Diapositiivide karbid ja raamid
#1

Ahoi!

Ega kellelgi ei vedele juhuslikult nõukaaegseid diapositiivide karpe ja/või raame? Soovitavalt Salvo toodang. Tegelen oma esivanemate pildimaterjali digitaliseerimisega ning vaja üks kilekotitäis lahtisi diakaid edasise säilimise huvides korralikult karpidesse majutada.

Kontakt PS.

Pauk

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#2

tere,oligi plaanis oma kapp korda teha,ku peaks olema paartuhat võtet mis sai tehtud 15.a. jooksul,seal hulgas peaks olema ka tühje raamiga karpe,ainult,et ei tea millal selle aja leian.
Vasta
#3

(02-03-2011, 20:42 PM)Sten Kirjutas:  Kuidas digitaliseerid? Oled omale skänneri soetanud või digipeegli külge diakapildistamisraam?

Ma nüüd kõige pädevam ei ole aga sõna ütleks küll. CanoScan 4200F, mille hind oli mäletamist mööda 2000 eegi ringis, kas mõni sott peale vist. F tähendab, et skanneri kaanes on lisa filmi jaoks. 35 mm filmi saab 4 kaadrit korraga sisse panna, järelikult oled sunnitud filmirulli lõikama 4 kaadristeks juppideks. Saab häda pärast ka 8 kaadri kaupa, ringi keerates. Normaalsete kaadritega pole probleemi aga üle või alavalgustatud tulevad kehvalt või kõlbmatult ja mõnd ülevalgustatut ei söö üldse. Teeb triibuliseks. On ka paremaid skännereid, millede valgusjõud on tugevam aga mitte lõputu.
Nüüd diadest. Minu arvamus on, et raamis diadest ei saa häid skänne. Ikka raamist välja ja selle abiraami sisse, mis skänneril kaasas, kuigi mahub ka raamiga. Esiteks jäävad servad raamist läbipaistva valguse tõttu raami värvi ja teravus kah kehvem. Võibolla ma pole kõiki võimalusi katsetanud ka.

Tarkvara on tal kaasas CD peal.
Osa kallimaid ainult filmiskännereid söövad vist ka täispikkuses filmi.
Olen isegi digikaga proovinud ekraanile projekteeritud slaide pildistada aga see on veel kehvem moodus.
Nojah tuhanded diad raamist välja noppida on ka üks tänamatu ettevõtmine. Kui nad veel lahti lõigatud pole oleks ikka lihtsam.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

Mul 4400f, sellel ka filmilindi riba küljes.
Vasta
#5

Mul CanoScan 5600F.Sai ostetud rohkem kui kaks aastat tagasi ja maksis siis vist mingi 2450 EEK-i.Ise vaatasin algul tiba odavamat mudelit aga müüja soovitas just seda.Led valgustusega ja valgustab ka tumedamad negatiivid(positiivid) läbi.Sellesse aparaati mahub 6-ne filmiriba.Minul olid filmid juba ammu ribadeks lõigatud ja hoidsin neid raamatu vahel.Aja jooksul ilusti sirgu ka läind.Rullis hoidmise miinuseks on ka suurem kriimustamise oht.
Kusjuures skänner ei näita neid filmikriime nii välja - kui klassikaliselt suurendusaparaadiga suurendatult ja fotopaberile ilmutatud pilt.
Vasta
#6

Need eelpoolnimetatud skannerid ei ole eriti mõistlikud, kui sul on sadu või tuhandeid pilte.
Kasutan hetkel laenatud Canoscan 9950F skannerit, mille plaadile mahub korraga 12 raamitud diapositiivi või siis 30 kaadrit filmiribal (6 kaadrised ribad, 5tk). Film võib olla positiiv või negatiiv, vahet pole. See on suht vana mudel (tootmisest maas juba), kuid teeb oma töö päris hästi ära. Maksimumresolutsiooniga saab ühest diapositiivist 24 megapikslise pildi ehk u. 6000x4000px. See on piisav, et välja printida talutava kvaliteediga paar korda paar meetrit poster. Loomulikult on sellise kvaliteediga diapositiivide skanneerimine ja edasine töötlus aeganõudev (ühe pildi suurus 100+MB) aga ma ei taha oma diapositiive kolmandat korda enam skännida - u. 5 aastat tagasi tegin seda esimest korda ning just sellise kodukasutuseks mõeldud skanneriga, mis võttis tohutult aega ning kvaliteet oli ka alla keskmise.

Kui siin on rohkem huvilisi, siis vastake palun paarile allolevale küsimusele, kõikide küsimuste osas on silmas peetud 35mm filmi, positiive, negatiive, värvilist ja must-valget.

* Kui palju on sul raamitud diapositiive, mida sooviksid digitaliseerida?
* Kui palju on sul raamimata filme, mida sooviksid digitaliseerida?
* Mis kvaliteediga sooviksid sa oma pilte skaneerida - kas veebis vaatamiseks, full HD televiisoris vaatamiseks või nii kvaliteetselt, kui saab?
* Kas eelistaksid skanneerida ise või lasta töö ära teha kellelgi teisel?
* Kas eelistaksid ainult skanneerimisteenust, mille tulemusena saad originaalid mida töötled ise edasi VÕI soovid lisaks originaalidele ka töötlust (piltidelt mustade servade äralõikamine, teravustus, värviparandus, DVD plaadile slideshow tegemine jne.)
* Mida sa oleksid nõus maksma oma soovidele vastava skanneerimisteenuse eest ühe kaadri kohta?

Selle info põhjal saaks välja mõelda, mis aparaate tasuks hankida, millega kogu see töö ära teha võimalikult hea kvaliteedi ja hinna suhtega.

PS. Kui kellegi on 8mm filme ja soov need digitaliseerida siis andke ka teada

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#7

* Kui palju on sul raamitud diapositiive, mida sooviksid digitaliseerida?....... Ca 25 karpi
* Kui palju on sul raamimata filme, mida sooviksid digitaliseerida? .......Kõik tehtud
* Mis kvaliteediga sooviksid sa oma pilte skaneerida - kas veebis vaatamiseks, full HD televiisoris vaatamiseks või nii kvaliteetselt, kui saab?......... Filmilt 300 resulutsiooniga, harva suuremaga. Paberpilte suuremaid isegi 75-ga.
* Kas eelistaksid skanneerida ise või lasta töö ära teha kellelgi teisel? ........Ikka ise
* Kas eelistaksid ainult skanneerimisteenust, mille tulemusena saad originaalid mida töötled ise edasi VÕI soovid lisaks originaalidele ka töötlust (piltidelt mustade servade äralõikamine, teravustus, värviparandus, DVD plaadile slideshow tegemine jne.).....Tehtud aga väga segamini. Huvitaks, millega (miski programm või muu asi) neid süstematiseerida, kuidas kõige lihtsam mingid märksõnad või allkirjad otsingu jaoks panna. Töötlen põhiliselt GIMPiga.
* Mida sa oleksid nõus maksma oma soovidele vastava skanneerimisteenuse eest ühe kaadri kohta?.....Vastata ei oska.
PS. Kui kellegi on 8mm filme ja soov need digitaliseerida siis andke ka teada........Sooviks pigem teada tehnoloogiat, et ise teha. Seni olen kasutanud kahte kodukootud meetodit: 1. Panasonic Lumix DMC FZ20-ga ekraanilt maha; 2. Ühe videokaameraga ekraanilt maha. Kumbki pole rahuldav ja heli mul kah pole jääb projektori surin.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#8

Hra Isandpauk, kas 70 aastate super 8mm võetut on võimalik CD või DVD peale saada?
Vasta
#9

Võin sihtotstarbeliseks kasutamiseks ära anda 4 plastmassist Salvo slaidide karpi. Raame pole st karbid on tyhjad. Kunagi sai hetke ajal mingist kolahunnikust välja korjatud. Kasutatud aga suht viisaka väljanägemisega. Karbis sakid 36 slaidiraami jaoks. Asun Tartus.

...
Vasta
#10

(03-03-2011, 15:10 PM)pen.skar Kirjutas:  Hra Isandpauk, kas 70 aastate super 8mm võetut on võimalik CD või DVD peale saada?

jah on hinnaga u. 50-100eur/rull olenevalt kvaliteedist. Kuna mul on palju filme, siis üritan leida lähiajal aparaadi, millega see hind tuleks vähe soodsam ning kvaliteet parem.


(03-03-2011, 15:18 PM)dzeiaar Kirjutas:  Võin sihtotstarbeliseks kasutamiseks ära anda 4 plastmassist Salvo slaidide karpi. Raame pole st karbid on tyhjad. Kunagi sai hetke ajal mingist kolahunnikust välja korjatud. Kasutatud aga suht viisaka väljanägemisega. Karbis sakid 36 slaidiraami jaoks. Asun Tartus.

jess. mul on just umbes niipalju tühje karpe puudu. hunnik raamitud diakaid lihtsalt kilekotis Sad
võtan PS kaudu ühendust.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne