Opel Manta A
#21

Tere jälle.Piltidel oleval keevitusel pole häda midagi.Ei ole sittumine.Kohati näha et plekk värvi muutnud(siniseks läind) see ongi õige.Eks neid mügarikke ikka tekib sellest pole pääsu.
Huvitav see et vajalikke plekke ikka saada on.Ja esiklaas lendas kildudeks-staliniit või? Kunagi ammu kui Elvex alles alustas siis pakuti inimestele välja variant:Kui tood neil puuduva klaasi( mille järgi vorm tehti)said uue klaasi kingituseks kaasa.Nojaa aga selleks oli vaja ikkagi tervet klaasiWink
Vasta
#22

OOOOO elagu klassikud!!!
Olen kaugelt möödasõitmas näinud ja ilmeksimatult tundsin ära su auto.
Oleme ka varem opelclubi privas suhelnud.
Auto on kaunis. Kuigi ma ise just originaale ei fänna.

NB! Tartus on selline firma nagu Cristol jänese 26a vist. nr peaks neil olema selline: 5020462
oma kliendile sebisin sealt sellised uksepolstrid teha.
[Pilt: large_24469853_c1J3.jpg]
must veluur, all pehme kiht, ilus töö, aega ka palju ei läinud. Mina olin rahul.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#23

[quote='ryblik1' pid='259299' dateline='1297542530']
OOOOO elagu klassikud!!!
Olen kaugelt möödasõitmas näinud ja ilmeksimatult tundsin ära su auto.
Oleme ka varem opelclubi privas suhelnud.
Auto on kaunis. Kuigi ma ise just originaale ei fänna.

NB! Tartus on selline firma nagu Cristol jänese 26a vist. nr peaks neil olema selline: 5020462


Sellest firmast ma selle 500-600€ hinnapakkumise saingi. Kui vahepeal ühtegi paremat pakkumist ei tule, siis reedel vuran istmetega kohale ja ehk õnnestub kohapeal ka kindel hind paika panna.
Vasta
#24

Mõne sõnaga räägiks ka mootori vahetusest. Kuna mootori remondist sattusin alati väga õhinasse, siis töökäigust jällegi pildid puuduvad, mõni klõps sai siiski tehtud http://album.ee/album/508643/50262717 Tegelikult olen mootorit vahetanud lausa 2x. Vaatamata sellele, et esialgne mootor oli lausa 44kw võimas (või vähemalt uuena oli ta nii võimas), oli sellega suht raske mõnest aeglasemast jalus töllerdavast kaasliiklejast mööda süstimine. Nii saigi siis soetadud esimene 2,0 pritsungiga mootor (piltidel see mustem), kaasa sain kogu juhtmestiku, aju, käigukasti ja bensupumba. Mootorit laiali lammutades märkasin et vähemalt ploki alumine pool on karpaga masina oma kuna küljes oli mehaaniline bensupump ja plokil oli tähis 20S. Ülemise otsa kohta ei ole mul ausalt öeldes õrna aimugi see karpaga või pritsungiga mootori oma. Remondist nii palju, et vahetatud said kõik tihendid, plokk traatharjaga puhtaks lastud ja üle värvitud ja võiski hakata uuesti kokku laduma. Siis aga tekkiski esimene takistus, mis tõenäoliselt saigi sellele mootorile saatuslikuks. Kokku pannes ei oskand ma enam ketirattaid paika panna, hooratta märgid said ilusti paika aetud, aga seda millega nukkvõlli märk kokku ajada, vot seda ei leidnud. Panin selle siis iseenese tarkusest otse üles ja peale pikka pusimist läks mootor isegi käima. Koledam "tiks" oli küll sees ja ka mingit minekut ei olnud, võtsin siis uuesti mootori pooleks ja avastasin et igas silindris oli üks klapp kolvile paraja jälje jätnud. Panin mootori uuesti kokku (seekord juba õigesti) aga ega minek oluliselt paremaks ei läinud, paar küünalt nägid alati väga koledad välja ja tühikäik kõikus 600 ja 2000 vahel. Leidsin siis lammutusest ühe 20E ploki ja vedasin sellegi koju, vahetasin sellelgi kõik tihendid, puhastasin väljast ja värvisin üle, mõned vajalikud vidinad võtsin eelmiselt mootorilt. Käima läks kohe paugust ja tiksus kohe algusest peale paganama ilusti. Sõitnud olen sellega praeguseks vaid 6-7 km ja ei saa kurta. Siis sai paraku hooaeg lägi ja auto läks garaaži kevadet ootama. Vahepeal olen vahetanud kõik küünlad ja küünlajuhtmed, mingit otsest vajadust selle järgi just ei paistnud olevat, tuli lihtsalt selline mõte, et vahetaks ära. Vajalikest vahetustest olen vahetanud õhupuhasti filtri ja esimesed amordid. Kui nüüd ka istmed korda saavad, siis võib rahuliku südamega kevadet ootama jäädaSmile.
Vasta
#25

Reedel viisin siis istmed Tartusse parandusse. Töö tegijaks sai valitud OÜ Christon, uurisin tiba ka teisi kohti, aga seal olid vaieldamatult kõige asjalikumad tegelased ja ka lubatud hinnavahemik oli kõige mõistlikum. Valmis lubati saada järgmiseks nädalaks. Elame näeme.
Vasta
#26

Hea et abi said sealt. Küsimus et kas sul seal originaalis ei peaksm mitte 1,9S mootor olema?
Mul on laoseisus üks ühestükis 1,9S weberi karpaga olemas. Aga manta A d ei ole: Big Grin

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#27

(20-02-2011, 19:50 PM)ryblik1 Kirjutas:  Hea et abi said sealt. Küsimus et kas sul seal originaalis ei peaksm mitte 1,9S mootor olema?
Mul on laoseisus üks ühestükis 1,9S weberi karpaga olemas. Aga manta A d ei ole: Big Grin

Minul oli seal peal algselt 16N 44kw. Autot ostes oli muu träni sees ka üks tark raamat Ascona A+b Manta A+B ja selle raamatu järgi on nendel autodel peal olnud sellised mootorid: 12S 44kw, 16N 50kw, 16N 44kw, 16S 59kw, 16S 55kw, 19S 66kw ja 65kw ning 19E 77kw. Praeguseks on peal 20E ja 81kw (või vähemalt uuena oli neid kw nii paljuSmile) ja käigukastiks oli juba eelmine omanik pannud "viiese" getragi 240.
Vasta
#28

Minu jaoks algasid taas jõulud, nimelt sain täna oma Manta istmed parandusest kätteSmile. Aega läks 2 nädalat ja tööga olen igati rahul. http://album.ee/node/24640289/50263889 Homme peaks kõigepealt põranda tolmuimejaga ilusti puhtaks imema ja siis istmed oma õigetele kohtadele panema.
Vasta
#29

Mitu tugrikut ka küsiti? Kena töö igatahes. Rahulolu peakski olema kui neid vaadata.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#30

(06-03-2011, 14:39 PM)ryblik1 Kirjutas:  Mitu tugrikut ka küsiti? Kena töö igatahes. Rahulolu peakski olema kui neid vaadata.

Eurisid küsiti 550 tükki. Arvan et see on suht normaalselt saadud. Nüüdseks on istmed ka paika pandud ja nüüd jääb üle vaid lume sulamist oodata, et saaks Manta hooaega alustada.
Vasta
#31

No nii, kevad on ametlikult alanud. Täna sai Manta välja aetud, puhtaks pestud ja ka veidi ringi vuratud. Ja uskuge mind, see on parim ravi kevadväsimusele Smile
Vasta
#32

Mõne sõnaga ka enda tegemistest, viimane nädal on olnud suht tegus. Olen ära vahetanud pihustite tihendid, käigukasti tagumise tihendi ja tagasilla tihendi. Nüüd vähemalt ei pea parkimiskohtadelt häbiga ära sõitma, sest kõik näevad neid õlilärakaid, mis autost on tilkunud. Tegin ka uue pagassipõhjavaiba, see vaip mis autoga kaasas oli on vist mõne sama ajastu väikse BMW oma. Vaiba Eksperdist leidsin sobiva materiali, kodus lõikasin nii enam-vähem täpse kuju välja ja Eksperdis õmmeldi ääred üle. Material ja õmblemine läks maksma 8+8€ http://album.ee/album/508643/50273069?
Vasta
#33

Peale viimast postitust on küll juba hulka vett merre voolanud, aga ju siis ei ole midagi sellist toimunud, millest ilmtingimata oleks vaja olnud teada anda. Aga nüüd kui õhtud on juba pimedad, on üks häda küll välja tulnud. Häda nimelt selles, et kui täistuled ette lükata, siis üks tuli ei lähe põlema, kui tule tagant korra pistikut näppida siis läheb põlema ja peale seda võib neid täistulesid nii palju plõksutada kui tahes, alati asi toimib. Toimib täpselt nii kaua kuni süüde välja keerata, peale uut käivitust algab kogu jama otsast peale. Kuna pimedas sõitmist on olnud väga vähe, siis ei ole probleemiga ka viitsinud veel väga tegeleda. Selline käitumine paneb lihtsalt veidi imestama. Kui täistuled põlevad ja siis seda pistikut ja juhtmeid näppides ei ole tuli kordagi kustunud ega vilkunud, nii et juhtmete ja pistiku viga see ei paista olevat. Aga samas mitte ühtegi muud mõtet kah pähe ei tule Enne pistikut on keegi kunagi ühte juhet parandanud ja on seda teinud tiba peenema juhtmega kui peaks ja see juhtme jupike ja ühendus koht lähevad tule põledes veidi soojaks. Kas see võibki kogu kurjajuur olla?
Vasta
#34

See peenem juhe ei ole ka samast materjalist arvatavasti, ma ei tea küll kuidas ühendus on tehtud, aga niisama kokku keeratud või kruviklemmi alla ühendatud juhtmed kipuvad ajapikku korrudeeruma. Arvatavasti juhtmeid liigutades keevitub mingi osa ühendusest kokku ja jääb püsima. soojaks minemine on märk sellest et ühendus on kehv (muidugi ka peenemast juhtmest, aga siis peaks terve juhe soojaks minema). Võib olla muidugi ka massi viga kui se tulekorpuselt otse kerest võetud (ajapikku tolm ja sodi vahele läinud ja liigutades jälle saab ühenduse, kuid kui vooluringi enam taga pole siis kaob jälle korralik ühendus kerega ära). Sama võib põhjustada ka tolmune, väsinud ja korrudeerunud kontaktidega pistik. Vaheta see peenem juhtmejupp õige ristlõike ja samast materjalist juhtme vastu, tee korralikud ühendused ja kasuta sellels õigeid vahendeid, puhasta pistikuklemmid ja pinguta neid vajadusel koomale. Arvan et sellest täitsa peaks piisama. põhjus ikka esitule ja pistiku juures, kui sealt torkides tööle hakkab.

rockandroll
Vasta
#35

Viga oligi selles ühenduskohas. Kui ma sealt isoleeri ümbert võtsin, siis ma ausalt öeldes imestasin, et kuidas see tuli üldse põleda sai - ühendus oli praktiliselt olematu. Tegin siis ühenduse korda ja kõik toimib nagu vaja. Kõike seda oleks võinud ju juba ammu tehaSmile
Kunagi suve alguses lasin Christonis ka roolile väikse noorenduskuuri teha http://album.ee/album/508643/50279865
Vasta
#36

Vahepeal on üks "Manta hooaeg" jälle märkamatult läbi saanud. Läbisõitu kogunes peaaegu 5000 km ja kogu rahalise kulu mooduskaski bensiin ja uus siduritross. Õnneks otsustas tross koostöö lõpetada koduhoovist välja sõites, nii et seegi apsakas ei tekitanud suuri probleeme. Päris õiget trossi mul ei õnnestunudki poodidest leida ja seetõttu pidin panema Ascona trossi. Uueks hooajaks tahaks ikkagi õige trossi kuskilt leida. Veel tahaks kevadeks kuskilt leida uued ja jäigemad esiamordid ning vedrud. Praegustega on nina paganama pehme ja vedel.
Vasta
#37

Kuna vahepeal on märkamatult juba veebruar kätte jõudnud, siis taipasin järsku, et kevad polegi enam nii üüratult kaugel ja mina ei ole Manta heaks veel midagi teinud. Võtsin siis vana siduritrossi ja ühe esiamordi näppu ja läksin Viljandi Abovo poodi asja uurima. Peale pikka toksimist arvutis sain ma sellise vastuse mida ma kartsingi- ei trossi ega amorte pole enam saadaval. No trossiga pole seis väga hull, sobib see kah mis praegu küljes on. Amortidega on aga lood veidi kehvemad, muidu on head amordid, aga lihtsalt oma otstarvet ei täida.
Vasta
#38

(02-02-2013, 17:50 PM)Toffel Kirjutas:  Kuna vahepeal on märkamatult juba veebruar kätte jõudnud, siis taipasin järsku, et kevad polegi enam nii üüratult kaugel ja mina ei ole Manta heaks veel midagi teinud. Võtsin siis vana siduritrossi ja ühe esiamordi näppu ja läksin Viljandi Abovo poodi asja uurima. Peale pikka toksimist arvutis sain ma sellise vastuse mida ma kartsingi- ei trossi ega amorte pole enam saadaval. No trossiga pole seis väga hull, sobib see kah mis praegu küljes on. Amortidega on aga lood veidi kehvemad, muidu on head amordid, aga lihtsalt oma otstarvet ei täida.

Saksa e-bay-s uute esiamortisaatori hind 2 x 40 EUR + 25 EUR saatmiskulu Eestisse.
Vasta
#39

trossi kohapealt proovi rekordi oma, pikkus peaks olema 1030mm ja otsas on konks mis pedaali läheb, teises otsas keermestatud ots. Selle ajastu opelitel on suht palju asju vahetatavad. Amortide kohapealt ürita otsida mõõdu järgi sest nii vanu autosid kataloogid ei näita ,mis ei tähenda ,et juppe pole saada. sama ajastu rekord C läksid minu teada taha vist volvo amazoni amordid.
Vasta
#40

(02-02-2013, 20:24 PM)kummel Kirjutas:  trossi kohapealt proovi rekordi oma, pikkus peaks olema 1030mm ja otsas on konks mis pedaali läheb, teises otsas keermestatud ots. Selle ajastu opelitel on suht palju asju vahetatavad. Amortide kohapealt ürita otsida mõõdu järgi sest nii vanu autosid kataloogid ei näita ,mis ei tähenda ,et juppe pole saada. sama ajastu rekord C läksid minu teada taha vist volvo amazoni amordid.

Trossi ülemises otsas peab olema selline kandiline aas, kust pedaali ots läbi läheb ja alumises otsas on lihtsalt üks ümmargune "junn". Trossi reguleerimine käib kõri küljes olevate stopperitega. Amorte on siiamaale ainult koodi ja auto mudeli järgi otsitud ja mõõtnud ei ole neid mitte keegi. Täna poes üks kataloog oli koodi isegi ära tundnud, aga väitis et põle enam selliseid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne