Vanad palkseinad puhtaks!
#1

Tere!

Oleks vaja puhastada üle 100 aasta vana palkmaja seinad seestpoolt. Soov oleks saada värskem ja HELEDAM tulemus. Küsimus lihtne,mis vahenditega ja kuidas? Lihvimine tundub kuidagi nüri töö.

Pilt orientiiriks:

[Pilt: 0667692613d344.jpg]

Tagasisidet ootama jäädes.

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta
#2

Kuigipalju saab heledamaks spetsiaalse puidupesu keemiaga, nime täpselt kahjuks ei mäleta, suvel sai sellega maal palksaunale värskem välimus antud...Ehituspoest võib küsida! Muidu aga ikka lihvimine, mis muud-rellaka otsa võid proovida erinevaid vahendeid, mis paremini istub..Big Grin

Taivo
55624799
Vasta
#3

tere hommikut,on tehtud ka liivapritsiga.
Vasta
#4

Väiksematel pindadel aitab relaka otsas fiiberkiududest ketas. Aga... ühe 15 astmelise trepi vana värvi jääkidest puhastamise jaoks kulus 2 ketast, a´ 100,-vanas rahas. Värvimata pinnale, lihtsalt mustusest puhatsamise jaoks peaks oluliselt vähem minema.
Miks just fiiber, mitte lamell? Ei kuumene=ei põleta (sh ka metalli siniseks), ei ummistu värviga, võimaldab tasapinnalist pinda lihvida, ilma rantide ja juttideta. Metalli puhatsamiseks väga hea.


Vasta
#5

On ka survepesuga saadud vana lauda seinad nii puhtaks, et sinna inimloomad elama panna.
Vasta
#6

Võid proovida ka naatriumhüpokloriidi - mõeldud küll sine eemaldamiseks, kuid valgedab palki päris hästi

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#7

Mina soovitaks samuti survepesu. Teeb puu reljeefseks ja puhtaks. Tee katsetus mõne palgi või lauajupi peal. Liivaprits on kallis ja jube töö. Tolmu kõik kohad täis.
Vasta
#8

(11-03-2011, 09:27 AM)Ranno Kirjutas:  Mina soovitaks samuti survepesu. Teeb puu reljeefseks ja puhtaks. Tee katsetus mõne palgi või lauajupi peal. Liivaprits on kallis ja jube töö. Tolmu kõik kohad täis.
Kui pilti vaadata, siis survepesuriga võib probleeme tekitada, põrand hakkab lainetama ja niiskuse välja saamine on tõsine probleem. Mehaaniline töötlus ilmselt kõige mõtekam.
Vasta
#9

Vask või messinghari, kas siis rellaka otsa või käsitsi.

Turbonegro
Vasta
#10

ehh, kahtlemata on igasugu harjad toredad riistad. ma harjasin oma seinu ka tubli kuu aega pea iga õhta pealt tööd.
lõpuks oli korralik siiber ees ja otsustasin kasutusele võtta tööks sobilikud riistad.
laenutusest kompressor ja vaalvipisest prits ja kümme ämbrit kriiti ja õppind mees ja edasi oli lust ja lillepidu. kodanik töötas umbes minuti või kaks, sellega sai kümmekond ruutu seina puhtuks, siis tuli rammus veerand tundi oodata tolmu langemist ja siis jälle minutike tööd. kokku oli puhas tööaeg maksimaalselt veerand tundi. kui suudan kuskilt pilta leida võin proovida enne-pärast võrdluse üles panna.
kriidiga laskmisel see probla, et materjal on ülimalt abrasiivne. vähegi pehmem koht puidust tehakse kohe tolmuks. ja pealt puhastamist on kogu puidupind kergelt öeldes reljeefne. et pigem võiks pealt puhastamist mingi plastharjadega kettaga pindu siluda.
samas muidugi on su seinad juba lähteasendis suht ideaalsed ja võimalik, et valgendiga saaks kõige lihtsamalt kõige kenama tulemuse.
minu eelpool toodud teooria, käib ikke tõsise nühkimise kohta rohkem.
ehh, sai pikk plära, vabandan.
vaatan ikke su uhke elamise pilti ja kangeste tundub, et pinnad läigivad nigu oleks üle lakitud?
sel juhul siis vaja ju enne hulka tööd teha, kui üldse puiduni pääseb.
Vasta
#11

Seinad nüüd lakitud kindlasti ei ole. Olen kindel, et täitsa naturaalsed. Siis jääb kaalule valgendi. Mis ja kuidas?

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta
#12

Valgendina kasutataksegi naatriumhüpokloriidi. Hirmus paha kloori lõhnaga ja söövitav vedelik mis pleegitab. Küsi keemiakaupadega tegelevast poest (flora vmiskit sellist), peaks saada olema küll seda. Muud ei olegi kui tõmbad pintsliga seinad üle. Kus tahad pinda heledamaks sinna paned mitu korda.

Veidikene töömahukam aga kindlasti kenam võimalus on rellaka otsa käiv kummist taldrik ja jämedamapoolsem liivapaberketas sinna otsa.

Vana palgi ja siseruumide puhul eelistaksin viimast varjanti, kuna jääb vähe ilusam ja inimsõbralikum see tulemus, aga olen proovinud mõlemat.

Võid ka kombineerida. Ainult Liiga tumedaks jäänud kohad teed pealelihvi valgendiga üle.
Vasta
#13

Suvel sai lamellkettaga möllatud, sai päris hea. Tõsi, pind oli jupp maad väiksem ja tolmu oli omajagu.
Vasta
#14

http://bauhof.epl.ee/puiduvalgendaja-mv-1l.html

Selline jäi esimesena ette. Mida arvata?

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta
#15

tere õdagust,hoidke igasugu keemia oma elamispaigast kõrvale.
Vasta
#16

Liivaprits oleks ka minu soovitus.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#17

Minul tehti liivapritsiga vana rehetuba, kus oli võibolla saja aasta jagu nõge palkidel. Tulemus jäi täitsa viisakas.
Vasta
#18

Tere.

Pooldaksin ka liivapritsi keemia asemel. Liivaprits teeb puidu pinna reljeefseks kuna uhub puidust pehmema osa välja ja kõrgemaks jääb kõvem puiduosa. Päris huvitav muster tuleb. Sajaaastased palgid on juba iseenesest päris kõlisevalt kõvaks kuivanud. Mina isiklikult aga ei hakkaks seda üldse torkima, sest mulle just meeldib selline ehe vana sein. Paljud näevad, hoopis vastupidi, vaeva sellega, et asjade väljanägemist vanemaks muuta. Inimeseloom on juba kord selline imelik olend, et ei ole kunagi rahul sellega mis tal on. Näiteks blondiinid värvivad pea tumedaks ja need kel tumedad juuksed blondeerivad. Näiteid võiks tuua palju aga nii see on, et midagi peab kohe muutma muidu ei saa rahus olla.


Lugupidamisega
Marko

Lõplike olenditena võime me olla eksituses ka siis kui me oleme endas täiesti kindlad ning meie mõistmisvõimaluste avardumine sõltub sellest, kuivõrd avatud me oleme teiste vaatekohtadele.
Vasta
#19

Kui valmisehitatud siseruum siis jah kindlasti liivaprits. Veega survepesu sobib siis kui on ainult seinal ja veel on kuhu valguda.
Vasta
#20

Rääkides siis liivapritsist. Kas neid laenutatakse ka erakätesse või vajab sellega töötamine erispetsi?
Kõik elektrijuhtmed jms tuleks seinalt eelnevalt loogiliselt võttes eemaldada? Kuidas see palkide vahel olevale takule võib mõjuda?

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne