veetorud jääs
#21

Kunagi sulatasin endal plast toru lahti diisli eelsoendus küünlaga. Küünla külma osa sättisin parasjagu nii jämedaks, et ta end torus risti ei saaks pöörata ja toru seina vigastada. Seejärel küünlale juhe järgi ja kuum ots ees minema. Juhtmeks oli mul miski tavaline ehitusel kasutatav 3 x 1.5 mm2 kaabel, mis on hea jäik ja mida saab pikalt toru sisse lükata. Teises otsas oli auto aku ja nii ma seda vett seal keetsin. Aega võttis, aga lahti sain. Õnneks peale torude isoleerimist pole pidanud enam sellise tegevusega ennast lõbustama.
Vasta
#22

(01-03-2011, 01:26 AM)pontu6 Kirjutas:  Kunagi sulatasin endal plast toru lahti diisli eelsoendus küünlaga. Küünla külma osa sättisin parasjagu nii jämedaks, et ta end torus risti ei saaks pöörata ja toru seina vigastada. Seejärel küünlale juhe järgi ja kuum ots ees minema. Juhtmeks oli mul miski tavaline ehitusel kasutatav 3 x 1.5 mm2 kaabel, mis on hea jäik ja mida saab pikalt toru sisse lükata. Teises otsas oli auto aku ja nii ma seda vett seal keetsin. Aega võttis, aga lahti sain. Õnneks peale torude isoleerimist pole pidanud enam sellise tegevusega ennast lõbustama.

2 juhet läheb küünlale taha w? kust ta miinuse saaks ? või mismoodi? vees läheb ju lühisesse ? või kuda see asi minema seal hakkaks ?


Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta
#23

(01-03-2011, 01:51 AM)woozh Kirjutas:  2 juhet läheb küünlale taha w? kust ta miinuse saaks ? või mismoodi? vees läheb ju lühisesse ? või kuda see asi minema seal hakkaks ?
Üks juhe läheks korpusse. No keerad ntx ümber küünla vindiosa mitu keerdu tugevalt ümber. Võid ka külge joota, kui õnnestub. Vesi ei tekita otseselt lühist, isegi kange soolalahus mitte. 12V vees on üldiselt ohutu. Aga sõber elektrolüüs tekib küll ja näksib-oksüdeerib pikapeale paljaid juhteotsi-klemme. Puhtas vees on see siiski nii aeglane protsess, et enne saad toru lahti kui midagi tõsisemalt ära ussitab. Võid ka pisut vaeva näha ja paljad ühendused silikooni või eposse valada. Siis on sul veekindel sond, mis alati käepärast võtta.
Muideks, kiitus Pontule hea idee eest! Eelsüüteküünal on geniaalne mõte. Peenike ja võimas küttekeha, madalapingeline ja ohutu pealegi. Läheb, tulikuum ots ees, ja puurib ennast jääst läbi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

Lihtsaim profülaktika enda kogemuste põhjal - jätta mingi kraan tilkuma (piisab kümmekond tilka minutis), siiani pole midagi ära külmunud, ei mõju ka veemõõturile. Külmunud veetoru maa sees (kui tegu musta met. toruga) saab keevitustrafoga ka lahti sulatada, kui mõistusega teha.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#25

(01-03-2011, 13:35 PM)Walter Kirjutas:  Lihtsaim profülaktika enda kogemuste põhjal - jätta mingi kraan tilkuma (piisab kümmekond tilka minutis), siiani pole midagi ära külmunud, ei mõju ka veemõõturile. Külmunud veetoru maa sees (kui tegu musta met. toruga) saab keevitustrafoga ka lahti sulatada, kui mõistusega teha.


20a on need torud seal nii olnd ja esimest korda on ära külmund! see ikka miski muu jama pidi olema,et ää külmus ! peab ootama,millal ise lahti sulab! ei hakka ma enam torkima seda! ühenduskaev on ka lume all! ja muld peal! kuskil rinnuni tuleks kaevata,et saask vee kinni keerata ja siis voolikuga mässata vms !

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta
#26

(01-03-2011, 01:26 AM)pontu6 Kirjutas:  Kunagi sulatasin endal plast toru lahti diisli eelsoendus küünlaga. Küünla külma osa sättisin parasjagu nii jämedaks, et ta end torus risti ei saaks pöörata ja toru seina vigastada. Seejärel küünlale juhe järgi ja kuum ots ees minema. Juhtmeks oli mul miski tavaline ehitusel kasutatav 3 x 1.5 mm2 kaabel, mis on hea jäik ja mida saab pikalt toru sisse lükata. Teises otsas oli auto aku ja nii ma seda vett seal keetsin. Aega võttis, aga lahti sain. Õnneks peale torude isoleerimist pole pidanud enam sellise tegevusega ennast lõbustama.

Seda soovitaks siiski ainult metalltorude puhul kasutada.
Plasttorule on niimoodi küllalt auke sulatatud.
Seni kui toru sirge ja küünal vees, pole häda aga kui toru keerab ja seal peaks õhumull olema läheb see küünal läbi toru.
Vasta
#27

Mul oli sel talvel kah probleem külmumisega. Põhjuse leidsin kah üles - tuuletõkkesse oli keegi näriline augu teinud ja voila! Toru kinni nagu naksti. Ja veel kuum vesi, mis oli välisseinale lähemal. Muidu paiknesid torud põrandaplaadi serva all. Lahenduseks võtsin seina lahti (puitsõrestik) ja paigaldasin torud kõrgemale, seinakipsi taha. Ava tuuletõkkes muidugi sulgesin.
Kõik torud seina sees koorikusse panna pole üldse paha ja mu meelest võiks lausa kohustuslik olla. Muuseas, korralik isolatsioon toru ümber ja pole mingit muret külmumisega. Majja sissetulev vesi on mul ka pakitud polüstürooli sisse, vahed vuugitäitega tihedaks jne. "Pakendi" läbimõõt on vahest max 300 mm ja see on täiesti välisõhu käes. Maa sees on toru ca 60 cm sügavusel , halli kooriku sees ja peal kaks kihti penoplasti.
Kinnikülmumiseks ei ole tegelikult ju palju vaja, piisab sentimeetrist ja ongi plönn ees. Vaja vaid õige koht üles leida Smile..


Vasta
#28

(01-03-2011, 16:41 PM)2715 Kirjutas:  Seda soovitaks siiski ainult metalltorude puhul kasutada.
Plasttorule on niimoodi küllalt auke sulatatud.
Seni kui toru sirge ja küünal vees, pole häda aga kui toru keerab ja seal peaks õhumull olema läheb see küünal läbi toru.

Egas küünalt lahtiselt saa torusse lasta. Tuleb talle ikka midagi ümber aretada, et torus otse püsiks. Ja ei siis selle kuuma otsaga muret pole. Ja ei saa ju ka olla ilma põlvedeta toru nii paindes, et 10 cm pikkune küünal sealt läbi ei mahuks.
Küll aga pean ütlema, et ega see küünal seal läbi jää ei lähe ühti nagu läbi või. Tuleb ikka tugevalt tagant sudida ja oodata.
Vasta
#29

tere,kõikse parem variant on ikka peenike tugev kapron voolik millele on aur järgi lastud,mul naabrimees teenib sellega praegu külmal ajal elatist.Aga muidugi esmajärjekorras,kui nüüdseks on ilmnenud,et veetrass on katki,tuleb lahti kaevata sulgemis kraan.
Vasta
#30

nii! veetrass on korras! vundamendist tuligi "külmasild" nagu üteldi eespool!
vundament on üle 1m paks ja maakivist,sealt ma läbi ei saa! niiet miski üle meetri on veel jääs!
ossin ka kuulkraani ja sinna osta 2 torujuppi aga ei julge plasttoru lõhki saagida,et saaks lähemalt jääle ligi! pärast ei hakka to ühendus pidama vms siis sellega ka jama !veekraani otsast keerata ei saa,sest see on seal oma 25-30a olnd Big Grin keeran arvatavasti puru! ootan nüüd,kuni ise lahti sulab! läbi veekraani ventiili ka miskit sisse ajada ei saa,kuna sealne augu läbimõõt on liiga pisike!

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta
#31

loomulikku sulamist ootad kevade lõpuni - omad kogemused!

(02-03-2011, 00:58 AM)woozh Kirjutas:  nii! veetrass on korras! vundamendist tuligi "külmasild" nagu üteldi eespool!
vundament on üle 1m paks ja maakivist,sealt ma läbi ei saa! niiet miski üle meetri on veel jääs!
ossin ka kuulkraani ja sinna osta 2 torujuppi aga ei julge plasttoru lõhki saagida,et saaks lähemalt jääle ligi! pärast ei hakka to ühendus pidama vms siis sellega ka jama !veekraani otsast keerata ei saa,sest see on seal oma 25-30a olnd Big Grin keeran arvatavasti puru! ootan nüüd,kuni ise lahti sulab! läbi veekraani ventiili ka miskit sisse ajada ei saa,kuna sealne augu läbimõõt on liiga pisike!

Vasta
#32

Sellised kohad vundamendis, mida läbivad veetorud, on soovitav talve alguses isoleerida külmast ja tuulest...LUMEGA. See tähendab et labidaga ei loobi lund majast eemale, vaid vastu vundamenti. Paks lumi on nagu vatitekk ja seal all on hää ja soe. Mõtle TSUKTSI peale,tema peab terve elu elama lume sees ja ellu jääma. Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#33

tea palju see veetrassi surve on? kui lõikaks metall toru pooleks ja hiljem kui vee lahti saan, lapiks koha lissalt vooliku ja paari klambriga ära ?

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta
#34

(02-03-2011, 00:58 AM)woozh Kirjutas:  ossin ka kuulkraani ja sinna osta 2 torujuppi aga ei julge plasttoru lõhki saagida,et saaks lähemalt jääle ligi! pärast ei hakka to ühendus pidama vms siis sellega ka jama !
plasttoru (kui tegu selle musta-sinise triibuga toruga) on kodustes tingimustes kõige lihtsam ühendada - vastavad põlved-muhvid müügil, käsitsi kinnikeeramise vaev.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#35

(02-03-2011, 11:58 AM)Walter Kirjutas:  
(02-03-2011, 00:58 AM)woozh Kirjutas:  ossin ka kuulkraani ja sinna osta 2 torujuppi aga ei julge plasttoru lõhki saagida,et saaks lähemalt jääle ligi! pärast ei hakka to ühendus pidama vms siis sellega ka jama !
plasttoru (kui tegu selle musta-sinise triibuga toruga) on kodustes tingimustes kõige lihtsam ühendada - vastavad põlved-muhvid müügil, käsitsi kinnikeeramise vaev.
Ja pidama jäävad väga hästi - järgmine aasta saad ka vajadusel kenasti lahti-kokku monteeridaToungue

Vasta
#36

(02-03-2011, 12:40 PM)ats97 Kirjutas:  
(02-03-2011, 11:58 AM)Walter Kirjutas:  
(02-03-2011, 00:58 AM)woozh Kirjutas:  ossin ka kuulkraani ja sinna osta 2 torujuppi aga ei julge plasttoru lõhki saagida,et saaks lähemalt jääle ligi! pärast ei hakka to ühendus pidama vms siis sellega ka jama !
plasttoru (kui tegu selle musta-sinise triibuga toruga) on kodustes tingimustes kõige lihtsam ühendada - vastavad põlved-muhvid müügil, käsitsi kinnikeeramise vaev.
Ja pidama jäävad väga hästi - järgmine aasta saad ka vajadusel kenasti lahti-kokku monteeridaToungue


nu mina plastmassi ei usu Big Grin

nii saagisin plastiktoru pooleks! paigaldasin kuulkraani vahele! ja 2 klambriga kinni! takku ja värki mudugi ka! kohe läheb vesi keema,siis hakkan talle keevat vett sisse uhama! veele panin ohtsalt soola ka Big Grin

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta
#37

hakkab looma ! ühe kannuga sain nii 15cm võrra edasi

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta
#38

(02-03-2011, 13:12 PM)woozh Kirjutas:  nu mina plastmassi ei usu Big Grin
roiskuv kapitalism on plasttorusid kasutanud juba aastakümneid - tuleks hakata harjuma.Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#39

sain vee lahti Big Grin 2x3L keevat vett voolikuga torusse ja oligi lahti !

a juhtuski see mis kartsin Big Grin sissetuleva vooliku otsa panin kraani,sealt ei tilgu a kui keeran lahti,see voolik mis jätku kohast kraanikaussi läheb,see tilgub Big Grin peab vist pika jupi kummivoolikut ostma ja korras Big Grin surve voolikut siis

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne