Veinisõbrad
#1

Tere õhtust kõik veinisõbrad ja enda tarbeks veini tootjad.
Kuna koduvein on käima pandud ja jõulude aegu peaks suurem kogus kraami joogikõlbulikuks muutuma, oleks vaja suuremat kogust veinipudeleid(punniga), väidetavalt müüakse neid poes, aga mulle pole seni silma jäänud, kuigi olen otsinud. Ka internet jättis esialgu hätta.
Niisiis, oleks tarvis teada, kuskohast on võimalik osta selliseid pudeleid.

Tänan tähelepanu eest!
Vasta
#2

Miskeid veinipudeleid ja küllap ka punne pakuti Linnu tee rimis puuvilja osakonna lähedal. Jäi lihtsalt silma...

vanamotopisiku ohver
Vasta
#3

suuremates rimides oli veel nädal tagasi täitsa müügil.

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
Vasta
#4

Tänan kõiki vastajaid, juba homme lähen asja uurima.
Vasta
#5

kas pudel korduvkasutatav pole?
kui on siis pole muud kui hoolega poeveintse sisse valada ja hülsid alles hoida.
korgist ja kummist korke eri mõõtudes ja mullitorusid oli täna hommikul igatahes ka keilas rõõmu poes müüa.
Vasta
#6

Pole mõtet ju poeveine enam osta, kui ise tehtud vein 10 korda odavam tuleb, pudeleid ongi selleks vaja, et kogu kraam õigel ajal ära villida, mitte lasta "mälukaotajaks" minna, nagu eelmise laariga juhtus...
Odavam on osta ükskord 100 pudelit ja neid siis aastast aastasse täita, kui osta 100 veini, need ära juua ja seejärel täita. Koduveini eelis ongi hind(kui igaks juhuks üle hinnata, siis 3eek/liiteri kohta on reaalne, mis on poe veinist üle 10 korra odavam) + isetegemise rõõm
Vasta
#7

Eelmisel aastal oli õunu palju ja proovisin ka veini teha.Öeldakse,et esimene vasikas läheb ikka aia taha.See vastab tõele. Tegin küll nii nagu peab,kuid välja kukkus hoopis teisiti.Vein tuli,kuid maitse kehva.Pudelit lahti võttes muutus kollane värvus -roheliseks.Hullem variant oli see,et mõni pudelitäis läks äädikaks.Eriline oli veel see,et ka kollane äädikas läks roheliseks....
Ei oskand mina selle kraamiga muud teha,kui kallasin MTZ-radikasse.Vaat sellest oli kasu.See kraam pesi radikat nii,et vedelik puha must.Eelmise peremehe käes oli traktoril plokikaan mõraga ja tampis vingu radikasse,tahmas ja õlitas radika seest ära.Ei jahutanud enam.Proovisin pesupulbriga,kuid paistab,et kõike ei pesnud välja.Nii et, kui veinid tuksi on läinud,kallake aga radikasse.Peseb ägedalt.Mingi lõdviku toru sisse tekkis auk ikka ka.Võibolla kokkusattumus,mine tea.
Koduveini tasub ikka teha ja pudeleid vedeleb igal pool.Kellel veel õunu võtta,lasku aga käia.
Vasta
#8

Mina kui amatöör-veininautleja soovitan hoopis purgiveini! Esmane tutvus sellise tootega jääb minul aastasse 1984 Togliatti linnas . Olime seal mingis autotehases praktikal, üksikasju ei mäleta. Tulid meile külla koolivennad sõbralikust ENSV-st ja Kuibõðevi linnast läbi astudes võtsid külakostiks kaasa mõned purgiveinid. Polnud meie sellist asja enne näinud, kuigi arenenum vennasrahvas Venemaalt oli meie väiksesse ja vaesesse Eest Vabariiki kultuuri toonud juba 40 aastat jutti, oskasime veidi lugeda ja kirjutada ning ka autodesse kruvisid keerata (mitte eriti eduliselt, tõsi küll!)
Aga veinid olid 3 - liitristes purkides, plekkkaaned ilusasti peal ja sildid küljes. Ja ära me need jõime ja puudu tuli ka!
Igatahes on minul nüüd kodus keldris veel mitu 3 - liitrist purki eelmise aasta mustasõstra veiniga ja üsna mitu tühja purki on seal ka. Aga purkidel on plastmasskaaned peal...lähed ütleme keldrisse puid tooma (vahel kästakse selliseid naiste töid teha), astud läbi kõrvalruumist, küüned kiirelt plastkaane taha, kiire lonks, teine, kolmas ja kui ninast tagasi kipub juba jooksma, siis kaan peale, paar pilbast kaenlasse ja kiirelt üles, sest treenitud organism hakkab ruttu etanooli ümber töötlema veeks ja mitmesugusteks gaasideks.
Miks ma sellist jama siin kirjutan - asi lihtne, olen täna juba keldris käinud!
Aga ksf! Talujapojale - head õunaveini on üsna raske teha, st teha ei ole raske aga tehtud saada on küll. Mulle inponeerib näiteks õuna- pihlaka vein. Õun paneb asja mängeldes käima, pihlakas hoiab asja kontrolli all ja annab maitse, mis muidugi on jällegi maitse küsimus. Jama on selles, et üks aasta on õuna-aasta, teine aasta pihlaka oma...
Vasta
#9

Kahjuks jäi selle "rohelise" õunaveini kohta mainimatta asjaolu,et kui klaasi hingealla panin,jäi mõistus alles ja põhjad-kraanid ilusasti pidama.Ausaltöeldes on mul keldris seda kraami veel mitme kasti jagu ja kui keegi spetsialist-keemik tahab seda "katseteks",luban lahkesti...Pea-asi,et lõpuks saaks teada,milles viga ja kuidas seda järgmisel aastal vältida.
Vasta
#10

Tere
Olen kasutanud maitselt mitte sobivate veinide puhul destileerimis meetodit.Peale kahekorset destileerimist on maitse kõigile meeldinud.
Vasta
#11

(17-10-2010, 17:47 PM)_rein_ Kirjutas:  Tere
Olen kasutanud maitselt mitte sobivate veinide puhul destileerimis meetodit.Peale kahekorset destileerimist on maitse kõigile meeldinud.
Lõpuks ometi üks asjalik jutt.Vanaisa oli mul ka sellise asjaga tegelenud.Kahjuks pole teda enam elavate kirjas ja peale seda on järjepidevus kadunud...Vajan Suurt Juhti ja Õpetajat! Järsku tuled appi?
Vasta
#12

aga mis viinapudelitel viga? Punni peaks saama neilegi sisse panna.

Mina võin vabalt 50 viinapudelit niisama anda , kui kellegil soovi.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#13

(17-10-2010, 19:44 PM)Killer666 Kirjutas:  aga mis viinapudelitel viga? Punni peaks saama neilegi sisse panna.

Mina võin vabalt 50 viinapudelit niisama anda , kui kellegil soovi.
Ei taha see punn kuidagi keeratava korgiga pudeli ette minna, punn pidi hoopis katki minema kui liiga suure jõuga suruda. Ise ei ole katsetanud, nii et 100% kinnitada ai oska.
Vasta
#14

(17-10-2010, 14:06 PM)kass Kirjutas:  Jama on selles, et üks aasta on õuna-aasta, teine aasta pihlaka oma...
Veininautlejatel tuleb jah selliseid probleeme ületada. Käesolev aasta oli üldiselt õunavaene, mistõttu kogusin esimese laari õunu(u.150kg) Kernu piirkonnast, ja viisin need Ida-Virumaale (210km) teise laari jaoks on õunad(u.170kg) praegu garaaþis, mille kogusin naabrite õunapuid koormuse alt vabastades, järgmisel või ülejärgmisel nädalavahetusel viini needki Ida(150km) poole ära. Ikka parem variant kui üldse tegemata jätta, kuskilt Eesti nurgast ikka leiab toorainet kui otsida.
Vasta
#15

Vot see on tahtmine asjaga tegeleda, lausa teisest Eesti otsast õunu toomas käia. Ise olen ka koduveini ajamisega tegelenud. Sobivate pudelite puudumisel olen kasutanud ka keeratava korgiga alkoholi pudeleid. Parim vein õnnestus kirssidest, kahjuks sai väga kähku otsa. Õunaveinile lisan maitse ja värvi saamiseks arooniat.
Annan tasuta ära kartulikoti täie õunu, asuvad Tallinnas Mähel.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#16

Tegime ka sel aastal õunaveini arooniatega, nüüd lähiajal proovime paarkümmend liitrit teha jõhvika või pohlaga, sõltub sellest, mida metsast leiab. See "teisest Eesti otsast" õunte vedamine jätab tegelikult ainult sellise mulje, sest ise elan Tallinnas ja maakont Ida-Virumaa, kus asub ka vastav aparatuur, millega õunad purustada ja seejärel mahlaks pressida. Muidugi oleks parem kui kohapealt saaks nii palju õunu, aga kui pole siis pole.
Tänan õunte pakkumise eest, aga selleks aastaks on juba piisavalt olemas, pigem jääb puudu suurtest veinipudelitest, kuhu õunamahl "käima" panna.
Vasta
#17

Kuna mul saab kohe 25l veini valmis ja teine 25l u nädala-kahe pärast (sõltub, millal jõuab lõpetusprotseduurid teha ja kaua selitub) siis tekkis huvi soetada veinikülmik, kuna sobiva temperatuuriga keldrit käeulatuses pole. Võiks-peaks olema 2-tsooniline, eraldi reguleeritavate temperatuuridega punastele ja muud värvi veinidele.
Googel palju ei aidanud Sad
Müügis on igasuguseid, jama ei tahaks osta. Maht võiks olla u 50-100 pudelit.
Oskab keegi midagi soovitada? Mida võtta, mida jätta, mida vaadata ja mida mitte vaadata....
Vasta
#18

ma vabandan ette ja taha, kuna külmikut soovitada ei mõista, aga mudu arvan, et siinse foorumi peale saame piisava seltskonna kokku ja tuleksime hää meelega abiks valmivat veiniportsu likvideerima. siis poleks külmikut enam tarviski.
Vasta
#19

(12-11-2014, 22:23 PM)diesel Kirjutas:  ma vabandan ette ja taha, kuna külmikut soovitada ei mõista, aga mudu arvan, et siinse foorumi peale saame piisava seltskonna kokku ja tuleksime hää meelega abiks valmivat veiniportsu likvideerima. siis poleks külmikut enam tarviski.

Seda ma usun küll. 
Kuid, kuna esimesest pudelitäiest ümbervillimise käigus natuke ka täitsa kogemata suuõõnde sattus (see va voolik noh Smile) ja võib eeldada esialgsest maitsest, et täitsa Lati Pats, mitte Viru Virts, siis tahaks ära pudeldada ja veidi laagerdada, et ilusti ära küpseks. Siis peaks palju parem Lati Pats tulema. Selleks aga õigeid tingimusi vaja. mida kuskilt võtta pole....
Vasta
#20

ma võin oma keldrisse hoiule võtta.
luban pidulikult, et iganädalaselt kontrollin kauba seisundit.
Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne