5 X TALUPOJA iseliikuv šassiitraktor ДВСШ -16 1959 a.

(03-07-2015, 22:14 PM)Basilio Kirjutas:  
(03-07-2015, 21:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Henry aitas niipalju,et vikatit transpordiasendis hoidva keti otsast krudis tollmõõdus mutri ja pani sellega ajama. Siiamaani kadunud ja ei leiagi enam. 
Küllap võiks igaüks, kellel sellises vanuses marakratid kodus, kirjutada raamatu "Elu koos diversantidega".
Aga edu sulle!

No ja järgmine õhta kuni pimedani otsisin kuuri võtit taga. Võibolla isegi sada aastat tagasi tehtud Tormi sepa tabalukk. Päeval riputasin selle kõrgele ukse külge aga spetsialist sai selle kätte. Vahepeal kobis magama muidugi.... ja emme ei lubanud äratada. Mina juba halliks minemas,et nii kaua kõik alles olnud ja nüüd mingine väike põrsas paneb ajaloo seisma.... Big Grin  No hommikul poiss ütles,et pani võtme raamatu kasti,et sealt mul hea leida.....   Oh,kohe kergem hakkas.
No ei ole kerge jah. Igapäev kakun juukseid... Big Grin Kui päeva jooksul midagi ei juhtu siis arvan,et midagi on mäda.....
Tänan Kõutsi ja Jaaku toetuse eest!
Vasta

Visaku see esimene kivi, kes patust puhas. Kõik me oleme oma vanematele paharetid olnud. Sai kunagi vendadega ahjuroobi otsaga toksatud sellist tooli, roobiotsas oli vist mingi kida, sest iga toksatusega tõusis toolipõhjast vatitups välja. Oleks siis ühe tooli peal proovitud aga kõik kuus oli vaja tingimata järgi proovida. Vat nii need asjad käisid ja eks võimaluse korral leiutatakse uusi koerusi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Tore näha,et teema pole unustuse hõlma vajunud nagu ühes Uno Kaupmehe laulus,mille pealkirja ma ei suuda öelda,sest ei tea seda. Big Grin


Katuse osas,kui linavärnitsaga immutamine on vaevaline, võta talveks katus pealt maha? Palju lihtsam ju Big Grin

Kas sa Talupoeg vaheltharija peale pole mõelnud?


Vasta

(03-07-2015, 22:14 PM)Basilio Kirjutas:  
(03-07-2015, 21:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Henry aitas niipalju,et vikatit transpordiasendis hoidva keti otsast krudis tollmõõdus mutri ja pani sellega ajama. Siiamaani kadunud ja ei leiagi enam. 
Küllap võiks igaüks, kellel sellises vanuses marakratid kodus, kirjutada raamatu "Elu koos diversantidega".
Aga edu sulle!

Vist on nii jah, sealjuures ei pea olema isegi poisslastega tegu. Mul nimelt tütred ja (üle paarikümne aasta tagasi) vanem neist suutis ka remonditava sõjaaegse ameerika mootori küljest mõned tollmõõdus poldid ära kaotada ... õnneks oli mul varuosadoonor olemas ja mõne läbiva poldi sai asendada. Tööriistade kasutamisest ei maksa rääkida, tütar ehitas ikka oma mängu- ja nukumajad ise, mis neis riistades sai ei taha mõeldagi ...
Vasta

  Üks põrssategu püsib endagi noorusajast meeles.Nimelt olin  lapsena vanatädide juures maal suveti. Tuli siis ükskord perepoeg Tallinnast oma noore naisega ja uhiuue Moskvits 400-ga emale külla. Auto lükati ööseks kuuri alla. Hommikul varakult sattus naabripoiss meile tulema ja läksime siis kuuri alla autot kaema. Oli teine õige tolmune või koguni porine pikast sõidust, sest kurvilise Tallinna maantee asfalteerimiseni läks veel oma kolm-neli aastat.

   Masin oli vaja ilusamaks saada.Käega pühkides juba oli jumet, naabri Lembit aga võttis koguni oma sonimütsi appi ja kujutage siis pilti, milline nägi siis välja , ei mitte tema soni, vaid tumesinine mosse!
 

  Märkuse saime tõsise, õnneks mitte füüsilise. Aga mis parata, kui huvi ja armastus oli autode vastu tärkamas...

Tervitab Veteran.
Vasta

(04-07-2015, 09:11 AM)MAZ Kirjutas:  Tore näha,et teema pole unustuse hõlma vajunud nagu ühes Uno Kaupmehe laulus,mille pealkirja ma ei suuda öelda,sest ei tea seda. Big Grin


Katuse osas,kui linavärnitsaga immutamine on vaevaline, võta talveks katus pealt maha? Palju lihtsam ju Big Grin

Kas sa Talupoeg vaheltharija peale pole mõelnud?

Vaat seda jama ma ei taha...... Katus kaitseb traktorit! Ma arvan seda,et kui katust pole siis sajab vesi käigukasti.
Olen kunagi tellimise peale ühe vaheltharija teinud. Selle omanik kahjuks meie hulgast lahkunud ja traktor läks müüki. Vahepealne omanik tegi õnneks ka  pilte. Au ja kiitus! Ise mingi aeg fotodega ei mässanud,sest polnud aega...

[Pilt: 241531273ce2af_o.jpg]

[Pilt: 24153129555579_l.jpg]

[Pilt: 24153131765839_o.jpg]

No ma arvan seda,et võibolla saaksin ka nüüd sellise ehitamisega hakkama.... Big Grin  Oleks ainult isu teha. Ja nagu mu isa ikka ütleb: "Pole vaja olnd." Big Grin

Kui nüüd keegi ksf.  tunneb asja ära või satub selle traktori juurde......võiks vaadata vaheltharija raami,et kas pole seal mitte valmistamise kuupäev ja aasta numbriraudadega sisse löödud. Kahjuks ise enam ei mäleta,et kunas tegin aga see võis olla isegi enne 2000.aastat... Big Grin  Aga mine tea.
Vasta

(04-07-2015, 09:11 AM)MAZ Kirjutas:  Tore näha,et teema pole unustuse hõlma vajunud nagu ühes Uno Kaupmehe laulus,mille pealkirja ma ei suuda öelda,sest ei tea seda. Big Grin


Usun et mõtled Uno Kaupmehe "Üks kummaline unenägu"  

Näen surnuaia serval üks hüljatud paik,
magneetik bändi kõrval on rohtunud laik.
Ei näe siin jalajälgi, ei lilli ega pärgi,
ei nutust silmi märgi - mul selge on kõik.

Ristilt vaevu loen et siia krõll on maetud,
unustuse mullaga ta kondid kaetud.
Ammugi on läinud moest su vana valss... jne

Vahest kitarriga tinistan seda, jube hea taustaga lugu tegelikult. Sõnadki küllaltki vaimukad.

Talupoja šasiid veel õnneks maha matma vist ei pea Wink  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Nimi Krõll on viide Uno Kaupmehe saateansamblile.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(04-07-2015, 17:29 PM)Aspelund Kirjutas:  Nimi Krõll on viide Uno Kaupmehe saateansamblile.

Mäletan ka seda lugu varasemast ajast. Seda vanasti väga ei leierdatud. Sellepärast on ka hea kuulata.
Vasta

Seda lugu ei ole interneeduses olemas miskipärast, viited on õiged.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(04-07-2015, 22:33 PM)Marko Kirjutas:  Seda lugu ei ole interneeduses olemas miskipärast, viited on õiged.

Aga palun, võtke heaks või pange pahaks.   Rolleyes   


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Meelis,sa oskad vist mõtteid lugeda ,tegu tõesti selle samuse viisiga,mida silmas pidasin Wink 


Vasta

Mõned päevad tagasi: In memoriam- Tupsu

[Pilt: 2416977368f565_l.jpg]

Oli kõva jahimees ja laste sõber. Nime sai ka sellise naiseliku.... aga kõva poiss oli. Pidas suuri lahinguid võõraste kassidega siin õuepeal.....
Loodan,et sõbrad mäletavad veel seda,et iga auto mis talu hoovi tuli sai hea sortsu mustsõstralõhnalist õukat. Vahet ei teinud,oli see uus või vana. Peale seda pani Londu omalt poolt lisa,sest sellest jäi väheks. Sõber ütles kunagi mulle,et kass tahaks ka mulle sääre peale sortsu lasta aga ta ei julge.....
Pildile sain ta viimane kord Jaanipäeval lõkke kõrval.
Heinaniitmisest rohkem sellel päeval välja ei tulnud........ tuju enam polnud .Pea pool kilomeetrit kodust oli kõrge rohu sees ja teha polnud mul midagi......
Vasta

See on jube. Niitsin naabrikassil kunagi kolm jalga alt(ka T-16m niidukiga). Parem on taganiiduk, siis ei näe vähemalt kuidas  piinleb, kui just ette pidi end peitma heina sisse. Olen mõelnud, kuidas kass kõrges rohus kodutee üles leiab- ise võsas küll eksinud. Peotäi mulda minu poolt.
Vasta

(12-07-2015, 09:58 AM)pen.skar Kirjutas:  See on jube. Niitsin naabrikassil kunagi kolm jalga alt(ka T-16m niidukiga). Parem on taganiiduk, siis ei näe vähemalt kuidas  piinleb, kui just ette pidi end peitma heina sisse. Olen mõelnud, kuidas kass kõrges rohus kodutee üles leiab- ise võsas küll eksinud. Peotäi mulda minu poolt.

Tänan sõber!
Vasta

Peotäis mulda Tupsule ka vana kõutsi poolt! Khmm, mitte ei mäleta kas ta ka minu auto ära märgistas?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(12-07-2015, 17:50 PM)Basilio Kirjutas:  Peotäis mulda Tupsule ka vana kõutsi poolt! Khmm, mitte ei mäleta kas ta ka minu auto ära märgistas?

Just! Tema see oli. Veljed ja stange otsad said tema poolt üle käidud.
Korra õnnestus tal ka minu rohelise Mosse kõrvalistuja poolse peatoe märgistus samal ajal kui ma autot seestpoolt pesin...... Pärast vaatasin talle kurja pilguga otsa ja minek oli õite kiire......

Kodutalu mullast pole talle kunagi kahju. Tänan.
Vasta

ah jaa, pilte otsides jäi silma - kes tahab vaadata pilte sellisest trakatsist ja veel igasugu lisaseadmetest temale siis meie kogus on 13 pilti, http://www.muis.ee/search#Tulemused  otsingusse ДВСШ-16 ja tuleb.

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta

(14-07-2015, 15:20 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  ah jaa, pilte otsides jäi silma - kes tahab vaadata pilte sellisest trakatsist ja veel igasugu lisaseadmetest temale siis meie kogus on 13 pilti, http://www.muis.ee/search#Tulemused  otsingusse ДВСШ-16 ja tuleb.

Tuleb,tuleb..... Big Grin

Aga kurvastuseks pean ütlema,et piltidel ikka T-16.

DVSŠ-16-l ei ole hammasratas õlipumpa ega ka jagajat. Osadel piltidel on isegi õlipump Nš-10 näha kõhu all. Põrandal vasakul pool on ju hüdrojagaja selili. See on selgelt näha.  Seega välistan selle traktorimargi!
DVSŠ-16-l on kolbpump-jagaja. Selle järgi saab asja selgeks teha. Peale selle on ju ka käigukast ja korpus hoopis teised.
Kes tahab vaielda? Big Grin
Vasta

Seal lisavarustus ainult teetöödeks. Ühtki põlluharimise riista pole näha. Sõnniku- ja põhulaadija, väetisekülvik taldrikutega, vikat küljel, mutid, umbrohutõrje prits. Rohkem praegu ei meenu. See õige kast on küll aga mingi isetehtu on kompressori pildil. Tundub, et need on kusagil teedevalitsuses kohapeal tehtud ratsid. Kirjad venekeelsed, siis kirde-eestis või väljaspool eestit.
Ühinen eelpostitusega, see on T-16, väga tuttav tuleb ette.
Ja põhutõstuk: http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=35482
Väetisekülvik: http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=42416

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne