Bensiin & muud mootorikütused

Õlivahetusega seoses mootori hääle muutust olen ka täheldanud. Kui hakkab saama 10 000 lähedale (isegi u. 8000), siis nagu metalne heli muutub tugevamaks. Peale õlivahetust on kohe märgatav muutus kuulda. Seda ilmselt küll vanemal autol, uutel arvatavasti ei pane tähele kuna heli on niikuinii vaiksem.
98-ga kütuse säästu ei saagi väga kergesti tähele panna, sest see on 3-5% %, umbes sama protsent nagu see kütus 95-st kallim on, nii et hinna suhtes tuleb sama välja, lihtsalt kvaliteet on parem. Rolleyes
Vasta

Mis kvaliteet sul paremaks läheb kui bensule lisatakse põlemist takistavaid aineid?
Vasta

(04-02-2017, 00:54 AM)tanel. Kirjutas:  Mis kvaliteet sul paremaks läheb kui bensule lisatakse põlemist takistavaid aineid?

Mitte takistavaid, vaid aeglustavaid.
Ja selles mõttes lähebki paremaks, et detonatsioonikindlus paraneb.
Vasta

Võimaik, et see erinevus tuleb sellest, et tänapäeval (näiteks Neste) 95 sisaldab kuni 10% etanooli ja 98 ainult kuni 5% ? See ka üks põhjus miks vanematele autodele soovitatakse 98. See 10% sööb juba karpa padjad ära (ja kellel karpaga turbokas siis ka lõdvikud), kuna vanasti seal bensus alkot ei olnud siis nad ei pruugi alati alkoholi kindlad olla.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(03-02-2017, 20:31 PM)diesel Kirjutas:  terve maailm rehepappe täis, ega eesti pole erand. kui susserdamise eeldatav tulemus kaalub ülesse igasugu riskid, siis susserit ka tehakse. küllap te kõik teate kedagi, kes teab kedagi, kes tunneb mõnd kütusevedajat. nad müüvad ju pidevalt ja tonnidega viisakat kütust. ja üsna odavalt. ega see õhust ei tule, ikka vilusse pannakse. ja asenduseks siis mõistagi läeb mingi gemüüse.
kui siit edasi mõelda, siis võib kehvemal juhul kaup ka mitmest tünnist läbi käia enne kui lõpuks kuskil bensujaamas ametlikult maha müüakse. paberid on muidugi alati korras. ja proovide võtjad võtavad oma proove kuskil mujal.

Kui sul on Nestega mingi kamm, või kui isegi vaid julged nende käest lihtsa inimesena nõu küsida, siis tulistavad nad sind esmalt raskekahurist, oma Neste labori paberitega mis on absull raudpolt EV amenike polt kontrollitud ja vastab kõigile normidele.
Aga point ongi ju selles, et isegi kui see nii on siis ma ei tangi ju laboris, vaid nurgapeal kalonkas kus neste kleps peal. Minu kirjavahetusele selle kahurväega ei tulnud selgeid vastuseid ka kõige lihtsamatele küsimustele. Üks küsimus mida kardeti (vähemalt mulle selline mulje jäi) nagu tuld oli, et kas eestis müüdav 98 on sama mis soomes müüdav 98. Läbi halli kivi tuli lõpuks siis selline vastus, et kõik eestis müüdav neste küte on pärit soome neste tehasest. Ehk siis minu arusaama järgi 95 on sama mis soomes (ja sisaldab kuni 10% etanooli), ning ilmselt 98 siis ikkagi ilmselt sama ei ole (soomes 98 sisaldab kuni 5% etanooli, aga eestis? krt seda teab kui sedatembitakse 95-st siis kuhu ta sealt kaob).

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

üpris tõenäoline , et mazeikiaist tuleb kõigil bensiini nime kandev autoküte .
Vasta

Sai omale ka va Nestle kaart tehtud kuna oli ainsa tanklana kõige mugavamal trajektooril. Tulemus- kui enne oli stati 95-ga kütusekulu nagu raudnael 7,6 siis peale esimest tankimist uues kohas hüppas kohe 8,6-ni. See oli kuu aega tagasi. Ja üllatus -üllatus iga tankimisega hakkas kütusekulu vähenema jõudes eile rekordini-7,4/100 km-le. Millest selline anomaalia?
Ja kulu arvestan läbitud km ja tangitud kütuse järgi, mitte mingi kompuga.
Talupojamõistus ütleks et tanklas oli mingi ?????küte mida siis iga uue mahuti täitmisega lahjendati kuni lõpuks jäigi mahutisse õige kütus?
Vasta

Või pesi bensiin toitesüsteemist mingit vana saasta (poolenisti ummistunud) lahti tasapisi. Näiteks vanematel mehaanilise pritsega masinatel on nii (mingis mõttes nagu loogikavastaselt), et kui teatud kohta jõuab madalam kütuse rõhk (näiteks on seal kusagil takistus ummistuse näol või pump ei anna piisavalt rõhku), siis on segu rikkam ja kütusekulu suurem.
Vasta

Äkki lõpetaks selle bensiiniteadlaste jutu nüüd ära, halb vaadata kuidas suured täiskasvanud mehed mingit sousti suust välja ajavad ala la stiilis sellega ei käivitu ja sinna lisatakse seda ja toda... Noo kuulge, tulge maapeale tagasi.   Rolleyes

 Fakte paluks, fakte... mitte rahvalegende.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(04-02-2017, 13:02 PM)mlsluik Kirjutas:  Äkki lõpetaks selle bensiiniteadlaste jutu nüüd ära, halb vaadata kuidas suured täiskasvanud mehed mingit sousti suust välja ajavad ala la stiilis sellega ei käivitu ja sinna lisatakse seda ja toda...   Rolleyes

 

Mina olen kõik teema postitused läbi lugenud, väga huvitav on!  Toungue Isegi vist kirjutasin siia millalgi, ei käivitu(nud)! Paneme ikka edasi! Las Jurkmann kirjutab, kuidas asjad tegelikult on!  Cool
Vasta

(04-02-2017, 13:02 PM)mlsluik Kirjutas:  Äkki lõpetaks selle bensiiniteadlaste jutu nüüd ära, halb vaadata kuidas suured täiskasvanud mehed mingit sousti suust välja ajavad ala la stiilis sellega ei käivitu ja sinna lisatakse seda ja toda... Noo kuulge, tulge maapeale tagasi.   Rolleyes

 Fakte paluks, fakte... mitte rahvalegende.


Mis asi on antud juhul fakt? Tuled proovid mu autoga sõita 95-ga ja siis 98-ga ja siis tunned vahet? Või siis võta 2 ühesugust muruniidukit ja ühte pane suve lõpus 95 sisse ja teise 98 ning järgmisel suvel on võrdlus olemas? Toungue
Vasta

(04-02-2017, 16:58 PM)veix__ Kirjutas:  
(04-02-2017, 13:02 PM)mlsluik Kirjutas:  Äkki lõpetaks selle bensiiniteadlaste jutu nüüd ära, halb vaadata kuidas suured täiskasvanud mehed mingit sousti suust välja ajavad ala la stiilis sellega ei käivitu ja sinna lisatakse seda ja toda... Noo kuulge, tulge maapeale tagasi.   Rolleyes

 Fakte paluks, fakte... mitte rahvalegende.


Mis asi on antud juhul fakt? Tuled proovid mu autoga sõita 95-ga ja siis 98-ga? Toungue
Töesti tulge maa peale tagasi. Meil siin need targutajad filosoofid väidavad kah et E10 keerab Auto perse
ise tangin pea alati juba 100tkm vahest tangin 98 kah vahet pole mingisugust märganud
Vahe vöib mingi minimaalne kulu Vahe olla aga mul muud teha kui bensu kulu jälgida....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(04-02-2017, 17:10 PM)impreza Kirjutas:  Töesti tulge maa peale tagasi. Meil siin need targutajad filosoofid väidavad kah et E10 keerab Auto perse
ise tangin pea alati juba 100tkm vahest tangin 98 kah vahet pole mingisugust märganud
Vahe vöib mingi minimaalne kulu Vahe olla aga mul muud teha kui bensu kulu jälgida....


Igaüks ega iga autoga ei märkagi midagi, ei kütusekulu vahet ega erinevust võimsuses/madalamate pöörete juures suurenenud pöördemomenti. Probleemid kütuse vaigustumisega pikemaajalisel seismisel ei pruugi ka ilmsiks tulla kõikidel mootoritel ühtemoodi tuntavalt. Mõnedel tuleb. Eriti väiksematel mootoritel (muruniidukid jms). Rahalist vahet kütuse hinna suhtes ei ole (see mõni % mis 98-t vähem kulub, maksab ta ka mõni % rohkem), aga vahe võib tulla hilisema remondiga. Seetõttu ei näe ma põhjust miks peaksin 95 kasutama, otsene rahaline kulu kütusele on sama, aga 98-t solgitakse (teadlik solkimine) vähem või üldse mitte kuna seda ostetakse vähe ja seismisel vaigustumise probleemid on väiksemad. Ja räägime siin ikka üldreeglist, mitte üksikutest eranditest kus mõnes kõrvalises tanklas võibolla 98 liiga kaua seisab.

Ei oska öelda kas just see biolisand on asi, mis 95 omadused 98-st kehvemaks teeb, äkki on? http://arileht.delfi.ee/news/uudised/sta...d=69828677
Vasta

Vasta

Küsimus Hr.  Mihkel Naamsi "elutöö jätkajatele". 
  Kui efektiivselt põleb praegune   bensiin karburaator mootoris (muruniidukid trimmeridja muud karbussiga mootorid), mida reguleeritakse mehhaaniliselt reguleerimis kruvide abil ja kui süüdet üldse reguleeritakse? 
  Kuidas mootorites, mille kogust ja põlemist reguleerib kompuuter koos lamda anduri ja katalüsaatoriga  ja veel erinevatel pööretel,koormustel + süütenurga korrigeerimine vastavalt põlemisele?

Lõppu kribaksin klassika  Hr. M Naamsi suust 90.ndatest:   " Kvaliteetne bensiin ei ole meist üldsestki kaugel. Ainult 87 Km. "  (Helsinki)

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Erinevates mootorites põlemise effektiivsuse kohta ei oska midagi öelda, kuid kas mõtled effektiivsuse all kasutegurit? Vaevalt et seal kasuteguri suhtes mingit väga suurt vahet on, et kas on tegu manuaalse või elektroonilise reguleerimisega, üldiselt väidetakse kaasaegse bensiinimootori kasutegur olema 35-40% kandis kui heitgaaside/jahtusvedeliku/õlijahutuse/intercooleri soojust ära ei kasutata.
Vasta

Ometigi, ei saa kasutada kõrgelt forseeritud mootorites suvalist kütet. Tava auto ei tunne vahet, kuid masinad, millel on natuke rohkem silindri võimsust, need hakkavad detoma kehva küttega. (95 või kehva kvaliteediga 98).

Jutt ei kä nüüd ainult mingi chip-i lisamiset ja muffelr delte-ist, vaid natuke suuremast ümber ehitusest. Wink

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

Olen ka kuulnud, et üldiselt turbomootorites enamasti kasutatakse 98-t.
Vasta

(04-02-2017, 16:58 PM)veix__ Kirjutas:  Mis asi on antud juhul fakt? Tuled proovid mu autoga sõita 95-ga ja siis 98-ga ja siis tunned vahet? Või siis võta 2 ühesugust muruniidukit ja ühte pane suve lõpus 95 sisse ja teise 98 ning järgmisel suvel on võrdlus olemas? Toungue

Vaevalt autoga sõites sa mingit vahet tunne, võibolla tahad et tunneks aga tegelikult on täiesti poogen ju... 
Muruniidukit käivituvad kevadel samuti täpselt samamoodi, pole mitte grammigi vahet mis eelnevalt paaki sai, kas 95 või 98.  
Murutraktorid senini ainult 95ga töötanud, kevadel käivituvad kõik täpselt samamoodi nagu muidu, mitte mingit vahet ei ole ju.  Bensiinigenekad samamoodi, mõnda pole mitu aastat vahepeal kasutanud, törts ujutad ja läheb taas...   Tekib küsimus et mida te tangite sinna, kusete paaki või?  Big Grin Rolleyes

(04-02-2017, 21:28 PM)phyl. Kirjutas:  Jutt ei kä nüüd ainult mingi chip-i lisamiset ja muffelr delte-ist, vaid natuke suuremast ümber ehitusest. Wink
Kui juba suurem ehitus siis nii või naa on kütuseks alkohol, kas seguna või puhtalt...  Kes metanooli baasil, kes etanooli...  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(04-02-2017, 21:47 PM)mlsluik Kirjutas:  
(04-02-2017, 16:58 PM)veix__ Kirjutas:  Mis asi on antud juhul fakt? Tuled proovid mu autoga sõita 95-ga ja siis 98-ga ja siis tunned vahet? Või siis võta 2 ühesugust muruniidukit ja ühte pane suve lõpus 95 sisse ja teise 98 ning järgmisel suvel on võrdlus olemas? Toungue

Vaevalt autoga sõites sa mingit vahet tunne, võibolla tahad et tunneks aga tegelikult on täiesti poogen ju... 
Muruniidukit käivituvad kevadel samuti täpselt samamoodi, pole mitte grammigi vahet mis eelnevalt paaki sai, kas 95 või 98.  
Murutraktorid senini ainult 95ga töötanud, kevadel käivituvad kõik täpselt samamoodi nagu muidu, mitte mingit vahet ei ole ju.  Bensiinigenekad samamoodi, mõnda pole mitu aastat vahepeal kasutanud, törts ujutad ja läheb taas...   Tekib küsimus et mida te tangite sinna, kusete paaki või?  Big Grin Rolleyes

Mina oma 90-ndate autoga tõesti tunnen nii madalate pööretega paremat kiirendust kuid samas ka tugevamat mootori müra.
Ikka üsna mitme tuttava kogemus on, et kui üsna tihti kevadeti oli probleem mingi väikese mootori käivitamisega, siis peale 98 peale "kolimist" enam ei olnud. Veelgi puhtam on alkülaatbensiin. Mõnede "peenikeste" mootorite kasutusjuhendis on kirjas, et peab kasutama alkülaatbensiini (Aspen jms). Isiklikult soovitaksin näiteks muruniiduki ja trimmeri korral hooaja lõpus panna sisse alkülaatbensiin ja lasta sellega mõni minut töötada. Sel juhul võite üsna kindel olla, et suvel mingeid toitesüsteemi ummistumisega seotud probleeme ei tule. Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne