Opel Manta A

(13-05-2021, 20:47 PM)Toffel Kirjutas:  Sel aastal algas kevad tunduvalt hiljem kui eelmistel aastatel. Kui ma muidu olen ikka Manta kuskil aprilli esimeses pooles välja ajanud, siis sel aastal juhtus see alles täna. Ajasin välja, pesin puhtaks, näppisin numbritulesid, käisin ülevaatusel ja tegin ühe väikese sõidu kah. See on siis päeva lühikokkuvõte. Juba mitu aastat olen plaani pidanud, et peaks laskma veljed korralikult üle värvida. Täna käisin Viiratsis Ral-Est`is ja näitasin veljed ette ja rääkisin, mida ma tahan saada. Hinnaks pakuti 220€. Hetkel pole mul halli aimugi, et kas see on hea, norm või kirves hind. Peaks mõnest kohast veel uurima, mis pakkumisi tehakse. Tegemiseks sobib ka Tartu kant.
küsi uru hundu käest kuidas hakkama saavad.
liivapritsiga koos polegi kõige halvem hind. 1 velg värvimine ainult küsitakse 35-45 tuhrikut tavaliselt.
Vasta

Esialgu ütles hinnaks 120€, aga kui pärale jõudis, et tegemist on kahe värvilise veljaga, siis leidis, et on topelt töö ja ka topelt hind. Kokkuleppele saime siis 220€ juures. Uru Hundu on see mees, kes peab rehvid enne maha võtma ja pärast tagasi panema. Ise ta seda muidugi ei tea ja ega ma ei ütle ka talle seda enne kui aeg käes on.
Vasta

Peaks ka selle aasta kuidagi kokku võtma. Ei tea kas süüdi oli kuratlikult kuum suvi, või midagi muud, aga kilomeetreid kogunes sel aastal kõigest nibin-nabin 2000. Ja sellest umbes pool sai Suursõidul maha vuratud. Tegemistest nii palju, et kunagi suvel hakkasin tungiga autot tõstma kui põhja alt kostus kurja kuulutav krabin ja auto ei tahtnud ka kuidagi maast lahti kerkida. Piilusin siis põhja alla ja nägin, et see osa põhjast, mis 14 aastat tagasi jäi tegemata kuna tundus sel ajal nii enam-vähem ok olevat, ei olnud seda enam mitte. Kui olin mäda osa välja lõiganud sain aru, et oluliselt lihtsam on järgnevat keevitust teha kuskil tõstukil ja veel lihtsam oleks kui keegi teine seda teeks. Nii et saigi jälle sõber Hundu juurde mindud ja lasin temal selle töö ära teha. Teine suurem töö, mida ma olen juba aastaid plaaninud, oli velgede taastamine. See töö tehti ära Viiratsis Ral-Est`is. Veljed viisin sinna juba novembri alguses ja kätte sain täna, aga kuna mul kiiret ei olnud, siis lubasin neil lahkelt oma kiiremate tegemistega ära tegeleda, enne kui minu veljed ette võeti. Nii tööga kui hinnaga jäin igati rahule. Nüüd tuleb veel rehvid peale panna, rattad alla kruvida ja võibki jälle kevadet ootama jääda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne