Teema on suletud

Kui keegi ei taha ,viskan minema või viin vanarauda!

Kas keegi nõukaaegsetest määrdepritsidest on huvitet? Vist miski 4 - 5tk on üle...

PS

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.

Selline küsimus,et ega kellegi leidu kuskil mõnda surveanumat,millest saaks kompressorile akupaagi teha?
ideaalselt Tartumaal.
Vastu võin tuua samas kaalus õlut või lihtsalt lasta murul rauahunniku all paremini kasvama hakata Smile

(12-12-2018, 11:53 AM)roltskar Kirjutas:  Selline küsimus,et ega kellegi leidu kuskil mõnda surveanumat,millest saaks kompressorile akupaagi teha?
ideaalselt Tartumaal.
Vastu võin tuua samas kaalus õlut või lihtsalt lasta murul rauahunniku all paremini kasvama hakata Smile


Samas kaalus õlu kõlab küll hästi Big Grin
Mul vedeleb üks vana ca250 liitrine boiler 5mm rauast. Kaalub kindlasti 200+ kilo.
250 õlle eest võin Tarumaale ära ka tuua Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...

(12-12-2018, 11:53 AM)roltskar Kirjutas:  ega kellegi leidu kuskil mõnda surveanumat,millest saaks kompressorile akupaagi teha?
ideaalselt Tartumaal.

Mis suurust vaja? 
https://www.osta.ee/propaani-balloon-gri...49813.html
Teises äärmuses on lihtsalt ja tasuta kättesaadavad paariliitrised tulekustutid.

(12-12-2018, 11:53 AM)roltskar Kirjutas:  Selline küsimus,et ega kellegi leidu kuskil mõnda surveanumat,millest saaks kompressorile akupaagi teha?
ideaalselt Tartumaal.
Vastu võin tuua samas kaalus õlut või lihtsalt lasta murul rauahunniku all paremini kasvama hakata Smile

Mul üks veeboiler, suur nagu tuumapomm, raske kui krt. otsakaas poltidega jms.
Õlut ei joo, vähemalt sellises koguses mitte.
Teine balloon (ca 150l) on ühe komplekteerimata kompressori küljes.
Elvas.


(12-12-2018, 23:45 PM)hulgus Kirjutas:  Mul üks veeboiler, suur nagu tuumapomm, raske kui krt. otsakaas poltidega jms.
Õlut ei joo, vähemalt sellises koguses mitte.
Teine balloon (ca 150l) on ühe komplekteerimata kompressori küljes.
Elvas.

On äkki sellest 150L mingeid täpsemaid pilte või kirjeldust, see tundub täitsa sobivat.
Tuumapomm ei pruugi uksest sissegi mahtuda :O

õhtust,


vanad pildid eelmisest talvest kui maha võtsin, tuumapommist terve video.
Oma silm on kunn, helista ette, tule vaata, rahakott puuga selga.
kompressoril on puudu mootor ja rihmad, ringi käib, aga tööd ja vaeva tahab. Mootori saab  ka külge, aga ringi ei käi, laagrid...
boileril lõikasin otsad nii maha, et saaks keermestada ja torusid ühendada. Kaalu paar kolmsada kg?? oli plaanis bQ grill teha.'

   
   
   
(13-12-2018, 15:33 PM)roltskar Kirjutas:  
(12-12-2018, 23:45 PM)hulgus Kirjutas:  Mul üks veeboiler, suur nagu tuumapomm, raske kui krt. otsakaas poltidega jms.
Õlut ei joo, vähemalt sellises koguses mitte.
Teine balloon (ca 150l) on ühe komplekteerimata kompressori küljes.
Elvas.

On äkki sellest 150L mingeid täpsemaid pilte või kirjeldust, see tundub täitsa sobivat.
Tuumapomm ei pruugi uksest sissegi mahtuda :O


(12-12-2018, 11:53 AM)roltskar Kirjutas:  Selline küsimus,et ega kellegi leidu kuskil mõnda surveanumat,millest saaks kompressorile akupaagi teha?
ideaalselt Tartumaal.
Vastu võin tuua samas kaalus õlut või lihtsalt lasta murul rauahunniku all paremini kasvama hakata Smile

Paak juba leitud?
Kui mitte, siis suuruse soovi võiks täpsustada.
Oleks mulgi üks paak pakkuda, 200L. Seisab kolmel jalal, tsingitud, seest ka omakorda emailitud. Kuigi asi on 69 aastast, siis kasutuses ta on olnud aiamaa veepaagina reaalselt 2aastat. Seega hooldusluugist sisse vaadatuna seestki väga viisakas.
NÜÜD SUUR AGA JA OMA VASTUTUS! Nagu pildilt näha, siis tehase testrõhk on 6. Kuna tavaliselt ikka mõned baarid rohkem õhusurve tarvilik, siis peaks tegema proovisurvestuse ohutuse mõttes.
Mul garaazis on sama tootja ja tegumoega 650L paak, millel oli sama testrõhk kirjas. Sai punnid ette pandud avadesse, vett täis ja tavotipritsiga survestatud. Ühe tupikpunni külge oli pandud määrdenippel. Ajasin surve 20 natuke pluss BARi peale ja miskit ei juhtunud. Peale seda paak kasutuses.
Seega selline natuke vaeva vajav pakkumine. Seinapaksust, kaalu ei tea, aga tuntavalt raskem, kui tänapäevane kummikotiga 10Bar kannatav samas suuruses hüdrofoori paak.
         

Õlle kaalus oleks isu seda pakkuda, aga läheb mingil ajal endale kasutusse. Natuke alla 2000L suuruselt ja 12mm seinapaksusega. Belarusi rehv kõrval suuruse võrdluseks.
   

(12-12-2018, 11:53 AM)roltskar Kirjutas:  Selline küsimus,et ega kellegi leidu kuskil mõnda surveanumat,millest saaks kompressorile akupaagi teha?
ideaalselt Tartumaal.
Vastu võin tuua samas kaalus õlut või lihtsalt lasta murul rauahunniku all paremini kasvama hakata Smile

Kui suurt paaki tarvis on?
Kõige odavam on kasutada propaani ballooni.
Endal näiteks on 2.5m3 akupaak kasutusel.

(23-12-2018, 19:31 PM)juss Kirjutas:  ...
Endal näiteks on 2.5m3 akupaak kasutusel.

Joppenpuhh...
Ma tegin küttesisteemi surveproovi, 2m3 akupaak+torustik lisaks kompressori oma paak. Selleks, et 3bar sisse lüüa läks kompressoril 20min, iga järgnev ühik tuleb aina raskemalt...


Kui 2,5 m3 mahutisse üle 4 bar rõhku sisse lasta, siis Tehnilise Järelevalve Ameti nõuete kohaselt peaks juba laskma seda kui surveseadet kontrollida perioodiliselt.  Big Grin

Ärge jamage seal nende paakide õhuga survestamisega! Ilusa lennu teevad.....
Lisaks pole ma iial aru saanud, miks peaks lokaalne jupike keskkütet võrgusurvega seotud olema Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Minu arust küttesüsteemide enne veega täitmist õhuga survestamise rõhkudeks mainiti ühel koolitusel midagi 0,... bar. Just ohutuse mõttes. Näiteks kui kusagil mingi kraan või midagi kehvasti kinni on, siis suurema survega lendab nagu õhupüssist lastud.

Mida selle võrgusurvega seotuse all mõtled? Ilmselt et toas radiaatoris on sama rõhk mis suurest katlamajast tuleb (näiteks 5 bar)? Kui soojusvaheti vahel on, siis saavad rõhud olla erinevad, olen kuulnud et mõni suurem kaugkütte firma praegusel ajal enam ei lubagi muul viisil maju ühendada, aga vanu süsteeme vist otseselt muul moel ei sunnita süsteemi, kui et natuke motiveeritakse sel moel, et tuleb neil igal aastal tellida surveproov (ja selle eest maksta) ja see ettevõttele esitada.

Hulgusel on oma ahi ja paar radikat, milleks surve?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Järgmist jäätmeringi jäid ootama kõlarisisud. Äkki arvab keegi vajaliku olema ja ei peagi prügikasti täitma? Panime raadiole sappa, tegid häält küll. Kokku 6tk, kõik erineva suurusega.

   

(Ära antud)

Kottide viisi kalavõrke/mõrralina, erinevad silmasuurused. Midagi laotama ja mõõtma ennetavalt ma ei hakka, kirsipuude või marjapõõsaste peale lindude vastu kindlasti midagi leiab. Kana- ja kassiaedikute katmiseks sobib ilmselt ka. Rebasekindluse garantiid kahjuks ei saa anda. Hinnanguline kogus 100++liitrit kokkumätsituna. Toimetamise eest ehk natu õltsi või miski kabedam soru, lisaks pärisomanikule kommikarp näiteks. Kellele ei meeldi, vaatab püüniste hindasid Smile
Regamatutele kõnetraat 5061111 Marko

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Lambikupleid kellelgi vaja, 2 tk.Klaasist. Nö uuema lambi omad, mitte veneaegaed. Laelambi küljest.

Edit: telefoniga ei oska pilti lisada! Küsi, saadan mailile.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

Läinud!


Äkki mõni kaasfoorumlane kasutab mannesmanni 215 osalist tööriista komplekti ja kohver väsinud.
Mul üle täiesti uus, TÜHI kohver. Kui sobib, siis paar õlut ei teeks paha.
Kontakt erasõnumiga.

[Pilt: 1051069558_w640_h640_7.jpg]

vabal ajal painutan kaablit...

Ei ole küll mototeema ,aga ehk on kellelgi keegi ,keda võiksid need jubinad huvitada.
[Pilt: 0111940035abe65.jpg]
Mul siin prügikastiteema käsil. Smile

Sekundeerin vanaaegsete mikrofonidega. Mitmeid erinevaid. Teine variant, et eelmise postituse oma vahetan erinevate vanaaegsete võtmete vastu ja lisan oma kollektsioonile. Ehk eksponeerin kunagi kusagil...

EDIT: krt me oleme vales teemas, ma olen siin äritsemist ise maapõhja sarjanud Sad
Las olla päevake, siis kustutame ära?
Nii läheb kui loed diagonaalis.
EDIT2: keegi hea inimene on lõime õigesse paika nihutanud Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne