Isetehtud lumepuhurid

Vastu tulles raffa soovidele video Tšeburaatori toimetamisest. http://www.youtube.com/watch?v=KuEZeZaL1so Kuna taevast pole jupp aega midagi tulnud, ajasin labidaga vana jäätunud lund (suured kamakad põhiliselt) teeraja peale. Kerget, äsjasadanud lund ajab palju lõbusamalt.

Siin video jäätunud soolasegu rookimisest:
http://www.youtube.com/watch?v=gE34M8JB_l0
Ikaldus video lõpus tuli rihmapingutus trossi otsa vallapääsemisest. Kiiruga tehtud poldiga kinnitatud aas põrus lahti. Tõmbevedru läks ka jalutama. Smile Libiseva rihmaga läksid puhuri pöörded kohe alla. Vedru sai mõne minutiga karbist uue. Tuleb poest spetsiaalne kammits osta ja asi korralikult ära vormistada. Asi, mida ma mõlemas videos vahepeal mootori juures käega torkimas käin, on tooreklapp, mis arvab vahel heast peast asendit muuta. Oma lohakus muidugi. Peaks tooreklapi juhtimise üldse lenksule tooma nagu veneaegsetel tsiklitel.
Aga muidu - kõvemat massi ei taha hästi võtta, jätab mingi kihi ikka maha. Asi selles, et korpus ei taha sisse minna. Põka rebib raskel veol esiotsa koos puhuriga ülespoole. Rattad hakkavad kaapima ja kaevavad ennast allapoole. Nii lähebki nina püsti ja paks kiht jäetakse maha. Eks ta olegi mul mõeldud eeskätt värskelt sadanud lume ja tuisuhangede jaoks. Nendega probleeme pole. Ja mida neist viiest õnnetust hobusekronust ikke tahta. Võrr on võrr! Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tegin ka täna filmijupi nii puhurist, kui tuulegeneraatorist aga ei saa neid veel üles panna, kuna ei saa neid kaamerast arvutisse, siit küsimus targematele, kaameral on AV ja DV väljund, arvutil USB, mis teha edasi, kas mingi juhe aitab, või ei sobi need liidesed-formaadid omavahel. DVD mängijat arvutil poleSad.
Vasta
Video 

Samsungil on kasutajajuhendid ka veebis saadaval. Täpse kaameramargi puhul
saab aidata. (on olemas ka USB ühenduse variandiga kaameraid).

Veidi ka teemast. Meil siin Rakvere kandis olen trehvanud paari traktorit,
millele on taha aretatud mingi ca meetrise läbimõõduga ventilaator koos
korpusega. Allosas on tehtud lühike suunaja ja kogu lugu.
Kahjuks töötamas ei ole näinud.



Vasta

Kui neid kahte võrrelda siis kollane etem.Sellega toimetad nii edaspidi kui tagaspidikäigul ja vast närib läbi ka paari meetrisest vallist kuhjast.
Kõige lihtsam vast teha selline nagu pildil.Omale ehitan sellist.Teod juba valmis,korpus ka enam vähem,rootor ja rootori võll vaja lasta treialil teha.Esialgu läheb autole ette.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(30-01-2011, 23:42 PM)meli666 Kirjutas:  Aga kuidas seda lihtsalt lahendada. Poole väiksemate ratastega? Aga kust selliseid saada, siledaid saaks küll, aga neil ju haakumine puudub.
Mul on juba silm peale pandud. Põllumajandustehnika kaupluses müüakse paraja läbimõõduga metallsüdamikuga kärurattaid. hind oli mingi 6-7 euri tk. Arvan et paarikaupa ja kettidega varustatult peaks kärama küll. Asi praegu raha taga.
Omal ka sama lugu, et tigu jõuaks jahvatada küll, isegi täisavaga kui kohev lumi. Aga mitte niisuguse kiiruse juures.
Eriti kõva lahendus oleks MB-le transportöörilindist roomikud alla aretada. Kiirus oleneb siis veotähiku läbimõõdust ja roomikul on pidamist kindlasti rohkem kui mootoril jaksu. Ainult pööramine võib raskeks minna.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Põhimõte oli sama, nagu kahel esimesel pildil.
Ventilaator oli mingi veneaegne . Pakun välja, et olen
näinud heinaküüne tuulutamas selliseid.
Traktorid olid MTZ-i mõõtu, kuid lääne omad.
Ühel ees laadur, teisel sahk.
Vasta

Ise V-tüüpi üksjagu lahe taga kasutanuna on sellel kaks suurt plussi:
1) üsna ohutu ümbritsevale - jala rootorissesaamiseks peab ikka isuga pugema;
2) võimalus seisatud rootoriga lund teisaldada. 10cm värskelt sadanud lund mahtus igatahes pea paarkümmend meetrit puhurisse enne, kui seda kergitama hakkas.

Mina valiksin V-kujulise.

Samas on lihtne rootor muidugi robustsem ja vast ka töölindlam ning ummistub vähem. Kuid ise ma seda kasutanud pole. Mäletan Soomes veedetud koolitalvest, et sealsel bellarussil oli üksjagu tegu, et sihukest propellerit käima vedada. Ning lume platsilt kaapimine ei edenenud kohe mitte. Aga jalgradu vuristas hoolega. Tõsi, räägiti päris koledaid lugusid rootorist läbikäinud asjadest-elukatest.

Samas võib iga puhuri heitelabalt lenduläinud kõvem tükk muutuda mõvarelvaks...
Vasta

Tere,

Meil on käsil 1600 mm laiuse traktori taha haakesse käiva puhuri aretustöö:
Siin on korpus:
   


..ja teotoorik:
   

Hetkel paar rihmaseibi treimistöödel ja teospiraal vaja välja painutada, Muide painutamise rakis on see kolakas puhurikorpuse peal. Vaja veel teha 3 punkti haakekinnitus, ja reduktori ning rihmülekande pukid paikka kruvida. Suunaja on ka juba valmis, kuid pole veel küljes, kuna käib mõttetöö pöördeajami osas. Teovõlli pöörlemiskiirus jääb 1:1 jõuvõtuvõlliga, rootori pöörlemiskiirus 4:1 jõuvõlliga, rootori kasuksSmile, ca 2000 rpm peaks viskama küll. Idee ja teostus (ühegi AutoCadi abita) meie Taadult.

Terv., IP
Külge läheb UTB V-445-le
Vasta

Tore on näha, et mitmel pool on lumepuhurite ehitamine lahti läinud. See oligi üks teemaalgatuse eesmärk. Loodan et minust oli pisut abi, kasvõi julgustamiselgi.
Teine põhjus, miks ma oma projekte siia üles riputan, ei ole mitte edevus vaid laiskus. Poolikuid projekte vedeleb kuuri all rohkem kui üks... Siia üles riputades tagasiteed ei ole. Kamraadid hakkavad varsti pärima, noh, kaugel oled? Wink Tuleb lõpuni teha, kasvõi läbi ussi emmi!
Jõudu kõigile iseehitajatele!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

• На Петроградской стороне убирают снег с помощью бензопил
• 04.02.2011 18:32
• Как сообщили «Фонтанке» читатели, сегодня на Каменноостровском проспекте, на углу с Малым проспектом, дворники наконец-то приступили к уборке снега. Как отмечают читатели, есть ощущение, что решили это сделать впервые за эту зиму, так как слой снега в высоту достиг полуметра, а по твердости не уступает камню. Находчивые дворники, к удивлению прохожих, вооружились бензопилами и принялись крошить толщу льда, не щадя барабанных перепонок окружающих. Ja lõigatakse mitte mingite vanade Druzbadega. Brigaad kokku ja rublikuid teenima kui siin katsed tehtud!
   
Vasta

Sain siis vanarauast 1.5 KW-se uue muruniitja mootori. Plaanis sellele siis suusatallad alla panna ja puhur ette,ning proovin kas hakkab ka lund tuiskama.
[Pilt: 0812007631208b.jpg]
[Pilt: 081200845298d0.jpg]
Vasta

Täna viitsisin lõpuks paar uuemat pilti teha Tšeburaatori täiendustest, mis said tehtud enne viimaseid lumesadusid.
                   
Jaanuaris tuli töötada põhiliselt pimedas. Töötuled olid hädavajalikud. Avastasin ühest kolakastist tundmatut päritolu päevasõidutuled. Erevalgeks töötsooni just ei löö, aga asja ajab ära. Veoauto poritiiva suunakas vilkuriks on rohkem edevuse pärast. Samas pole ohutuse mõttes paha, kui sind üle lumevalli märgatakse. Vilgutajaks panin jalus vedelenud suunatulerelee. Paraku jääb ühest lambist koormusena väheks. Seisva mootoriga vilgub ilusti, aga töötavaga segab vibratsioon. Tuli lihtsalt väreleb. Pole viitsinud midagi muud sinna aretada. Minu elektroonikatuba on olude sunnil kõrvalhoones, endises laudas, kus on praegu külmem kui õues.
Toiteks kasutasin vana, jõude seisvat akut. 3x saab ilusti kõik teerajad pimedas sisse ajada, enne kui peab laadima.
30A nupuga kaitse läks igaks juhuks vahele. Miks just 30A? No oli käepärast! Smile
Lüliti panin lenksu peale. Ühes asendis on ainult vilkur, teises koos tuledega, keskel kõik välja lülitatud.
Bensuvooliku vedasin paremalt poolt kaarega. Natuke segab käivitamisel, aga pole hullu. Originaalis läheb vasakult, kus kipub rihmarataste vastu minema. Eelmisele kulutaski augu sisse. Sumpa on kohe lähedal, saab tule ka ilusti külge. Big Grin Ei meeldinud see lahendus.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tere, sai siis täna natuke kevade tööd kergendatud ja aiast lund välja loobitud ja selle tegevuse käigus selgus, et minu lumepuhur jahvatab peale lume ja jää ka malmiBig Grin, nimelt jäi puhuri ette lumme jäänud malmgrill ja võitis puhur, ainult üks hammas läks kõveraks, grillil nii hästi ei läinud, tõendusmaterjal siin:[Pilt: 178783695f7f6f_t.jpg][Pilt: 17878413306bed_t.jpg][Pilt: 178784554c4756_t.jpg], puhur ise selline:[Pilt: 17878647826ea1_t.jpg], isegi kaitsepolt ei läinud katki.
Vasta

Ilmselgelt väga tõhus masin Big Grin

Suveks saad Kuusakoskile rauaveskiks välja rentida.
Vasta

Tere,

Mul tekkis küsimus, kui palju on tüüpilisel lumerootori tsentrifugaalventilaatoril pöördeid?, 1000, 2000, 3000, 4000?

Asi selles, et aretamisel tarktori haakesse käiv frees, mida käitab jõuvõtuvõll. Sel kirjade järgi pöördeid 540/min. Frees ise lai 1600mm, rootori läbimõõt 400 mm. 5 labaga. Nüüd võiks keegi teadjamees aidata arvutada min rootori pöörlemiskiiruse.

Etteandeteo keermesamm 200 mm, pöördeid 1,5 korda veovõllist rohkem.
Ettetänades,

IP[/i]

Vasta

(18-03-2011, 11:48 AM)Isapull Kirjutas:  Tere,

Mul tekkis küsimus, kui palju on tüüpilisel lumerootori tsentrifugaalventilaatoril pöördeid?, 1000, 2000, 3000, 4000?

Asi selles, et aretamisel tarktori haakesse käiv frees, mida käitab jõuvõtuvõll. Sel kirjade järgi pöördeid 540/min. Frees ise lai 1600mm, rootori läbimõõt 400 mm. 5 labaga. Nüüd võiks keegi teadjamees aidata arvutada min rootori pöörlemiskiiruse.

Etteandeteo keermesamm 200 mm, pöördeid 1,5 korda veovõllist rohkem.
Ettetänades,

IP[/i]

Ei paku ennast siin suureks asjatundjaks, aga puusalt kõmmutades arvan et sellise läbimõõduga rootor peaks tegema miinimum 1000 rpm. 540 on vähe. Umbes samapalju teeb minu Tšeburaator tühikäigul. Viskab küll, aga ainult paar meetrit(sedagi suht hädiselt) ja minul on üheastmelisusest tingituna viskerootor 500mm. Joonkiirus laba otsal seega suurem.
Aga edasi peaks olema nii, et mida rohkem seda uhkem. Viskab kaugemale ja sulalumi ei kleepu. Kui aga herra traktoril väge jätkub! Toungue
Lugupeetud ksf USSR V4 rootor teeb minu teada 3000rpm ja lumi lendab nii et hoia alt! Kui naabri aknaid lähedal ei ole, siis anna aga hagu!
1000 pöördega arvesta viskekauguseks umbes 6-7m. 3000 pöördega olla kaugus kuni 20-25m! Cool See sõltub muidugi ka puhuri ehitusest ja lume konditsioonist.
Aga muidu - jõudu!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

väike targutav vahemärkus.
pöörded ei viska midagi. joonkiirus labade otstes on määrav.
Vasta

Tänud Basilio!

Meil rihmaseibid juba treitud, mõõtude järgi peaks rootor tegema kuni 2500 rpm-i, tekkis põhjendatud kahtlus, kas sellest mitte vähe pole. Katsetada pole veel saanud, vaja veel paar reduktorikinnitust sättida ja 3-punkti haakeosa traktori aiste otsa.

Riistapuu on mõeldud Rumeenia päritolu Universal V-445 haakesse. Selle 3-pütane annab kirjade järgi kuni 45 hj välja, millest peaks piisama. Eks näis mis tast tuleb, kas ja kui kaugele viskama hakkab.


Tervitades,

IP
Vasta

2500 tiiru peaks olema enam kui küll. Ma ei tea kui suure läbimõõduga on ksf USSR V4 puhuri rootor, aga pakun et 300mm. Eks ta ise kommenteerib kui puusse panin. Smile See olla levinuim rootori läbimõõt järelsammutavatel kaheastmelistel, nagu kuulnud olen.
Kui see nii on, siis peaks 400mm rootor 2500 pöörde juures isegi veits kurjem olema kui 300mm ja 3000rpm ning viskama lund nagu elajas! Kui aga mootor jaksab pöördeid hoida. Seda viimast saad reguleerida liikumiskiirusega kui suure lumega hinge kinni võtab. Aga jah, nagu juba ütlesin oleneb see veel labade kujust ja mitmest muust asjast. Nii et katsetamise küsimus.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Minu puhur ka valmis juba kuu aega ja ka esimesed katsetused tehtud.Nädal tagasi proovisin sula lumes,pöördeid rootoril oli vast 600(rohkem välja ei andnud),aga kuna liikumiskiirus liiga suur siis mätsis lume hunnikusse reduktori ette ja rootorisse enam ei lükanud.Tõstsin mootori teistpidi peale ja nüüd saab kuni 3500 pööret puhurisse lasta.Puhur ise 1800 lai ja autol ees,puhuri jaoks teine mootor taga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne