#1

Kas selline traktor on kellegile tuttav, mis on selle pealmised head ja vead? Kas selliste varuosasi liigub veel, kui vaja läheks?

[Pilt: logo-mtz.gif] МТЗ-50 1977






Vasta
#2

Eestis väga haruldane roomiktraktor.Toodeti neid Altai traktoritehases.Kujutab endast midagi Jossi ja DT vahepealset.Mootoriks on 6-silindrine Altai reasmootor,roomikvanker sarnaneb Jossi omaga,kuid roomikud on DT omad.
Minu mäletamist mööda neid traktoreid Eestis põllutöödel ei kasutatud,vaid mõned üksikud töötasid buldooseriga tööstusettevõtetes. Näiteks seitsmekümnendatel lükkas üks selline liiva Tartu betoonitehases.Olevat olnud küllaltki kapriisne riistapuu ja sageli remontivajav.Varuosadega oli juba tollel ajal suuri probleeme ning vaevalt tänapäeval neid Eestis neid leidub.
Üks vanem mudel (T-4) seisis üheksakümnendatel Tõrva lähedal ühe talumehe hoovil.Mootor oli kokku jooksnud,muus osas täiesti komplektne.Möödunud aastal hakkasin selle vastu uuesti huvi tundma,kuid selgus,et omanik oli ta juppideks lammutanud ja vanarauaks müünud.
Vasta
#3

eesti gaasil on üks altai.täitsa töötab.ühele poole pöörab halvasti.kasutatakse torude tõstmisel-paigaldatud on kraana paremale küljele
Vasta
#4

Ilmselt samale firmale kuulub vähemalt kolm sellist traktorit, kõigil TG-6,3'd peal.
Noid T-4A'sid ilmub ikka aeg-ajalt kuskilt välja. Tõsi, ega nad just kõige levinumad pole.
Vasta
#5

Aitäh vastuste eest. Ühele mu tuttavale pakutakse sellist, ma võin siis talle edasi öelda mis sellega on oodata.

[Pilt: logo-mtz.gif] МТЗ-50 1977






Vasta
#6

Tegu meil vähelevinud traktoriga, mille andmed järgmised: veojõuklass 4,0 KN (DT 75 - 3 kn; T 130 (nn joss) 10 kn), 6 sil diisli võimsus 130 hj, masina mass vähemalt 8100 kg. Mootori mark A-01M. Roomiku laius 42 cm (DT 75 - 39 cm). Masinast oli mitmeid modifikatsioone, sealhulgas ka põllumajandustööde tarbeks. Andmete põhjal omas masin tunduvalt suuremat (5 kn +) veojõudu, esimesel kolmel käigul oli keelatud suuremat takistust omavaid töid teha.
Võimalik, et Tartumaal on üks traktor säilinud, kui kedagi huvitab siis võin täpsustada. Mõni aeg tagasi oli üks punast värvi isend müüa kas Soovis või Börsis, haakes oli suurem hakkepuidu purustaja.
Varuosadega on kindlasti Eestis kitsas, ei soovita töötegemiseks osta.

Tasa ja targu
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne