Teema on suletud

K:Karterisse bensiini külmaga?
#1

Niisis mure on sellin , et vaja külmale maale minna ja seda minu 25a vana katlaga. kahjuks sel plokisoendust ei ole ja külmaga käivitumises kindel ei ole.

Sõber rääkis mingit teooriat , et peale sõitu lisada karterisse 100g bensiini ja käivitada auto , et õli seguneks .

Hommikul on siis õli vedel ja starter jaksab seda normaalselt käivitada. Mootori soenedes aurab bensiin välja.


Mida veel hädaolukorras kasutada? Aku ööseks sooja , hommikul võibolla paar ämbrit kuuma vett ka peale visata.

Ahjaa , õlivahetuseks pole enam aega ja raha ja vaevalt see katel üldse mingit sünti sees hoiab .

Ahjaa : Mingi 10 k . km võiks mootor vastu pidada.

Pole midagi targemat teha
#2

Samahästi võid Sa seda bensiini leeklampi valada ja sellega karteripõhja soojendada, nagu kaugpõhjas tehti.

Või siis kasutada teist sealset meetodit: masin tiksus hangede vahel kogu talve.

Aga bensiini mõju õlile ja selle poolt õlitatavatele detailidele peaksid ise välja raalima sellest, miks õliseid mootoridetaile bensiiniga pesti...

Ime, et keegi pole soovitanud parema käivituse huvides veel diiselküttesse bensiini segada...nii vahekorras 50:50. Või üldse bensiinile üle minna. Igatahes soovita oma sõbral bensiini ja õli segamist oma auto peal demoda.

Vähemalt nii palju austust võiks oma auto vastu siiski olla, et seda värske õli/akude/küttega varustada. Kui raha ette ei löö, siis on mõistlik liikur üldse talvekorterisse jätta. Liikluskindlustuseks loodetavasti raha ikka on?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
#3

Kõige kindlam variant on jah gaasilambiga karterit soojendada (leeklamp on tülikas, kuna selle soojendamine võtab aega). Bensiini lisamist õlile ei ole kuulnud, aga käimakotti ja mootorisse pannaks naftat lisaks, et vedelam oleks. Samas on tänapäeval isegi mineraalõlid piisavalt vedelad, nii, et see kütuse lisamine õlisse ei tohiks erilist efekti anda.
Käivituseeter sisselaskekollesse ka abiks.
#4

No ma ei räägigi sellest , et veepump tilgub- Vedelik kaasas.
Ma ei räägi sellest , et roolivõimendi tilgub - õli kaasas.
Ma ei räägi , et mootor leemendab - õli on kaasas ju.
Ma ei räägi , et üks rehv läheb tühjaks , kompressor on kaasas.

Mul on vaja veel korra ennem lõppu seda kasutada , ma ei hakka ju viimase kuu jaoks mootorile ja masinale kap. remonti tegema.

Esimene austus peaks ikka enda ja pere jaoks olema , mitte viimanegi kuhugi rape alla matta.
Tsitaat:Muidu vanad MAz-i mehed soovitasid, et enne õhtat valad ca 100grammi bensiini mootoriõlisse sekundiks käima ja jätad seisma. Hommikul õli vedel. Käimiseag pents aurustub.
Keegi teab maz-i mehi?

Pole midagi targemat teha
#5

tegelikult plokisoojenduse (töötava ja sobiva) raaliks soodsa hinnaga ilmselt romulast ka välja. Eriti kui sa seda pikalt ei plaani kasutada niikuinii. Elektripliit põhja alla oleks ka lahendus. Kui mootor päris kohvi ei ole (õli ei joo ja edasi ikka läheb, mitte maks kiirus on 60) siis korraliku aku ja töökorras küünaldega läheb käima ikka. Eetrit võib ju ka veel kasutada. Eks vanema tehnikaga kuhugi väga külma järsku minna on niiehknaa risky-business...
#6

Kui sul kõik leemendab siis ei maksa vist lahtise tulega ligi minna.

Kui sul kuskil seal põhjamaal on juurdepääs elektrile, siis paari koidula eest peaks olema võimalik hankida mõne lammutaja käest plokisoojenduse spiraal. Juhtmed keerad ise käepärasest materjalist kokku.

Kui austusest enda ja pere vastu rääkida, siis ei peaks väga piix autoga kuskile sellisesse külma kohta ronima. Eestis tee ääres abi oodata on külm, vastik ja igav, kuskil põhjas võid aga lihtsalt ära külmuda.

Sa küttefiltri oled ikka ära vahetanud ja võimalikest settepottidest vee välja lasknud? Selle koha pealt ei saa kokku hoida.

Muidu jah, õli sisse bensiini lisamisest olen ka mina kuulnud ja ma ei usu et sellest midagi vanal masinal midagi juhtub, eriti kui plaan ta nagunii emexisse viia on. Käivitudes aurab ta kiirelt välja õli seest.
Ma arvan et aku tuppa võtta (on ta sul ikka korralik või võtad laadija ka kaasa?) oleks üks tõhus meetod, teiseks tasuks kõik stardi- ja massijuhtmed üle käia ja ära puhastada, et starter ikka voolu kätte saaks.
#7

Jajaa...

Pärast selle kangelasliku video nägemist ma enam ei imesta, et pooled teemadest automotos on teemadel "katki, ei tööta, ei taha käia".

http://www.youtube.com/watch?v=-dlK0rNRaIM

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
#8

Minek selgus eile ja isegi omades varudes oli kuskil olemas see voolikute vahele käiv spiraal , aga mis kadunud see kadunud.

Aku on hea , filter on uus ja filtripõhjas on ujuk , mis peaks näitama , kui vesi sees. Igaks juhuks lasen surtsu välja kah.
(19-11-2010, 17:14 PM)Aspelund Kirjutas:  Jajaa...

Pärast selle kangelasliku video nägemist ma enam ei imesta, et pooled teemadest automotos on teemadel "katki, ei tööta, ei taha käia".

http://www.youtube.com/watch?v=-dlK0rNRaIM

A

Selle auto ostsin 900eek eest , et ta peeneks lasta ja siis metalli viia. Samas oli ta ka müügis põllurallikaks.
Sinna sama ,foorumi teemasse kirjutas selle panni eelmine omanik , et see auto on nii p. et see ei tõmba sussigi. Otsustasin tõestada vastupidist ja määrisime kummid tavotiga kokku.

Peale seda videot helistas vaimustunud tüüp ja diil ja veel paar diili , millega see auto on om arah atagasi teeninud mulle 6-e kordselt.

Igapäevaselt kulgen 49kw diisliga (hea kui 30 on alles) ja isegi nüüd maha sadanud lumega nii naljalt sussi ei lase.

Pole midagi targemat teha
#9

Kui autod sellises korras on, siis ma tõesti ei oska midagi soovitada.
#10

See teema läheb siinkohal kinni. Igaühel võimalus teha omad järeldused.

Edaspidi peaksid sarnased postitused jääma "autoarmastajaid" sisaldavatesse foorumitesse. Vastasel juhul lähevad kustutamisele.

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne