Kurtna/Tagadi kullakoormad
#1

Huvitaval kombel pole eilne Kurtna/Tagadi laat uudiskünnist foorumis ületanud. Kuuldavasti olla olnud siiski head kaupa.

Ehk kohalviibinud viskavad pildi- ja sõnamaterjaliga?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

http://www.reporter.ee/2010/10/03/nostal...i-otsimas/
Vasta
#3

(04-10-2010, 15:11 PM)Aspelund Kirjutas:  Kuuldavasti olla olnud siiski head kaupa.

Ühtteist ikka oma kollektsioonile lisaks.

Nagu kõik viimased 15-20 aastatki.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Mulle jäi silma kaksikute käru!
hakka või ise tittesid tegema...
Kuigi minust jäi ostmata ,kuid kuuldavasti oli 3000 EEK maksnud!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#5

Lahe käru, aga ma ei ole kindel, kas mu kaksikutest järeltulijad oleksid selles valmis rohkem kui viis minutit püsima Smile

Mis lastesse puutub, siis nad on muidu toredad ja võimalusel tasuks vanemarõõmud endale kindlasti osaks lasta. Samas pere esimeste lastena on kaksikud päris suur väljakutse...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

(04-10-2010, 18:24 PM)Aspelund Kirjutas:  Lahe käru, aga ma ei ole kindel, kas mu kaksikutest järeltulijad oleksid selles valmis rohkem kui viis minutit püsima Smile

Mis lastesse puutub, siis nad on muidu toredad ja võimalusel tasuks vanemarõõmud endale kindlasti osaks lasta. Samas pere esimeste lastena on kaksikud päris suur väljakutse...

A.

Jah .Kuid siiski polekski esimesed!.Smile
Vasta
#7

(04-10-2010, 15:21 PM)valdo Kirjutas:  Ühtteist ikka oma kollektsioonile lisaks.

Nagu kõik viimased 15-20 aastatki.

Jah, tõsi ta ilmselt on! Kui näiteks Lätis laadal ütlevad müüjad (lätlased/venelased), et käis üks eestlane ja ostis kõik jalgratta tükid ära, siis Kurtnas/Tagadil oma kangelasi teatakse ja mainitakse, et Valdo juba käis ja viis kõik minema! Smile

Ja räägi, Valdo, millalgi Dürkoppist ka!
Vasta
#8

(04-10-2010, 18:59 PM)kass Kirjutas:  ... Valdo juba käis ja viis kõik minema! Smile

Ära üle paku. Heal jvast veerandi jalgrattaid meenutavatest osadest/jäänustest, mida ma nägin. Ilusaid komplektseid asju seekord kahjuks ei kohanud, kõik nähtu oli ajahambast palju ja veelgi rohkem puretud Wink

(04-10-2010, 18:59 PM)kass Kirjutas:  Ja räägi, Valdo, millalgi Dürkoppist ka!

Kindlasti, kui saan korralikult pilti võetud. Ma aeg-ajalt ikka siin foorumis olen oma projekte (tehtud ja tegemata, lisaks vahel jäänuseid) tutvustanud, ega seegi erand ole Wink

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Kas keegi mäletab, palju laadal müügiks olnud Zündapp K-800 mootor maksis?
Vasta
#10

Zündapp K-800 mootoril oli selline hind , et mujalt maailmast saaks sama raha eest terve tsikli osta.
Endal oli ilmselt parimaks ostuks OPEL moororratta mootor ,vl. kuni 1904.a. Oli selline üleni malmist ja päris heas korras, hinnaklass ka normaalne, Zündappi mootorist üle 100 korra odavam.
Zündapp K-800 mootoril oli selline hind , et mujalt maailmast saaks sama raha eest terve tsikli osta.
Endal oli ilmselt parimaks ostuks OPEL moororratta mootor ,vl. kuni 1904.a. Oli selline üleni malmist ja päris heas korras, hinnaklass ka normaalne, Zündappi mootorist üle 100 korra odavam.

Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
Vasta
#11

Euro tulekuga oli see kevad pileti hind kena hüppe teinud 10.- EEK (0,64€) vs 2€ (31,29EEK) ehk hinnatõus 3.129 korda.

See kord ei saanud ma midagi omale tasku pista, isegi mingit väikest kruvi ei leidnud mida oleks vaja läinud.
Legendaarse šašlõki ja kohvi jätsin ka ostmata.
Vasta
#12

Peab ütlema,et ega mina ka kruvisid ei näinud. Selle asemel sain kotitäie sellist kraami:


[Pilt: 18218227b6eafc_l.jpg]


Seljanka oli 2€ ja panin tähele veel,et paljud poisid käisid laadal ringi mokad punased....Smile. See oli vast sellest seljankast,šašlõkk-5 € . Pileti hinnast kuulsin alles täna hommikul...siit samast teemast lugedes. Muidu tore sündmus. Ilm oli suhteliselt hea,kuigi oleks võinud olla soojem. Sõpru ja tuttavaid liikus igal pool. Ei saanud nendest ei ümber ega üle...Smile
Vasta
#13

Selle teksti postitasin ma ühte teise foorumisse, aga sobib ka siia piletihinna teemaks:

Ise väravas kella kuuest hommikul kella kaheni päeval vahetpidamata pileteid müünuna kuulsin erinevaid repliike pileti hinna kohta rohkelt.

Vana 10-kroonine pääsme hind oli meil olnud aastaid. Inflatsioon oli sellest järele jätnud vaid räbalad.

Teiseks: uue pileti hind vanas rahas oli pealt üle 30 krooni. Kas see on tõesti ilmvõimatu suurus? Üks toidupoes käik maksab pereinimesele kordades rohkem. Sisuliselt kahe õlle raha neile, kes seda jooki tarbivad. Brittidel pole üle kümne naela või sakslastel paarikümne euroni küündiv piletiraha mingi haruldus. Ma ei usu, et kaks korda aastas kahe euro väljakäimine kedagi rahalises mõttes kurnaks.

Piletist saadud rahaga tuleb klubil maksta erinevad rendid (sealhulgas suur parkla), samuti riigimaksud ja muud kohustuslikud lõivud. Need ei ole ka väiksed summad.

Lihtsalt varasem annetus MTÜ'le, mis oli ühtlasi sisenemistasuks, ei omanud riigi ees suuri kohustusi. Ametlik numereeritud piletite müük sunnib aga päris palju ära andma.

Numereeritud piletite kasutuselevõtt oli tingitud soovist fikseerida täpsemalt külastajate arv ning nii laekuvad summad.

Vaadates neid kaubavooge, mis väravatest välja suundusid, olen ma veendunud, et enamus Tagadi laada külastajaid jäid oma piletiraha eest vastutasuks saadud elamuste ja leidudega igati rahule.

Ja seekord enamus piletimüüjaid/parkimiskorraldajaid/asjamehi tasu ei saanud. Kogu protsess toimus vabatahtlikuse alusel.

Ning kui kellelgi on mõtteid ja ettepanekuid, kuidas laada korraldust veelgi paremaks muuta või soov ise selle korraldamises kaasa lüüa, siis tasub kindlasti klubiga ühendust võtta ja oma mõtted ning soovid edastada.

Ning nii kurb kui see ka pole: me ei saa sundida kedagi kaasa võtma Lada, ZAZ'i, Minski, BMW, Jawa jne osi. Inimesed võtavad laadale seda, mida nad tahavad müüa. Uute ja põnevate detailide hulk väheneb aga arusaadavatel põhjustel aastast aastasse, sest kohti, kust leidmata uut kraami vurinal peale tuleks, jääb järjest vähemaks.

Asp
Unic-Moto

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#14

Ise kah seekord peale pliidirõnga, midagi kasulikku ei leidnud. Kahe-eurone piletihind ehmatas küll, kolmekordne tõus on liiga märgatav. Loodetavasti ei maksnud müüjad oma platsi eest kolmekordset hinda, kuigi müügis olnud asjade eest küsimise järgi arvaks küll, et justkui oleks kallimaks läinud...
Meeleolu oli vaatamata kõigele ikka hea ja tundus, et oli ka mida osta, mis sest, et enesele kasulikku vähe oli, ju siis soovid liiga erilised Smile

Do'nt panic
Vasta
#15

Otsisin hoolikalt seda universaalset tahavaate peeglit( suuna, gabariidiosa nurgas); leidsin!!!, AGA hind 40 eur??? No ma ei tea.... nii haruldane see asi ka polnud. Ütlesin omanikule oma arvamuse ja mu poolest võib ta selle kasvõi sisse soolata. Muud huvitavat peenemat jäi siiski silma. Sain paar väa head ostu ja pole nagu kiruda, kuigi kola müük jäi kesiseks vaatamata heale platsile. Nüüd tuleb kola ära sorteerida ja üleliigne Kuusakoski viia ning plastik prügimäele matta. Kogu üritus jäi Tartust sõites, platsi tasu makstes ja ise kraami ostes vaevalt 20 euriga plussi. Kuid paar asja kaalub selle ülesse.
Vene mudelite krõbedad hinnad ajasid lihtsalt naerma. Vanad ja kribitud rääbakad cccp mudelid niisuuse raha eest. Hahhaaa....

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#16

(02-05-2011, 15:23 PM)ryblik1 Kirjutas:  Otsisin hoolikalt seda universaalset tahavaate peeglit( suuna, gabariidiosa nurgas); leidsin!!!, AGA hind 40 eur??? No ma ei tea.... nii haruldane see asi ka polnud. Ütlesin omanikule oma arvamuse ja mu poolest võib ta selle kasvõi sisse soolata. Muud huvitavat peenemat jäi siiski silma. Sain paar väa head ostu ja pole nagu kiruda, kuigi kola müük jäi kesiseks vaatamata heale platsile. Nüüd tuleb kola ära sorteerida ja üleliigne Kuusakoski viia ning plastik prügimäele matta. Kogu üritus jäi Tartust sõites, platsi tasu makstes ja ise kraami ostes vaevalt 20 euriga plussi. Kuid paar asja kaalub selle ülesse.
Vene mudelite krõbedad hinnad ajasid lihtsalt naerma. Vanad ja kribitud rääbakad cccp mudelid niisuuse raha eest. Hahhaaa....

Võibolla siis peaks korraldajaid paluma laadaplatsile mingi metallifirma konteineri,kuhu siis laadas pettunud viskaksid oma metallist kraami,et saada vaevast lahti ja mittevajatavaid asju loopida...Big Grin Selle metallifirma otsimiseks tuleks korraldada kasvõi konkurss. Eelistatud olukorras oleksid siis need firmad,kes lubavad oma metallihunnikutes sorida....Big Grin
Muidugi enne konteinerisse loopimist võiks veel oksjoni ka korraldada......Toungue
Arvan ,et tõsisemad mehed läheksid siis selle "sodi" peale lausa kaklemaBig GrinBig Grin
Vasta
#17

Mina jäin rahule,omandasin paar raamatut ja mõned pisividand oma volgale Smile samas oli huvitav vaadata,et üks mees müüs rigavõrri 350€ samas teises platsi otsas oli võimalik selle raha eest terve jawa 350 soetada !Smile
Vasta
#18

(02-05-2011, 15:57 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(02-05-2011, 15:23 PM)ryblik1 Kirjutas:  Otsisin hoolikalt seda universaalset tahavaate peeglit( suuna, gabariidiosa nurgas); leidsin!!!, AGA hind 40 eur??? No ma ei tea.... nii haruldane see asi ka polnud. Ütlesin omanikule oma arvamuse ja mu poolest võib ta selle kasvõi sisse soolata. Muud huvitavat peenemat jäi siiski silma. Sain paar väa head ostu ja pole nagu kiruda, kuigi kola müük jäi kesiseks vaatamata heale platsile. Nüüd tuleb kola ära sorteerida ja üleliigne Kuusakoski viia ning plastik prügimäele matta. Kogu üritus jäi Tartust sõites, platsi tasu makstes ja ise kraami ostes vaevalt 20 euriga plussi. Kuid paar asja kaalub selle ülesse.
Vene mudelite krõbedad hinnad ajasid lihtsalt naerma. Vanad ja kribitud rääbakad cccp mudelid niisuuse raha eest. Hahhaaa....

Võibolla siis peaks korraldajaid paluma laadaplatsile mingi metallifirma konteineri,kuhu siis laadas pettunud viskaksid oma metallist kraami,et saada vaevast lahti ja mittevajatavaid asju loopida...Big Grin Selle metallifirma otsimiseks tuleks korraldada kasvõi konkurss. Eelistatud olukorras oleksid siis need firmad,kes lubavad oma metallihunnikutes sorida....Big Grin
Muidugi enne konteinerisse loopimist võiks veel oksjoni ka korraldada......Toungue
Arvan ,et tõsisemad mehed läheksid siis selle "sodi" peale lausa kaklemaBig GrinBig Grin

Selles see teema ongi et nagunii ei jõua keegi kõike hoiustada, näiteks meite klubi osa tassis kohale endale mittevajaliku kraami, selgus tõsiasi et teatud asjade vastu huvi null ja kuna ka meile pole vaja siis peab vabanema.
3 M401 mootoriplokki, terved, ntx olid kaasas.
kastitäis vene karbusse, sapaka ventikad, genekas, jawa alumiinium asju. Muud sarnast.
Küll aga on hetkel hea kõigest pilte teha ja viimane müük teha. Peale seda on juba lihtsam vabaneda sest siis on kõigile pakutud ja keegi ei saa nina kirtsutada. Kah selline teema et ei raatsi enne ära visata kui on teada et huvi on siiski null. Aegajalt olen saanud vähemasti kedagi rõõmustada igast imeliku vene kolaga. Laadalgi rabati uued vene küünlad lennult ja uaz tagatuleklaase ja muud sellist imelikumat kraami. Kellegile andsin mosse kojamehe uue, mingi ala 1 euro eest. Kibestunud pole vast keegi, kuigi jah nõutuks võtab kui kohal on ka asjade ÜLEHINDAJAD JA HANGELDAJAD. Ehk siis vanasti öeldi nende kohta liigkasuvõtjad. Tuletan meelde seda 40 eurist peeglit. deem!!!
Ma arvan et said valesti aru mida ma ennist tahtsin öelda.
Eks pean selle viimase müügi teema ikka ära tegema ja ära pakkuma mis ripakile omal on.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#19

(02-05-2011, 18:59 PM)ryblik1 Kirjutas:  
(02-05-2011, 15:57 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(02-05-2011, 15:23 PM)ryblik1 Kirjutas:  Otsisin hoolikalt seda universaalset tahavaate peeglit( suuna, gabariidiosa nurgas); leidsin!!!, AGA hind 40 eur??? No ma ei tea.... nii haruldane see asi ka polnud. Ütlesin omanikule oma arvamuse ja mu poolest võib ta selle kasvõi sisse soolata. Muud huvitavat peenemat jäi siiski silma. Sain paar väa head ostu ja pole nagu kiruda, kuigi kola müük jäi kesiseks vaatamata heale platsile. Nüüd tuleb kola ära sorteerida ja üleliigne Kuusakoski viia ning plastik prügimäele matta. Kogu üritus jäi Tartust sõites, platsi tasu makstes ja ise kraami ostes vaevalt 20 euriga plussi. Kuid paar asja kaalub selle ülesse.
Vene mudelite krõbedad hinnad ajasid lihtsalt naerma. Vanad ja kribitud rääbakad cccp mudelid niisuuse raha eest. Hahhaaa....

Võibolla siis peaks korraldajaid paluma laadaplatsile mingi metallifirma konteineri,kuhu siis laadas pettunud viskaksid oma metallist kraami,et saada vaevast lahti ja mittevajatavaid asju loopida...Big Grin Selle metallifirma otsimiseks tuleks korraldada kasvõi konkurss. Eelistatud olukorras oleksid siis need firmad,kes lubavad oma metallihunnikutes sorida....Big Grin
Muidugi enne konteinerisse loopimist võiks veel oksjoni ka korraldada......Toungue
Arvan ,et tõsisemad mehed läheksid siis selle "sodi" peale lausa kaklemaBig GrinBig Grin

Selles see teema ongi et nagunii ei jõua keegi kõike hoiustada, näiteks meite klubi osa tassis kohale endale mittevajaliku kraami, selgus tõsiasi et teatud asjade vastu huvi null ja kuna ka meile pole vaja siis peab vabanema.
3 M401 mootoriplokki, terved, ntx olid kaasas.
kastitäis vene karbusse, sapaka ventikad, genekas, jawa alumiinium asju. Muud sarnast.
Küll aga on hetkel hea kõigest pilte teha ja viimane müük teha. Peale seda on juba lihtsam vabaneda sest siis on kõigile pakutud ja keegi ei saa nina kirtsutada. Kah selline teema et ei raatsi enne ära visata kui on teada et huvi on siiski null. Aegajalt olen saanud vähemasti kedagi rõõmustada igast imeliku vene kolaga. Laadalgi rabati uued vene küünlad lennult ja uaz tagatuleklaase ja muud sellist imelikumat kraami. Kellegile andsin mosse kojamehe uue, mingi ala 1 euro eest. Kibestunud pole vast keegi, kuigi jah nõutuks võtab kui kohal on ka asjade ÜLEHINDAJAD JA HANGELDAJAD. Ehk siis vanasti öeldi nende kohta liigkasuvõtjad. Tuletan meelde seda 40 eurist peeglit. deem!!!
Ma arvan et said valesti aru mida ma ennist tahtsin öelda.
Eks pean selle viimase müügi teema ikka ära tegema ja ära pakkuma mis ripakile omal on.

Ma tean,mida Sa tunned ja mõtled....Smile
Olen ise ka neid jevriseid asju müünud. Samas olen ka mõne asja lihtsalt ära kinkinud. Müügi ajal olen ka mõne asja lihtsalt "peale" viskand. Samas tahaks kõigile kannatlikele jõudu soovida.
Selliste asjade müügiga,millel minekut pole,tuleb uus taktika võtta. Selge on see,et KOHE ei taha keegi midagi,paku või vägisi. Läheb mingi aeg mööda ja tuleb uus seltskond peale,kes tahab jälle neid asju,mida praegu ei osteta. Ajaloost kahjuks keegi ei õpi. Minge härrased mõne vanema mehe juurde ja see räägib,kuidas Harley ja muude haruldaste masinate jupid vedelesid....
Põhimure on jah-hoiuruumid ja tingimused. Sellest saan aru. Praegu on ka segane aeg. Uus raha ja uued mõtted. Osa paneb hindu kindlasti umbes täpselt ehk siis kuidas mõte võtab....Big Grin Ja loll on see,kes põhjust ei leia....
Vasta
#20

Sai ka siis käidud, nähtud, ostetud. Vajalikku sain tervelt kolm asja. Aga nii nagu paljudelegi, tundub, et vanavara hakkab peale jääma, st, julgelt kolmveerand on kõike muud kui tehnikat. Aga arvestades seda, et aastaid ei ole midagi leidnud (võibolla on viga ka selles, et ei ole otsinud), siis võib 100% rahule jääda. Küll ei jäänud ma rahule korraldamisega, aga see on eraldi teema ja kuulub arutamisele ainult asjaosalistega. Aga siiski on midagi nüüd jälle teha, ehk saab Jawa't paremaks!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne