Isetehtud lumepuhurid

(10-01-2011, 20:06 PM)meli666 Kirjutas:  Lugesin, et lased Levadias teo spiraale välja lõigata. Kas seda tehakse plasma või laseriga?
Minuteada kasutatakse CNC plasmalõikurit
Vasta

Minul see masselaskmine rohkem tunnetuse asi, vahest mõni mutionu maja läheb läbiSmile, tugitallad viskasin küljest minema, sest need ainult segasid. Tavaliselt on probleem rohkem selles, et ei lähe piisavalt sügavale ja siis peab sangadest kõvasti kangutama, et esiosa alla saada, soovitan teoaluse noa teha terava ja tugevast terasest, muidu läheb kahekorra. Mis puudutab kive, siis need peab enne lund ära korjama.
Vasta

Minu puhuril saab esimese tugiratta kõrgust maast muuta, mis omakorda muudab tera kõrgust maast, aga põhitöö teeb ikkagi masina operaator, ja mis puudutab kõõlumist, siis see on täiesti olemas puhuriosa ise on korpuse küljes jäigalt ja reduktori purunemise vastu leiab rohtu.
Vasta

Kas sellist tüüpi puhurit on keegi elusuuruses kohanud? Enam lihtsamat ehitust ei anna vist välja mõelda? Pole mingit reduktorite ega tigudega jantimist. Nagu motoriseeritud lumelabidas Big Grin
http://www.youtube.com/watch?v=ai7n2fx2t...re=related



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

NL sõjaväes Ostrovis kordusõppusel tuli maandumisrada puhastada MTZ-traktorile monteeritud äratöötanud reaktiivmootoriga. Puhus ruttu ja vägevalt- ka 10 cm paksune jäide lendas latakatena. Enne Ty kolmandat ringi oli raja teises otsas väljas. Vahest sai kiiret kojusõitu tehtud- traktoril käik välja ja lasid turbiinil lükata... osta ee kaudu sai tunamullu Kohtla-Järvelt väikese, u. 90 hp turbiini, maksis kas 1800.- või 2000.- eeku. Riputa ainult millegile külge ja tuld! [Pilt: turbiin%20k%C3%BCljelt.JPG] [Pilt: turbiin%20eest.JPG]
Vasta

Tiheasustusega piirkonnas ei pruugi naabrid eriti vaimustusse sattuda, kui kell 6 hommikul nende akna all lennukiturbiini kurjaks aetakse! Big Grin Kuskil põldude vahel oleks äge küll. Palju selline elukas kütust tahab?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

90 hobust pole väga janused, probleem rohkem selles, et puhub küljelt välja. Põhimõtteliselt võib turbiini ära ratsida, sest see pole kompressorivõlliga ühenduses.
Vasta

Tigu valmis.
www.royalvision.ee/Teo_tasakaal.AVI
Raskuseks on 2 kõvaketta magnetit. Ühe raskus ei jõua laagreid ringi ajada.
www.royalvision.ee/Poorlev_tigu.AVI
Laagripukad on lahtiselt klotside peal, midagi ei ole kinnitatud.
Naljakas on see, et asi on i s e praktiliselt tasakaalus. Ootasin, et mul tuleb sinna pardilaskjate aastane tinavaru tasakaaluks panna! Smile
Igatahes on nüüd motivatsiooni edasi teha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tore näha et asi areneb.

Mina sain kah täna enda metalli kätte. Lisaks sai käidud ja Airokist segukaasi balloon 3a renditud. Nüüd ootan reedet, siis peaks reduktorile ülemineku saama ja ehitamine võib alata.
Vasta

Veidi OT aga eks saab ju ka ringi tõsta teise teemasse. Nii oleks vahelduseks päris huvitav lund lükata:

JEEP 4x4 sahk

Big Grin
Vasta

Hetkel on nad veel tavalised rõngad, välisläbimõõt 312mm ja sise 72mm. Detailid lasin kõik teha 3mm paksusest lehest. Ühte rõngast üritasin natuke spiraali tõmmata, aga ega see nii lihtne ei olegi. Töötab vedruna ja kipub natuke ebaühtlaselt painduma. Kui homme ehitama jõuan, siis panen mõne pildi kah.
Vasta

Eks natuke ikka muutub väiksemaks.Lõikasin algul õhukesest plekist kettad välja,homme saan ära mõõta.
Vasta

Mõtlemine täitsa õige. Rõnga sisemise ringi ümbermõõt peab võrduma spiraali joonepikkusega. Mina arvutasin 60mm võlli jaoks ja 12cm sammuga. Ning sain rõnga sisemise augu läbimõõduks umbes 72mm.
Vasta

Siin üks vidio üheastmnelise ja kaheastmelise võrdlusest:
http://www.youtube.com/watch?v=FI-AFIA56...re=related
Jälgin teemat ja veeretan peas samu mõtteid.. Et tuleb midagi ette võtta. Endal olemas 14,5 hj partneri murutraktor, mille võimust olen vaimustuses ja mõtlen, et tõenäoliselt kannataks sellele puhuri ette teha. Ketid on muidugi olulised ja need on mul äestamise juures tugevaks toeks olnud. Küllap on ka talvel abiks. Tahasillale kindlasti lisaraskus juurde jne. Basilio, mis läbimõõduga vaati kasutad? Mingi 50 liitrine vaat vist?


Vasta

(16-01-2011, 20:12 PM)Tift Kirjutas:  Siin üks vidio üheastmnelise ja kaheastmelise võrdlusest:
http://www.youtube.com/watch?v=FI-AFIA56...re=related
Basilio, mis läbimõõduga vaati kasutad? Mingi 50 liitrine vaat vist?
See "võrdlus" ei kannata minu arvates kriitikat. Väga reklaami moodi. Üheastmeline oli pisike plönn, madala sissevõtuga ja mulle tundus, et ilma teota, ainult labadega. Selline pole mõeldudki sügava ega kõva lume jaoks. Seevastu kaheastmeline oli suht korralik. Ka hobujõude ei märganud üles tähendatud olevat.
Vaati kasutan 200-liitrist. Läbimõõtu peast ei mäleta, aga mingi 55cm oli vist. Täislaiuses veidi liiga karm motoploki jaoks, aga väiksemat ei olnud võtta. Eks vaatab, kui motoplokk liiga lahjaks jääb või päris katki läheb, siis on mõningaid kurje mõtteid tekkinud hobujõudude lisamise osas. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(17-01-2011, 15:36 PM)meli666 Kirjutas:  Veel üks mitte vähetähtis erinevus on nende kahe puhuri vahel, nimelt videos oleval üheastmelisel puudub edasivedu. Siin üks video, kui jama on puhurit lükata, kui ta ise edasi ei vea: http://www.youtube.com/watch?v=P07ofcd-L...re=related
Pealekauba elektriline, juhe ka veel jalus. See oli nüüd küll puhta mänguasi. Tillukesed rattad paistsid rohkem hädaks kui abiks olevat. Suuskadel võibolla veel natuke liiguks. Veneaegne Baba-Jagaa teeks sellisele oma luuaga tuule alla küll!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Ma vaatasin ka kuskil, olid vist mingid põhjamaakad teinud puhuri, niisugune väike ja üheastmeline ja viskas lume ettepoole, põld suunajat ega miskit, lükkas oma kondijõul... Aru ma ei saa mis mõte on sihukest ehitada.. Lumelabidale turbiin külge ja viskab kah Smile .


Vasta

Müügimehe sõnul kasutatakse sellist kummilabadega puhurit kõnnitee puhtakskaapimiseks. Suuremad jätavad mingi kihi maha. Sisuliselt teeb sama tööd mis luud. Ei olegi mõeldud sügava lume jaoks. Lihtsalt sügab tänavat. Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Ma panin mullafreesile Krot,peale mootori ikaldumist,elektri mootori.Alguses oli väheke harjumatu see juhtmega seemendamine,aga pärast oli tore ja vaikne.Tänapäevased pistikud ju ka head ja väikesed.Kui pole pikka maad ajada on elektrikaga lihtsam majandada,ainuke nuss on see juhtme kokku sebimine peale tööd.Aga eks see on ikka maitse asi- kellele ema kellele tütar.Mul sai just valmis oma MTZ 0,5ele ette lumepuhur.Ehitasin v-kujulise nagu Põtrade maal on enamus.Maksumuseks kujunes 156eek materjal ja 2euri treialile.Ülejäänu on pärit garaazist ja kuurialt(laagripukid,võll,rihmaseibid jne).Originaali eest küsiti 12000eeki.
Vasta

Sellise aparaadi puhul oleks ehk abiks "isekeriv" kaablipool, nagu trimmeri- ja hekilõikajameestel on. Selline vedruga pool, ripub seljas ja kerib üleliigse kaabli kokku. Kahjuks täpset tehnilist lahendust ei tea, mismoodi see juhe seal keerdu ei lähe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne