Bensiin & muud mootorikütused

Norra.
23 aastat seisnud VAZ 2101.
Uus aku, uus õlipump, uus karteripõhi + tihend, uued kütusevoolikud ja uus mootoriõli.
Pumpasin bensiini üles ja varsti käiski esimene põks Smile
Paneme ikka kõik küünlajuhtmed oma kohale ja käivituski Cool
Vasta

Tekkis selline uitmõte - kas 4T Aspeni manustamine võtaks tavalise 20-aasta vanuse bensiinimootoriga pereauto heitgaasinäidud alla või keerab see midagi totaalselt tuksi? Kas on keegi proovinud? Väiteid á la jõudsid auto osta jõuad seda ka remontida olen kuulnud ning siinsest intelligentsest auditooriumist neid ei ootaks. Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(16-08-2021, 18:25 PM)Walter Kirjutas:  Tekkis selline uitmõte - kas 4T Aspeni manustamine võtaks tavalise 20-aasta vanuse bensiinimootoriga pereauto heitgaasinäidud alla või keerab see midagi totaalselt tuksi? Kas on keegi proovinud? Väiteid á la jõudsid auto osta jõuad seda ka remontida olen kuulnud ning siinsest intelligentsest auditooriumist neid ei ootaks. Toungue
Ülivaatlusepunktid lubavad oma gaasianalüsaatorit ka ilma paberimäärimiseta mõõduka tasu eest ekspluateerida.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

See on teada (ka muud teenused mis seal pakutakse) - rõhuasetus oli rohkem selles et kas ja kui palju see autot võib rikkuda?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Mingile teaduslikule uuringule ei tugine, aga aastaid tagasi läbisin aspeniga ülevaatuse avdi 100 nimelise liikuriga, mis eelenevalt pörus heitgaasitestis, laiatarbensiiniga siis.
Muid muudatusi ei teinud

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Etanool paaki ja ülevaatusele. Mõne tuttava rallisõitja käest saab  see 10 liitrit vast mis vaja. Heitgaasid kukuvad üsna nulli.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(17-08-2021, 08:22 AM)mlsluik Kirjutas:  Etanool paaki ja ülevaatusele. Mõne tuttava rallisõitja käest saab  see 10 liitrit vast mis vaja. Heitgaasid kukuvad üsna nulli.
Selle lähenemisega tasub olenevalt sõidukist ettevaatlik olla, etanool võib sõiduki toitesüsteemis olevatele kummi- ja plastdetailidele üks-null teha.
Nt. vene sõiduautode bensiinipumba membraanid ja karburaatori nõelklapi tihendid on esimesed tõenäolised ohvrid.
Vasta

(16-08-2021, 18:58 PM)Walter Kirjutas:  See on teada (ka muud teenused mis seal pakutakse) - rõhuasetus oli rohkem selles et kas ja kui palju see autot võib rikkuda?
Pole veel ühestki episoodist kuulnud, kus miskit rikkunud oleks. Tuju ehk väljaarvatud, vaadates hinnalipikut Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(17-08-2021, 11:53 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(16-08-2021, 18:58 PM)Walter Kirjutas:  See on teada (ka muud teenused mis seal pakutakse) - rõhuasetus oli rohkem selles et kas ja kui palju see autot võib rikkuda?
Pole veel ühestki episoodist kuulnud, kus miskit rikkunud oleks. Tuju ehk väljaarvatud, vaadates hinnalipikut Smile
Tegelikult saab ka Eestist Aspen R'i ehk racing kütust. 5.20€ liitrist pole palju võrreldes ülevaatuseta sõidu trahvi või ülevaatusega auto kõrgema müügihinna poolelt. Rootsist saab veel ka odavamalt Aspen+ kütust, 93€ 25liitrit. See siis 3.72€/l. 
Aga Aspenid on nüüd EHE NÄIDE ka saemeestele jm vastalisele kaadrile, kus ülipeened seadmed teevad selgeks, kui puhas on alkülaat ja kui jube mürk tavabensiin. Kui enam ei saa tavabensuga autoga ülevaatuselt läbi...siis lasta selle tossu omale puupõrkest kopsu???  Kõige muuga kui Dolmariga, kus on ju kat sees  Big Grin
Vasta

Husqvarna kasutas saagidel katalüsaatoreid juba kaheksakümnendatel.242 oli üks ,mis on minu käest läbi käinud ja täiesti toimis.Aga palju oli neid ,kes sellise saebostsid või kui palju ta kallim oli ,ei tea.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(17-08-2021, 10:25 AM)mossepower Kirjutas:  
(17-08-2021, 08:22 AM)mlsluik Kirjutas:  Etanool paaki ja ülevaatusele. Mõne tuttava rallisõitja käest saab  see 10 liitrit vast mis vaja. Heitgaasid kukuvad üsna nulli.
Selle lähenemisega tasub olenevalt sõidukist ettevaatlik olla, etanool võib sõiduki toitesüsteemis olevatele kummi- ja plastdetailidele üks-null teha.
Nt. vene sõiduautode bensiinipumba membraanid ja karburaatori nõelklapi tihendid on esimesed tõenäolised ohvrid.
 Sedand küll et kummi detailid võivad ära mureneda aga ilma ülevaatuseta "mureneb" purustajas varsti terve auto.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta



Kahju, et 12 tundi ootama peab. Mulle tundub, et turul on vaakum ja nõudlus klassikaliste kütuse järele. Ühesõnaga kõik masinad kes kasutavad karburaatoreid.
Samas...
Vasta

Minu arust on Eesti tanklates täiesti saadaval kütus, millel juures kiri: etanooli vaba. Ei ole vaja midagi nõiduda.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(31-10-2021, 13:09 PM)Aspelund Kirjutas:  Minu arust on Eesti tanklates täiesti saadaval kütus, millel juures kiri: etanooli vaba. Ei ole vaja midagi nõiduda.
Jah, aga valmis tuleb ikka olla. Ja mulle jääb mulje, et selles etanoolis pole midagi halba, probleemid algavad minu arvates kütuse kvaliteedist. Kui kütus sisaldab mingeid soolasid, siis need reageerivad etanooliga ja tekitavad sellist sülti karburaatorites ja filtrites. Jah õnneks on veel Alexela, ma ka sealt oma kütuse saan.
Vasta

(31-10-2021, 13:39 PM)inc Kirjutas:  
(31-10-2021, 13:09 PM)Aspelund Kirjutas:  Minu arust on Eesti tanklates täiesti saadaval kütus, millel juures kiri: etanooli vaba. Ei ole vaja midagi nõiduda.
Jah, aga valmis tuleb ikka olla. Ja mulle jääb mulje, et selles etanoolis pole midagi halba, probleemid algavad minu arvates kütuse kvaliteedist. Kui kütus sisaldab mingeid soolasid, siis need reageerivad etanooliga ja tekitavad sellist sülti karburaatorites ja filtrites. Jah õnneks on veel Alexela, ma ka sealt oma kütuse saan.
ei saa jah sotti nende kütuste kvaliteedist. Nimelt väikemootorites juba aastaid kasutanud 98-t, aga see sügis hakkas lehepuhur (Hecht) täispööretel välja surema, diagnoosisin paagis oleval filtril kleepuva lima ... Peenemad (firma-) riistad olen hooaja väliselt täitnud Aspeniga, see odavmark, millele ka tootja kasutusjuhend rasvase küttesegu (1:30) ette näeb, on seisnud 98 ja täissünt 2T õli seguga.
Vasta

(31-10-2021, 13:39 PM)inc Kirjutas:  
(31-10-2021, 13:09 PM)Aspelund Kirjutas:  Minu arust on Eesti tanklates täiesti saadaval kütus, millel juures kiri: etanooli vaba. Ei ole vaja midagi nõiduda.
Jah, aga valmis tuleb ikka olla. Ja mulle jääb mulje, et selles etanoolis pole midagi halba, probleemid algavad minu arvates kütuse kvaliteedist.
...

Meie kütusemüüjad segavad ise oma retseptid. Siit ka mured. Standardile see vastab, aga lisaks standardis mõõdetavatele on ilmselt mõningaid mittenormatiivseid lisandeid, mida meil esineb ja näituseks Soome kütuses ei esine.

Etanooli ainus tõsine häda on vee sidumise võime, mis avaldub kuudepikkusel seismisel. Aga see pole meie kütuste peamine häda.

Mul on kahel pereringi muruniidukil sel suvel esinenud karburaatoris roosakat lima. Kütus tankla 98, kuni kuu vanune. Üks Olerex, üks Alexela.  Uhad selle sodi välja, paned kokku tagasi ja käib jälle.

95 oli tore lugu suvel. Oli üks vana auto, millega plaaniti köwwaste sõita. Võeti paak täis ja sõidetigi miskine veerand pealt ära. Seejärel tegi elu mõningad korrektiivid ja järgmisel korral üritati autot käivitada kuue nädala pärast. Irrmus bensuhais olla välja löönd. Kui ma kohale jõudsin, oli skoodaroosetsi mootoripeale bensuga pestud, sest 1,3 karbumootori kütusepump on plokis ja sellest karburaatorisse viiv bensuvoolik (miskine Automaailma bensiinikindel, mõni aasta tagasi minu paigaldatud) oli sõna otseses mõttes ära pudenenud... Panin uue loffi ja suitsedes-paukudes saime käima. Peale soojakskäimist ja mõningasi sõiduproove õppis enam-vähem käima, aga selle kütuse kulu oli teistkümmend liitrit sajale. Ja niigi nadi kiirendus olla olematuks kuivanud. Felicial Sad Järgmine paagitäis sai võetud Krooningust ja sellega sai tavapärase "kuuspool sajale". Täname siinkohal Alexelat standardile vastava huvitava bensiini tarnimise eest.

Asutuse autod tangivad ka Alexelast. Ning pole sugugi harvad juhtumid, kus wana Almera peale 98 tankimist tühikäigu olematuks kukutab. Päris välja ei sure, aga higistab nii lahja 400 peal lainetades. Sõidad paagitäie ära ja järgmise tankimise järel on auto maagiliselt taas korda saanud. Või noh, alati ei ole ka.

Aga kütuse serdid on korras...
Vasta

(31-10-2021, 21:10 PM)v6sa Kirjutas:  95 oli tore lugu suvel. Oli üks vana auto, millega plaaniti köwwaste sõita. Võeti paak täis ja sõidetigi miskine veerand pealt ära. Seejärel tegi elu mõningad korrektiivid ja järgmisel korral üritati autot käivitada kuue nädala pärast. Irrmus bensuhais olla välja löönd. Kui ma kohale jõudsin, oli skoodaroosetsi mootoripeale bensuga pestud, sest 1,3 karbumootori kütusepump on plokis ja sellest karburaatorisse viiv bensuvoolik (miskine Automaailma bensiinikindel, mõni aasta tagasi minu paigaldatud) oli sõna otseses mõttes ära pudenenud... Panin uue loffi ja suitsedes-paukudes saime käima. Peale soojakskäimist ja mõningasi sõiduproove õppis enam-vähem käima, aga selle kütuse kulu oli teistkümmend liitrit sajale. Ja niigi nadi kiirendus olla olematuks kuivanud. Felicial Sad Järgmine paagitäis sai võetud Krooningust ja sellega sai tavapärase "kuuspool sajale". Täname siinkohal Alexelat standardile vastava huvitava bensiini tarnimise eest.

Asutuse autod tangivad ka Alexelast. Ning pole sugugi harvad juhtumid, kus wana Almera peale 98 tankimist tühikäigu olematuks kukutab. Päris välja ei sure, aga higistab nii lahja 400 peal lainetades. Sõidad paagitäie ära ja järgmise tankimise järel on auto maagiliselt taas korda saanud. Või noh, alati ei ole ka.

Aga kütuse serdid on korras...

Alehhela kütusest on siin varemgi juttu olnud, vananeb jah väga kiiresti. Isegi kinnises kanistris muutub kõlbmatuks. Mis sest, et väidetavalt biolisandivaba.

Samas sirkli 98st sai sae- ja trimmerisegu kokku miksitud 2019 suvel, kanistris siiani tilk alles ja nii saag kui trimmer on sellega täitsa nõus käivituma.
Hobiautodesse olen julgenud ainult sirkli 98 valada ja teadaolevalt kütusest tulenevaid probleeme pole olnud. Igapäevase kulguri puhul on ka erandeid ette tulnud, praegu kaalun üldse Terminali kliendiks hakkamist.
Vasta

Tsitaat:Samas sirkli 98st sai sae- ja trimmerisegu kokku miksitud 2019 suvel, kanistris siiani tilk alles ja nii saag kui trimmer on sellega täitsa nõus käivituma.

Hobiautodesse olen julgenud ainult sirkli 98 valada ja teadaolevalt kütusest tulenevaid probleeme pole olnud.
nojah, ma just sörkiva gei klient ja probleem tekkis 98 seguga ...
Vasta

Mul muruniidukeid 2 tk. Nädal tagasi ühe meelitasin miskise elektroonika puhastamise aerosooliga käima , teine võttis küll korraks pöörded üles aga kohe ka ära sures , bensiiniks alexela 98 .
  Statoili bensiinil on justkui kõige rohkem bensiini lõhn , võrreldes teiste bensiinimüüjate bensiinilaadsete toodetega .
Vasta

Minu aiatehnikal algasid karpaprobleemid sellest ajast, kui piiritust hakati segama bensiini sisse. Ja mitte ainult seetõttu, et kippus kummi järama, tihedamalt juhtus see, et masina mittekäivitumise põhjuseks oli löga karburaatoris. Ma ei või selle peale ka lahjemat mürki võtta, kuid mulle tundus, et 2t õli ja piiritus tekitasid segunemisel sellise kombinatsiooni, millest tekkis sade. Kui värskelt segada ja kohe silindrist läbi kihutada, siis pole häda, mured tekkisid peale paarinädalast seismist.
Sama 2t õli ja etanoolivaba bensiiniga oli kõik OK, ka ületalve seismisel.
Kasutan samuti enamuses Sirkli 98-t väikemootoritel, see tundub kõige rohkem bensiini moodi olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne