasta
#19

Ma liimisin musta numbri kahepoolse teibiga tolleaegse numbrialuse peale. Ei ole auke, ei häiri silma ja ei ole ka ära kadunud.
Vasta
#20

mnaj, siit meenub, et vist isegi sai kunagi ca 5a tagasi kahepoolse teibiga kiirelt kinnitatud, et saaks kiirelt kvartalis ringid teha, seega pole vist kindlamat asja kui ajutine.

samas ei saa mainimata jätta, et osade vanade usa autode projekteerijad on seda postitust vist ette näinud. unes ehk. ning likvideerinud võimaluse sellist plastik-vidinat üldse mahutada kusagile. selleks on näiteks ühe võimalusena stangede sisse vastavad avad/taskud projekteeritud. hea turvaline ka, sest nummeri eemaldamiseks/sättimiseks peab tõsiselt auto alla ronima.

või mulle siiski meenub 30te autolt üks väga tore numbrikinnitussisteema
(ehk leiab pildi ülesse). toda annaks isegi toota/turustada mõnel nobenäpul meie eesti olematul turul? see oli klambrisüsteem ja üsna paigaldatav igale autole. samas nummer jäi terveks ja üleüldse meele tegi rõõmsaks....

- lp sm jaamakorraldaja -
¡Viva Rallye de Invierno de los Coches Antiguos!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne