Küsimus K-750 rataste kohta
#1

Tervist

Küsimus siis selline et tsiklilt ja korvilt rattaid alt ära võttes ja kodarate vahetamisele saates jäi silma et üks ratas on natuke värskema olemisega ja laagrite määrdenippel on välispinnal mitte n.ö. rummu siseosas nagu teistel ratastel. Kas seega on tegu uuema K-750 rattaga ja kas uue ja vana K-750 ratastel on veel erinevusi peale selle rummu märdenipli? Muidu ei küsiks/uuriks aga pean hetkel olemaolevast kolast (üks rumm katki, üks pöid kõver, üks pöid koos kodaratega läbi mädanenud) tegema kokku korraliku komplekti, sellest ka küsimus. Ratta väljalaskeaastaks 1960 ehk siis tegu ei ole uuema K-750 M-ga.

F.T.W.
Vasta
#2

Mul k-750 aastast 1961 ja ratastel määrdeniplid puuduvad,mõned hiljem juurde ostetud ja nendel niplid olemas.Muid erinevusi paraku ei tea olema.
Vasta
#3

Mul on 1974 aasta oma ja mul on ka määrdeniplid väljapool.
Vasta
#4

K750 rattad oli pisut väiksema läbimõõduga kui hiljematel K750M ratastel, seega kodarate pikkus erinev. Hiljematel tü¨bil tunneb ka oma natuke kõvera külge järgi ära.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#5

Tänud kõigile kaasa mõtlemast. Hetkeseis on selline et olemas on 2 orig. ja korralikku rummu, üks sirge originaalpöid ja üks pöid sai juurde ostetud mis on uuema K oma. Jään nüüd mõtlema kas on mõtekas siiski sirgeks ajada vana kergelt mõlkis pöid ja minna n.ö. kindla peale välja või on uus pöid igati identne. Homme mõõdan ja võrdlen.
Võrdlesin ka rumme, uuematel ja vanematel tüüpidel on tõesti läbimõõtudel erinevus sees.

F.T.W.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne