Opel Manta A


Viga  võib olla tingitud tehasest kõrgema tempiga termostaat, tehas mingi 83 kraadi, mida enam saadaval pole. Asendatud 87 või 92 siis peabki kõrgemat näitama. Samas ka andurid, endal ka see probleem lisaks, ei kipu olema täpselt need mis vanasti, kuigi kood ja mudel samad. Tuleb lihtsalt harjuda või paigaldada teine näidik.
Vasta

Tundub et vahepeal on toimunud Opelile omane iseeneselik paranemine. Igatahes täna sai sõidetud 10 kilti ja näidik püsis ilusti allpool punast.
Vasta

Vahepeal and remondivad ennast ise jah.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Vahepealsetest tegemistest nii palju, et paar päeva tagasi võtsin esipidurid jälle laiali kuna kippusid peale jääma. Sel korral olin siis veidi targem ja pumpasin pärast klotside eemaldamist pedaaliga kolvid juba enam-vähem välja. Pärast puhastamist panin kõik kokku tagasi ja tundub, et asi toimib.
Mingit mootori kuumenemise probleemi pole ka enam olnud, ei teagi mis tähelepanu vajadus see selline oli. Kilomeetreid on juba umbes 2000 kogunenud sel hooajal. Eks näis, kas saan sel aastal veidi väiksema läbisõiduga hakkama kui eelmistel aastatel.
Vasta

mis olukorras Sul pidurikolvid on, et pidur lausa peale jääma kipub? Kui on kolbide (lausa mõlemal sarnasel määral?) oksüdeerumine teemaks olnud, siis ehk leiad kolvimõõtu teades uued? Äkki on isegi suurem ühilduvus hilisemate Opelitega (nt AC Delco toodang) ühilduvust? Kui tõesti märkimisväärselt kuumenevad, siis ilma uute tükkideta on ravi siiski kahtlane...
samas mul on nt mosul EP pidur kergelt peal ja kuumutab. Töösilindri olen vahetanud, abi sest polnud. Ka vooliku- ja torumajandus on uus ning olen kontrollinud, et uus voolik seest "ei õitseks" - järelikult peasilinder ning pole ma viitsinud sellega tegeleda: liig vähe pruugitav masin ja tagasihoidlik probleem (enim häirib klotsipinna klaasistumisest tulenev vilin pidurdamisel - mis on samas kah omamoodi ehe Smile), et peasilindri vahetusega vaeva näha...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Kolvid on ise ilusad ja siledad. Tundub, et probleemne koht on see sadula osa, mis jääb mansetist väljapoole. Seal on selline pindmine rooste. Üks tolmukaitse on kah katki. Varem ei tulnud ise selle pealegi, et mingit remondikomplekti otsida. Täna võtsin Ladu24 lahti ja seal olid kõik vajalikud jubinad olemas, nii et tellisin mõlemale poolele uued komplektid ära (mansetid ja tolmukaitsmed). Aga eks kõige kindlam moodus pidurite korras hoidmiseks on ikkagi see kui neid korralikult kasutada  Wink
Vasta

Tihendid on ristlõikelt rombikujuga. Pane õiget pidi sisse, muidu ei tõmba kolbi tagasi. Vähemalt VAZ2101 oli nii. Kas tänapäeval ka, jään vastuse võlgu. Võibolla on muud nipid kasutusele võetud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Võib vist järjekordse hooaja lõppenuks lugeda. Hetkel on odokal ees numbrid 41958, nii et selle aasta jooksul kogunes läbitud kilomeetreid kokku 6976, tundub et see number läheb iga aastaga järjest suuremaks. Hädadest niipalju, et kui kunagi aastaid tagasi töötas tagaklaasisoojendaja nii nagu mina tahtsin, siis mingil ajal lõpetas see oma toimimise üldse ära. Kui suvel käisin Melliste laadal ja sain sellise kerge vihmakese kaela, mis sel ajal seal kandis sadas, siis pärast seda oli klaasisoojendus koguaeg järel, sõltumata nupu asendist. Ja nii oli see paar nädalat, nüüd ei tööta see jälle. Teine ebameeldiv asi on kojamehed, nimelt töötavad need ainult kõige kiiremas asendis ja välja lülitades jäävad seisma seal kus nad lülituse hetkel olid. Aga muidu võib aasta igati kordaläinuks lugeda.
Vasta

Seoses kojameestega sai minu vähenegi arusaam elektrist nüüd lõplikult otsa. Nagu juba mainisin, töötasid kojamehed viimati ainult kõige kiiremas asendis. Kuna kojameeste mootor on juba algusest peale väga koledat häält teinud, siis ostsin lammutusest "uue" mootori. Võtsin Vectra oma, kuju ja kinnitused on samad, ainult pistik on teine. Kui niisama + ja - juhtmed mootoritele külge panna, siis mõlemad mootorid töötavad nagu vaja kahel erineval kiirusel. Kui aga see juhe külge panna, mis lülitist tuleb, siis ei tee kumbki mootor kõssugi, aga tester näitab, et juhtmes vool on. Panin selle voolujuhtme vastu massi, et näha kuidas sädemeid lendab, aga ei midagist, ja tester näitab järjepidevalt et voolu on küll ja küll. Praegu ei oska mina küll asjale ühtegi mõistlikku seletust leida, aga kevadeks peaks ikka mingi selguse saama.
Vasta

(30-10-2016, 20:26 PM)Toffel Kirjutas:  Seoses kojameestega sai minu vähenegi arusaam elektrist nüüd lõplikult otsa. Nagu juba mainisin, töötasid kojamehed viimati ainult kõige kiiremas asendis. Kuna kojameeste mootor on juba algusest peale väga koledat häält teinud, siis ostsin lammutusest "uue" mootori. Võtsin Vectra oma, kuju ja kinnitused on samad, ainult pistik on teine. Kui niisama + ja - juhtmed mootoritele külge panna, siis mõlemad mootorid töötavad nagu vaja kahel erineval kiirusel. Kui aga see juhe külge panna, mis lülitist tuleb, siis ei tee kumbki mootor kõssugi, aga tester näitab, et juhtmes vool on. Panin selle voolujuhtme vastu massi, et näha kuidas sädemeid lendab, aga ei midagist, ja tester näitab järjepidevalt et voolu on küll ja küll. Praegu ei oska mina küll asjale ühtegi mõistlikku seletust leida, aga kevadeks peaks ikka mingi selguse saama.

Järsku on juhe kuskilt katkenud, ainult üksik niit hoiab ühendust. Lihtsalt ei tule piisavalt pauerit läbi, et mootor käima panna, samas testri käitamiseks piisab sellest niidikesest.
Vasta

Auto juures on testriga harva midagi teha, sajavatine pirn annab oluliselt tõesema pildi elektri liikumisest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-10-2016, 20:34 PM)zazik Kirjutas:  
(30-10-2016, 20:26 PM)Toffel Kirjutas:  Seoses kojameestega sai minu vähenegi arusaam elektrist nüüd lõplikult otsa. Nagu juba mainisin, töötasid kojamehed viimati ainult kõige kiiremas asendis. Kuna kojameeste mootor on juba algusest peale väga koledat häält teinud, siis ostsin lammutusest "uue" mootori. Võtsin Vectra oma, kuju ja kinnitused on samad, ainult pistik on teine. Kui niisama + ja - juhtmed mootoritele külge panna, siis mõlemad mootorid töötavad nagu vaja kahel erineval kiirusel. Kui aga see juhe külge panna, mis lülitist tuleb, siis ei tee kumbki mootor kõssugi, aga tester näitab, et juhtmes vool on. Panin selle voolujuhtme vastu massi, et näha kuidas sädemeid lendab, aga ei midagist, ja tester näitab järjepidevalt et voolu on küll ja küll. Praegu ei oska mina küll asjale ühtegi mõistlikku seletust leida, aga kevadeks peaks ikka mingi selguse saama.

Järsku on juhe kuskilt katkenud, ainult üksik niit hoiab ühendust. Lihtsalt ei tule piisavalt pauerit läbi, et mootor käima panna, samas testri käitamiseks piisab sellest niidikesest.
Tundub et siin on tõetera täitsa sees, sest seda juhet on juba enne mind korra jätkatud. Pean selle ühenduse üle vaatama. Nüüd meenub, et mõni aasta tagasi oli mul sarnane jama ühe esitulega, kus oli ka süüdlaseks jätkatud juhe.
Vasta

(30-10-2016, 22:53 PM)Marko Kirjutas:  Auto juures on testriga harva midagi teha, sajavatine pirn annab oluliselt tõesema pildi elektri liikumisest.

Kusjuures mul on selline pirn isegi täiesti olemas, kuhu ma olen juhtmed külge tinutanud. Aga kuna tester oli juba peos ja pirni toomine oleks tähendanud 10 meetri kõndimist garaaži ja teist samapalju veel tagasi, siis ilmselge õige valik oli usaldada testrit.
Vasta

Selle Testriga on sihuke lugu, et tema kõiki võimalusi lihtsalt ei kasutata, või ei osata kasutada. Sad
Vasta

Toffelile 12 punkti hea huumori eest Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(31-10-2016, 00:20 AM)Marko Kirjutas:  Toffelile 12 punkti hea huumori eest Big Grin

12 on küll palju, 10nest oleks küll ja küll.
Vasta

Nüüd võib jälle talv tulla kui tahab. Ma ei julgenud siin iitsatadagi, et sel aastal tabas talv mind täiesti ootamatult. Lumi tuli nii ootamatult maha, et ma ei jõudnud Mantat puhtakski pesta ja garaaži ajamisest rääkimata. Eile sai siis lõpuks see häbiväärne olukord likvideeritud. Ei tea millest see küll tuleb, et igal kevadel kui ma Manta garaažist välja ajan, jääb sinna jube palju tühja ruumi, aga igal sügisel pean pool päeva seal koristama ja asju sättima, et Manta uuesti sisse mahuks.
Vasta

(20-11-2016, 18:41 PM)Toffel Kirjutas:  Nüüd võib jälle talv tulla kui tahab. Ma ei julgenud siin iitsatadagi, et sel aastal tabas talv mind täiesti ootamatult. Lumi tuli nii ootamatult maha, et ma ei jõudnud Mantat puhtakski pesta ja garaaži ajamisest rääkimata. Eile sai siis lõpuks see häbiväärne olukord likvideeritud. Ei tea millest see küll tuleb, et igal kevadel kui ma Manta garaažist välja ajan, jääb sinna jube palju tühja ruumi, aga igal sügisel pean pool päeva seal koristama ja asju sättima, et Manta uuesti sisse mahuks.

Vist on asjade liikuvuse seadus., mis lõpeb alati korrastatud segadusega.

Veel pole maha löödud
Vasta

Kuna kevad läheneb hirmsa hooga, siis mõtlesin, et peaks midagi enne seda ka auto kallal nokitsema. Esimese asjana võtsin geneka laagrite vahetuseks laiali. Ja nüüd on mul selline küsimus, et kas on mingi kindel põhjus miks seal sees on poolkinnised laagrid, või võin sinna südamerahus panna ka täiskinnised?
Vasta

(19-12-2016, 11:00 AM)Toffel Kirjutas:  Ja nüüd on mul selline küsimus, et kas on mingi kindel põhjus miks seal sees on poolkinnised laagrid, või võin sinna südamerahus panna ka täiskinnised?

Seda, miks just sellised pani, pead eelmise omaniku käest küsima.
Vblla tegi laagrihooldust ja lõhkus ühe poole tolmukaitsest ära vms.

Tehasest on kinnised, muidugi; pole ju sinna mingit harjatolmu vms sisse vaja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne