Avarii tln-trt mnt-l kes on süüdi
#41

(28-01-2011, 02:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Aavu, ei püsi need rekkad üldse mitte teel! Ära tule seda iba üldse rääkima. Jah, neil tekib suurte ehk maksimumini lubatust lastitud maisnate korral võib-olla suurem erisurve pinnaühikule (ma lihtsalt ei viitsi hetkel arvutada) võrreldes niidirullidega tühja sõidukaga kuid see on ka kõik. .

Me räägime siiski erinevatest situatsioonidest, sina libedast teest, mina teest mis kuni mingi kiiruseni nt 50 või 60 km/h ei erine ühegi sõiduki jaoks. Kõigil on võrdselt normaalsed liiklustingimused, pole külglibisemise ohtu ega pidusdamisel liiga pikka maad sest rehv on vastu asfalti ja jõuab lumesoola segu kõrvale pritsida. Muidugi mitte suvist asfalti ei pea ma silmas.
Alles kriitilise kiiruse ületamisel ei suru madalsurverehv soolalumesegu protektori alt välja ja rehv eraldub asfaldist. Näiteks kiirusel 75 sõiduauto juba pole juhitav ega äkkpidurdatav, läheb allakallakut või allatuult tee pealt ära. Seeeest buss oma 7,5 või kõrgema rehvirõhuga kannatab veel 80 sõita ja alles 90 peal akkab asfaldist eralduma. See oli kõik, mida ma eelmise postitusega öelda tahtsin.
Ja kogemus selles osas on mul vene ajast kui LAZ-i alla pandi nii tavalisi 4,5baariseid kui ka radiaalrehve oma 7,5 baarise rõhuga. Hiljem tõesti selline võrdlusmoment on puudunud, sest enam tavalisi rehve pole kohanud. Suuri rekkaid järelhaagistega pole vedanud, sooloveoautodega sõidan siiani.
Arvutada polegi midagi, sest protektorimustrite teepinnale toetuv osa on enamvähem üks ja sama %, no näiteks võtame , et mõlemat tüüpi rehvil 60% ja sisselõiked 40%. Järelikult asja otsustab rehvirõhk ja vähesel määral rehvi jäikus, mis samuti aitab vähendada kontaktpinda teega. Muidugi on F-1-s kasutusel šlikid aga jutt pole neist.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#42

(28-01-2011, 02:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kahjuks tuleb liigeldes jagada inimesi justnimelt autode põhjal: eeldus on see, et kõik teised on lollakad ja siis tuleb eeldada, et rekkamees kettas on päris ajudeta ehk ei hiilga mitte ühestki otsast mitte mingi erilise mõistusega ja liinibussi juhil on mõistus kadunud kartuses töökoht kaotada. Omaette teema on maasturid ja minuga samavanad keskastme pooljuhtidest pereisad selgelt firmaautode roolis. Üldiselt saab eeldada, et tegu on päris adekvaatse tegelasega kuid siis nii iga kümnes on lausidioot. Ühte olen veel täheldanud: arusaadavalt "teisel ringil" keskeakriisis "edukad" pereisad mistahes käula roolis, kel on "teise kurna" tited turvatoolides ja poole noorem laste ema kõrval, need on kõige hullemad! Andku needki mulle otsekohesus andeks! Kui noore pere puhul võib tittedega arutu kihutamise ja üliohtlikud manöövrid teedel "märgade kõrvataguste" ja möllava testosterooni süüks ajada, siis nendest keskealistest sama tegevatest ma küll aru ei saa. Ja neid polegi nii vähe.

Tore mõtteavaldus stiilis "все пидарасы, я один Дартаньян"

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne