mopeed/zid
#21

Tahan/pean siinkohal Raynut toetama. Mopeediks loetakse liiklusvahendit mille kiirus on alla 50 km/h ja mille kubatuur on alla 50 kuubiku. Loetakse tehase andmeid(passis). Kui üks nendest on ületatud siis tegu juba mootorrattaga.
Kui teil mõni tuttav räägib et ta hirmkallis roller ei lähe üle 50 km/h siis ei maksa teda hakata tänitama selle pärast. Asi nimelt niisugune et tuntud firmad peavad ka sellest nõudest kinni ja rolleritele paigaldatud vastavad piirajad mis ka toimivad. Sitemad firmad lubavad (pevad lubama muidu neilt ei ostetaks) omale seda luksust et minna müüda nõuetest.
Kuna see asi tuunimistega on läinud ülekäte siis usun et pole kaugel see aeg kus meil hakkatakse väga rangelt kontrollima rollerite kiirust. Võidakse ka muuta lihtsalt seadusandlust ja need 50 rollerid muutuvad lihtsalt mootorratasteks koos juurdekuuluvaga (kindlustus, ülevaatus, load, registreerimine)
Kihutajad ja tuunijad mõelge mida te võite oma eakaaslastele kaela tuua.
Vasta
#22

kle rayan.valmistaja kiirus ja tegelik kiirus on kaks erinevat asja.kle need seadused panevad jummalast mööda.piirangud hmm.piirangutega nii et isegi kui neid maha ei võta roller võib vabalt 60 välja minna ja läheb kah.ja veel üks asi.kui see nii on siis üks väike küsimus.mul on A1 kategooria load.nendega ma tohin sõita 90-ga.kuigi 125-se valmistaja kiirus on 120.ja see on kõigil ratastel.kas ma nüüd pean uuued load endale tegema ve?.klge olgem ausad.seda kiirust ei vaata mitte keegi.kubatuur on see põhiline.ja see mis seal rohelises raaamatus kirjas on.see on jummalast mööda jutt.kui nii võtta nagu teie preagult räägite.siis näiteks zid pole mopeed.stella ja delta kah.jne.sest enamustel 50.stel on valmistaja kiirus 50 km/h.ja seda lolli seadust mis eestis kehtib et 45 on valmistaja kiirus seda ei pea tõsiselt võtma.sest teistes riikides on see 50.
Vasta
#23

kulla feliks,
Mis on sinu jutu sõnum?
Et sõitke mehed palju masinad võtavad! Minu teada kehtivad Eestis endiselt LE d ja seda kõigile, kes on liikluses sõidukiga.
Mul tundub su A1 lubade päritolu kahtlane. Teadupärast võetakse autokoolides LE päris tõsiselt läbi. Sul tundub see kõrvust mööda läinud olevat.
Aga hea küll - anna minna! Igal oinal oma mihlipäev.
Vasta
#24

tundub, et hakkab see jama jälle pihta. feliks - võta vanad teemad lahti ja loe või mitu päeva järjest, et su teooria on vale.

ei viitsigi siin rohkem sellest jahuda, kes tahab, otsigu vanad analoogteemad üles.

ja muide - rollerite kiirus??????????
kes loeb TM-d, see teab, et mõni aeg tagasi läbi viidud testid maailma juhtivate tootjate eliitrolleritega tõestasid, et nende spidokad valetasid kiiruse KESKMISELT 40% SUUREMAKS. ärge sellistele faktidele küll toetuge...

meelega, mis muud...
Vasta
#25

niih.võtame nüüd selle jutu kokku?teie siis väidate et see mopeed mis liigub kiiremini kui 45 km/h pole mopeed?klge aga miks linn on paksult rollereid ja zide ja stellasid jne täis?miks siis politsei midagi ette ei võta kui need kõik juhid rikkuvad LE-sid?ja mis autokooli jama sa ajad?no ma võin sulle näiteks b1 kategooria näite tuua.b1 omanik tohib sõita 90 km/h ja auto valmstaja kiirus on sellest kõvasti üle ja 125-sel tsikli sama.ma tõin lissalt näite kui sa ennem aru ei saanud.
Vasta
#26

Ole rahulik, küll politsei mopeedideni ka jõuab. Hetke sihtgrupp tundub olevat roolijoodikud, kui meediat jälgida.
Aga hea küll, see jutt ei vii kuhugi. Pealegi OT.
Rääkige siis Zid ist edasi.
Vasta
#27

edit: ma parem ei ütle
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne