Vanatehnikaga kindlustusjuhtum ja autoremondikohad.
#1

Tere.
Selline teema sai siis puht praktilisest küljest tehtud.
Kuna toimus avarii ja mina ise süüdi ei olnud,nüüd tegeleb asjaga kindlustus.
Kindlustuses käidud,paberid täidetud ja suunati mind liikumisvõimetut autot ettenäitama ja osandama,remondi kalkulatsiooni tegema sellisesse autoremondi kohta nagu Kerespets oü Tallinnas Kadaka teel.
Kas kellelgi on sellise firmaga tegemist olnud-kui jah siis paluks tagasisidet,seda võib saata ka privasse.
Või palju meil on neid kohti kuhu hobiautoauto viia peale avariid remontti,kellel on kindlustusega lepingud,keda aktsepteeritakse ja kes teevad vanakestele/hobiautole avariijärgset remontti.
Kui olen auto ise taastand/kordateinud kas on ka varjant,et avariijärgset taastust saan ka ise kodugaraazis teha,või vähemasti valida kohta kus seda tehalasta.
Mis varjandid on üleüldtse kannatanuna autot remontida/taastada.
Kes,kuidas hindab kahjud.
On kellelgi kogemusi.
Tänud.
Allan.
Tel.56477273
meil metall73@hot.ee

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#2

Töökoda vaatab su auto üle ja teeb kindlustusele pakkumise , peale seda võid ju ise kindlustusele parema pakkumise teha ja autot ise remontida. Tegemist era äriga ja kõik see värk selline läbirääkimiste teema.

Edu CV remondis!
Vasta
#3

Värvaltrans oü. Mustamäel neil töökoda ja ka Punasel tänaval.
www.varvaltrans.ee

Ise Kerespetsi autot tegema ei läheks.

Turbonegro
Vasta
#4

(11-01-2011, 20:20 PM)janek555 Kirjutas:  Töökoda vaatab su auto üle ja teeb kindlustusele pakkumise , peale seda võid ju ise kindlustusele parema pakkumise teha ja autot ise remontida. Tegemist era äriga ja kõik see värk selline läbirääkimiste teema.
mõned aastad tagasi oli vähemasti nii:
1) lähed kohta, mida kindlustus aktsepteerib ja kus tehakse head tööd ning teatakse, mis korralik töö maksab
2) kindlustus saab remondipakkumise (suurus oleneb p1 kohast)
3) kindlustus uurib-vaagib: kas taastamine on mõistlik või on "võta raha ja osta turult samasugune" stsenaarium soodsam. See on eeldatavasti karm koht, kui on tegemist higi ja pisaraid nõudnud rahvaautoga. Nõuab, et punkt1 pakkujad ei teaks ainult seda, mis hea töö maksab vaid aduks ka reaalsust: kindlustuse jaoks on (esimeses lähenduses) ainult mark ja aastaarv. Seisukord ning emotsioonid ei maksa raha
4) kui numbrid soosivad taastamist, läheb kas tööks või kasseerid "maksimaalselt 70% pakkumisest" ning taastad ise. See "max 70%" on mu ja paari tuttava kogemuses 70%.
5) ootad kevadet. Kas siis motivatsiooni tulekuks või rattavurinaks Smile

kannatust ja külma närvi,
Teet (pelgab oma masinate puhul mahakandmiseid: igapäevakulguritega samade aastaarvude mudelid ei ole just hinnas ning heas korras tippmudel on paberil siiski "20a vana auto")

edit: kindlustusseltsid on erinevad - ärge ostke odavaimat liikluskindlustust vaid ostke "soodsaim". St selts, kes teie poolt tekitatud kahju ka kannatanule välja maksab. Juhtub ju ikka ning ligimese autost ilmajätmine on juba õnnetus - tema karistamine odavkindlustusega kemplemise ning ilmselge kahjukandmisega on liiast.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#5

Ma kunagi ammu fantaseerisin ühes kindlustusfirmas,et mis siis saab,kui mu vana Moskvitš lössi aetakse. Vaadatakse asi üle,kui remondi maksumus ületab auto hinna,siis keegi seda taastama ei hakka. Makstakse kas auto välja(hind võetakse mingist targast raamatust,kus kõikide enamlevinud automarkide niinimetatud turuhind sees). Nii et kui mina olen oma vana auto kallal paar kuud higistanud,see ei maksa mitte midagi....Öeldakse veel,et sa ei pea oma autole niipalju kulutusi tegema,neid kõik kohad täis....
Ämmaga oli sama lugu. Keegi jobu sõitis talle Võrumaal külje pealt sisse.Auto sodi . Hea,et ellu jäi. Ta oli auto-FORD SIERRA,ostnud mõni aeg enne seda. Maksis natuke peale 20 tuh.kr. Lasi kuskil remonditöökojas uued kummid ja muud kuluosad vahetada.Läks vist üle 23 tuh .kr. kokku. Peale avariid kui ämm kindlustusega tegelema hakkas,öeldi talle,et "Te ei pea(pidanud) nii kallist autot ostma. Nende kataloogis auto turuhind kõige rohkem 11 tuh.kr. Nemad autost rohkem ei maksa. Selle raha ta vist lõpuks saigi. Vist kompenseeriti uued osad,mida sai tõestada. Ülejäänud läks kahjumisse. Kas mitte ei öeldud,et ülejäänud nõua ise süüdlaselt. Võin ka viimases osas eksida,kuna ei ole asjast ammu juttu olnud.
Nii et siit siis jutt,et ärge ostke omale kallilt vanu autosid!!?? Uurige kindlustusseltsi targast raamatut ostetava auto turuhind ja öelge müüjale,et rohkem ei maksa......
KRT.kui mulle meeldib see auto,siis ostan ju ikkagi.....
Võibolla vahepeal on asjad ja mõtted muutunud. See lugu oli aastaid tagasi.
Vasta
#6

Oli sarnane olukord: Nimelt jäeti äia Vaz 2106 kahe auto vahele oktoobri lõpus. Mainin ära, et auto oli ideaalses korras - ilma igasugu roosteta originaal värviga jne jne, auto aastast ´85. Õnnetuse põhjustaja kindlustuseks oli Swedbank kindlustus ning ütlen ausalt et tegu oli väga meeldiva teenindusega ning lahend tuli kiiresti. Minule üllatuseks oli selles kindlustuses süsteem selline, et kahjukäsitleja vaatas masina üle ning Meie, kui kannatajad pidime kirjutama kahjunõude - ei hakatudki kohe pakkuma, et ah vana siks võtke oma 4tonni ja olge õnnelikud. Asi sai positiivse lahendi ning seda väga kiiresti, ca.2nädalaga.
Alati ei peedistatagi.
Ats.
Vasta
#7

Üldiselt kui oled ise selle masina oma kätega üles ehitanud/taastanud ja tunned teda paremini kui oma naist/last, siis:

Mine ja võta see remondipakkumine sealt kuhu nad sind saadavad. Ole ise kalkulatsiooni juures ja hakka hõõruma(mitte pahas mõttes), et ikkagi tahad seda, teist ja kolmandat juppi uut ja need asjad peavad olema vahetatud sest avarii ja kerepainded ja pinged ja seespidine korrosioon jne ja et tahad terve masina ülevärvimist ja nõuad ülimat kvaliteeti, mitte apelsini jne...
Seega kirjutatakse remont nii kalliks, et kindlustus maksab selle sulle kinni(70 - 80% auto väärtusest, võibolla ka rohkem) ja ütled et tahad auto omale ja siis taastad ise...
Teine variant on see, et räägid ausalt selle remondikalkulatsiooni tegeva ettevõtte inimesega ja ta kirjutab sulle kalkulatsiooni, mida kindlustus kinni ei maksa ja saad jällegi 70 - 80% auto väärtusest ja jätad masina endale ja teed ise korda.

See on minu nägemus asjast, sest kui on tegemist ikkagi emotsionaalset vms. väärtust omava asjaga, siis ei suuda keegi teine teda paremini korda teha kui omanik ise... Suvaline neljarattaline KIA või Hyundai - tehku kuidas paremaks peavad, aga kui mul oleks mõni selline pühapäevaauto, siis teeksin selle küll ise korda(kui kohta/aega on)...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#8

Aksel, võid minna ja võtta pakkumise ka Ammeco Autost. Nagu piltideltki näha, on seal uunikume värvitud aastast 1997 alates... mis sai alguse minu Valiandist Big Grin Sitikas on paljude seal värvi saanud maisnate kõrval pisike ja ülitavaline putukas Wink
Väga akseptaabel ettevõtmine IGA kindlustusfirma jaoks. Vaja on, võin Sinu eest hea sõna kosta...
Vasta
#9

Sarnane teema endalgi korduvalt olnud ja tõesti-tõesti meie armsa kodu(äba)riigi kindustused kepivad su lihtsalt läbi. Igasugused erimudelid ja üliharuldused on neile pohui, ei viitsita teemasse süüvida ja kui ka viitsitaks, siis raha sulle ikka selle eest ei makstaks, eriti kõva sõna on tõesti konjuktuuriinstituudi kataloog, mis järjekordselt ajukääbikute kokku pandud.
Kokkuvõttes, kui sa ise ei viitsi kohtu kaudu asju ajada, siis vii oma cv pressi alla ja too uus, vähem aja ja närvi kulu.

Dad.
Vasta
#10

Omal kogemus vanaauto kindlustusjuhtumiga puudub, kuid mõned aastad tagasi sõideti mu Jawa 638-le tagant otsa. Tegemist oli QBE kindlustusega. Kahjukäsitleja oli mõistlik mees ja sai aru, kui talle seletasin, et tegemist on uue rattaga ja läbisõit kõigest 2000km. Kuid siiski laiutas ta käsi ja ütles, et nende firma poliitika on selline - vaatavad turuhinda ja kui asi läheb kallimaks, siis makstakse turuhind välja. Tol ajal maksis keskmine 638 ca 5000-6000.- eeku. Leidsime kompromissi, et kindlustus maksab mulle 4500.-, mis katab siis purunenud varuosade hinna ja vahetuse võtan enda kanda. Minule igati positiivne lahendus vähese aja ja närvi kuluga!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#11

Kas ei oleks võimalik kindlustada igaks juhuks ka ebaõiglaselt käituva kindlustusseltsi vastu? Paluks kindlustusseltsi nime kuhu pöörduda.?
Vasta
#12

(21-01-2011, 11:08 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kas ei oleks võimalik kindlustada igaks juhuks ka ebaõiglaselt käituva kindlustusseltsi vastu? Paluks kindlustusseltsi nime kuhu pöörduda.?

http://www.das.ee/S%C3%B5idukiomanike+%C...tus/id/34/

http://www.das.ee/



Vasta
#13

No tundub,et kõik võimalik,kui kukrut kergendad.Wink
Tänud info eest!
Vasta
#14

DAS-kindlustust on mulle mitmelt poolt soovitatud, aitab igasuguste jamade vastu. Kui naisega raksu lähed, siis ei aita ainult Big Grin

See firma teeb oma tööd täie tõsidusega, liikluspolitseile piisab teinekord ainult nende nime mainimisest, et "pähe määrivad" jutud ära lõppeks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne