Mis on Unic ?
#1

Kuidas tekkis eestis klubi UNIC ?
Millistel alustel võeti see nimi ?
Nimi ju kuulub kindlale automargile http://en.wikipedia.org/wiki/Unic

Nimi UNIC ja sellest tulenev sõna uunikum tekitab palju segadust .
Unikaalne sõiduk peaks viitama sõiduki unikaalsusele mitte aastaarvule.
Kas REX ei ole siis unikaalne sõiduk väikeseeriatoodang või automoto foorumis tegutsev tarko kellel on omakätega valminud ARK i poolt aksepteeritud Bagi.
Või siis eesti mees kes ehitab väikeseerias ajaloolise nimega Renard tsikleid? http://www.ekspress.ee/news/areen/tulevi...d=37889681

Harige mind lolli Smile
Vasta
#2

siit saab tiba targemaks
http://www.missestonia.ee/unicsenior/1976a.htm
Vasta
#3

(13-01-2011, 03:01 AM)olef Kirjutas:  siit saab tiba targemaks
http://www.missestonia.ee/unicsenior/1976a.htm
Huvitav, mis alustel seal viidatud vanasõidukite ralli läbi viidi?

Ja muidugi on mõnus lugeda enesekindlat repliiki, et auto elab kindlalt omaniku üle....
Vasta
#4

(13-01-2011, 00:39 AM)kalacompany Kirjutas:  Kas REX ei ole siis unikaalne sõiduk väikeseeriatoodang

Ma kruviks küll enda rexile musta nr külge Smile sobib kollasega väga hästi.
Vasta
#5

Siiski unikaalne ja uunikum on vähemalt minujaoks küll kaks täiesti erinevat asja/sõna...

Unikaalne, ehk siis ainulaadne - Tarko tehtud bagi on unikaalne sõiduk, teda ei eksisteeri sellisel kujul rohkem kui üks. Samuti REX, mida on toodetud........ njah, jään vastuse võlgu kui palju, aga kindlasti vähemalt miljontriljon eksemplari vähem kui ntx Audi 80-t. Kui muidu olen autodega ikka mingil määral kursis, siis REKUst(omanikud ärge pahandage, see hellitusnimi) sain teada alles aasta-kaks tagasi ja see oli meeldiv üllatus...

Uunikum aga on vanatehnika. Seostub rohkem autodega ja minujaoks omab sõna uunikum(vanasõiduk) samaväärset kaalu sõnaga antiik(pigem tuntud kui mööbel jms).

Tahtsin lihtsalt öelda seda, et iga inimene nimetab näitena toodud ühte ja sama asja erinevalt ja omistab talle erineva väärtuse, küllap on nii ka juhtunud selle nime kasutamisega...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#6

Minu, kes jällegi asjast midagi ei tea, arvamus asjast on selline...
Loodi vanasõidukite klubi, sellele oli vaja nime, oleks võinud olla mistahes nimi, näit. Priit, aga pandi Unic. Miks pandi, seda vb teavad tollal tüüri juures olnud mehed, kindlasti hr. Kirss. Näiteks lätlastel on vist (kui jälle ei eksi ) antiikautode klubi, AAK. See viitaks nagu sellele, et tegeletakse nii umbes 2000 aastat vanade liikuritega. Nimi meest ei riku - eesti vanasõna, vb ka kusagilt mujalt laenatud.
Keel uueneb pidevalt, viimasel ajal on hulgaliselt tekkinud või lihtsalt üle võetud igasuguseid lääne (anglo-ameerika) sõnu ja termineid. Võeti ka tollal kasutusele vanasõiduki sünonüümina sõna unic/uunik, see näitab, et klubi oli tollases ühiskonnas oluline, teed näitav ja võimas ning ühene subjekt, mille järgi kujunes uus eestikeelne termin - uunik.
On ju ka olnud firma Auto-Moto (kui jälle ei eksi), kas otsime siin ka mingeid objektiivseid põhjuseid vms ? miks selle suurepärase foorumi nimi on just selline nagu ta on ....
Lõppu paneks klassikasse kuuluva lause nõo tegjalt - katsuge olla, mehed!
Aga miks ikkagi Unic - las vastavad need, kes palju teavad aga vähe kirjutavad! (paneks mingi kollase mulli lõppu ka aga valik on niru ! ) Rolleyes
Veel selgituseks termini uunik tekkimisele eesti keeles, oleks läinud läbi variant - vanasõidukite klubi Priit, siis oleks praegu käibel vanasõidukite kohta sõna priidik . Cool
Vasta
#7

Mõned targutamised minu pooltWink


Esitleks - milline järjest see teema on? Kas neljas või juba viies))

Teiseks - jah, mina ka arvan, et unikaalne sõiduk võib olla rahulikult ka 3 aastat vana, juhul, kui tegemist ainulaadse sõidukiga.

Samal ajal, näiteks, Ford T või GAZ-21 ei ole unikum.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#8

(16-01-2011, 19:13 PM)denis23 Kirjutas:  Mõned targutamised minu pooltWink



Samal ajal, näiteks, Ford T või GAZ-21 ei ole unikum.

Vaidleks vastu! Õiget juttu kuulete tänaval või mõnel vanatehnika näitusel. Rahvas otsustab seda ise ,mis on ja mis ei ole uunic!
Vasta
#9

(16-01-2011, 19:57 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(16-01-2011, 19:13 PM)denis23 Kirjutas:  Mõned targutamised minu pooltWink



Samal ajal, näiteks, Ford T või GAZ-21 ei ole unikum.

Vaidleks vastu! Õiget juttu kuulete tänaval või mõnel vanatehnika näitusel. Rahvas otsustab seda ise ,mis on ja mis ei ole uunic!

No seep see ongi, et "uunic" ei ole meil kujunenud "unikumi" ega unikaalse sõiduki sünonüümiks vaid "vanaaegset" sõidukit tähistavaks sõnaks tänu klubi "Unic" nimetusele. See, et Ford T või Gaz 21 tulid konveieritelt tohututes kogustes ei tee neid eesti keele areaalis "mitte-uunikuteks" ehk mitte-vanasõidukiteks.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne