Hüdrosüsteem lakkas t-40 töötamast
#41

Seal ringi sees on kuukskant üsna suur. Aga kuna raibe on kinni, mis kinni, siis kuuskandi jupi, 40cm võtme ja selle otsa kinnitatud toruga lahti ei tule. Hakkab hambaid maha keerama pigem, see migi pehme punn seal neil.
Mõtlesin, et kui tohiks need kangid kõik koos alusplaadiga maha sealt keerata, siis saaks torutangidega ligi Rolleyes
Vasta
#42

Kvaliteetne kuuskant padrunisse, haamriga pessa lüüa ja peab tulema.

Ära pigem näpi hoovastikku, kui ei tea, mida oled tegemas. Kokkupanek pole keeruline, kuid vajab uut tihendikomplekti. Aga milline neist kasutada kõlbab...
Vasta
#43

Mul on juba mõnda aega tunne, et härra pannkook vajab hädasti väljaõppinud insener-mehaaniku-elektriku visiiti oma tehnika juurde Big GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#44

Originaal tihendikomplektid millegipärast kipuvad läbi laskma. Parem kui ennast nendega ei vaeva. Olen kolmele jagajale sisse surunud tavalised rõngastihendid, grammike jämedamad. Algul kangid pisut kanged aga harjuvad ära. Jagajad kuivad, kipuvad rooste minema pealt.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#45

(20-02-2019, 22:22 PM)v6sa Kirjutas:  Kvaliteetne kuuskant padrunisse, haamriga pessa lüüa ja peab tulema.

See pesa ei ole ukrainlasel teabkui kvaliteetne saanud. Sügavusega ehk 5mm ja pehme. 
Mis siis lahendused veel on?
Saba külge keevitada punnile? Ühtlasi saab ka metall kuumutatud.Rolleyes See vist keerab kõrvaloleva jagaja puuksu....
Vasta
#46

Kvaliteetne TORX või 12-kant, kumb olemas on.

Lööd haamriga pessa ja keerad ÜHE KORRAGA AINULT PÖÖRATES välja. Nii, kui kõrvale väänad, tuleb välja ja siis jääb ainult puurimine.

Oled kindel, et see pesa ainult 5 mm sügav on ja lõpuni kakast-värvist puhas?

Ühtlasi vajad säärase vägivalal järel kas punni modifitseerimist või uut punni, kuna seda pole enam mõistlik tagasi panna.
Vasta
#47

Äkki see punn on seal alumiiniumist, sellest ka pehme. Nii ehk naa, enne kui taoliseid asju keerama väänama hakkad, pane mingi jurakas sinna kõrgenduseks peale, väiksem haamer , mingi toru vms ja anna mõned tugevamad paugud kergema kuvaldaga pähe. Vaata ainult, et kuuskandi osa sisse mäsaks ei löö. Seejärel koputa võti sisse ja leia sinna mingi saba millega saaksid keerata ilma, et võti pesas viltu väänduks ja keera ühe raksuga asi lahti. Kui kuuskandi osa on juba välja väänatud, siis aitab just haamriga pesa töötlemine, et võti sees tihedamalt istuks. Võimalus on ka selline, et paned kuuskandi jupi oma kohale ja taod ringiratast metalli tagasi või kui lihtsalt tahad korgile pähe lajatada, paned kuuskandi jupi sinna pessa ja kasutades toru annad korgile peksa. 

Kui puhtalt kuuskanti hakkad peksma, võid selle lihtsalt korgist läbi lüüa, ära nii tee Smile  Küll aga saad kasutada kuuma kui sul on millega kuumutada. Sellisel juhul pead teadma mida, kus, kui kaua ja kui kuumaks lasta. Vastasel juhul võid mõnd tihendit vms vigastada või näiteks gaasikeevituse puhul juba üles sulatada ja hävitada.

Ma ei tea muidugi, kas sul on üldse normaalseid võtmeid millega keerata. Võid lõigata odavast L kujulisest kuuskandist 2-3cm sirge jupi umbes. Tavaliselt istub kuuskant võtme jupi peale mingi padrun näiteks. Sinna on juba vastavad sabad olemas. Kuuskandi osa ei tohi olla sellisel juhul eriti pikk, et välja väga palju töllerdaks korgi august, 2cm piisab suure padruni jaoks. Pisikesed padrunid ja sabad väänduvad ise läb, need ei ole eriti head sellise töö jaoks. Kui lahti saad korgi, siis ära seda uuesti hambad ristis kinni vääna. Vaata, kas seal on juba  või äkki annab punni kaelusele  o rõngas paigaldada, sellisel juhul pole üldse enam erilist jõudu  vaja rakendada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#48

üks otsevaates pilt ka õnnetust punnist. Kuna silm enam hästi ei seleta, siis ei saa aru, mis seal sees on. Oleks justkui teine ja väiksem kuuskant auk veel....
[Pilt: 20190220_124303.jpg]
Vasta
#49

(21-02-2019, 13:34 PM)pannkook Kirjutas:  ...
siis ei saa aru, mis seal sees on. Oleks justkui teine ja väiksem kuuskant auk veel....

Kuuskantava stantsimisel tekib säärane "sekundaarkuuskant". Loeb ikka väline, ilmselt 1x mm kuuskant.

Vasaraga võtmele pähe ja jõuga lahti, peab tulema. Cool

Kuigi lugedes teemaarendust, siis kardetavasti on sel mootoril labaselt jõudu vähe. Kas lõpuni vajutatud hüdrokang lukustub? Kas silindri lõppu jõudes tagastub ise või jääb asendisse? Kui mootori pöördeid tõsta, mis juhtuma hakkab? Lõhkeb pump või hakkab jagaja inisema?
Vasta
#50

See on tehnoloogiline jäänuk. Tekib kuuskandi esmasel sissepressimisel ümmargusse avasse.
Võta nüüd üks KVALITEETNE Torx-võti, käia sellel ots tasapinnaliseks ettevaatlikult, ilma liigselt kuumutamata ja löö sinna uus pesa! Siis keerad sellesamaga ilma vänderdamata välja. Torx peab muidugi olema suurem kui kuuskant.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

Hetkel oli käepärast kuuskandi jupp, mis oli sinna pesasse jäetud vana omaniku poolt.
Kodus on mul selline võti, mis paraku 12mm. Auk on 14
Peab siis poest vaatama ühe suure torxi samalaadse, või siiski kuuskant 14mm parem? Ja enne keeramist peksan teist Big Grin
[Pilt: IMG_0230.JPG]
Vasta
#52

(21-02-2019, 14:01 PM)pannkook Kirjutas:  Hetkel oli käepärast kuuskandi jupp, mis oli sinna pesasse jäetud vana omaniku poolt.
Kodus on mul selline võti, mis paraku 12mm. Auk on 14
Peab siis poest vaatama ühe suure torxi samalaadse, või siiski kuuskant 14mm parem? Ja enne keeramist peksan teist Big Grin
[Pilt: IMG_0230.JPG]

äkki üldse tyark löök kruvikaga nüpeldada?mullu tahtsin hakkkuri terad llahti saada ja no ei tulnud.nüüd pühapäeval võtsin löök kruvika ja hakkasin kohe korralikult nüpeldama ja lõpetasin kui kõik lahti ja tulid ka.
Vasta
#53

Kui säärane asi olemas on, siis kasuks on kindlasti. Iseasi, kas antud instrumenti ikka mahub nüpeldama jaguri dislotseerumispaigas.
Vasta
#54

(21-02-2019, 14:13 PM)muska71 Kirjutas:  
(21-02-2019, 14:01 PM)pannkook Kirjutas:  Hetkel oli käepärast kuuskandi jupp, mis oli sinna pesasse jäetud vana omaniku poolt.
Kodus on mul selline võti, mis paraku 12mm. Auk on 14
Peab siis poest vaatama ühe suure torxi samalaadse, või siiski kuuskant 14mm parem? Ja enne keeramist peksan teist Big Grin
[Pilt: IMG_0230.JPG]

äkki üldse tyark löök kruvikaga nüpeldada?mullu tahtsin hakkkuri terad llahti saada ja no ei tulnud.nüüd pühapäeval võtsin löök kruvika ja hakkasin kohe korralikult nüpeldama ja lõpetasin kui kõik lahti ja tulid ka.
lisaks korra proovisin ka suure narrega jõuga keerata ja tulemuseks kuuskant krõmps pooleks Big Grin ja edasi nüpeldasin võiduka lõpuni.
Vasta
#55

(21-02-2019, 14:01 PM)pannkook Kirjutas:  Kodus on mul selline võti
Sellisel võtmel peab ka otsas oleva faasi maha käiama. See võte aitab ka normaalselt kinni olevaid polte väiksema ülekeeramishirmuga avada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#56

(14-02-2019, 19:11 PM)pannkook Kirjutas:  Mul oli isale ostetud trakatsil selline häda, et kui tõsteasendis silinder lõppu jõudis, siis võttis traktoril hinge kinni, nii et sureb või välja.
Millele see viitab?
Täna tipnes asi sellega, et enam ei aita ühegi kangi liigutamine..... Sad
Samas rool on kerge, nii et keera ühe sõrmega. 


Oot, prooviks nüüd algusest uuesti alustada. Kas hüdraulika töötab ja toimetab või ei tõsta üldse, mitte ühegi kangi liigutamisel? Kui tõstab ja toimetab, siis ei ole vaja seda korki lahti hakata võtma. Või milles see probleem on. Ma ei saa enam mitte kui si..gi aru.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#57

midagi ei tee kangide liigutamisel.
Viimati võtsin selle punni lahti, mis võimaldab seda klappi altpoolt piiluda, susisin teda kruvikaga ja panin uuesti korgi peale.
Töötas kuni silinder läks sisse ja tõmbas hinge kinni. Seejärel enam jääle kangid ükski ei töötanud.
Vasta
#58

Ma lööks selle punni küljepealt meisliga lahti ja pärast keevitaks sinna mingi kantidega asja otsa järgmiseks korraks ning kui see punn kummirõngaga on pole teda ka vaja kõvemini keerata kui liitepind vastu.
Vasta
#59

(20-02-2019, 21:29 PM)v6sa Kirjutas:  Nii siis:
[Pilt: jagaja2.jpg]

Ega Sa ometi seda "musta punni" mõtle, mis ülaloleval pildil on pitseerituna? See on kaitseklapp ja selle näppimine pole hea mõte.

Kui liiga lõrvalt jääb, kaotad rõhus ja kui liiga kõvasti kinni keerad...saad teada, milline oli süsteeni nõrgim lüli Big Grin

Meisliga lahtitagumine eeldab esiteks meisli olemasolu ja teiseks oskust sellega tegutseda. Samas, kuskilt peab ju alustama, kui on tahtmine nõukatehnikat pruukidaWink
Vasta
#60

mina saan aru et selle punni all oli vanasti see klapp ja on ka nüüd. Tahaks välja võtta ja vaadata, mis seal takistab ja siis tagasi panna.
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne