#1

Tere!
Kas kellelgi juhtub vedelema suuremas koguses tavotti ning oleks huvitatud selle müümisest mõistliku hinna eest! Ise asun Tartu kandis!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#2

On võimalus sedasorti ollust kasetohust ja kasepuust ka ise kokku keeta. Tegemist on vankrimäärdega.
Juba keskkooli aegne autoõpetuse õpetaja Enno Luik kordas alati et tavoti aseaine oleks tänapäeval solidool.
Aga kui ongi plaanis vankrirumme määrida justnimelt tavotiga siis ma vabandan targutamise pärast.
Vasta
#3

Niipalju, kui mina asjast aru saan, siis kasetohust aetud ollus on ikkagi tökat, mitte tavott.
siin ka väike viide:
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus..._1212.html


(27-10-2010, 20:28 PM)rollfix Kirjutas:  On võimalus sedasorti ollust kasetohust ja kasepuust ka ise kokku keeta. Tegemist on vankrimäärdega.
Juba keskkooli aegne autoõpetuse õpetaja Enno Luik kordas alati et tavoti aseaine oleks tänapäeval solidool.
Aga kui ongi plaanis vankrirumme määrida justnimelt tavotiga siis ma vabandan targutamise pärast.
Vasta
#4

Vankrite määrimisest on asi kaugel, vaja oleks siiski erineva põllumajandustehnika (traktorid, kombainid, haagised jne) sõlmede ja laagrite määrimiseks sobilikku määret. Nõukogude Liidu aegsed varud hakkavad lõppema paraku.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#5

Litooli on veel praegugi poodides müügil.
Vasta
#6

Kohe ei teagi mida öelda...
Ma olen nii mugav inimene, et juba aasta(kümneid) tagasi läksin üle padrunites lääne määretele, no ei olnud enam tahtmist ise seda ollust pritsi suruda, seda enam, et sellise täitmisega kaasnesid paratamatult õhumullid, mis segasid tööd.

Nüüd on kasutuses ikka sama määrdeprits, mis ammu soetatud, otsik on vahetatud. Viskad puaste kätega padruni sisse, teed puhaste käte ja ühe kaltsutükiga terve hoolduse ja lõpetad ikka puhtalt. Vene pritsiga kippus neid lärakaid ja kaltse rohkem olema kui närv kannatas.
Omaette teema on "tavoti" (oli see siis solidool, litool, ciatim vms) kvaliteet. Kui ikka rattalaagrites pead peale igat veest läbisõitmist hakkama määret vahetama, siis kas ikka on odavam? Kunagi oli odavaim pakkumine 400gr padrunile 15-17 eek, ega see mingi kosmosetehnoloogia ole, aga lihtsamates kohtades ajab asja ära.

Variant2 osta (ehita)kohe suruõhul töötav prits, mis ise 100kg vaadist võtab, paari aasta takka viskad vaadi ringi.

var.3, kui just tegu mingi muuseumiga ja autentse pildi huvides on huvi originaalne näida, siis vene määrdeid ja õlisid toovad päris mitmed firmad, ehk näiteks:
http://www.erimell.ee/tooted.php?cat=6486

head plötserdamist.

muudetud: kirjavigad


Vasta
#7

Tavott on lihtsalt suupärane nimi plaste/konstantse määrde kohta.Loomulikult ei sobi see igale poole kuna on olemas spetsiaalmäärded kuid sõlmedes kus ei nõuta erimääret siis mille poolest on lääne Litool või grafiitmäärde parem kui Vene oma?
Vasta
#8

(28-10-2010, 20:11 PM)Gravity Kirjutas:  Tavott on lihtsalt suupärane nimi plaste/konstantse määrde kohta.Loomulikult ei sobi see igale poole kuna on olemas spetsiaalmäärded kuid sõlmedes kus ei nõuta erimääret siis mille poolest on lääne Litool või grafiitmäärde parem kui Vene oma?

Lääne Litool? Sellist asja ei tunne. Või kui tunneb keegi, siis võiks viidata vastavale aadressile.
A kui võrrelda Litol-24 ja mõnd MoS-i sisaldavat (MolyWay Li 712, MolyGrease) määret, siis niisama näpu vahel plätsides on juba tuntav vahe olemas.
Tõsi, see hall moly-misiganes pole mu silmis kah muidugi mujal tegija, kui et ainult rattalaagrites ja püsikiirusliigendites.
Puksi ja võlli/tapi vahele alla üliveniva GreaseWay CaH 92 või GreaseWay LiX 82 mögina ei litsuks ise kunagi. Lihtsam on korralikke määrdeid kasutada, kui pidevalt remonti teha. Ekspluatatsiooni aeg maksab ka midagi ja selge on see, et sisse toob ta rohkem kui remont.
Vasta
#9

(28-10-2010, 23:15 PM)Janka Kirjutas:  
(28-10-2010, 20:11 PM)Gravity Kirjutas:  Tavott on lihtsalt suupärane nimi plaste/konstantse määrde kohta.Loomulikult ei sobi see igale poole kuna on olemas spetsiaalmäärded kuid sõlmedes kus ei nõuta erimääret siis mille poolest on lääne Litool või grafiitmäärde parem kui Vene oma?

Lääne Litool? Sellist asja ei tunne. Või kui tunneb keegi, siis võiks viidata vastavale aadressile.
A kui võrrelda Litol-24 ja mõnd MoS-i sisaldavat (MolyWay Li 712, MolyGrease) määret, siis niisama näpu vahel plätsides on juba tuntav vahe olemas.
Tõsi, see hall moly-misiganes pole mu silmis kah muidugi mujal tegija, kui et ainult rattalaagrites ja püsikiirusliigendites.
Puksi ja võlli/tapi vahele alla üliveniva GreaseWay CaH 92 või GreaseWay LiX 82 mögina ei litsuks ise kunagi. Lihtsam on korralikke määrdeid kasutada, kui pidevalt remonti teha. Ekspluatatsiooni aeg maksab ka midagi ja selge on see, et sisse toob ta rohkem kui remont.

Vaata. Igasugused universiaalmäärded ,pole vahet kas Vene või Lääne omad sobivad tegelikult ainult kergesti töötavatele sõlmedele kus eri omadusi ei nõuta! Lisaks konserveerimine ka.

Muidugi võib panna heade omadustega plastset määret igale poole kuid see pole enam majanduslikult otstarbekas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne