Garaaži ehitamine

(22-01-2019, 12:20 PM)sugraM Kirjutas:  pigem küll plaaditagusel puitsõrestikul

Mis põhjusel puitsõrestik?
Vasta

(22-01-2019, 13:30 PM)stretch Kirjutas:  
(22-01-2019, 12:20 PM)sugraM Kirjutas:  pigem küll plaaditagusel puitsõrestikul

Mis põhjusel puitsõrestik?
Samal põhjusel mis isand Klemmil - puit on virnas olemas, metalli peaks ostma hakkama. Laetalad on nagunii puit, seega mingil määral elama jääb see konstruktsioon nagunii.
Vasta

Ega puit plekist odavam pole, ja kui hakata saekaatrist tulnud  45X48mm okslikest seasabadest sirget ripplage tegema siis kulub rihtimisele meeletu aeg, lisaks on puitkarkassiga probleem kuidas nurkliited vormistada, nurgikud ka maksavad, jne...

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

Jajah, metallkarkass kinnitub ju iseenesest suvalisele aluspinnale loodselt. Rolleyes
Vasta

Sirgest ja ühes mõõdus materjalist ei ole lihtsam ehitada?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

(22-01-2019, 16:20 PM)v6sa Kirjutas:  Jajah, metallkarkass kinnitub ju iseenesest suvalisele aluspinnale loodselt. Rolleyes

No peaaegu. Aga eks igaüks teeb nii, nagu oskab, ja kui puit juba olemas on, ei olegi nagu mingit küsimust. Ja kes see ikka garaažis lakke vahib eksole.
Vasta

Laekips paendub 600mm sammuga kiirelt läbi, vaja on 400, veel parem 300. Nii tihedalt puitu panna on mõttetu, isegi siis kui ta riidas on. Appi saab võtta nn kübaraprofiili, mis on odav ja mugav kasutada. Ei ole kallis ka.
See jutt ei kehti muidugi täislaudise korral.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kübarprofiili rihtimine on ka paras keberniit, lisaks kipsplaadi jätkude sidumiseks puudub sellel normaalne lahendus (tihtipeale kasutatakse selleks ikkagi lauajuppe) .
Vasta

Lugupeetavad,

ehitan maja ja sinna külge on poogitud ka väike garaaž. Kasutusotstarve pisut enam kui muruniiduki ja jalgarataste hoidla - pigem siiski nagu hobitöökoda, kus tuleb ette tungraua ja tõstepukkide kasutamist ning eks paar tilka õli ja muud värki ka kuku aeg-ajalt siia-sinna, nagu ikka töökojas.

Minu küsimus on garaaži põranda kohta - ehitaja valas selle betoonist ära ja plaanis katta keraamiliste plaatidega - ma tõmbasin pidurit, sest arvan, et plaadid ei pea retsimisele vastu ja vuugid lähevad kiiresti koledaks. Ilmselt on parem lahendus mingi isetasanduv segu või mida teie arvate?
Vasta

See ehitaja oleks võinud kohe selle betoonpõranda koos pinnakõvendiga ilusaks lihvida. Kuna ta seda ei teinud, siis oleks kõigel lihtsam seda teemantlihvijaga järele teha.
Vasta

(22-01-2019, 17:51 PM)ridariass Kirjutas:  Lugupeetavad,

ehitan maja ja sinna külge on poogitud ka väike garaaž. Kasutusotstarve pisut enam kui muruniiduki ja jalgarataste hoidla - pigem siiski nagu hobitöökoda, kus tuleb ette tungraua ja tõstepukkide kasutamist ning eks paar tilka õli ja muud värki ka kuku aeg-ajalt siia-sinna, nagu ikka töökojas.

Minu küsimus on garaaži põranda kohta - ehitaja valas selle betoonist ära ja plaanis katta keraamiliste plaatidega - ma tõmbasin pidurit, sest arvan, et plaadid ei pea retsimisele vastu ja vuugid lähevad kiiresti koledaks. Ilmselt on parem lahendus mingi isetasanduv segu või mida teie arvate?

Peab ikka kõigele vastu ja puhastada on geniaalselt lihtne! Aga mis on häda: sigakülm ja arutult kivikõva, mis teeb jalad haigeks! Betoon on ise ja klinker-plaat seda enam jalatapja.
Seega minu soovitus: kus käib õli ja tuli ja ka talvine löga, sinna keraamika. Ning keraamika keskele soparenn, kuhu kummišvaabraga sodi lükata. Kus käid ise jala ja kahe eelnevaga tegemist pole, pane laudpõrand, täna äkki ka kummimatt? On kellelgi viimasega kogemust, kuidas see jalgeall on? Peaks samamoodi olema lihtsalt puhastatav. Tegelikult piisab isegi survekaga puhastatavast porivaibast.
Vasta

Betoon tapab jalgu, tolmab igavesest ajast igavesti ja imeb kõik endasse, mis sinna peale tilgub. Vana sovhoositöökoja põrandat olete kõik näinud... Big Grin  Mina paneks (vanamehe garaaži paningi!) selle robustse betooni peale transportöörlindi ja asi ühel pool. Väheke vedrutab jala all, on puhastatav ja kestab mitu inimpõlve... Big Grin
Vasta

Kui betoon on sirge, ilma suuremate mõradeta ja SILE ! siis ma tõmbaks sinna epovärvi peale. Tulemus on vuukideta ja vee- ning õlikindel põrand, mida võib voolikuga pesta vajadusel. 30m2 jagu maksis eelmisel suvel ca 100 euri. Pind jääb olenevalt materjalist natuke elastne, ehk siis maha kukkuv haamer ei löö kildu välja. 
Töölaua ette, kus rohkem seismist ja asjatamist siin paneks porivaiba maha.  Külm ja kõva põrand tapab uskumatul kombel jalgu, sellepärast oleks puit tegelikult väga hea materjal põrandaks aga seda on sisuliselt võimatu hooldada.
Vasta

Minagi võõpaks betooni üle ja otsiks jalgade alla midagi sõbralikumat.

Põrandaplaat on märjana ning õlisena libe ja habras.
Vasta

Tuletan igaks juhuks meelde, et mul on suur kogus kahekomponentset lakki, mis betooni immutamiseks peaks ideaalselt sobima, justnimelt peaks Smile
Haiseb vägevalt, suvel lahtise uksega oleks kasutamine oluliselt meeldivam....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(22-01-2019, 22:42 PM)Marko Kirjutas:  Tuletan igaks juhuks meelde, et mul on suur kogus kahekomponentset lakki, mis betooni immutamiseks peaks ideaalselt sobima, justnimelt peaks Smile
Haiseb vägevalt, suvel lahtise uksega oleks kasutamine oluliselt meeldivam....

Oleneb lakist/värvist, võib see ennast lahti lasta betooni pealt. Teine asi on see, et tavalise värvi ja laki pinnatugevus ei ole eriti hea ja üsna kiiresti muutub põrand koledaks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Meil tööl pandi filmivineer betooni peale. Lihtsalt betoonikruviga kinni. Lihtne hooldada ja tugev ka.
Vasta

See arusaam igavesti tolmavast betoonist on vist pärit samast ajast kui rögisevad ja korisevad nõukatraktorid.
 Ehk ajast, kui tonn kruusa segati koti tsemendiga ja arvati, et on hea küll.
 Minge vaadake kas või mõnes laos või ehtuspoes vms., kuidas see betoon seal ikka tolmab Smile
Vasta

(23-01-2019, 08:50 AM)vant Kirjutas:  See arusaam igavesti tolmavast betoonist on vist pärit samast ajast kui rögisevad ja korisevad nõukatraktorid.
 Ehk ajast, kui tonn kruusa segati koti tsemendiga ja arvati, et on hea küll.
 Minge vaadake kas või mõnes laos või ehtuspoes vms., kuidas see betoon seal ikka tolmab Smile

... ja kui lähemalt uurida, siis see betoon on korralikult "kopterdatud", koos pinnakõvendiga. Tavaline betoonpõrand imab ja tolmab päris kenasti, kui pidevalt koormus peal.

Eelmainit "filmvineeri" suhtes olen pisut umbusklik. Libe ei ole kui õline ja märg? Lisaks on vaja servad korralikult tihendada, sest lõigatud külg reegline väga veekindel ei ole.


Vasta

Tänan asjalike vastuste eest. Jäi ennist mainimata, et betooni all siugleb põrandakütte torustik, mille all omakorda hästi soojustatud plaatvundament. Sestap külm see põrand ilmselt siiski ei ole.

Leidsin sellise variandi - http://www.fortelock.ee/garaazhide-poran...ge_koormus

Jutt on hea kodulehel, samas see vist isoleerib ka torustikust tõusva sooja ära, äkki kellegil kogemusi konkreetse materjaliga?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne