IZ Jupiteri 2 ja Planeta 2 rummud.
#1

Omandasin eelmine aasta veel ühe Jupiter 2,aga sellel isendil all 19" al.rummudega rattad.Olin kindel,et rummud vahetatud.Seda üheselt väitsid ka
teadjad, kellega olen rääkinud,et Jupiter 2 ja Planeta 2 peavad olema teras rummud.Aga asja pikemalt uurides selgus,et 1969a. lõpust võivad olla (ei ole kindel),aga
1970 aastast kuni Jupiter 2 ja Planeta 2 tootmise lõpuni ongi neil all al.rummudega 19" rattad.Kuulaks teie poolt- ja vastuväiteid.Eriti ootaks vastuseid nendelt,kellel 1969-1971a.toodetud isendid.

Kõike mida teed,tee hästi!
Vasta
#2

Kroompöiad olid ikka 18"
Endal '71 Jupiter-2K ja alu-rumm ning kroompöid
Vasta
#3

Siiski olid kroomitud ka 19-tollised veljed. Oli pigem erand, kui reegel. Maksid veidi rohkem, neil oli lausa omaette hinnakiri. Olen kohanud neid kõikidel mudelitel alates Izh-56-st.

18-tollised olid enamasti just kroomitud. Värvituna olid valdavalt külgkorviga mudelitel ja "selskie" versioonidel.

On kindel, et juba 2. seeria ratastel ilmusid viimastel tootmisaastatel 18-tollised veljed. Pole hetkel lihtsalt aega oma märkmetes sorada, et täpsustada. Ilmselt oli vanu laojääke (19-tolliseid) veel piisavalt palju, et mõlemaid kruviti alla.
Vasta
#4

IZ-i pöidadest:Näiteks 1975a. toodetud IZ Ju 3 kaasas olnud raamatus oli kirjas,et kroomitud pöidade ja summutitega mootorratas maksab 740 rubla.
Külgkorv ( BP-1) kroomitud pöiaga 300 rubla.Värvitud pöidadega mudelil oli
ettenähtud allahindlus 1rbl.50kop. iga pöia pealt.Hinnakiri kehtestatud 1969a.
Mind on õnnistatud IZ-dega, millel kõikidel on värvitud pöiad.Ehk ongi odavam
taastada,aga kroom kindlasti ilusam.

Kõike mida teed,tee hästi!
Vasta
#5

Täiendaks teemat materjaliga mida otsisin.Seda päris suurt värviliste piltidega
IZ Ju2 raamatut aastast 1970 Tagadi laadal kahjuks enam müüa ei olnud,millest sügisel esimest korda ma neid alumiinium rumme nägin.Sellest
küsiti 700kr.
Aga leidsin need rummud 1969a.Za ruljomist nr.11.Selles pildid ja jutt,kuidas
üks paljudest korrespondent B.Sinelnikov.sai otse tootmisliinilt IZ Ju2.Eesmärk sõita 24.FIM Rallyle Krakowisse.Nad läbisid 5000km.marssuudil Izevsk-Krakow-
Moskva.Arvatavasti toimus see juba suvel nagu kõik teised FIM Rallyd.
Mu jutt on enamuses kiidulaul IZ-dest.Keda huvitab võib venekeeles juurde
lugeda.



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Kõike mida teed,tee hästi!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne