Heino Prosti muuseumis vajus katus sisse
#1

http://www.maaleht.ee/news/uudised/eestiuudised/pollutoomasinate-muuseumis-kukkus-katus-sisse.d?id=42192557&pictureID=42192625

Palun tema tegemisi halvustavaid kommentaare mitte lisada.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

tere,väga kahju,see ju mehe elutöö.Mul kohe ka väike ettepanek,kas oleks äkki foorumi entusiastide hulgas vabatahtlikke ja korraldaks Prosti juures talgud,kusagil mai keskel,lepiks vanaga ennem kokku,mis töid vaja teha,sest esmalt on ju kokkukukkund risu vaja ettevaatlikult ära koristada,et ei vigastaks eksponaate,kindlasti leiduks ka tehnika mehi kes ka tõstukite jne-ga abi osutaksid,see oleks Prostile ka moraalne tugi,et ta pole üksi jäetud oma murega,sest kui riigi ja omavalitsuse peale lootma jääda siis.....
Vasta
#3

See on ikka nii **** seis, kui veel olla annab - nii peremehe kui masinate vaatevinklist vaadatesSad
Rehepeksumasinad said selle litaka kaela ja mida kauem need selle risu all on - seda hullemSad

Kommentaarium väidab, et see juhtus juba kuu aega tagasi?
Vasta
#4

Tere.
Kurb kuulda seda uudist.
Tore ja omapärane muuseum Tal seal.
Suvel kui sai külas käidud olid tuuled-tormid seda sama kuuri kõvasti räsinud ja lõhkunud ja nüüd kevadiselt raske lumi pani asjale punkti.
Kurb,aga meie vabariigis on eramuuseumid kahjuks ainult nende omanikest entusiastide oma finantseeringul ja jõul-nõul üleval peetavad.
Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#5

Kurb, kui hoole ja armastusega kogutud ja hoitud haruldused niimoodi vääramatu jõu poolt rikutud saavad. Kahjuks ei ole eramuuseumil erilisi võimalusi väärtuseid mõistliku hinnaga vähemalt taastamisväärtuses kindlustada. Tehnikakultuuri säilitamisel ei ole ka riigi ja fondide toetusest eriti positiivset öelda.
Vasta
#6

Ma nüüd vabandan ja annan juba ette moderaatoritele vabad käed oma postituse kustutamiseks, kuid ühe eelkõneleja postitus pani kirjutama...Toungue

Märtsikuus rohke lume tõttu kokku kukkunud katus ei allunud mitte Vääramatule Jõule, vaid omaniku tegematajätmisele.
0,6 m märga lund augustis võiks küll olla Vääramatu jõud..Rolleyes. Talvel kipub Eestis enamasti olema lund. Sel aastal vahelduseks mehemoodi.Wink

Samas on mul väga kahju, et eaka omaniku aasta(kümnete)pikkune töö nüüd sellise tagasilöögi sai. Üsna usutav, et tema ise seda katust rookima ei oleks läinud. Seda enam on mul kahju sellest, et õigel ajal ei märganud keegi nooremaid vanatehnikasõpru appi kutsuda.

Päevake tööd paarile mehel veebruarikuus oleks ilmselt olnud piisav sealt kriitilise koguse lume eemaldamiseks. Aga nüüd on see vaid tagantjäreletarkusSad

Tehnikaga pole seal esialgu nüüd midagi ette võtta. Kõigepealt on vaja suurt hulka asjatundlikke abikäsi, kes võtavad tolle kuuri nii lahti, et eksponaate võimalikult vähe kahjustada. Alles siis, kui väärtuslik on konstruktsiooni riismete vahelt korralikult nähtavale õngitsetud, võib hakata mehemoodi tõstma ja koristama.

Kiiret sellega enam ei ole - peamine kahju sündis juba kokkukukkumisel ja ühe kevade niiskuskahjud tuulduvad suvega välja. Kuigi, mida varem, seda parem.

Iseasi, kas eakas peremees enam jõuab hakata oma kogule uut peavarju tegema. Siin oleks ilmselt nooremate abi väga tarvis.

v6sa@korduvalt.asjade.riismeid.oma.laiskuse.käest.päästnud.ee
Vasta
#7

Kui kiire asjaga on, või kas üldse enam kiiret on, saab selgeks ainult ikkagi siis, kui keegi seda konkreetselt uuriks kohapeal. Ühe pildi pealt on raske aru saada, kuidas katus alla tulnud on ja mismoodi see rehepeksumasinaid tabanud on. Need on ka puust ja minu hinnangul väga suurt koormust enda kukil ei talu (eriti kui see näiteks kere küljele suruda tahab), nagu ei talu ka üldiselt niiskust. Pole nad just eile valmistatud ka.

Siin ka üks link: http://www.tartumaa.ee/?op=body&id=12&art=2534
Vasta
#8

Kahju jah sellisest asjast, aga toetan kodanik võsa seisukohta.

Siin on pigem tegemist omaniku ja tema järeltuleva põlve(eeldatavalt tal seda ikka on) lihtlabase lohakusega. Ise olen ka sellel talvel enda katused ja ka lume all seisvate autode katused/klaasid puhtaks rookinud - lumi ju on raske. Eriti pöörasin tähelepanu sellele siis, kui tööjuurde toodi auto, mille oli lumi tagaklaasi sisse vajutanud. Suhteliselt suure tagaklaasiga chrysler oli ja katki läks klaas lume raskuse tõttu, mitte katuselt kukkuva lume pärast...

Aga talgud võiks küll korraldada, läheks isegi appi kui võimaluse ja aja leiaks...

Eks kõik sõltub kuupäevast...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#9

Minagi talgudel abis kui minek ja kuupäev sobib. Mootorsae ja labidaid kärusid leian.
Vasta
#10

tere taas ,rääkisin Heino Prostiga talgute teemal,ta on lahkelt abilisi ootamas,plaanin aprilli keskel teda külastada,annan sellest kuupäevast ka foorumis teada,äkist on huvilisi,et teha eelnevat planeeringut talgute kohta,
Vasta
#11

Kui igasugu kassiküünelõikuskoolituse jaoks saadakse PRIA`st raha, kas siis mõni helgem pea suudaks nüüd kokku kirjutada projekti tanki- peksumasina heanaaberliku hoiukoha taastamiseks? Gruppeni antud a/arvenumbrit tasub vast usaldada, kui mul raha juhtub üle jääma. Taga Tartu eralennundusmuuseumil vahvad katused vabapidamisel lindude kaitseks. Kui need lumele vastu pidasid, tasub sealt snitti võtta. Talgutel osaleks ka.
Vasta
#12

(18-03-2011, 20:46 PM)nustu826 Kirjutas:  Kahju jah sellisest asjast, aga toetan kodanik võsa seisukohta.

Siin on pigem tegemist omaniku ja tema järeltuleva põlve(eeldatavalt tal seda ikka on) lihtlabase lohakusega. Ise olen ka sellel talvel enda katused ja ka lume all seisvate autode katused/klaasid puhtaks rookinud - lumi ju on raske. Eriti pöörasin tähelepanu sellele siis, kui tööjuurde toodi auto, mille oli lumi tagaklaasi sisse vajutanud. Suhteliselt suure tagaklaasiga chrysler oli ja katki läks klaas lume raskuse tõttu, mitte katuselt kukkuva lume pärast...

Aga talgud võiks küll korraldada, läheks isegi appi kui võimaluse ja aja leiaks...

Eks kõik sõltub kuupäevast...

Ütleks niipalju,et see talv on ikka ränk olnud ja olen ise katuste otsas turninud ja lund maha ajanud. Mitmeid kordi. Silm on ka petlik. Vaatasin alt et polegi palju lund. Kui maha hakkasin ajama,sain üle 80 cm....kohati isegi meetri jagu.
Tahaks öelda veel asja kohta,et nägin seda hoonet siis,kui veel korralikult püsti oli. Sellise suure kolaka puhul oli tänavune lumi liiast. Katuse pinda on tohutult ja keegi ju ei tea,palju selline ehitis kannatab. Selge on see,et uus tuleks ikka natuke väiksem ehitada. Sellised suured hooned ei ole eriti kindlad. Kurb on see,et meil ei ole raha ehitada kapitaalseid ehitisi,mis kestaks ja peaks. Peame leppima selle raha ja materjaliga,mis meil parasjagu on. Peab vist peremehe kaitseks ka paar head sõna ütlema.
Keegi pole üliinimene,et suudab ette ennustada,palju selline katus raskust peab. Mina näiteks ei või ja ei taha kindlalt väita,et peremees lohakas oli ja katust ei puhastanud. Sest ma ei ole asjaga kursis. Mida ei tea,sellest ei räägi.
Talgud on hea mõte. Toetan täielikult ja võimalusel abistan.

Vasta
#13

Olen talgutel käsi. Kui kuupäevad sobivad, võtan paar abilist kah kampa.
Vasta
#14

Kui aeg sobilik, siis oleks ka nõus kampa lööma!

Taivo
55624799
Vasta
#15

Kui aeg sobilik(laup.või pühap.)siis oleks abiks.
Vasta
#16

Miks mitte siis teha seda http://www.teemeara.ee/.

Varustame ennast kiivrite ja muude turvavahenditega ning arvatavasti on vaja ka mõni kraana jne.

Nüüd tekib küsimus kuhu see kaadervärk kõik paigutada?


http://www.tartumaa.ee/?op=body&id=12&art=2534

Vasta
#17

tere,sai nüüd siis talgukalendrisse 7 mai kell 10.00 kirja pandud H.Prosti talumuuseumi sisse vajund katuse koristame.
apr.keskel teeme eelluuret ja plaani kuidas talgud korraldada.
Vasta
#18

(20-03-2011, 23:43 PM)näkisepp Kirjutas:  tere,sai nüüd siis talgukalendrisse 7 mai kell 10.00 kirja pandud H.Prosti talumuuseumi sisse vajund katuse koristame.
apr.keskel teeme eelluuret ja plaani kuidas talgud korraldada.
Diil!
Vasta
#19

Praegu veel diili ei kinnita, aga võtan kavasse küll ja loodan kohal olla...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#20

tere taas,aeg tiksub kevade poole,aga lumeke ei taha kuidagi kaduda,no loodame päikeseratta võimsusele.Asjalugu siis seesugune,et rääkisin maha pikad jutud Nõo vallavanemaga hr.Rain Sangernebo-ga ja Eesti Põllumajandusmuuseumi direktrissi pr.Merli Sild-ga.Nad mõlemad olid üldiselt tegusalt meelestatud ja lubasid talgupäevale abi pakkuda,ainult selleks puhuks on eelnevalt vaja teada saada millist abi oleks vaja,üle päeva suhtlen ka Heino Prostiga,esialgne mõte oleks plaanis kokku saada kas 11 või 12 apr.lõuna paiku Prosti juures ja siis täpselt kokku leppida abi vajaduses ja tööde teostamise spetsiifikas,arvan et tuleval nädalal on kuupäev teada ja annan ka foorumis infot,olek hea kui ksf hulgas ole ka huvilisi kes saaksid tulla,et plaani pidada tööde teostamise suhtes.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne