Hüdrosüsteem lakkas t-40 töötamast
#21

Siis ma pakun ,et võib lihtsamal juhul olla viga selles jagajas ,millest enne juttu oli ja see ,mis on kohe pumbast väljatuleku peal. Kui see on korras ,siis järgmine varjant on roolivõimendi.
Vasta
#22

No mis sai siis?  
Mul oli isale ostetud trakatsil selline häda, et kui tõsteasendis silinder lõppu jõudis, siis võttis traktoril hinge kinni, nii et sureb või välja.
Millele see viitab?
Täna tipnes asi sellega, et enam ei aita ühegi kangi liigutamine..... Sad
Samas rool on kerge, nii et keera ühe sõrmega. Aidake viga leida.
Uus jagaja ja pump peal muidu....
Vasta
#23

Kui tühikäigu pööretel silinder lõppu jõuab, siis võtabki hinge kinni. Hüdropumbale tekib ju suur koormus kuna silindrisse õli enam ei mahu ning see jookseb läbi rõhu regulaatori paaki tagasi. Regulaator võib seal 120bar kandis olla. 120bar x pumba tootlikkus liitrites on korralik kilowatt mida järsku traktori mootorilt tahetakse ning tühikäigul mootor just eriti palju võimsust ei arenda.
Vasta
#24

(14-02-2019, 19:11 PM)pannkook Kirjutas:  egi kangi liigutamine..... Sad
Samas rool on kerge, nii et keera ühe sõrmega. 

Vaata jagaja külje peal on üks klapp, kahe poldiga kinni kaane all. Võta see korra välja ja vaata, et seal mingit pahna sees ei oleks. Kui see on korras ja tööle ei hakka, siis võib edasi mõelda.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#25

Kui tahta kogu õli vahetada, siis kuidas see kätte saadakse? Kõike viimseni lahti ju ikka ei kista?

Krt teab, mis solk seal sees on. Oma traktoril kunagi asendasin, aga enam ei mäleta, mis ja kui palju tegin. Rolleyes
Või paak tühjaks ja uus asemele? Voolikutesse jääb, mis jääb.
Vasta
#26

(15-02-2019, 09:32 AM)pannkook Kirjutas:  Kui tahta kogu õli vahetada, siis kuidas see kätte saadakse? Kõike viimseni lahti ju ikka ei kista?

Krt teab, mis solk seal sees on. Oma traktoril kunagi asendasin, aga enam ei mäleta, mis ja kui palju tegin. Rolleyes
Või paak tühjaks ja uus asemele? Voolikutesse jääb, mis jääb.

äkki oleks tark ka kupatus läbi pesta?
Vasta
#27

ja see käib?
Diisliga?
Kuda selle lõpuks välja saab? Küsimus jääb jõusse Rolleyes
Vasta
#28

(15-02-2019, 09:32 AM)pannkook Kirjutas:  Kui tahta kogu õli vahetada, siis kuidas see kätte saadakse? Kõike viimseni lahti ju ikka ei kista?
...

Paraku ka ainus võimalus. Kui on tahtmine KÕIKE kätte saada. Mingi 80 protsenti saab paagist ja paarist voolikust kerge võimlemisega  ka kätteWink

Üsna hea tulemuse annab ka paar järjestikkust õlivahetust, kus vahepeal hüdraulikat ikak kasutatakse ka.

Tagasivoolu võiks panna filtri, aitab süsteemi elusana hoida. esimesed filterelemendid ummistuvad ikka kohutava kiirusegaSad
Vasta
#29

Kuidas on silindrid tühjad? Kolb sees või väljas? Vist sees? Rolleyes
Vasta
#30

Kahetoimelisel on alati õli sees. Ühetoimelise saab kolvivart sisse vajutades peaaegu tühjaks.
Vasta
#31

Õige jahh.
Mul tuli meelde, et kunagi TZ14, kui mul oli, siis sellel oli ühendatud vaid üks ots....
Vasta
#32

Süsteemiga on ikka mingi häda.
Proovisin seda punni lahti keerata, mis punasega, aga seda paraku ei jõua. Enne keerad või kandid maha. Käib see ikka lahti? Selle all on klapp? See klapp vist ongi kurjajuur. Keerasin punase punni alt ühe lahti, siis oli seal klapi vars näha. Susisin teist kruvika otsaga. Kui kinni panin, siis korraks süsteem töötas. Aga nii pea, kui lased hüdrosilindriliiga kokku joosta, siis tekib selline rõhk, et mootor peaaegu seiskub ja siis ta vist selle klapi kinni poobki. 
Kui kollased lahti keerata kas siis tulevad kangid jm kõik eest ära? Siis torutangidega kannataks selle klapi lahti ehk saada...
     
Vasta
#33

Ära näpi kaitseklappi! Teoorias on see tehases seatud 120 bar peale.

Sul on lihtsalt mootor uue pumba jaoks liiga lahjaWink
Vasta
#34

uus pump on minu traktoril.
Sellel on vana pump ja miski, mis kinni kiilub. Sad
Tõstab ja langetab ideaalselt, aga nagu äärmusesse jõuab, võtab mootoril hinge kinni ja lukustab miski ära. Kahtlustan, et selle sama klapi.
Tahaks vaadata, mis seal sees on. äkki mingi kala....
Vasta
#35

Surveklapp on jaguri all.KAhe poldiga kinni olev kaas. Vaata, et see põhja ei kiiluks. Kuigi tavaliselt see, vastupidi, ei sulgu.

Kui kaitseklapp ei toimiks, oleks pump või toru ammu lõhki.
Vasta
#36

seal see siis ei ole, kus mul punane ring on joonistatud? Mu vanal jagajal oli ta seal ja siis küll jahh kahe poldiga kaas käis peale.
A mis see siis kinni kiilub või mis viga saab olla?
Vasta
#37

Kui rõhk ära mõõta, siis saaks asja natuke selgemaks. Kas venitab rõhu 120 bar-ni välja või kooleb mootor juba enne seda. Kas mootori pöörete hoidmise funktsioon ikka töötab? On tunda et antakse gaasi juurde vahetult enne väljasuremist?
Vasta
#38

hmm. Oletame et ei tööta. Gaasi saaks juurde ise ka anda, aga siis oleks lõhkevad torud või hüdropumba ajami purunemine vbla kindel. Probleemiks ei ole aga  see, vaid millegi kinnikiilumine ja edaspidine hüdrojagaja kangide mitte töötamine.
See esimene klapp, mis on hüdropumba peal ei puutu asjasse?
Kui see doseerib vaid roolivõimu, siis peaks olema selle klapi viga, mis on jagaja juures. Kas ta siis kiilub kinni või jääb lahti ma ei tea.
Vasta
#39

(20-02-2019, 15:46 PM)v6sa Kirjutas:  Surveklapp on jaguri all.KAhe poldiga kinni olev kaas. Vaata, et see põhja ei kiiluks. Kuigi tavaliselt see, vastupidi, ei sulgu.

Kui kaitseklapp ei toimiks, oleks pump või toru ammu lõhki.

Värskematel pole enam kahe poldiga.On keermega ja kuuskandiga keeratav.
Vasta
#40

Nii siis:
[Pilt: jagaja2.jpg]

Siis on ka "ringi sees" just surveklapp. See tuleb tuimalt lahti väänata.

Ma polegi säärase otsa komistanud...

Pikalt seal keeret on?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne