K: Dnepri MT-10 raaminumber
#1

Sai koju toodud 75a. Dnepr, teeks sõidukõlbulikuks ja võtaks arvele. Kui hakkasin teda suuremast sodist ja aastate tolmust puhastama ning otsima dokumentide numbritele vastavust, ei suutnud ma leida raaminumbrit, ei tagaamordi kinnituse juurest ega lenksu alt. Pirkal on õiged numbrid olemas ja tundes eelmist omanikku ei kahtle ma sõiduki "aususes". Kuid ARK tahab näha sisse pressitud raaminumbrit. Erinevaid foorumeid lugedes väideti, et MT-10el ei olnudki raami sisse pressitud numbreid. Kas oskab mõni Dnepri omanik asja selgitada ja äkki on kellelgi pilti MT-10 raaminumbrist? Pildi võib saata ka meilile:
janek@furnit.ee

Ette tänades, Janek
Vasta
#2

Sellise aastakäigu masina puhul üldiselt piisab pirka peal olevast numbrist. Uute dokumentide saamisel kirjutab ARK-i isand sinna märke "Raami number etiketil" ja kõik on korras.

HONDA GL 1000-1976
Vasta
#3

Mul on olnud 2 dneprit ja k750 ja ühelgi neist polnud raamile numbrit löödud, ainult birkal.
Vasta
#4

(08-10-2010, 15:34 PM)Daniil Kirjutas:  Mul on olnud 2 dneprit ja k750 ja ühelgi neist polnud raamile numbrit löödud, ainult birkal.
Jutt õige MT-le tuleb nr raamile alles MT-11-nel,samuti ei ole raamil nr-i K-750-nel,(omal need tsiklid olemas.) ARK on sellest tadlik.
Urali kohta ka,M-63 raami nr amordi kinnituse peal aga M-67 ja M-67-36
tel ainult sildil.
Vasta
#5

(08-10-2010, 17:03 PM)Armex Kirjutas:  Jutt õige MT-le tuleb nr raamile alles MT-11-nel,

Mul oli kunagi MT 10-36 ja sellel igatahes oli raami number tagumise amordika kinnituskohas olemas
Vasta
#6

Omal samuti 75a. MT-10

~3a tagasi registreerimisel ARK-is probleeme ei olnud .
Birkal oli nr. peal ja see ka passi läks.Ei tekkinud isegi teemat,et kas peab olema number raamil või kuskil mujal.
Sellel aastal ülevaatusel tekkis väike tõrge.Ülevaataja väitis,et "Dnepril" peab olema number mitte ainult birkal vaid ka raamil.Seejuures küsides täpsustust ei nõustunud ta eriti ütlema,kus pärineb selline info ja kus see number antud mootorrattal peaks olema . Kontrolliti tsikkel üle,löödi tempel sisse ja läinud ma sealt olingi.
Endal jäi natuke see teema kripeldama ja suundusin tegijamate/teadjamate poole ja sain vastuseks,et osadele isenditele ei löödudki numbrit raamile vaid kirjutati see ainult birkale.Põhjust kahjuks ei teatud!
Vasta
#7

MT-10-36-e ostsin Türilt ja teh.passis raami nr kohal kirjutatud nr-ta vaatasin silti sal ka nr puudu,rääkisin ARK-is seal öedi et ennegi nii olnud ja ARK andis kaks kleepsu vin,koodiga mille pidin tsiklile kleepima,üks hästi nähtavale ja teine kusagile peitu.
Vasta
#8

72. a MT-9 igatahes ka ei oma raamile sisselöödud numbrit ja ARKis ei tehtud sellest välja. Samuti ei tehtud arvele võttes selle koht lisamärkeid teh passi ja mingeid kleepse ka ei jagatud. See oli siis 2009. Issanda aastal.
Vasta
#9

(08-10-2010, 18:07 PM)Armex Kirjutas:  MT-10-36-e ostsin Türilt ja teh.passis raami nr kohal kirjutatud nr-ta vaatasin silti sal ka nr puudu,rääkisin ARK-is seal öedi et ennegi nii olnud ja ARK andis kaks kleepsu vin,koodiga mille pidin tsiklile kleepima,üks hästi nähtavale ja teine kusagile peitu.

Ühelt miilitsalt kunagi kuulsin, et nõuka ajal pandi tehnopassi "numbrita" märge näteks siis, kui registreeritud, raaminumbriga rattal vahetati raami poest ostetud raami vastu.Poest saadud paberiga mindi registrisse ja see väljastas siis uue tehnopassi, kus raaminumbri asemel oli märge "Б\Н" ehk "без номера". Sellised paberid ja nummer on minulgi ühest rattast alles.
Vasta
#10

[quote
Jutt õige MT-le tuleb nr raamile alles MT-11-nel,samuti ei ole raamil nr-i K-750-nel,(omal need tsiklid olemas.)
[/quote]

Minu K-750rattal raamil amordi kinnituse juures number täiesti olemas aastast 61
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne