Teema on suletud

Kui keegi ei taha ,viskan minema või viin vanarauda!

Ostap Bendereid tõesti jagub. Kui aga miski tõesti jalus on ja kaalumisel metallihunt või prügimäele saatmine, siis pole ju suurt vahet. Las see "ärimees" siis saab rikkaks pealegi, kui üritab roostes rauajuppi pool aastat kusagil müüa! Edu talle! Toungue
Osta.ee-s on omad hädad. Kui asja müüa tahad, kasvõi sümboolse hinnaga, siis on mõnel vingumist ja pretensioone rohkem kui asi väärt. Jätab asja välja ostmata või ei taha postikulu maksta jne. Pärast väänab veel "tänutäheks" negatiivse kommentaari. Mina eelistan minu silmis väärtusetu asja aitäh eest ära anda. Mõni jah, käitub ka siis nii, nagu ma püüaksin talle seda meeleheitlikult müüa ja peaksin talle sellega järele jooksma! Mis parata, issanda loomaaed on suur.
Õnneks on siin foorumis välja kujunenud omad head tuttavad, kellega kaubavahetust teha. Väga asjalikud vennad on siin ikka koos ja mõnest üksikust klounist pole mõtet välja teha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Kõike siin ilmas ei saa teada, kõigi sisse ei saa näha ja lõppude-lõpuks on kõik siin ilmas müüdav. "Sõltub summa suurusest" - ütlevad möned. Ise arvan, et pidades silmas reeglit - "ühele prügi-teisele varandus"- ei saa väga palju pettuda ja hiljem tuhka pähe raputada. Kui ma ikkagi ei näe-leia-tea teed, kuidas oma ajahambast näritud kabjanaelast maksimumi saaks seda realiseerides, siis "viskan minema, annan ära, kingin ära, vahetan sümboolse tasu eest". Saajal on võib-olla teine nägemus-võimalused-teadmised ja oskab kabjanaela eest kümme korda rohkem saada. Mina ei näe siin midagi halba. Pigem las läheb asi uuesti ringlusse ja satub kasvõi muuseumi või kellegi klaaskappi - kellelgi on ikkagi sellest kasu, kasvõi emotsionaalne.
Hijluti oli mul selline näitlik juhtum: Tuttava ettevõttel käis remont tootmisruumides. Aegade hämaruses oli seal sisse ehitatud mingi väiksem ruum, millest oli vaja ära koristada kõik. Sealhulgas igavene suur virm plasttorusid. Noh, mul oli neid plasttorusid tarvis 10 tükki. Tingimus oli aga, et viid kõik ära või lähevad kõik prügimäele. 10 või 220!! Ja 6 m pikkused! No mis sa hing teed! Viisingi häda sunnil kõik minema. Transpordi eest maksin 25 euri. Metsa all vedeles terve virn! Vedeles nädala, vedeles kaks, siis panin kuskile kuulutuse üles, et müün ära vat sellise tükihinna eest. Krt, mu televonn pidi maha kärssama sissehelistajate hulga tõttu!! Keegi ei uskund, et nii odava hinna eest saab vot ühe toru. A mulle piisas. No nädala jooksul oli terve virn kadunud ja mul taskupöhjas 10-kordne tasu. Ja seda tegelikult täiesti soovimatult - tahtsin ju ainult kümmet toru... Smile.
Kui oleks teadnud kohe, et oleks võind ühe jooksva meetri eest sama palju küsida kui ma ühe toru eest tahtsin Big GrinBig Grin.. siis...ei oleks ma ikka rohkem küsinud. Sain oma kätte, transaraha tagasi ja laadimise eest poolkogemata kuninga palka - mes sa hing veel tahad!!
Temale oli see prügi. Minule osutus see aga ootamatult mingiks väärtuseks.


(11-03-2012, 14:05 PM)Tift Kirjutas:  . Sain oma kätte, transaraha tagasi ja laadimise eest poolkogemata kuninga palka - mes sa hing veel tahad!!
Temale oli see prügi. Minule osutus see aga ootamatult mingiks väärtuseks.

Täitsa nagu elust maha kirjutatud!
Juba ennemuistsel ajal oli talurahval suur unistus--saada rikkaks või vähemalt elada nii,et kõht tühi ei oleks. Lugedes meie suurmeeste poolt üles täheldatud rahvajutte,jääb ikka meelde see,et nii mõnelgi korral on vaeselaps oma õnne leidnud...Smile Kes korjas maast mõne räbala,kes mõne täiesti tühise asja. Ja ka naaberrahva suurmees Vanja kes ahjuga ringi sõitis..... ja üksik sõdur,kes kirvest suppi keetis......... See oli ka õnn,mis targematele osaks sai ja kes ei põlanud kehvemat asja ära. Nii et ärgem olgem kurjad nende peale,kes elada ei mõista ja pillavad! Kõrvalt pudeneb ka meile killukesi,mis mõne sõbra rõõmsaks teevad ja õnne õuele toovad.....Smile

(11-03-2012, 13:00 PM)Basilio Kirjutas:  Ostap Bendereid tõesti jagub.

???Big Grin


Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee

(11-03-2012, 18:56 PM)Ostap Bender Kirjutas:  
(11-03-2012, 13:00 PM)Basilio Kirjutas:  Ostap Bendereid tõesti jagub.
???Big Grin
Näh, kutsusin kurja välja! Big Grin
Kunagi oli ühes foorumis juhus, kui keegi kirus "tont seda teab". Ja siis ujuski välja kasutaja Tont, kes hakkas ennast õigustama, et ei tea ta asjast midagi, ärge ajage tema kaela! Big Grin
Vabandan teema solkimise pärast.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Tere, tegelikult ega ei oska vanaraua hulgast midagi pakkuda, lihtsalt viskasin ka hunniku peale ja viisin vanarauda.
[Pilt: 09418189974009.jpg]

(11-03-2012, 12:33 PM)pen.skar Kirjutas:  Meelis, kas tõesti ei jätnud mõnd 16 mm filmi maha? Heameelega petaks selle viimasegi su`lt välja! Mul ""Ukraina" ikka proovimata filmipuudusel. Muidugi oma laiskus ka- pole neis müükides oma ostusoovi veel kuulutanud.
Hr pen.skar! Võta meiega (Järva-Jaani Kinomuuseumiga) ühendust, leiame Sulle päris palju põnevat vaatamist!

OO , näkisepp on vist kinda välja viskand , kui vaadata mis vahva tuli hunniku keskel vedeleb, teadagi mõni mees hakkab kohe nahutama vist. Big Grin
Tuli meenutab ühte väärt tuld ühe väärt auto küljest, Näkisepp äkki annad vihje Big Grin

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!

tere,tegelikult oligi postitus mõeldud kevad äratuseks ja hoiatuseks,et mitte kui midagi ei tohi ära visata,ja kui müüdki midagi,siis saadud raha eest ostad mitte kusagile kõlbavat vorsti mis peagi kemmergu augu täis teeb ja pead tellima sita püti kes pasakogumis augu tühjendamise eest küsib 10x rohkem kui see müüdud vidin maksis,aga see CIC-155 tuli jõuab kindlasti Eestis ainukese eksemblari juurde Mulgimaale kunagi.

(12-03-2012, 21:46 PM)näkisepp Kirjutas:  tere,tegelikult oligi postitus mõeldud kevad äratuseks ja hoiatuseks,et mitte kui midagi ei tohi ära visata,ja kui müüdki midagi,siis saadud raha eest ostad mitte kusagile kõlbavat vorsti mis peagi kemmergu augu täis teeb ja pead tellima sita püti kes pasakogumis augu tühjendamise eest küsib 10x rohkem kui see müüdud vidin maksis,aga see CIC-155 tuli jõuab kindlasti Eestis ainukese eksemblari juurde Mulgimaale kunagi.

Ma juba tükk aega siin nuputasin,et miskit nagu teoksil......
See on tore asi küll,kui Mulgid kõik omale saavad. Aga õige ka ju! Sinnasamasse olen ka mina sellise tüki andnud ja vististi mõne tulukese ka.... kunagi liikus neid ikka siin ja seal.... Kõigetähtsam ongi see,kui jupid õigesse kohta liiguvad.

[attachment=38799]Lähi ajal hakkan lammutama Mersu autokauplust mudel LP1113B. aasta kuskil1978-1980 kellel midagi vaja siis üle kaalu ja eurod.Muidugi võib pakuda ka GAZ veoka juppe.53019248

Ära antud!

Annan ära DDR 400 lampe, 24v pirne ja harukarpe.

53806079


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

seisab jalus IZ´i paak, oli vist 3 seeria oma. Seisukord: rulliga punaseks värvitud ning pidavus minule teadmata - kõige hullem polnud. Kui aega saan teen ka pildid.
Asub Pärnus ning kui keegi seda soovib siis lapsed kommi söövad ikka.

Ats.
58131553

Veel teemale lisaks, et üksasi ära anda, aga teine asi vanarauda viia, on ikka totaalselt lubamatu. Olles ise sattunud paljude vanaraualadude territooriumile võib vaid ahhetada, et mida kõike on ära visatud. enamuses muidugi jah tõesti ei oleks mõtet parandada, kasutada, vms. Aga teine kord leiab asju, mida siiski oleks vaja säilitada , säilitamise pärast.
Ise vaatasin viimati , et täiesti korralikud 40liitrised piimanõud, - maal elades aga kasutaks kasvõi vihmavee tarbeks, aga näe - asutus sulle välja ei müü, nuru kuidas tahad. nimekiri oleks üüratu ja nutt tuleb peale kui sellele kõigele mõelda.

(27-03-2012, 22:41 PM)kolos Kirjutas:  Veel teemale lisaks, et üksasi ära anda, aga teine asi vanarauda viia, on ikka totaalselt lubamatu. Olles ise sattunud paljude vanaraualadude territooriumile võib vaid ahhetada, et mida kõike on ära visatud. ......... nutt tuleb peale kui sellele kõigele mõelda.
Oleme hea sõbraga möelnud, et meie ei saaks kunagi majandada vanaraualaos Smile ..Siis elaks ise koliuniku otsas, rskBig Grin!


(27-03-2012, 22:41 PM)kolos Kirjutas:  Veel teemale lisaks, et üksasi ära anda, aga teine asi vanarauda viia, on ikka totaalselt lubamatu. Olles ise sattunud paljude vanaraualadude territooriumile võib vaid ahhetada, et mida kõike on ära visatud. enamuses muidugi jah tõesti ei oleks mõtet parandada, kasutada, vms. Aga teine kord leiab asju, mida siiski oleks vaja säilitada , säilitamise pärast.
Ise vaatasin viimati , et täiesti korralikud 40liitrised piimanõud, - maal elades aga kasutaks kasvõi vihmavee tarbeks, aga näe - asutus sulle välja ei müü, nuru kuidas tahad. nimekiri oleks üüratu ja nutt tuleb peale kui sellele kõigele mõelda.

Jutt õige.
Minu arusaamist mööda on meie elu jõudnud siis sinnamaani,kus paljud asjad ja seadmed on muutunud mõttetuks..... ja seda sellepärast,et riik on ülevaltpoolt asjad nii seadnud. Ja selle kõige alguseks võib nimetada välismaalt kauba sissetoomist....ja meie noored ärimehed koos valitsusega said sellega suurepäraselt hakkama. Selle ühe-lehma pidamise lõpetamisega asi alguse saigi. Ja teha pole enam midagi. Rahvas on harjutatud peost sööma...Big Grin Tooraine viiakse ka välja...ja kõige kurvem on see,et inimesed arvavad,et vanarauast on võimalik elada. No heakene küll,viid aga teatud aja tagant metalli,kuid see saab ju ikkagi otsa ja seega pidu läbi...Sad aga mis sa inimene pärast teed? Kui sul kõik otsas,pead ikkagi ennast liigutama hakkama,muidu nälg majas. Ja kui sa maainimene kõik oma asjad maha müüd,mis sa siis teed seal maal...Big Grin Ongi häda majas. Ja uus põlvkond muudkui loobib asju vanametalli,ei tea mis ära viskab ja mis sellega tehti,sest vanem seltskond juba lahkunud....Sad . Kurb lugu. Selle vastu pole ka midagi võimalik ette võtta,sest rong juba läinud. Nüüd ei jäägi muud teha,kui pidulaualt süüa...Big Grin

(27-03-2012, 22:41 PM)kolos Kirjutas:  Olles ise sattunud paljude vanaraualadude territooriumile võib vaid ahhetada, et mida kõike on ära visatud. enamuses muidugi jah tõesti ei oleks mõtet parandada, kasutada, vms. Aga teine kord leiab asju, mida siiski oleks vaja säilitada , säilitamise pärast.
Kuusakoskis töötav koolivend rääkis, kuidas üks mees olla terve aasta käinud otsimas MAZ-i starterit. Kuskil ei pidavat enam olema ja temal hädasti tarvis. No saaks kasvõi poolpidusegi...
Ja siis ühel päeval toodi neid terve alusetäis! Tuttuued ja tavotised. Kallati prauhh! hunnikusse. Küllap seisid kusagil laos ja jäid kellelegi jalgu.
Olla ka trei- ja freespinke toodud. Vahel lastud kraana otsat kõrgelt kukkuda, nii et säng kõver. Sad Ei mõista inimeseloomad headest asjadest lugu pidada.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(28-03-2012, 07:53 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Minu arusaamist mööda on meie elu jõudnud siis sinnamaani,kus paljud asjad ja seadmed on muutunud mõttetuks..... ja seda sellepärast,et riik on ülevaltpoolt asjad nii seadnud. Ja selle kõige alguseks võib nimetada välismaalt kauba sissetoomist....ja meie noored ärimehed koos valitsusega said sellega suurepäraselt hakkama. Selle ühe-lehma pidamise lõpetamisega asi alguse saigi. Ja teha pole enam midagi. Rahvas on harjutatud peost sööma...Big Grin Tooraine viiakse ka välja...ja kõige kurvem on see,et inimesed arvavad,et vanarauast on võimalik elada. No heakene küll,viid aga teatud aja tagant metalli,kuid see saab ju ikkagi otsa ja seega pidu läbi...Sad aga mis sa inimene pärast teed? Kui sul kõik otsas,pead ikkagi ennast liigutama hakkama,muidu nälg majas. Ja kui sa maainimene kõik oma asjad maha müüd,mis sa siis teed seal maal...Big Grin Ongi häda majas. Ja uus põlvkond muudkui loobib asju vanametalli,ei tea mis ära viskab ja mis sellega tehti,sest vanem seltskond juba lahkunud....Sad . Kurb lugu. Selle vastu pole ka midagi võimalik ette võtta,sest rong juba läinud. Nüüd ei jäägi muud teha,kui pidulaualt süüa...Big Grin

Loll jutt suhu tagasi, see et 1 lammas asja totaalselt kanni keeras ja ülejäänud takka tõukavad, ei tähenda, et asjad nii peavadki jääma.

Piisab kasvõi 1 (loe ühest) ainukesest persoonist, kes teab kuidas asjad käima peavad, AINULT ÜHEST!!!

Ja kes ei usu, sellele lollile tuleb meenutada Linuxi loomist ja arengut, see kõik sai alguse ÜHEST, kes arvas, et tema teeb oma UNIX süsteemi! Kuivõrd mäletan ma ka veel Linux 1.4 versiooni, mis sai kunagi Soomest 30 floppy ketta peal toodud ning kõigi kaagutamist, kui kehva ja mõttetu see kõik on ... muide enamuses tänaseid IT-gurusid käivad sinna alla!!! Tänasel päeval on siiski tegemist nii tugeva alternatiiviga, et MITTE KEEGI ei sea enam Linuxi püsimajäämist kahtluse alla.

Seega levita oma usku (põhiseaduslik õigus muide) ja arene ise edasi!

Dad.



Piisab kasvõi 1 (loe ühest) ainukesest persoonist, kes teab kuidas asjad käima peavad, AINULT ÜHEST!!!


Dad.

[/quote]

See oleks küll hiiglama põnev ,kui saaks teada,et kes see üks isik 101 st liikmest on,kes teab....kuidas asjad peaks käima....Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 11 külali(st)ne