Tavaline ja odav fotokas :]
#1

Tahaks osta tavalist fotoaparaati .....ja raha raisata selle peale umbes 1500 eeku ..on kellegil midagi soovitada?
:???
Vasta
#2

Selle raha eest kõige kvaliteetsema saad venemaal toodetud Zenit tüüpi fotoka
Vasta
#3

mina ostsin trust 820 maksis 1500kr ja on päris normaalne....
Vasta
#4

tamar99 Kirjutas:mina ostsin trust 820 maksis 1500kr ja on päris normaalne....

Zenit iga kell etem
Vasta
#5

see trust on digikas aga Zenit on peegelkaamera.Zenit on tõesti kvaliteet kaamera.
Vasta
#6

Raigo Kirjutas:see trust on digikas aga Zenit on peegelkaamera.Zenit on tõesti kvaliteet kaamera.

Zenit ruulzz!!!
Mul on ka neid vanemalid masinaid.
Fed, Smena jne...

Ise klõpsin seebikaga :p
Vasta
#7

Kui point & shoot kaamerat (ehk siis seebikat) tahad, siis Olympus Mju: II peaks selle raha eest küll juba kätte saama.
Vasta
#8

Kas tõesti saab Zeniti 1500-ga kätte? Olen neid näinud müügis, hinnad enamasti üle 2000.
Endal on Zenit 12sd 80-ndatest (praegu müüdavad odavamad Zenitid on sisult täpselt samasugused, ainult väliskujundus pisut muudetud) ja Pentax Optio zoomiga seebikarp. Zenit teeb palju paremaid pilte, kuid on raske kaasas kanda ja pildistamine võtab rohkem aega. Zenitil on veel üks pluss, nimelt välguga inimesi pildistades punaseid silmi ei teki.
Seebikarp oleks mõttekas osta zoomiga, aga 1500-ga sellist vist veel ei saa, tuleb paarsada juurde panna.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#9

smolin Kirjutas:Kas tõesti saab Zeniti 1500-ga kätte? Olen neid näinud müügis, hinnad enamasti üle 2000.
Endal on Zenit 12sd 80-ndatest (praegu müüdavad odavamad Zenitid on sisult täpselt samasugused, ainult väliskujundus pisut muudetud) ja Pentax Optio zoomiga seebikarp. Zenit teeb palju paremaid pilte, kuid on raske kaasas kanda ja pildistamine võtab rohkem aega. Zenitil on veel üks pluss, nimelt välguga inimesi pildistades punaseid silmi ei teki.
Seebikarp oleks mõttekas osta zoomiga, aga 1500-ga sellist vist veel ei saa, tuleb paarsada juurde panna.

Kurtna laadal müüdi igasuguse hinnaga neid.

Kõige eksootilisem oli kahene fotoaparaat.
Said kaks pilti teha korraga.
Vasta
#10

On välja pakkuda selline fotokas, endal seisma jäänud ning väga vähe kasutatud.Hind 700 eek-i
Vasta
#11

smolin Kirjutas:Seebikarp oleks mõttekas osta zoomiga, aga 1500-ga sellist vist veel ei saa, tuleb paarsada juurde panna.

Ma olen just vastupidiseid arvamusi kuulnud - odavast mõnekordsest zoomist on pigem kahju kui kasu.
Vasta
#12

Seda Olympus superzoom 700xb ei soovitaks kohe kindlasti , enne lippa suvalisse fotopoodi ja osta ilma zoomita olympus mju II
Saad lähedalt pildistada (~35 cm) ja kui ise väga käkki ei keera on muidu ka teravus hea . Selle raha eest parim, mis siis et seebikas, profid kasutavad ka.
Vasta
#13

ise olen kasutanud digi fotokaid paar aastat. filmiga aparaati ei soovitaks küll osta kui just ei ole proff ja ei vaja seda. digi fotokate hinnad algavad juba u 1000 kroonist ja 2000 saad enam vähem aparaadi kätte (tavaline 2Mpx ilma lisadeta ja teeb pilti nagu korralik seebikarp). Samas soovitaks selle hinna eest vaadata ka kasutatud digikaid mida turul on juba päris palju.
Lisaks mõne fotoka mis uuena sinna hinnaklassi (arvestasin kuni 2100 krooni) mahuvad:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvu...rad/11858/
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvu...rad/18390/
Lisaks muidugi veel suurel hulgal Trusti, Sweex´i jne kaameraid kuid ...
Failist pildi tegemine maksab osades kohtades veidi üle 3 krooni (Fotomax kesklinnas), kuid ära jäävad mõttetud pildid, filmi ost ja ilmutamine. Kalkuleerige...

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#14

Vana Zentiti ei soovita - prisma on liiga hämar, vandest vene omadest on Kiev parem (ja pentax bajonetiga ka).

Samuti soovitaksin, et teravustamine oleks kiiludega, mitte mattpinnaga - on endal lihtsam ja täpsem.

Aga selles hinnaklassis saab kätte ka vanema, kasutatud, ilma programmautomaatikata, metallkestaga peegelkaamera - practica, minolta, ricoh jne... nende hind sõltub rohkem sellest, mis objektiiv neil ees on.

Igat valgustmõõtvat vana aparaati (ka zeniti ja kievit) ostes ei ole mõtet osta seleenelemendiga aparaati. Elemendid on tavaliselt surnud ja valgusmõõdik ei tööta kas üldse või valetab. (kõige lihtsam on kindlaks teha selle järgi, et seleenelemendiga mõõturitel puudub patarei).

Aga kõik need on muidugi soovitused minu oma maitse järgi... ja need ei pretendeeri mingile tõele.

Endal kodus, mis kõigepealt meelde tulid:
Fed2, Fed3, Fed5, Ljubitel(id), Komsomolets, Junost, Moskva, Smena2, Smena Simbol, Smena 8m, Smena12, Zenit E, Zenit ET, Zenit TTL, Vilia, Vilia Auto, Kiev 30, Kiev 66, Canonet jne jne jne


Vasta
#15

Regardman Kirjutas:Kõige eksootilisem oli kahene fotoaparaat.
Said kaks pilti teha korraga.
Unicu proffifotograaf Sergei \"Fantomas\" Didõk vaatas seda ja ütles, et see on stereofotode aparaat. Küsis isegi hinda, mida ma ei mäleta. Ja seletas veel midagi selle omapäradest, mis jällegi minust suht mööda läksidBig Grin Aga olevat lahe asi.
Vasta
#16

2000 eest saab juba kasutatud EOS300 ju. Mina hoidsin seda juba käes a otsustasin ikka autosse investeerida.
Odav digi on barbaritele Smile
Vasta
#17

Säendsel stereofoto elukal on objektiivid enamvähem sama vahekaugusega kui inimese silmad. Pildid tehakse diapositiivid ja kleebitakse nisikse väikse raami sisse. Nood raamid siis saab sihukese binokli moodi asjanduse sisse pista ja kui niiviisi pilti vaadata siis on nigu PÄRIS Wink
Jääb siis sihuke tibatilluke ruumilisuse efekt.

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne