Keevitus

(26-01-2024, 11:36 AM)Telc Kirjutas:  See "Sünergia" osakond oli vähemalt Telwini kohvrikesel veidi pettumust valmistav. Excelikasutajana ja muidu veidi itimehe geenidega tundus teoorias ilus, et sisestan lähteandmed (traat, materjal, paksus) ja programm väljastab keevisõmbluse.

Praktikas tuleb sünergeetilisele veel tambovi jagu ampreid juurde keerata, et õmblus hea saaks.
Mul kah telvin ja sünergija ja ei nurise.
Vasta

Sünergia küsimus mind väga ei morjenda, niikuinii tuleb uue tehnikaga keevitama uuesti õppida (mul senisel vaid üks klahv min/max ja traadikiiruse nupp, on/off klahv ka). 
Küsimus on selle bester by lincoln kvaliteedis elik probleemivabaduses ja remonditavuses ning juppide saadavuses nt käpa asendatavuses.
Vasta

Sünergiaga küll midagi ümber õppida ei tulnud.Menüüst andmed paika ja siis materjali paksus ja anna minna.Punktimisel paned teadlikult suts tugevama voolu ja keevitama hakkad siis tavaliseks tagasi.Osta tasub nö europistikuga käpaga masinat,sinna sobivad kõik käpad otsa ja käpa vahetus lihtne.Tasub osta tuntud brändi ja kaua tegutsenud putkast stokker,aircom ja veel kindlasti midagi.
Vasta

(26-01-2024, 18:36 PM)honkomees Kirjutas:  Sünergia küsimus mind väga ei morjenda, niikuinii tuleb uue tehnikaga keevitama uuesti õppida (mul senisel vaid üks klahv min/max ja traadikiiruse nupp, on/off klahv ka). 
Küsimus on selle bester by lincoln kvaliteedis elik probleemivabaduses ja remonditavuses ning juppide saadavuses nt käpa asendatavuses.
Omas hinnaklassis tegemist igati ausa aparaadiga. Põleti on europistikuga, ehk de Facto standard Euroopas. Samuti traadisööte mehhanism on kõige levinumi "hiinakas", millele leidub varuosi paljudest kohalikest butiikidest kui ka Aliexpressist. Minu soovitus oleks asendada tagasivoolu kaabli klamber näiteks sellisega ja saab koduseks kasutuseks igati hea koosluse.

Lihtsalt infoks, et Lincoln electric, üks kahest suurest Ameerika keevitusseadmete tootjast, on Euroopas ostnud ära erinevaid raskustesse sattunud tootjaid nagu Oerlikon Šveitsist, SAF-Fro Prantsusmaalt, Cemont Itaaliast ja ka Bester Poolast ning on tooteid ühildades suutnud vähemalt kaubamärgid säilitada. Bester'i kaubamärk on suunatud rohkem hobikasutajatele ning ülejäänud kaubamärgid koos Lincoln'i endaga on suunatud tööstuskliendile.
Vasta

(26-01-2024, 18:36 PM)honkomees Kirjutas:  Sünergia küsimus mind väga ei morjenda, niikuinii tuleb uue tehnikaga keevitama uuesti õppida (mul senisel vaid üks klahv min/max ja traadikiiruse nupp, on/off klahv ka). 
Küsimus on selle bester by lincoln kvaliteedis elik probleemivabaduses ja remonditavuses ning juppide saadavuses nt käpa asendatavuses.

Mul see aparaat olemas juba kaks aastat. Tõsi meeletult pole kasutanud, kuid päris hästi keevitab. Isegi 40a keevitanud venelane, kes umbusklik selliste "mänguasjade" suhtes, oli positiivselt üllatunud masina jõudlusest, just sellest, et päriselt on amprid olemas, mitte ei tatista ainult. Nagu öeldud siis käpp on euro, rullikud tulid kaasa. Olen enam kui kindel, et veomootori leiab cedost ka, kui stokkeris pole. Elektroodi käppa polnud kaasas, selle sain Cedost. Vahepeal paksemat rauda sulatan sellega, et meelest ära ei läheks, kuidas elektrood jooksma peab

Edit
Massiklemm näitab tõesti mingeid lagunemise märke, aga pole viitsinud vaadata, kas teda saab lappida, st kahte erinevat näpitsa poolt ühendav vasest kontakt on ühelt poolt irdunud. A see võib olla ka vabalt minu viga. SAmas pole veel seganud ja ilmselt pole ka ohtu, kuid tasuks üle vaadata, kui vedru kuuma saab on tollega aamen.
Vasta

(26-01-2024, 19:05 PM)muska71 Kirjutas:  Sünergiaga küll midagi ümber õppida ei tulnud.Menüüst andmed paika ja siis materjali paksus ja anna minna. ...
Mul enamasti sihukesed paksu raua (30 mm) külge nt 5 mm tüki pookimise sorti ettevõtmised, niipalju kui möödaminnes näinud olen, on seal paksus mõeldud võrdsete materjalide puhul. Ja eks need menüüd tulebki ära õppida, kahe nupu kruttimise asemel.
Vasta

(26-01-2024, 19:48 PM)mopple Kirjutas:  ... Omas hinnaklassis tegemist igati ausa aparaadiga. Põleti on europistikuga, ehk de Facto standard Euroopas. Samuti traadisööte mehhanism on kõige levinumi "hiinakas", millele leidub varuosi paljudest kohalikest butiikidest kui ka Aliexpressist. Minu soovitus oleks asendada tagasivoolu kaabli klamber näiteks sellisega ja saab koduseks kasutuseks igati hea koosluse.
...
Tänud asjaliku info eest!
Vasta

(26-01-2024, 20:16 PM)huvi5 Kirjutas:  ... Mul see aparaat olemas juba kaks aastat. Tõsi meeletult pole kasutanud, kuid päris hästi keevitab. Isegi 40a keevitanud venelane, kes umbusklik selliste "mänguasjade" suhtes, oli positiivselt üllatunud masina jõudlusest, just sellest, et päriselt on amprid olemas, mitte ei tatista ainult. Nagu öeldud siis käpp on euro, rullikud tulid kaasa. Olen enam kui kindel, et veomootori leiab cedost ka, kui stokkeris pole. Elektroodi käppa polnud kaasas, selle sain Cedost. Vahepeal paksemat rauda sulatan sellega, et meelest ära ei läheks, kuidas elektrood jooksma peab
...
Tänud asjaliku info eest!
Vasta

Telwini syn 210 ka mul olemas, juba mitu head aastat. Minusugusele kuus korra tuli otsa keevitajale väga asjalik apastraat. Tarvitan hetkel ilma gaasita traati ja roostevaba elektroodi kordamööda. Puudu justkui ei jää millestki.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(26-01-2024, 20:29 PM)honkomees Kirjutas:  
(26-01-2024, 19:05 PM)muska71 Kirjutas:  Sünergiaga küll midagi ümber õppida ei tulnud.Menüüst andmed paika ja siis materjali paksus ja anna minna. ...
Mul enamasti sihukesed paksu raua (30 mm) külge nt 5 mm tüki pookimise sorti ettevõtmised, niipalju kui möödaminnes näinud olen, on seal paksus mõeldud võrdsete materjalide puhul. Ja eks need menüüd tulebki ära õppida, kahe nupu kruttimise asemel.
Menüüse  lähed ühte nuppu all hoides ja siis keerad nuppu ja vajutad alla sobivas kohas ja kõik.Menüüse on vaja minna kui ostad poest uue masina,siiis vastavalt traadile ja gaasile seadistad ära ja kõik.Uuesti vaja minna kui muudad gaasi või traadi jämedust,muidu vaheta ainult gaasi ja traati ja keevita.Kui ostad pruugitu masina siis näitab ka endine omanik sulle asja ära ja ka õigest poest ostes näitab mööja sulle asja ära ja kui vaja seadistab kah kohe.keerulist midagi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne