Mootorratas kevadeks maanteekorda
#1

Talv on tulemas ja koos sellega ka palju vaba aega et enda mootorratast järgmiseks kevadeks töökorda sättida. Mõtlesin et kohendaks mootorit väheke et saada seda maanteekorda.

Kuna tegu on 125-sega (minskiga) on lõppkiirus just piiripealne selle jaoks, kuid maanteel on vaja teatud kiirusvaru liiklusvoolus püsimise ning möödasõitude jaoks.

Eesmärk oleks mootorit kohendada et võita kiiruses, ohverdades võimalikult vähe ökonoomsust ja vastupidavust ilma suuremate ümberehitusteta.

Kuna kastutan 95-bensiini tuleb surveastme tõstmine niikuinii ette võtta. Küsimus on selles et kui palju ja mis viisil(millega lihvida)?

Olen kuulnud et ülevoolukanalite poleerimine peaks aitama? Kuidas seda tehakse ja kas see ikka mõjub. Sama ka soovituse kohta panna peale korralikud kolvirõngad (omastarust on nagu)?

Oleksin nõus ka ohverdama jõudu kiiruse heaks. Kust saada väiksemat tagahammasratast? (või suuremat mootorihammasratast?)


Kas on veel midagi mida saaks/tasuks teha?
Vasta
#2

Tagahammakaga pead arvestama sellega et alati ei ole nii-- mida kiirem ülekanne seda suurem lõppkiirus.
Vasta
#3

tean-tean
enamustel juhtudel (eriti kui on veel natuke forseeritud) siiski on
Vasta
#4

Ei pea sa midagi lihvima
95-ei tee talle midagi:bounce
98 ei tohi panna!-Sulatab düüsid ära:mad:
Vasta
#5

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tziklivend
Ei pea sa midagi lihvima
95-ei tee talle midagi:bounce
98 ei tohi panna!-Sulatab düüsid ära:mad:

ei pea aga võib - võidab võimsuses ja/või ökonoomsuses ning on väiksem ülekuumenemisoht. Väiksema surveastmega põleb 95 aeglasemalt ja kuumemalt.

taipad, see mida ma tahan teha on sättida mootorit (väheke forseerida) et sellega annaks edukalt maantee peal sõita. 90 km/h-ga ei anna aga edukalt. Seletasin ju milleks mul kiirusvaru peab olema

Edit: oot, mis ajast sulatab 98 bensiin düüse? Ega leek siis karburaatorisse tagasi ei lähe et see düüse sulatab.
Vasta
#6

Võibolla oli tegu solkpartiiga,paljudel sulasid tüüsid kokku:o:mad:ma sain aru küll su põhimõttest...
Vasta
#7

mis moega düüsid kokku saavad sulada ?:???
Vasta
#8

Tegu oli kindlasti mingi praakpartiiga. No pole ullu läks natuke palju tolueeni.
Tänu sellele sulasid üles kummidetailid, plastikaknad või mingid muud plastist asjad aga MITTE düüsid. Need ju pronksist ja neid ei võta miski.
Vasta
#9

Müstiline tõesti aga tõsi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne